alexa زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا کدامند؟ | توریست اپ(مترجم همراه)
logo

زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا کدامند؟

زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا کدامند؟

زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا کدامند؟

من از آن دسته افرادی هستم که ورزش کردن در اولویت های زندگی ام نیست، اما به میزان زیادی به پیاده روی علاقه دارم و یکی از دلخوشی های روزانه ام، پیاده روی روزانه طولانی مدتم در طول رسیدن به مسیر کار است مخصوصا اگر آن مسیر جز زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا باشد. در زمان پیاده روی می توانم با آرامشی خاص در مورد مسائلی که می خواهم فکر کرده و به نتایج خوبی دست پیدا کنم.

چند روز پیش که مسیر پیاده روی همیشگی ام را می پیمودم، این فکر به ذهنم خطور کرد که آیا مسیرهای معروف و همگانی برای پیاده روی در دنیا وجود دارد که علاوه بر لذت بردن از پیاده روی، مسیر نیز زیبا و شگفت انگیز باشد؟ همین سوال باعث شد جستجوی ساده ای در اینترنت روی کلمه ی ” زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا ” داشته باشم و به ۷ مسیر جالب توجه که توسط توریست اپ انتشار داده شده بود دست پیدا کنم.

از همین رو در این مقاله تلاش کردم تا نتایج این جستجو را با شما هم در میان بگذارم. پس می توانید با من در این مقاله همراه باشید.

 

مقدمه:

آیا شما نیز همانند من از آن دسته افرادی هستید که ورزش کردن در خانه و در بیرون از منزل در اولویت زندگی شما قرار ندارد، اما عاشق پیاده روی هستید و فعالیتی است که در هر زمان که بتوانیدآن را انجام می دهید؟ برای مثال من روزانه مسیر قابل قبولی را تا رسیدن به محل کار پیاده روی می کنم و در حین همین پیاده روی ها بود که سوالی در زمینه مسیرهای پیاده روی در جهان به ذهنم خطور کرد: آیا به راستی در دنیا مسیرهای مشخص و معروفی برای پیاده روی وجود دارد؟ این سوال باعث شد جستجوی ساده ای را در دنیای اینترنت انجام دهم و به نتایج زیر دست پیدا کنم. اگر شما هم مانند من مشتاق آگاهی از این مسیرها هستید، می توانید در این مقاله همراه ما باشید.

 

مسیرهای پیاده روی دشوار

۱٫ کمپ پایه ای اورست، نپال

زیباترین-مسیرهای-پیاده-روی-دنیا-توریست-اپ (۳)

احتمالا زمانی که این جمله را می خوانید، با خود فکر می کنید که مسیر اورست تنها برای کوهنوردی است، اما واقعیت این است که مسیر کمپ پایه اورست، یکی از راه های پیاده روی در محدوده کوه اورست و بدون نیاز به کوهنوردی حرفه ای است. برای پیمودن این پیاده روی دشوار، مسیرهای مختلفی وجود دارد که تعدادی از آنها در اینجا لیست شده اند:

 • مسیر سنتی و قدیمی که از منطقه لوکلا (Lukla) شروع می شود و ۱۳ تا ۱۴ روز طول می کشد.
 • مسیر دوم از محدوده جیری (Jiri) آغاز می شود و ۱۹ تا ۲۱ روز طول می کشد.
 • مسیر سوم از توملینگتار (Tumlingtar) شروع شده و به مدت ۲۱ تا ۲۳ روز طول خواهد کشید.

بهترین زمان برای رفتن به این سفر در بین ماه های آگوست (اواسط مرداد ماه) تا نوامبر (اواسط آذرماه) است.
مدت زمان این پیاده روی، به طور متوسط و بسته به مسیری که انتخاب می کنید، بین ۱۳ تا ۲۳ روز است.
مسافتی که در این مدت طی می کنید، به طور تقریبی ۶۲ کیلومتر و با ارتفاع ۵۳۸۰ متر است.
میزان آمادگی بدنی برای پایان رساندن این پیاده روی دشوار، در حد متوسط تا پیشرفته است.
تجهیزات ویژه ای که برای آن نیاز دارید، کفش مناسب و با دوام، کوله سفر و چادر و کیسه خواب است. علاوه بر آن باید حدود ۳ تا ۴ روز قبل از شروع پیاده روی در نپال حضور داشته باشید تا بتوانید به آب و هوای منطقه عادت کنید و سیستم تنفسی شما با میزان اکسیژن این ناحیه سازگار شود.

 

۲٫ کلیمانجارو، تانزانیا

زیباترین-مسیرهای-پیاده-روی-دنیا-توریست-اپ (۴)

یکی دیگر از مسیرهای پیاده روی طولانی و چالشی، اما به شدت زیبا، مسیر کوه کلیمانجارو در تانزانیا است. برای انجام این پیاده روی، مسیرهای مختلفی وجود دارد که هر کدام زیبایی های طبیعی جداگانه ای مانند جنگل های ساوانایی و حتی یخچال های طبیعی دارند. در اینجا هفت مسیر برای این پیاده روی لیست شده است:

 • مارانکو (Maranqu): دارای مسافت ۷۲ کیلومتری و طول دوره ۵ تا ۶ روزه با دشواری کم.
 • ماچامه (Machame): 62 کیلومتر و طول دوره ۶ تا ۷ روزه با دشواری در حد توسط.
 • رونکوئای (Ronqai): 73 کیلومتر و به مدت ۶ تا ۷ روز با دشواری کم.
 • لموشو (Lemosho): 70 کیلومتر و به مدت ۷ تا ۸ روز با دشواری زیاد.
 • شیرا (Shira): 56 کیلومتر و ۷ تا ۸ روزه با دشواری زیاد.
 • مسیر شمالی (Northern Circuit): 98 کیلومتر، ۹ روزه با دشواری زیاد.
 • اومبوه (Umbwe): 53 کیلومتر، ۵ تا ۶ روزه با دشواری بسیار زیاد.

بهترین زمان رفتن به این مسیر، بین ماه سپتامبر (اواسط شهریور ماه) تا ماه مارس (تا اواسط فروردین) است.
طول دوره پیاده روی بسته به مسیری که انتخاب می کنید، ۵ تا ۹ روزه است.
مسافتی که طی می کنید، به طور تقریبی ۳۴ کیلومتر با ارتفاع ۵۸۹۵ متر است.
میزان آمادگی مورد نیاز برای این پیاده روی، در حد متوسط تا پیشرفته است.
تجهیزات ویژه ای که به آن نیاز دارید، علاوه بر کفش مناسب و بادوام، کیسه خواب و چادر برای کمپ زدن، به همراه داشتن کیسه آب گرم برای شب های سرد است.

 

۳٫ مسیر فرانسه و اسپانیا، کامینو د سانتیاگو

زیباترین-مسیرهای-پیاده-روی-دنیا-توریست-اپ (۵)

کامینو دسانتیاگو، یکی از مهم ترین مسیرهای زیارتی مسیحیان است که از دوران قرون وسطی تا کنون، بارها و بارها مورد بازدید بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا قرار گرفته است. در حقیقت این مسیر طولانی، مسیری زیبا و پر از چشم اندازهای طبیعی است که می توانید آن را با هدف زیارتی و یا با هدف پیاده روی و لذت بردن از مسیر انجام دهید. افرادی که این مسیر را با هدف زیارت آغاز می کنند، به دنبال شناختن خود و توسعه شخصی هستند. این مسیر از فرانسه واقع در شهر پیرنه شروع می شود و در سانتیگو د کامپستولا در اسپانیا پایان می پذیرد.

 

 • بهترین زمان برای این مسافرت در ماه های تابستان است. البته به خاطر داشته باشید، این زمان نسبت به دیگر فصول سال شلوغ تر است.
 • مدت زمان این مسافرت بین چهار تا شش هفته است.
 • مسافت این پیاده روی، ۷۵۰ کیلومتر است.
 • میزان آمادگی بدنی در حد متوسط تا پیشرفته است. اما به خاطر داشته باشید در این سفر، شما نیاز به یک آمادگی ذهنی هم دارید تا بتوانید تمام مسیر را طی کنید.
 • تجهیزات ویژه ای که به آن نیاز دارید، داشتن یک کفش مناسب برای پیاده روی است. به خاطر داشته باشید که شما نیاز به طی کردن مسافت ۷۵۰ کیلومتری هستید، پس با همان کفش های معمولی همیشگی نمی توانید این مسیر را طی کنید. از طرفی داشتن پول نقد برای رفتن به رستوران و اقامتگاه های طول مسیر نیز ضروری است.

 

مسیرهایی برای پیاده روی های در حد متوسط

۱٫ مسیر اینکا در پرو

زیباترین-مسیرهای-پیاده-روی-دنیا-توریست-اپ (۶)

این مسیر، مسیر اصلی پیاده روی قوم اینکا بوده است که امروزه به یکی از مراکز مشهور پیاده روی تبدیل شده است؛ این مسیر در آمریکای جنوبی و در کشور پرو واقع شده است و مسیری به راستی مسحور کننده، زیبا و سرسبز است که بارها و بارها در مسیر حرکتی خود توقف کرده و خود را یکی از خوشبخت ترین افراد روی کروه زمین خواهید پنداشت که فرصت بودن در این مسیر را داشته اید. این مسیر در منطقه دره مقدس در کووسُکو آغاز می شود و در شهر ماچوپیچو پایان می یابد. در طول مسیر، روح شما از دیدن ییلاقات طبیعی و امپراطوری مرموز اینکاها، غرق لذت خواهد شد.

 • بهترین زمان برای رفتن به این سفر شگفت انگیز، در بین ماه های می (اواسط خرداد) تا سپتامبر (اواسط شهریور ماه) است (این مسیر در ماه فوریه برای انجام پاکسازی ها بسته می شود).
 • مدت زمان مسافرت، ۴ روز خواهد بود.
 • مسافتی که طی می شود، ۳۴ کیلومتر با ارتفاع ۴۲۱۵ متر است.
 • آمادگی بدنی مورد نیاز، در حد متوسط است.
 • تجهیزات مورد نیاز در طول این سفر، علاوه بر موارد اشاره شده در مسیرهای قبلی، استقرار یک تا دو روز زودتر از شروع این پیاده روی ضروری است. البته مکان استقرار نیز شهر کووسکو است تا به آب و هوای آنجا عادت کنید.

در حالی که مسیر اینکا فوق العاده زیباست، پیاده روی آن تا حدی دشوار است. در همان روز اول به میزان زیادی در حین بالا رفتن از ارتفاعات دچار سختی خواهید شد؛ به عبارتی دیگر، دچار کمبود نفس خواهید شد. علاوه بر آن پیش بینی آب و هوا در این مسیر دشوار است و ممکن است روزی آسمانی زیبا و صاف و روزی دیگر، باران سنگینی را تجربه کنید. به طور معمول پیاده روی در روزی آفتابی شروع می شود، اما به هر حال، روزهای بارانی را تجربه خواهید کرد که پیاده روی را دشوارتر خواهد کرد و گروه به طور کلی خسته تر می شوند. البته هوای بارانی همواره مناظر زییایی برای عکاسی خلق می کند.
در طول مسیر باید بوانید گام های خود را با سرگروه تیم همگام کنید تا بیش از حد تند یا آرام حرکت نکنید. در هر حال، انگیزه ای که در شروع این پیاده روی دارید، باید در تمام طول مسیر همراهتان باشد تا بتوانید به انتهای این مسیر زیبا برسید.
منطقه وینای واینا (Wiñay Wayna) مکانی باستانی از قوم اینکاها بوده و امروزه تبدیل به خرابه هایی بر روی رودخانه اورومبامبا شده است؛ مکانی شگفت انگیز و مرموز که در طول این مسیر، به عنوان پاداشی ویژه آن را دریافت خواهید کرد.
در هنگام رسیدن به مقصد، تماشای مناظر از بالای ماچوپیکو فراموش نشدنی خواهد بود؛ به طوری که یکی از بزرگترین شگفتی های جهان را تجربه خواهید کرد.

 

۲٫ مونت بلانس، سوئد، ایتالیا و فرانسه

زیباترین-مسیرهای-پیاده-روی-دنیا-توریست-اپ (۷)

این پیاده روی دوست داشتنی با چالش هایی هم روبرو است. این مسیر پیاده روی از سه کشور سوئد، ایتالیا و فرانسه می گذرد و می تواند شاهکاری در بین مسیرهای پیاده روی محسوب شود. پاداش شما در طول مسیر، مشاهده مناظر شگفت انگیز کوه های آلپ، عبور از مرغزارها، چمنزارها و روستاهای کوهستانی زیبا با آب و هوایی مطلوب است.

 • بهترین زمان برای رفتن، بین ماه جون (اواسط خرداد) و سپتامبر (اواسط مهر) است.
 • مدت زمان پیاده روی، تا ۸ روز ادامه خواهد داشت.
 • فاصله ای که طی می کنید، ۱۲۵ کیلومتر و با ارتفاع ۴۸۱۰ متر است.
 • میزان آمادگی مورد نیاز شما در این مسیر در حد متوسط تا پیشرفته است.
 • تجهیزاتی که به آن نیاز دارید، یک کفش پیاده روی سبک، راحت و بادوام است.

 

۳٫ مسیر تورس دل پاین، پاتاگونیا (آرژانتین)

زیباترین-مسیرهای-پیاده-روی-دنیا-توریست-اپ (۸)

پاتاگونیا، یکی از زیباترین مناطق جهان است و به نظر می رسد تا به امروز زیاد مورد تخریب انسان ها قرار نگرفته است؛ از همین روست که برای آن اصطلاح بکر و دست نخورده را به کار می برند. مقصد تورس دل پاین نیز دارای چندین مسیر مختلف با چندین نقطه شروع است و در این مسیرها می توانید مناظر آتشفشانی، یخچال های طبیعی و دشت هایی که گویی بی انتها هستند را مشاهده کنید و غرق لذت شوید. اگر اهل تنها سفر کردن باشید، این پیاده روی می تواند تجربه ای با شکوه را برای شما رقم بزند، البته باید حواستان به چالش های پیش رو نیز باشد. یکی از لحظات بسیار زیبا در طول این سفر، مواجه شدن با یخچال های Gray است. یخچالی با عظمت که نفس را در سینه حبس می کند و چشمان شما را غرق شکوه و روحتان را سرشار از سپاسگزاری می کند.
بهترین زمان برای رفتن به این سفر بین ماه دسامبر (اواسط دی ماه) تا مارچ (اواسط فروردین) است.
طول این سفر تا ۱۰ روز طول خواهد کشید.
مسافت این سفر، ۱۳۳ کیلومتر است.
آمادگی جسمی مورد نیاز برای این سفر، در حد متوسط است.
تجهیزات ویژه ای که به آن نیاز دارید، کفش های ویژه پیاده روی، چادر خواب با کیفیت و کیسه خواب مناسب است.
مسیری آسان برای شروع پیاده روی

 

شهر گم شده، کلمبیا

زیباترین-مسیرهای-پیاده-روی-دنیا-توریست-اپ (۹)

شهر گمشده تیونا (Teyuna) در کلمبیا، شما را به اکتشاف شهری می برد که حتی بسیار قبل تر از تمدن اینکاها وجود داشته است. مشاهده خرابه های این شهر بسیار فوق العاده و شگفت انگیز خواهد بود، اما این سفر، تجربیات بیشتری برای شما فراهم می کند. این پیاده روی از بین جنگل ها و جویبارهای با شفافیت کریستالی می گذرد و شب ها در تخت آویز هایی (بانوج) خواهید خوابید که در طول مسیر تعبیه شدند.

 • بهترین زمان برای رفتن به این سفر، بین ماه دسامبر (اواسط دی ماه) و مارس (اواسط فروردین) است
 • طول دوره پیاده روی، پنج روز خواهد بود.
 • مسافت مسیر به طور تقریبی، ۴۴ کیلومتر است.
 • میزان آمادگی مورد نیاز در حد افرادی است که تازه پیاده روی را شروع کرده اند. به عبارتی دیگر، آمادگی ابتدایی یا در حد متوسط برای طی کردن این مسیر کافی است.
 • تجهیزات ویژه ای که به آن نیاز دارید، وسایل معمول یک پیاده روی است. البته به همراه داشتن لباس شنا نیز می تواند جالب باشد. چرا که دیدن جویبارها و دریاچه ها بدون شنا کردن در آنها، لذت کافی ایجاد نخواهد کرد.

به این ترتیب اگر اهل مسافرت هستید و از فواید مسافرت رفتن نیز آگاه هستید  و همچنین اهل پیاده روی هستید، می توانید در صورت امکان، یکی از این راه های زیبا را تجربه کنید و بخشی از این سیاره با شکوه را مشاهده و تجربه کنید. سفرهایی که به قول سهراب سپهری، اگرچه پر از سیلان اند، اما اکتشافات زیادی به همراه خواهند داشت.
اگر پا در این مسیرها گذاشتید، بسیار خوشحال خواهیم شد تا تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: www.tourradar.com

 

زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا کدامند؟

زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا کدامند؟

زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا | زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا

زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا | زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا

زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا | زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3
دیدگاه

 1. فتانه گفت:

  خیلی متنتون جالب بود. مسیرهای پیاده روی جهانی!! چه جالب.

 2. نیما گفت:

  به نظرم هر فردی که بخواد بره پیاده روی، اورست باید براش خیلی سخت و خطرناک باشه.

  • محسن تین ایجر گفت:

   نه بابا من خودم چندبار می خواستم برم پیاده روی، بجا پارک دم خونمون رفتم اورست
   خیلیم حال داد 😐