alexa سخت ترین کشورها برای گرفتن ویزا | توریست اپ.
logo

سخت ترین کشورها برای گرفتن ویزا

سخت ترین کشورها برای گرفتن ویزا

سخت ترین کشورها برای گرفتن ویزا

شاید شنیده باشید که اخذ ویزای شینگن خیلی آسان است اما این تصور به نوعی فریب دهنده است. از طرفی عده‌ای نیز می گویند که همه چیز بستگی به مدارک دارد و اگر مدارک به درستی تنظیم شود اخذ ویزا آسان است. اما با شناسایی سخت‌ترین کشورها برای ویزا گرفتن قطعاً به این نتیجه می‌رسید که همه چیز آنطور که ما فکر می‌کنیم آسان نبوده و یک سری قوانین و شرایط دیگر را نیز در بر می‌گیرد.

لینک های مرتبط
    چگونه ویزای کانادا بگیریم؟
    ویزای اسپانیا و روش های مختلف تهیه آن
    مهاجرت به اتریش ، گزینه‌ای عالی برای زندگی جدید
    مهاجرت از طریق پناهندگی و شرایط و انواع آن

توصیه می کنیم اگه قصد سفر به این کشورها را دارید حتما صبوری کنید. سفر برای همه خوشایند است و سفر خارجی خوشایندتر، اما سفرهای خارجی به همین آسانی نیست. اولین و مهمترین اقدام گرفتن ویزا است. توریست اپ در این مقاله به کشور هایی که سخت ترین شرایط ویزا گرفتن را دارند، پرداخته است:

سخت ترین کشورها برای گرفتن ویزا

سخت ترین ویزاها

ویزای چین

ویزای چین

چین یکی دیگر از سخت‌ترین کشورها برای ویزا محسوب می‌شود و به طور کلی فرآیند اخذ ویزا در این کشور به نسبت سایر کشورها دشوارتر است و نیاز به اسناد و مدارک بیشتری دارد. پروازهای داخلی و خارجی از چین بسیار قانونمند هستند و شرایط ورود به این کشور برای ایرانیان آسان نیست.

افرادی که قصد مهاجرت به کشور چین دارند باید از یک ایده کاری قوی برخوردار باشند وگرنه در روز مصاحبه به هیچ عنوان نمی‌توان امیدی به اخذ ویزای چین داشت. در نظر داشته باشید که ویزای توریستی برای این کشور عموماً آسانتر ارائه می‌شود.

سخت ترین ویزای دنیا

ویزای روسیه

ویزای روسیه

روسیه نیز در لیست سخت‌ترین کشورها برای ویزا قرار دارد و البته این گزینه شاید برای ایرانیان خیلی سخت به نظر نرسد اما اجبار برای اثر انگشت و چهره نگاری سبب شده است که روسیه نیز در لیست سخت‌ترین کشورها برای ویزا قرار بگیرد.

افرادی که برای بار اول قصد دارند به این کشور بروند بهتر است با یک وکیل خبره صحبت نمایند. در نظر داشته باشید که ناقص بودن مدارک در روز مصاحبه امکان اینکه شانس اخذ ویزای روسیه به طور کلی از بین برود وجود دارد.

عموماً برای اخذ ویزای این کشور نیاز به دعوت نامه دارید و باید درخواست به صورت آنلاین تکمیل شود. حتی یک اشتباه کوچک سبب می‌شود که روند اخذ ویزای این کشور به طور کلی به تأخیر افتد. فرم اولیه مهمترین بخش برای اخذ ویزای روسیه است و اگر مشخص شود که اطلاعات وارد شده اشتباه است سبب می‌شود که شانس شما برای اخذ ویزای روسیه از دست برود.

سخت ترین کشورها برای ویزای شینگن

ویزای کره شمالی

ویزای کره شمالی

یکی از کشورهایی که ورود به آن برای ایرانیان بسیار دشوار است  کره شمالی است. این کشور به طور کلی شرایط ختی رای اخذ ویزا در نظر گرفته است و ایرانیان برای ورود به آن باید شرایط مختلفی را پشت سر بگذارند و در لیست سخت‌ترین کشورها برای ویزا قرار گرفته است.

در این کشور شما اجازه دارید بدون راهنمای گردشگری سفر نمایید، اخذ ویزای توریستی برای کره شمالی بسیار دشوار است و نیاز به مدارکی عجیب و غریبی دارد و باید یک وکیل کار کشته را انتخاب نمایید. برای ورود به این کشور از شما سوالاتی پرسیده می‌شود و هر جا که هستید به طور کلی از شما بازجویی می‌شود بنابراین حواس خود را جمع کنید کره شمالی با هیچکس شوخی ندارد و عدم رعایت قانون در این کشور سبب اخراج شما می‌شود.

 

ویزای هندوستان

ویزای هند

هند از دیگر کشورهایی است که در لیست سخت‌ترین کشورها برای ویزا قرار دارد. البته طولانی بودن پروسه اخذ ویزای این کشور سبب شده است که در لیست سخت‌ترین کشورها برای ویزا قرار بگیرد. اخذ ویزای توریستی این کشور به طور کلی آسانتر از سایر گزینه‌ها است اما ویزای الکترونیکی نیز شامل این موارد خواهد بود.

چیزی که در خصوص اخذ ویزای هندوستان عجیب است شفاف نبودن مراحل اخذ ویزا است. استانداردهای لازم در خصوص اخذ ویزای این کشور روز به روز تغییر می‌کند و نیاز است که همیشه اطلاعات لازم در دسترس باشد. اینطور که مشخص شده است بین ۳ الی ۴ ماه زمان برای اخذ ویزای هندوستان باید در نظر گرفته شود.  البته هزینه اخذ ویزای هندوستان نیز گران است.

 

ویزای تایلند

ویزای تایلند

ورود کوتاه مدت به کشور تایلند بسیار آسان اما مهاجرت طولانی مدت و اخذ اقامت برای این کشور بسیار دشوار و سخت است. تایلند در لیست سخت‌ترین کشورها برای ویزا قرار دارد و روند اخذ ویزای کار و سرمایه این کشور طولانی است اما برای اخذ ویزا توریستی زمان بسیار کمی در نظر گرفته شده است.

در صورتی که شما قصد رفت و آمد به این کشور را برای بیش از یک بار داشته باشید نیاز به ویزای مولتی دارید و مدارک لازم برای اخذ ویزای مولتی بسیار زیاد بوده و گاهی خسته کننده به نظر می‌رسد.

 

ویزای چاد

ویزای چاد

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما چاد نیز در لیست سخت‌ترین کشورها برای ویزا گرفتن قرار گرفته است . با وجود اینکه سفر به این کشور کمتر از سایر کشورهای دیگر است اما قوانین ورود به آن دشوار بوده و البته سفارت آن نیز در ایران وجود ندارد.

زمان وقت سفارت چاد برای کشورهای همسایه عموماً پر است و شما باید به طور مرتب تایم های آزاد وقت سفارت را بررسی نمایید. به عنوان مثال پس از بررسی پرونده هیچ توضیحی به شما اعلام نمی‌شود و شما خود باید پیگیر باشید که آیا پرونده و مدارک شما به طور دقیق پردازش شده است یا خیر. در روز مصاحبه هیچکس با شما انگلیسی صحبت نمی‌کند و شما باید به زبان فرانسوی مسلط باشید.

 

ویزای نیجریه

ویزای نیجریه

دلیل اینکه نیجریه وارد گروه سخت‌ترین کشورها برای ویزا شده است، قانون ارائه نامه تمکن مالی با بودجه بالا است که در واقع سبب می‌شود بسیاری از افراد نتوانند گردش مالی قابل قبول را ارائه دهند و در نهایت تصمیم می‌گیرند که از تصمیم خود منصرف شوند. در نظر داشته باشید که این کشور به طور سالانه قوانین خود را برای ویزا تغییر می‌دهد و نیاز به یک فرد کاردان برای بررسی قوانین جدید خواهد بود

 

نرخ جدید سخت‌ترین کشورها برای ویزا

ویزا

کشور بلژیک در صدور ویزا برای ایرانیان سختگیری‌های زیادی را شامل می‌شود. در مورد کشورهای اروپایی شرق این موضوع را در ذهن خود داشته باشید که اغلب آنها به ایرانی‌ها ویزا نمی‌دهند! به عنوان مثال برای ورود به کشور آلمان کار شما بسیار سخت است و هرگز نمی‌توان گفت که اخذ ویزای آلمان برای ایرانیان آسان است.

همینطور کشور سوئد و دانمارک نیز در سیاست‌های جدید خود در سال ۲۰۱۸ شرایط صدور ویزا برای ایرانیان بسیار محدود کرده‌اند. در بررسی‌های اخیر اطلاعاتی در خصوص کشور هلند در دسترس است و اینطور که مشخص شده است این کشور از نظر صدور ویزا برای ایرانیان پروسه طولانی مدتی را در نظر گرفته است و اجازه اخذ ویزا به سادگی ارائه نمی‌شود.

بلغارستان و مجارستان به نسبت کشورهای اعلام شده سختگیری کمتری دارند اما این دو کشور نیز در لیست سخت‌ترین کشورها برای ویزا دیده می‌شوند.

عربستان سعودی دارای تجارت بسیار قدرتمندی است و از دسته مناطق گردشگری مشهور محسوب می‌شود و اما اسم این کشور نیز در لیست سخت‌ترین کشورها برای ویزا قرار گرفته است. برای اخذ ویزای این کشور باید یک فرد به عنوان حامی مالی وجود داشته باشد و در نامه‌ای به طور دقیق اعلام نماید که پوشش مالی لازم را در بر می‌گیرد. نامه تمکن مالی و به طور کلی اسناد مالی برای ورود به این کشور بسیار مهم است.

بوتان نیز از کشورهایی محسوب می‌شود که شاخص شادی در آن بالا است اما اخذ ویزای این کشور به نسبت سایر کشورها دشوار است. عموم ایرانیان سعی می‌کنید بازدید از کشورهای همسایه بوتان را انتخاب نمایند. در نظر داشته باشید که ورود به کشور بوتان نیاز به ارائه مدارک معتبر مالی و کاری دارد و افراد باید مدرک زبان نیز داشته باشند.

در سال ۲۰۱۷ ترکمنستان نیز در لیست سخت‌ترین کشورها برای ویزا قرار گرفت این کشور بهترین مقصد برای کسانی است که به دنبال کشف آثار تاریخی مشهور هستند اما ورود به آن آسان نبوده و نیاز به بررسی‌های دقیق دارد و بهتر است که اطلاعات جدید در خصوص این کشور بررسی شود

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *