alexa همه چیز در مورد سفارت ایتالیا و نحوه دریافت ویزای ایتالیا - توریست اپ
logo

همه چیز در مورد سفارت ایتالیا و نحوه دریافت ویزای ایتالیا

همه چیز در مورد سفارت ایتالیا و نحوه دریافت ویزای ایتالیا

همه چیز در مورد سفارت ایتالیا و نحوه دریافت ویزای ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای توسعه یافته و پر جمعیت اروپایی است که تمدن های بسیاری را به خود دیده است و لازم به ذکر است که بیش از نیمی از آثار تاریخی جهان در این کشور قرار دارد. موزه ها، آثار هنری و تاریخی و طبیعت متنوع و چشم نواز شهرهایی مانند رم، ونیز و فلورانس هر گردشگری را مجاب می کند که برای یک بار هم شده دیدن آن را تجربه کند. شاید همین دلیلی برای این باشد که سفارت ایتالیا در بیشتر کشورهای دنیا مشغول به فعالیت باشد. طبق آمار سایت « امبسی ورد واید» کشور ایتالیا دارای ۱۲۳ سفارت و ۸۳ کنسولگری در کشورهای مختلف جهان است که سفارت ایتالیا در ایران نیز از آن جمله است.

روابط ایران و ایتالیا

روابط بین دو کشور ایران و ایتالیا سابقه باستانی دارد. و می توان گفت ایتالیا جزو اولین کشورهای اروپایی است که روابط فرهنگی خود را با ایران آغاز کرد. از زمان آیین مهر که یک دین باستانی ایرانی بود و در آن زمان در ایتالیا فراگیر شد، همین طور استفاده حکومت ساسانی از دانشمندان روم و یونان در دانشگاه «جندی شاپور» تا حکومت شاه عباس صفوی که دوران طلایی روابط سیاسی و تجاری بین ایران و ایتالیا بود. رابطه دوستانه ای که امروز علیرغم فراز و فرود بسیار همچنان برقرار است، سفارت ایتالیا در ایران نشانه ای از این روابط است و در دولت کنونی ایران نیز همچنان رو به گسترش است.
برای کسب اطلاعات کافی در مورد سفارت ایتالیا با توریست اپ همراه باشید.

ونیز

سفارت ایتالیا در ایران

سفارت ایتالیا در شهر تهران واقع شده و دارای دو ساختمان می باشد که بناهایی قدیمی مربوط به قرن نوزدهم بوده و به یکی از شاهزاده های قدرتمند قاجار تعلق داشته است.
دو بنای یاد شده به عنوان آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.
آدرس سفارت ایتالیا: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۷۹ / ۶۸
شماره تلفن: داری دو خط ۶۶۷۲۶۹۵۶-۰۲۱ و ۶۶۷۲۶۹۵۵-۰۲۱
آدرس سایت: جهت مراجعه کلیک کنید

آیا برای أخذ ویزا و روادید باید به سفارت ایتالیا مراجعه کنم؟

برای در خواست تعیین وقت ویزای کشور ایتالیا اعم از توریستی و تجاری ابتدا باید به آدرس اینترنتی (کلیک کنید) مراجعه نموده و پس از ایجاد حساب کاربری مراحل خواسته شده در سایت را انجام دهید. و پس از اطلاع از وقت مراجعه شما می توانید به اداره کنسولی سفارت ایتالیا در تهران مراجعه کنید. تعیین وقت سفارت توسط آژانس های مسافرتی رایگان است و بابت آن نباید وجهی از شما دریافت شود.
آدرس بخش کنسولی: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقای سابق)، نبش پارک صبا، خیابان فرزان شرقی، پلاک ۱۵.
شماره تلفن های؛ دفتر امور کنسولی: ۸۸۷۸۳۴۹۸-۰۲۱ دفتر ویزا: ۸۸۱۹۰۱۶۰-۰۲۱
ساعات کاری اداره کنسولی: روزهای یکشنبه از ساعت ۸ صبح ۱۳، روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۴٫ روزهای جمعه و شنبه این اداره تعطیل است.

دریافت ویزای ایتالیا

سفارت ایتالیا زمانی برای شما ویزای شینگن صادر می کند که مقصد اصلی را کشور ایتالیا اعلام کنید. کشورهای عضو پیمان شینگن می توانند در مبادی ورودی کشورشان به دلیل عدم رعایت این موضوع از ورود شما ممانعت به عمل بیاورند.
انواع ویزای ایتالیا عبارتند از: ویزای شینگن که محبوب ترین و پر تقاضاترین نوع ویزا به حساب می اید و برای مقاصد گردشگری از آن استفاده می شود، ویزای دانشجویی، پزشکی، تجاری، سیاسی، فرهنگی – ورزشی، ترانزیت و ویزای افرادی که داری همسر قانونی شهروند ایتالیا هستند.
ایرانیان برای سفر به ایتالیا بیشتر از ویزای گردشگری استفاده می کنند شما با تهیه  ویزای شینگن می توانید پس از ورود به کشور مقصد بدون محدودیت به دیگر کشورهای اروپایی نیز سفر کنید.
باید از این موضوع اطلاع داشته باشید که پروسه ی صدور ویزا در سفارت ایتالیا در بعضی موارد ممکن است تا دو ماه طول بکشد پس اگر در نوروز ۹۸ قصد سفر به ایتالیا دارید هر چه زودتر باید اقدام کنید.
برای مشاهده تورهای گردشگری ایتالیا کلیک کنید. 

ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای گردشگری ایتالیا چه مدارکی لازم است؟

هنگام مراجعه به سفارت ایتالیا این مدارک را باید تهیه کرده باشید؛
۱- فرم تکمیل شده درخواست ویزا
۲- دوقطعه عکس ۳ در چهار بدون روتوش
۳- پاسپورتی که اعتبار آن برای بعد از خروج از حوزه شینگن حد اقل ۳ ماه باشد و دو برگه سفید داشته باشد
۴- در صورت داشتن دعوتنامه، شخص دعوت کننده باید فرم دعوت نامه را کامل کرد، و حد اقل یابد کپی یکی از مدارک زیر را به آن ضمیمه کرده باشد؛
شهروند ایتالیایی: شناسنامه معتبر و یا گذرنامه
شهروند خارجی مقیم ایتالیا که حداقل یک ماه از تاریخ پایان ویزای شما اجازه اقامت داشته باشد.
۵- اصل و کپی شناسنامه معتبر و ترجمه آن به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی
۶- اصل و کپی بلیط هواپیما و یا بلیط رزرو شده
۷- اصل و کپی برنامه سفر، رزرو بلیط و هواپیما ( در صورت دارا بودن )
۸- فتوکپی ویزا و پاسپورت های گذشته ( در صورت دارا بودن )
۹- اصل و کپی بیمه مسافرتی بین الملل که حدقل ۳۰۰۰ یورو را پوشش داده باشد.

هزینه ویزای ایتالیا چقدر است؟

۱- افراد کمتر ۶ سال رایگان
۲- افراد ۶ تا ۱۲ سال به ازای هر نفر ۳۵ یورو
۳- افراد ۱۲ سال به بالا ۶۰ یورو
نکته: برای شهروندان اروپایی رایگان می باشد.

کشور ایتالیا

توصیه های کاربردی قبل از مراجعه به سفارت ایتالیا

۱- یکی از مشکلات مراجعین هنگام ورود به سفارت ایتالیا تلفن همراه است. ورود لوازم الکترونیکی اعم از تبلت، رایانه شخصی و تلفن همراه به داخل سفارت ممنوع است و در مبادی ورودی نیز هیچ قسمتی برای ارائه تلفن همراه در نظر گرفته نشده است. پس قبل از مراجعه به سفارت ایتالیا فکری به حال تلفن همراه خود بکنید.

۲- بهتر است هنگام مراجعه به سفارت ایتالیا و مراوده با کارکنان، این موضوع را در نظر داشته باشید که ممکن است با رفتارهای سرد کارکنان و سوالات عجیب و غریب آن ها در مورد علت سفر مواجه شوید؛ این فرآیندیست که در اکثر سفارت ها رواج دارد. پس مواجهه با مواردی از این دست نباید شما را برای رفتن به یک سفر رؤیایی دلسرد کند.

۳- اگر می خواهید با یک کودک کمتر از ۱۲ سال سفر کنید به این نکته توجه داشته باشید که مدارک کودکانی که سنشان کم تر از ۱۲ سال است باید توسط والدین و یا قیم قانونی آن ها ارائه شود.

۴- برای درخواست ویزا مدارکتان باید کامل و بدون نقص باشد زیرا در غیر این صورت درخواستتان توسط سفارت ایتالیا رد خواهد شد.

با نصب اپلیکشن توریست اپ از امکاناتی همچون وضعیت تورهای ایتالیا، اطلاعات جامع گردشگری، مترجم سخن گو و … بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *