alexa با جزئیات سفارت ترکیه بیشتر آشنا شوید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

سفارت ترکیه و اطلاعات ضروری

سفارت ترکیه و اطلاعات ضروری

سفارت ترکیه و اطلاعات ضروری

دانستن سفارت ترکیه و سایر اطلاعات ضروری در خصوص این کشور بسیار مهم است. در این مقاله قصد داریم در خصوص

لینک های مرتبط
  ۲۰ تا از جاهای دیدنی استانبول که نباید در سفر به ترکیه از دست داد

  راهنمای سفر به ترکیه – حقایقی که قبل از سفر باید بدانید

  ۱۰تا از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه ای که باید حتما امتحان کنید

  لوکس ترین و بهترین هتل های استانبول و ترکیه

آدرس سفارت ترکیه و همین‌طور زمان و شرایط ورود به این سفارت صحبت نماییم.در ابتدا کمی ترکیه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اگر سوالاتی در خصوص وقت سفارت ترکیه در ذهن شما وجود دارد این مقاله به‌سادگی پاسخ سؤال شما می‌دهد.

توریست اپ قصد دارد با تکامل اطلاعات مختلف در زمینه گردشگری،شرایط بهتری را برای نوروز ۹۸ و سفرهای شما با تورهای نوروزی ۹۸ مهیا کند.

 

معرفی کشور ترکیه

سفارت ترکیه

جمهوری ترکیه در بخش شمال غربی ایران قرار دارد و مردم این کشور اغلب مسلمان هستند. این کشور با آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و عراق مرز زمینی مشترک دارد. ترکیه از سمت شمال به دریای سیاه و از سمت جنوب غربی به دریای مدیترانه راه دارد. آب‌وهوای ترکیه به‌ طور کلی کوهستانی اعلام‌ شده است و البته در برخی از بخش‌های این کشور شاهد آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای هستیم. این کشور در برخی از فصل‌ها دارای هوای پرباران می‌باشد. سیستم حکومتی در این کشور لائیک است. آثار باستانی در این کشور بسیار شگفت‌انگیز بوده و یک سرزمین کهن محسوب می‌شود.

در ترکیه منطقه‌ای وجود دارد که مشهور به آسیای صغیر و آناتولی است. این منطقه پل بین اروپا و آسیا محسوب می‌شود. این کشور به‌طورکلی از سه طرف با دریا احاطه ‌شده است. ترکیه ازنظر وسعت در رتبه سی و پنجمین کشور دنیا قرار دارد.

ترکیه ازنظر پوشش گیاهی به ۷ منطقه تقسیم‌بندی شده است و شرایط کشاورزی در بخش با بخش دیگر متفاوت است.

فصل‌های بهار و پاییز بهترین زمان سفر به ترکیه اعلام‌شده است. برخی از افراد علاقه‌مند سفرهای زمستانی به این کشور هستند. تابستان‌های ترکیه عموما بسیار گرم است.

آنکارا پایتخت ترکیه است و دومین شهر بزرگ این کشور محسوب می‌شود. این شهر از نظر تجاری در وضعیت عالی قرار دارد و دارای ۴٫۵ میلیون نفر جمعیت است.

بیش از ۹۰ درصد مردم این کشور به زبان ترکی صحبت می‌کنند و زبان دوم مردم این کشور کردی اعلام‌شده است. البته برخی از مردم به زبان ارمنی و همین‌طور عربی نیز صحبت می‌کنند.

سفارت ترکیه

سفارت ترکیه در ایران کجاست؟

سفارت ترکیه

آدرس سفارت ترکیه : تهران ، خیابان فردوسی، چهارراه استانبول ، خیابان ۳۳۷ است.

تلفن: ۰۲۱۳۳۱۱۸۹۹۷-۰۲۱۳۳۱۱۵۲۹۹-۰۲۱۳۳۱۱۵۳۵۱-۰۲۱۳۳۱۱۱۲۰۲

فکس: ۰۲۱۳۳۱۱۷۹۲۸

آدرس الکترونیکی: embassy.tehran@mfa.gov.tr

ساعت کاری یکشنبه تا پنج‌شنبه از ۹:۳۰ صبح الی ۱۲:۳۰

آدرس سفارت ترکیه در تبریز: خیابان ولی‌عصر، خیابان فروغی، فلکه همافر، کوچه فرهنگیان. پلاک ۸

تلفن:۰۴۱۳۳۰۰۱۰۷۰۱

شماره فکس: ۰۴۱۳۳۳۲۴۹۰۷

ساعت کاری از ۸ صبح الی ۲ و روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه

سفارت ترکیه در ارومیه: خیابان شهید بهشتی، شماره پلاک ۳۰

تلفن : ۳۳۹۵۰۳۰۳

فکس: ۳۳۹۵۰۶۷۸

سفر به ترکیه و سفارت ترکیه

اطلاعات لازم در خصوص ویزای کشور ترکیه

برای سفر به کشور ترکیه نیازی به ویزای توریستی نیست و شما می توانید به مدت ۹۰ روز بدون ویزا در آنجا بمانید اما با اتمام ۹۰ روز باید ورود و خروج دوباره به کشور داشته و مجدد به ترکیه سفر کنید.

نوع دیگری از ویزای این کشور شامل ویزای دانشجویی است که شاید ویزای کارآموزی، ویزای دوره‌های زبان ترکی، ویزای آموزشی و تحصیل و دانشگاهی است.

ویزای کار ترکیه می‌تواند باهدف استخدام خصوصی و دولتی، ویزای اختصاص داده‌شده به کارگران، ویزای ورزشکاران، ویزای روزنامه‌نگاران و همین‌طور ویزای تعمیرکاران است.

دیگر ویزای ترکیه شامل ویزای حفاری و باستان‌شناسی و همین‌طور مستندسازی است که شامل گروه‌های خاصی می‌شود. افراد با اهداف درمان می‌توانند از ویزای فوری استفاده نمایند همین‌طور در برخی مواقع استفاده از ویزای همراه نیز وجود دارد. وقت سفارت ترکیه متغیر است.

سفارت ترکیه

اعتبار پاسپورت ترکیه

اعتبار پاسپورت سفر به ترکیه

با توجه به ماده b7.1 قانون بین‌المللی خارجیان افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند باید دارای گذرنامه با تاریخ حداقل ۶۰ روزه باشند که می‌تواند شامل ویزای الکترونیکی نیز می‌شود.

ویزای بلندمدت برای کشور ترکیه شامل یک سند با ۱۵۰ روز اعتبار و تمدید ۶۰ روز است، این نوع A نامیده می‌شود. نوع B به این صورت است که فرد به مدت ۶۰ روز طبق تاریخ موردنظر می‌تواند در این کشور بمانید.

سفارت ترکیه

شرایط کلی سفارت ترکیه

سفارت ترکیه

 • افرادی که برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارند باید با در دست داشتن مدارک لازم طبق زمان مشخصی که در وقت سفارت تعیین‌شده است حضور به عمل‌ آورند. در ابتدا باید از طریق سایت مربوطه اقدام به ارسال درخواست ویزا نموده و مدتی زمان برای اعلام نتیجه در نظر گرفته می‌شود سپس در صورتی‌ که درخواست اولیه پذیرفته شد می‌توانند وقت سفارت ترکیه را به‌سادگی دریافت نمایند.
 • برای جلوگیری از تأخیر و مشکلات ناشی از آن باید یک ماه زودتر از زمان اعلام‌شده اقدام به درخواست ویزا نمود. ویزای موقتی که ارائه می‌شود به معنی اقامت دائم در این کشور نخواهد بود.
 • درصورتی‌که ویزا صادر نشود و یا مدارک ناقص باشد مبلغ پرداخته‌شده قابل بازگشت نیست.
 • همه افراد می‌بایست در طول سفر و اقامت خود در ترکیه از بیمه‌های درمانی استفاده نمایند.
 • در صورتی‌ که افراد بیش از ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند باید جریمه لازم را پرداخت‌نموده و یا در زمان زودتری اقدام به تمدید ویزا نمایند. داشتن دو گذرنامه بااعتبار مختلف برای اخذ ویزا خلاف قانون است.
 • افرادی که به‌ قصد کسب‌وکار به این کشور می‌روند و یا صاحب شرکت هستند ویزای مولتی صادر می‌شود به‌طوری‌که آن‌ها می‌توانند چندین بار وارد خاک این کشور شده و از آن خارج شوند.

سفارت ترکیه

قوانین اخذ ویزای ترکیه

ویزای ترکیه

 • اگر سن فرد متقاضی کمتر از ۱۸ سال اعلام‌شده باشد نیاز به مجوز کتبی از والدین دارد که باید مهر و امضای رسمی داشته باشد. در صورتی‌که وی پدر و مادر خود را از دست‌داده است سیاست دیگری برای او در نظر گرفته می‌شود.
 • افرادی که قصد دارند به ترکیه از طریق بنادر دریایی ورود نمایند نیازی به اخذ ویزا نبوده و می‌توانند از طریق مجوزهای محلی وارد این کشور شوند. هدف در این نوع سفر گردشگری است.
 • درصورتی‌که هدف کار در این کشور است و شرکت مشخص و یا کارفرما وجود دارد نیاز به دعوت‌نامه بوده و در آن شماره شناسایی، هویت فرد دعوت‌کننده، هویت میزان تمکن مالی او و همین‌طور شفاف‌سازی این موضوع که آیا او می‌خواهد فرد متقاضی را مورد پوشش مالی قرار دهد یا خیر.
 • بررسی حقوق و سمت فرد نیز از شرایط اخذ ویزای این کشور محسوب می‌شود.

سفارت ترکیه

چه کسانی نیاز به ویزای ترکیه دارند؟

ایرانیان برای ورود به ترکیه نیاز به اخذ ویزا ندارد. اما اگر شما بخواهید در ترکیه مشغول به کار شوید داشتن مجوزهای لازم بسیار مهم است.

چرا ترکیه مهاجرخیز است؟

این کشور دارای آب‌وهوای بسیار خوبی است به‌طوری‌که فصل بهار و پاییز آن بسیار دل‌انگیز است.

جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و فرهنگی این کشور بسیار دل‌انگیز است.

هزینه سفر به ترکیه ارزان است و نیاز به بودجه بالا ندارد.

فرهنگ مردم این کشور بسیار مشابه با ایران است.

سفارت ترکیه

نکات مهم اخذ ویزای ترکیه

مکان های دیدنی ترکیه

ویزای یکبار ورود و چند بار ورود شامل حال کشور ترکیه می‌شود اما قوانینی که موجود است بسیار سختگیرانه می‌باشد.

زمان در نظر گرفته‌شده برای اخذ ویزای ترکیه بستگی به نوع ویزا و فصل مورد نظر دارد و فصل‌هایی که میزان مسافر به ترکیه بیشتر است قطعا زمان بیشتری نیاز خواهد بود.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ترکیه

فرم ویزا باید به‌طور دقیق تکمیل شود و نیاز به مدارک شناسایی و نامه تمکن مالی است. اعتبار پاسپورت و عکس بسیار مهم است.

هزینه‌ای که برای صدور ویزای ترکیه در نظر گرفته می‌شود در طول سال تغییر می‌کند و نمی‌توان رقم مشخصی برای آن در نظر گرفت.

 

توریست اپ در این مطلب شما را با سفارت ترکیه در ایران و نکات دیگری که به شما قبل از سفر به ترکیه کمک می کند ارائه داده است.همچنین اگر قصد دارید با دیگر نکات کشور ترکیه آشنا شوید می توانید توریست اپ را دانلود کنید.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
دیدگاه

 1. الهام گفت:

  شما بی نظیرید همیشه بهترین و کامل ترین اطلاعات رو میدید . ممنون