alexa نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید - توریست اپ
logo

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

اگر شما جزء افرادی هستید که برای سفرهای کاری، دیدوبازدید از خانواده یا دوستانتان از هواپیما استفاده می‌کنید بهتر است بدانید که قوانین مشخص و منظمی برای سوار شدن و مستقر شدن در هواپیما وضع شده که باید آن‌ها بدانید و رعایت کنید. این قوانین جهانی بوده و مختص به کشور خاصی نخواهد بود در نتیجه چه در سفرهای خارجی چه سفرهای داخلی باید آن‌ها را رعایت کرده تا آسوده خاطر به مقصد خود برسید. بنابراین در این مطلب توریست اپ قصد دارد انواع قوانین سفر با هواپیما را در اختیار شما قرار دهد تا قبل از سفر به مقصدتان مطمئن و راحت‌تر سفر کنید.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۱- به طور مداوم دستان خود را بشورید

به طور مداوم دستان خود را بشورید

فرودگاه و هواپیما مکانی شلوغ به همراه آلودگی‌های مختلف است. همین موضوع دلیل قاطعی بوده که قبل از خوردن و آشامیدن در سفر با هواپیما دستان خود را کاملا بشویید. لازم است بدانید که طریقه صحیح شستن دست‌ها از ۵ مرحله (مرطوب، صابون یا مایع، اسکراب، شستشو، خشک) تشکیل‌شده است که از بسیاری بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. لازم به تذکر است که در پروازهای کوتاه‌مدت اگر می‌خواهید خیلی در رفت‌وآمد سرویس بهداشتی باشید بهتر است ژل‌های شست‌وشو مخصوص دست به همراه داشته باشید تا به راحتی دستان خود را از آلودگی پاک کنید.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۲- انجام تمرینات مدیتیشن

انجام تمرینات مدیتیشن

اگر تابه‌حال سفر با هواپیما را تجربه کرده‌اید می‌دانید که برای برخی افراد این حس با اضطراب و ناراحتی همراه خواهد بود. در نتیجه افرادی به این فکر افتادند که مدیتیشن و مراقبه هنگام پرواز می‌تواند به کاهش استرس مسافران کمک بسزایی کند. در واقع این حرکات نوعی ورزش در سفر با هواپیما است که در لحظات اولیه پرواز حواس شما را پرت کرده و اطمینان خاطر به شما تزریق می‌کند. در وهله اول می‌توانید توسط انقباض عضلات بدن خود به مدت ۱۰ ثانیه و نفس‌های عمیق آرامش را به خود بازگردانید. این تمرینات به شدت مآثر بوده و آرامش‌بخش است.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۳- تا حد امکان در طول پرواز راه بروید

تا حد امکان در طول پرواز راه بروید

پروازهای طولانی بسیار سخت و طاقت‌فرسا بوده به همین دلیل نیاز از هرازچند گاهی در سفر با هواپیما راه بروید. بهتر است بدانید که نشستن طولانی‌مدت به پا و کمر شما آسیب جدی وارد خواهد کرد.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۴- آب بنوشید

 آب بنوشید

برخی افراد برای اینکه کمتر از سرویس بهداشتی استفاده کنند آب نمی‌نوشند. خوب وقت آن است که به اشتباه خود پی ببرید و روش خود را تغییر دهید. در واقع نوشیدن آن در حین سفر لازم بوده و به سیستم ایمنی بدن شما کمک کرده تا تقویت شوید و خشکی هوای هواپیما را کاهش می‌دهد. نوشیدن آب هنگام پرواز سردرد، خستگی، استرس و مشکلات معده را کاهش خواهد داد.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۵- توجه به مهماندارها

توجه به مهماندارها

اشتباهی که مسافران انجام می‌دهد این است که قبل از توصیه‌های مهماندار هدفون خود را در گوش گذاشته و اهمیتی به حرف‌های آن‌ها نمی‌کنند. بهتر است بدانید که در بین صحبت‌های مهماندار نکات ایمنی گفته می‌شود که حتما باید بدانید و در موقعیت‌های اضطراری از آن‌ها استفاده کنید. این نکات ایمنی به این دلیل ضروری هستند که شما را از فشار و نگرانی در حین پرواز در امان نگه می‌دارند. پس بهتر است قبل از گذاشتن هدفون در گوشتان به حرف‌های مهماندار گوش بدهید و بعد تا آخر پرواز از گوش دادن به موسیقی لذت ببرید.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۶- دستگیره را به اشتراک بگذارید

دستگیره را به اشتراک بگذارید

به طور کلی زمان پرواز مخصوصا پروازهای طولانی‌مدت برای مسافران خسته‌کننده و ناراحت‌کننده است در نتیجه برای اینکه تعامل بیشتری با هم‌نشینان خود داشته باشیم بهتر است دستگیره‌های کناری را با آن‌ها به اشتراک بگذاریم. مخصوصا اگر در صندلی وسط هستید سعی کنید این موضوع را رعایت کنید.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۷- از دستمال کاغذی استفاده کنید

 از دستمال کاغذی استفاده کنید

اگر سرماخورده‌اید یا بیمار هستید و نمی‌توانید بیش از حد به سرویس بهداشتی بروید،حتما از دستمال کاغذی برای بینی و دهان خود استفاده کنید. هواپیما محیط بسته‌ای است و به سرعت بیماری و ویروس انتقال پیدا می‌کند.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۸- صندلی مناسب انتخاب کنید

 صندلی مناسب انتخاب کنید

قبل از رزرو کردن صندلی هواپیما دقت داشته باشید و به روحیه و حالات خود در حین پروازها به ویژه پرواز طولانی توجه کنید. صندلی‌های راهرویی معمولا چون جایگاه رفت‌وآمد مهماندار و مسافران است راحتی کمتری خواهد داشت. اما بهترین جایگاه برای مسافران صندلی کنار پنجره است که هم از فضای زیبای بیرون لذت می‌برید هم به راحتی می‌توانید به دیدن فیلم و گوش دادن موسیقی در آرامش بپردازید.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۹- سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی هواپیما

بسیاری از پزشک‌ها توصیه می‌کنند که تا حد امکان از سرویس بهداشتی‌های هواپیما استفاده نکنیم زیرا دستشویی‌های خطوط هوایی به دلیل تردد زیاد مرکز میکروب و ویروس‌ها است. بنابراین باید راهی باشد که هم از آن استفاده کرد هم آسیب ندید در نتیجه بهتر است حتما در کیف خود دستمال کاغذی، ژل‌های ضدعفونی‌کننده دست به همراه داشته باشید.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۱۰- کفش‌های خود را درنیاورید

 کفش‌های خود را درنیاورید

در حین پرواز هرگز بدون کفش نباشید. اگر به مکانی گرم سیر می‌خواهید سفر کنید تا حد امکان همراه خود دمپایی یا صندل‌های جلوباز به همراه داشته باشید تا احتیاج نباشد کفشتان و جورابتان را دربیاورید. این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا هم نکات ایمنی را در بر می‌گیرد هم بوی نامطبوع پا در محیط بسته هواپیما مسافران را اذیت خواهد کرد.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۱۱- با خدمه یا مهماندارها بحث نکنید

با خدمه یا مهماندارها بحث نکنید

گاهی باعث تعجب است که برخی افراد با مهماندارها بحث‌های طولانی و جدل می‌کنند. لازم است بدانید که مهماندارها وظایف سنگین و غیرقابل‌پیش‌بینی دارند. در نتیجه بهتر است اگر خواسته یا نکاتی را به شما یادآوری یا گوشزد می‌کنند سریع بپذیرید و انجام دهید. مهماندارها نکات ایمنی سفر با هواپیما را بهتر و ضروری می‌دانند در نتیجه در طول پرواز نگران حال و سلامت شما هستند.

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

۱۲- صندلی را به راحتی بخوابانید

صندلی را به راحتی بخوابانید

برخی افراد هنگام خواب و مطالعه پشت صندلی را می‌خوابانند. این موضوع خیلی رایج و عادی است اما بهتر است قبل از این کار پشت صندلی خود را نگاه بیاندازید و مقدار آن را اندازه‌گیری کنید تا فرد پشتی شما در طول سفر تحت‌فشار صندلی شما نباشد؛ اما اگر صندلی پشتی شما کودک نشسته بود موردی ندارد زیرا به اندازه کافی فضای خالی وجود دارد.

منبع: thelist.com


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *