alexa سفر به اصفهان
logo

راهنمای سفر به اصفهان نصف جهان

راهنمای سفر به اصفهان نصف جهان

راهنمای سفر به اصفهان نصف جهان

تاکنون به کدام یک از شهرهای ایران سفر کرده‌اید؟ آیا سفر به اصفهان در لیست شما قرار داشته و یا هنوز فرصت ماجراجویی در این استان پهناور را که رتبه سوم از لحاظ وسعت در ایران را دارد، تجربه نکرده‌اید؟ در کدام ناحیه ایران زندگی می‌کنید و مسافت شما تا این استان چقدر است؟ در هر کجای ایران که زندگی کنید، حتما به عنوان یک ایرانی، آوازه این استان را شنیده‌اید؛ آوازه‌ای که تنها به جاهای دیدنی اصفهان مربوط نمی‌شود، بلکه لهجه شیرین، صنایع دستی و غذاهای آنها نیز جایگاه ویژه‌ای در رونق این استان داشته‌اند.

لینک های مرتبط
    سوغاتی های ایران ، یادگاری هایی که باید با خود ببرید
    دانستنی‌هایی از قوانین ایران
    بهترین جاذبه های گردشگری ایران ، از مرداب هسل تا چشمه باداب سورت
    جاهای دیدنی تبریز ، باغ شهر ایران

اصفهان به تنهایی کافی است تا بار رونق بخشیدن به صنعت گردشگری ایران را به دوش بکشد. اگر در تعطیلات عید، اصفهان را برای بازدید انتخاب می‌کنید، باید صبوری زیادی پیشینه کنید، چرا که یکی از شلوغ‌ترین مقاصد گردشگری در این زمان می‌شود. اگرچه تاکنون از اصفهان بسیار گفته‌ایم، اما هنوز گفتنی‌ها بسیار است. برای مثال، شاید بهتر باشد از آب و هوا، هتل‌های معروف و هزینه سفر به اصفهان نیز بدانیم. با این تفاسیر، توریست اپ در گردشگری امروز، اصفهان را با نگاه موشکافانه‌تری کاوش کرده و آنچه خواهید خواند و دید، نتیجه این جستجو است. از همراهی شما در این جستجو بسیار خوشحال خواهیم شد.

سفر به اصفهان

چگونه سفر به اصفهان را تجربه کنیم؟

سفر به اصفهان

از هرجای ایران که به مقصد اصفهان، حرکت کنید، راه‌های برای رسیدن خواهید یافت. مسیر هوایی، ریلی و اتوبوسی، روش‌های متداول رسیدن به این استان است. پروازهای روزانه‌ای از پایتخت ایران (تهران) به این استان وجود دارد که مدت زمان بودن در مسیر شما را به یک ساعت کاهش می‌دهند. اما حد فاصل زمانی آن با اتوبوس بین ۵ تا ۶ ساعت است. اگر با اتومبیل شخصی خود و البته با سرعت مطمئنه حرکت می‌کنید نیز در همین مدت زمانی به اصفهان خواهید رسید. بزرگراه‌های مشخصی برای رسیدن به اصفهان در نظر گرفته شده و باید در سه مسیر، عوارضی پرداخت کنید. در طول مسیر تهران اصفهان، از سمت بیابان‌های قم و دریاچه نمک قم عبور خواهید کرد و اگر نخواهید به طور مستقیم به اصفهان برسید، می‌توانید کاشان را انتخاب کنید.

 

سفر به اصفهان، چه زمانی؟

سفر به اصفهان

اصفهان در منطقه خشکی از ایران قرار گرفته و با کویرهایی چون کویر مرنجاب و کویر مرکزی احاطه شده است؛ تابستان‌های داغی را در این استان تجربه خواهید کرد و اگر زمان بهتری برای مسافرت می‌خواهید، ما به شما اوایل پاییز و اواسط بهار و حتی زمستان را توصیه می‌کنیم. اگرچه زمانی، اصفهان باران و حتی بارش برف مناسبی را تجربه می‌کرد و ۳۳ پل به عنوان یکی از نمادهای اصلی این شهر، روزگار پرآب و باشکوهی را تجربه می‌کرد، اما به دلیل خشکسالی‌های پی‌درپی، چندان بارانی را در این شهر تجربه نخواهید کرد.

 

سفر به اصفهان، اقامت‌گاه‌ها و هتل‌ها

سفر به اصفهان

در اصفهان، اقامتگاه‌ها، هتل‌ها و خانه‌های بومگردی فراوانی خواهید یافت و بسته به نوع سلیقه خود و البته هزینه‌ای که می‌خواهید صرف کنید و حتی اینکه کجا اقامت کنید، می‌توانید هتل‌های متفاوتی را بیابید. اما ما در این مقاله، چند هتل معروف را نشانتان می‌دهیم:

هتل عباسی

این هتل در نزدیکی مهم‌ترین آثار تاریخی اصفهان قرار دارد و یکی از معروف‌ترین‌ها، مجلل‌ترین‌ها و زیباترین هتل‌های اصفهان است. معماری و دکوراسیون آن، مخلوطی از هنر باستانی اصفهان و مدرنیته غربی است و یکی از مکان‌های مهم برای گردشگران خارجی محسوب می‌شود. دارای ۱۱ تالار، ۵ رستوران و ۲۲۵ اتاق است. ۱۴ کیلومتر از ترمینال اتوبوسرانی، ۱۵ کیلومتر از راه‌آهن، و ۲۵ کیلومتر از فرودگاه فاصله دارد. هم‌چنین دارای مجموعه ورزشی کاملی از استخرها و سالن بدنسازی است.

هتل اسپادانا

هتل اسپادانا با یک ظاهری زیبا که در آن می توانید رخ زیبای زاینده رود، بوستان فرحبخش آیینه خانه و پل تاریخی و ماندگار اصفهان، سی و سه پل را ببینید. دارای سابقه ۲۰ ساله است و مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است. با داشتن یک رستوران با ظرفیت بالا اسپادانا در طبقه همکف، طیف متنوعی از غذاهای لذیذ و خوشمزه را به مسافران خود ارائه می دهند.

 

سفر به اصفهان، تفریحات و سرگرمی‌ها

سفر به اصفهان

بخشی از سفر شما به اصفهان، مسلما به دیدن آثار تاریخی فراوانی مانند مسجد شیخ لطف‌الله، عالی‌قاپو، نقش جهان،پل خواجو و پل چوبی، خانه قزوینی‌ها و مانند آن خواهد گذشت. همچنین بخشی از وقت خود را می‌توانید صرف خرید سوغاتی‌های ویژه اصفهان کنید که دارای صنایع دستی منحصر به فرد هستند و به نوعی بومی این استان محسوب می‌شود و می‌توانید انواع باکیفیت و حتی ارزان آن را بیابید.

اما اصفهان به این تاریخ بسنده نکرده و به مدد مدرنیته، شهربازی بزرگ، خانه پرندگان , اکواریوم آبی را نیز افتتاح کرده است که بازدید آنها نیز در نوع خود بالاست. اگر خودتان اهل هیجان هستید و یا مایلید کودکانتان در این سفر هیجان و تفریح بیشتری را تجربه کنند، ما این مناطق را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

سفر به اصفهان، مراکز خرید

سفر به اصفهان

مهم‌ترین مرکز خرید اصفهان که می‌توانید صنایع دستی با کیفیت و البته متنوعی را در آن بیابید، بازار اصفهان است که در میدان نقش جهان آن قرار دارد. پس اگر به سراغ بازدید از عالی‌قاپو و مکان‌های تاریخی آن اطراف رفته‌اید، می‌توانید با یک تیر، دو نشان بزنید و در بازار بسیار زیبای آن هم، گشتی بزنید و خریدهای خود را انجام دهید. اما مراکز خرید مهم و مدرن دیگری نیز در اصفهان دایر شده که یکی از آنها مسافت زیادی با مرکز شهر دارد و با نام سیتی سنتر شناخته می‌شود.

 

سفر به اصفهان، هزینه‌ها و چالش‌ها

برآورد هزینه شما، کاملا بستگی به نوع سفر شما و مدت زمانی که در اصفهان خواهید گذراند، دارد، اما اگر به دنبال سفری هستید که هزینه‌های شما متعادل شود، می‌توانید از اتومبیل شخصی و یا سیستم حمل و نقلی مانند اتوبوس استفاده کنید. داخل شهر نیز می‌توانید از سیستم‌های حمل و نقلی مانند اسنپ استفاده کنید تا با صرف زمان و هزینه کم به مکان‌های مورد نظر برسید.

هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در فصولی که از لحاظ گردشگری چندان رونقی ندارد، مانند فصل زمستان، تخفیف‌های خوبی ارائه می‌دهند و می‌توانید برای سفر و در نتیجه اقامت، این زمان را انتخاب کنید. البته راه‌های دیگری برای کاهش هزینه‌های اقامت وجود دارد و آن انتخاب میزبان از سایتی مانند کوچ سرفینگ است تا این هزینه را به میزان زیاد متعادل کنید. برای هزینه خورد و خوراک، می‌توانید رستوران‌هایی را انتخاب کنید که دارای تخفیف هستند و تخفیف‌های خود را به صورت آنلاین و در اپلیکیشن‌های ویژه، مانند تخفیفان ارائه داده‌اند.

 

نکته پایانی سفر به اصفهان

سفر به اصفهان

اگر می‌خواهید با صرف زمان کمتری اصفهان را بگردید، تلاش کنید از مردمان خود اصفهان، راهنمایی‌های خوبی برای دیدن مکان‌های دیدنی اصفهان بگیرید. حتی اگر به دنبال تهیه سوغاتی‌های خاص هستید، تحقیقات خود را قبل از سفر و در مدت زمانی که در اصفهان هستید، انجام دهید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

به این ترتیب، در این مقاله توریست اپ تلاش کرد تا نکاتی از اصفهان را بازگو کند که در مقالات گذشته، کمتر به آن پرداخته بود. اما این مقاله، به کمک و همفکری شما نیازمند است. می‌توانید داستان ماجراجویی‌های خود و مکان‌های متفاوتی که در این سفر کشف کرده‌اید را با ما در میان بگذارید. منتظر شما هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *