alexa در سفر به قبرس شمالی و جنوبی این 10مکان را از دست ندهید | توریست اپ
logo

در سفر به قبرس شمالی و جنوبی این ۱۰ مکان را از دست ندهید

در سفر به قبرس شمالی و جنوبی این ۱۰ مکان را از دست ندهید

در سفر به قبرس شمالی و جنوبی این ۱۰ مکان را از دست ندهید

تعطیلات نوروزی نزدیک است و بسیاری از ما تلاش می کنیم برنامه ریزی بی عیب و نقصی برای سفرهای نوروزیمان فراهم کنیم. اگر قصد مسافرت به یکی از کشورهای خارجی را دارید، ما در این مقاله تلاش کرده ایم، جاهای دیدنی معروف و مهم را برای سفر به قبرس بررسی کنیم.

این جزیره با مجموعه ای از فرهنگ های مختلف، در حقیقت در قاره آسیا واقع شده است، اما به میزان زیادی به اروپا مربوط است، چرا که قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می شود و قبرس جنوبی از کشورهای اروپایی به حساب می آید و قبرس شمالی در کنترل دولت ترکیه است. مشهور بودن قبرس به عنوان یک کشور توریستی به علت آب و هوای گرم و سواحل زیبای آن است، اما همه جاذبه های دیدنی آن به سواحل مربوط نمی شود. قبرس دارای روستاهایی با بافت عجیب و قدیمی، خرابه های باستانی، کوه های فوق العاده زیبا و شگفت انگیز و شهرهای پرجنب و جوش است. علاوه بر آن صنایع در این کشور چندان رشد نکرده اند، پس آب و هوای این کشور فوق العاده و بسیار تمیز است.

بنابراین اگر با این توضیحات مشتاق آشنایی بیشتر با این کشور توریستی شدید، می توانید در در ادامه مقاله با توریست اپ همراه باشید.

فاماگوستا (Famagusta)

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۳)

 

این شهر بندری در قبرس شرقی واقع شده است، و عمیق ترین بندرگاه قبرس به شمار می آید، بنابراین، بسیاری از کشتی های کروز در این بندرگاه لنگر می گیرند. نام دیگر این شهر، گازیماگوسا است که تلفظی ترکیه ای از این شهر است. معتبرترین دانشگاه قبرس در این شهر واقع شده است و همه ساله دانشجوهای زیادی از کشورهای مختلف در این شهر ساکن می شوند. یکی از ویژگی های فاماگوستا، وجود دیوارهای ونیزی متعلق به قرن ۱۵ام و ۱۶ام است که توسط خندق هایی که فاقد آب اند، احاطه می شود و مناظر جالبی از بالای این خندق ها خلق می کند. در این شهر، دروازه پورتا دل ماره به چشم می خورد که، دارای دربی آهنی آراسته به مجسمه شیر بالدار است.

 

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۲)

 

قدمت مسجد عظیم رنگ عسلی آن با نام مسجد لالا مصطفی پاشا (Lala Mustafa Pasha)، به قرن ۱۴ام برمیگردد و می تواند جاذبه گردشگری تاریخی محسوب شود. نشانه تاریخی دیگر، صومعه سنت بارناباس (St.Barnabas) مربوط به قرن ۱۶ام با مجموعه ای از دیوارها و ستون های سنگی است که کاشی ها و تزیینات هنرمندانه ای دارد. این شهر یک فرودگاه هم دارد که حمل و نقل به این شهر را آسان تر کرده است.

 

شبه جزیره آکاماس (Akamas peninsula)

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۴)

 

این شبه جزیره پرتگاه و دماغه بلندی در شمال غربی قبرس با مساحتی در ۲۳۰ کیلومتر مربع است. بطلمیوس این جزیره را سرزمینی پوشیده با جنگل های پرتراکم توصیف کرده است و مشهور است که نامگذاری این شبه جزیره بعد از جنگ تروا توسط پسر تهیس که موسس شهر پادشاهی سولی بوده است، انجام شده است.

 

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۷)

 

تا سال ۲۰۰۰، این جزیره توسط ارتش بریتانیا و نیروی دریایی برای تمرینات نظامی و محدوده شلیک مورد استفاده قرار می گرفته است. در حقیقت بر اساس پیمانی که در سال ۱۹۶۰ منعقد شد، ارتش بریتانیا اجازه استفاده از این جزیره را برای انجام تمرینات نظامی به مدت ۷۰ روز از سال داشت. در انتهای جنوبی جزیزه، شهر پییا واقع شده است و بخش جنوبی آن به شهر پلیس منتهی می شود. به علت وضعیت کوهستانی این جزیره، جاده مشخصی وجود ندارد.

 

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۵)

 

جاذبه های توریستی این جزیره شامل مکان مقدس لاک پشت های دریایی، و جایگاه آفرودیت، همان الهه عشق و زیبایی و یکی از الهه های یونانی است. جزیره آکاماس از جهت پوشش گیاهی (فلور) و تنوع جانوری (فون)، رتبه ۲۲ام را در بین کشورهای اروپایی دارد و از اینرو، می توانید در این جزیره انواع گیاهان و جانوران زیبا و منحصر به فرد را مشاهده کنید.
این جزیره ساکنان زیادی نسبت به دیگر بخش های قبرس ندارد و اگر مشتاق پیاده روی در مسیر سنگلاخی هستید، می توانید به این مکان بروید. از طرفی این مسیر برای کوهنوردی و یا دوچرخه سواری در کوهستان نیز بسیار مناسب است. از جهت تاریخی نیز قدمتی طولانی دارد و قدمت مسجد و کلیسای موجود در آن به قرن ۱۶ام باز می گردد.

 

نیکوزیا (Nicosia)

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۸)

 

نیکوزیا یا لفکوزیا به عنوان شهر پایتختی قبرس شناخته می شود. بخش جنوبی این شهر، قسمت یونانی این شهر را می سازد و به عنوان موزه ای برای اکتشافات باستان شناسی نیز در نظر گرفته می شود، چرا که انواع موزه های باستان شناسی در این بخش وجود دارد. در حقیقت نیکوزیا بین قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است و به خط جدا کننده این دو، خط سبز گفته می شود.

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۹)

این شهر بیش از ۱۲ موزه دارد که مهمترین آن موزه قبرس، موزه بیزانتین و موزه رصدخانه لدرا است. موزه رصدخانه ای لدرا به نحوی طراحی شده است که می توانید از طبقه ۱۱ام، تمام جزیره را مشاهده کنید. علاوه بر آن، اگر به دنبال خرید سوغاتی در قبرس هستید، می توانید در خیابان لدرا گردش کرده و انواع محصولات سنتی قبرس را بیابید.

 

پروتاراس (Protaras)

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۱۰)

 

این شهر برای سواحل زیبا و سهل الوصول و مکان های مناسب ایجاد شده برای استراحت، به عنوان قلب تپنده شهر های ساحلی کشور قبرس به شمار می آید. ساحل اصلی آن، Fig Leaf bay، برای تفریحات ساحلی مانند حمام آفتاب بسیار مناسب است و کیپ گرکو (Cape Greco)، یک پارک حفاظت شده با فضا و جوی آرام و دوست داشتنی است. اگر مشتاق پیاده روی هم باشید، با ۱۰ مایل پیاده روی به این سواحل زیبا خواهید رسید.

 

کایرنیا (Kyrenia)

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۱۱)

 

کایرنیا، شهری واقع در بخش شمالی جزیره قبرس و تحت کنترل ترکیه است، اما فرهنگ حاکم بر آن بیشتر متاثر از کشور یونان است. این شهر هم بندری است، اما عناصر طبیعی دیگر مانند کوه های پنتاداکتیلوس، معماری ۱۳۰۰ ساله و تفریحات سرگرم کننده در فضای باز، جذابیت های این شهر را بیشتر کرده است.

بهترین موزه ها در کایرنیا شامل موزه هنرهای تزئینی، قلعه بیزانتین مربوط به قرن هفتم، و موزه شیپورک (Shipwreck) است. موزه شیپورک دارای آثاری با تاریخ ۲۳۰۰ ساله است. همچنین یکی از ساکنان دیگر این شهر، لاک پشت ها هستند که به عنوان جاذبه توریستی نیز شناخته می شوند. اگر به دنبال گلف بازی و یا پیاده روی در ساحل باشید، به خوبی به این اهداف در این شهر خواهید رسید.

 

لارناکا (Larnaca)

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۱۳)

 

مدارک تاریخی نشان می دهد که لارناکا قدیمی ترین شهر قبرس است و تاریخ آن به بیش از ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد باز می گردد. امروزه گردشگران زیادی از این شهر عبور می کنند، چرا که این شهر بزرگترین فرودگاه بین المللی جزیره قبرس را داراست. با این حال، این جزیره فقط مکانی برای عبور و توقفگاه کوتاه مدت نیست، بلکه جاذبه های مختلف طبیعی و تاریخی دارد که می توانید از آنها بازدید کنید.

 

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۱۴)

 

علاقمندان به تاریخ می توانند از کلیسای سنت لازاروس یا کلیسای باشکوه فانرومنی بازدید کنند. برای ماجراجویی، سری به دریاچه نمکی لارنکا بزنید تا فلامینگوهای با پرهای صورتی را مشاهده کنید. می توانید غواصی کنید و به جستجوی کشتی مخروبه زنوبیا بپردازید. در حقیقت غواصی یکی از جذبیت های اصلی کشور قبرس است و تجربه بسیار زیبا و به یادماندنی را برایتان فراهم خواهد کرد.

 

کوهستان ترودوس (Troodos mountain)

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۱۵)

 

کوه های بسیار بلند ترودوس در جنوب غربی جزیره، یکی از مقاصد اصلی گردشگری در فضای باز را تشکیل می دهند. شما می توانید به سمت آبشارهای خروشان کالئودونیا، و پل قرون وسطی میلیا پیاده روی کنید و یا آنکه با اجاره یک دوچرخه کوهستان، به اکتشاف این کوهستان و دامنه های زببای آن بپردارید. تعداد زیادی روستای کوچک و قدیمی در کوهستان ترودوس وجود دارد و ممکن است بخواهید به دنبال بازدید از کلیسای بیتزانی استاور تیموس در پلندری باشید.

 

آییا ناپا (Ayia Napa)

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۱۶)

 

این شهر به زندگی شبانه اش معروف است و بیشتر اتفاقات و رویدادها در آن بعد از غروب آفتاب رخ می دهد. در این مکان انواع موسیقی های زنده، نوشیدنی های فوق العاده و فضایی جوان پسند به چشم می خورد. در طول روز می توانید از سواحل شگفت انگیز مانند ساحل نیسی، حوزه گراسیان و ساحل ماکرونیسوس دیدن کنید. از لحاظ تاریخی و فرهنگی نیز می توانید صومعه ای که قدمت آن به قرن ۱۶ ام بر می گردد و موزه تالاسا را مشاهده کنید. این موزه مجموعه بی نظیری از ابزارآلات دریایی و نحوه توسعه شهری قبرس را نشان می دهد.

 

لیماسول (Limassol)

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۱۷)

 

بعد از شهر پایتخت، لیماسول، بزرگترین شهر در جزیره قبرس است و یکی از بندرگاه های اصلی است و در طی چند دهه اخیر، یکی از مقاصد گردشگری از جهت تفریحات ساحلی شده است. شهر قدیمی لیماسول، بهترین مکان برای آغاز تجربه های گردشگری در کشور قبرس است. در این گشت و گذار قلعه لیماسول را از دست ندهید، همچنین خیابان آنکسارتیسیاس، خیابان برای انواع خریدها است و میدان ساریپولو، به عنوان قطب فعالیت های شبانه شناخته می شود.

 

پافوس (Paphos)

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۱۸)

 

نقطه جنوب غربی جزیره شهر ساحلی پافوس عمدتا به عنوان مکان تولد الهه آفرودیت یاد می شود. امروزه، پافوس خود به دو بخش تقسیم می شود. بخش پایینی که به نام کاتو شناخته می شود و مکانی است با انواع بسیار زیاد هتل ها و مناظر باستان شناسی است.

سفر-به-قبرس-توریست-اپ (۱۹)

بخش بالادستی آن به ناحیه ای تجاری تبدیل شده است و دارای انواع فروشگاه ها و رستوران ها است. خرابه ها و مناطق باستانی، جاذبه های اصلی پافوس هستند. به عنوان مثال خانه های دیونیسوس (الهه زراعت انگور و حاصلخیزی طبیعت) و تسوس که دو نوع از الهه های یونان بودند و زمان ساخت انها به قرن ۱۶ام باز می گردد، در این شهر واقع شده است.
در کشور قبرس می توانید انواع باغ وحش ها، تفریحات کشتی کروز، دیگر چشم اندار های طبیعی، قلعه های تاریخی و با شکوه را نیز بیابید.
شما نیز اگر به این کشور سفر می کنید، می توانید تجربیات خود را از مکان های دیدنی، فرهنگ و تفریحات این کشور با ما در میان بگذارید.

همچنین می توانید برای سهولت و بهتر ارتباط گرفتن با مردم قبرس مترجم توریست اپ را از اینجا دانلود کنید.

 

در سفر به قبرس شمالی و جنوبی این ۱۰ مکان را از دست ندهید

در سفر به قبرس شمالی و جنوبی این ۱۰ مکان را از دست ندهید

در سفر به قبرس شمالی و جنوبی این ۱۰ مکان را از دست ندهید

در سفر به قبرس شمالی و جنوبی این ۱۰ مکان را از دست ندهید

سفر به قبرس | سفر به قبرس | سفر به قبرس

 


مقالات مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *