alexa راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار | توریست اپ.
logo

راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار

راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار

راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار

کشور کره جنوبی، را به موبایل‌های هوشمند سامسونگ، به تکنولوژی بسیار پیشرفته آن در بین کشورهای آسیایی و به فیلم‌های محبوب کره‌ای مانند جومونگ و یانگوم می‌شناسیم. اما این کشور طرفداران زیادی نیز برای سفر به کره جنوبی و گردشگری دارد، چرا که این کشور آسیای شرقی، تمدن و فرهنگ بسیار غنی و با قدمت بسیار زیاد دارد.

اگر قصد سفر به این کشور بزرگ و زیبا را دارید، باید نکاتی را قبل از برنامه‌ریزی برای این سفر بدانید و انجام دهید. تعدادی از این نکات که می‌تواند برای بستن بار سفر به شما کمک کند، در این مقاله ( راهنمای سفر به کره جنوبی )  لیست شده‌اند. پس اگر مشتاق آگاهی از این قوانین، و نکات سفر به کره جنوبی هستید، با توریست اپ در این مقاله همراه باشید.

 

زبان کره‌ای یاد بگیریم یا نه؟

سفر به کره جنوبی-توریست اپ

زبان کره جنوبی یا هانگول دارای الفبای نسبتا آسانی است. الفبای زبان کره‌ای، از ۱۴ حرف بی‌صدا و ۱۰ حرف صدادار تشکیل شده است و برخلاف زبان چینی، زبان کره‌ای از دسته زبان‌های فونتیک و یا آوایی است. بدین ترتیب، یادگیری این حروف و به خاطر سپردن آنها آسان‌تر می‌شود.

اگر بتوانید الفبای زبان کره‌ای را یاد بگیرید، که در بیشترین حالت، کمتر از یک نیم‌روز وقت شما را خواهد گرفت، بسیار راحت‌تر خواهید توانست در کره به گردش و سفر بپردازید، می‌توانید نام غذاها را راحت‌تر تلفظ کنید و در صورت نیاز به خواندن نشانه‌های مکان‌های مختلف، دانستن الفبا بسیار کمک کننده خواهد بود. حتی شاید بتوانید کره‌ای صحبت کنید تا با افراد محلی نیز ارتباط بهتری بگیرید.

دو کلمه اصلی که حتما باید یاد بگیرید، سلام و تشکر کردن است.

سلام= annyeonghaseyo – 안녕하세요

تشکر= gamsahabnida – 감사합니다

 

حمل و نقل در کره جنوبی، هزینه‌های کم یا زیاد

<p”>سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۸)

یکی از خدمات فوق‌العاده کشور کره جنوبی، سیستم حمل و نقلی است که به راستی، آسان، ارزان و سریع است. زمانی که به کشور کره جنوبی رسیدید، می‌توانید کارت‌های T-money تهیه کنید تا از حمل و نقل اتوبوس‌ها و مترو درون شهری و بین شهری استفاده کنید. این روش، مانع از صرف هزینه اضافی برای تهیه بلیط های تکی است که تنها برای مترو کاربرد دارند.

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۹)

تاکسی‌ها را می‌توانید هرجایی بیابید و کرایه آنها بر اساس زمان و فاصله طی شده محاسبه می‌شود، اما در عین حال، باز هم نسبت به بسیاری از کشورها، ارزان است. استفاده از تاکسی‌های لوکس و یا سیاه توصیه نمی‌شود، چرا که به علت پرداخت هزینه بیمه این ماشین‌ها، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار

 

بر سر پیش‌خدمت‌ها داد نزنید

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۱۱)

در رستوران‌های کره‌ای، گارسون ها یا پیش‌خدمت‌ها اجازه می‌دهند تا شما غذای خود را بدون وقفه و دخالت میل کنید و تا زمانی که خودتان آنها را برای خواستن چیزی صدا نزنید، آنها با میز شما کاری نخواهند داشت. اما در بیشتر رستوران‌های کره‌ای راه حل جالبی اتخاذ شده است: شما می‌توانید از زنگی (call buttons) استفاده کنید که در کنار و یا روی میز قرار داده شده است. به این ترتیب، می‌توانید بدون صدا زدن پیش‌خدمت‌ها، خواسته‌های خود را بر سر میز غذا برآورده کنید.

اما اصطلاحی که در صدازدن پیش‌خدمت‌ها استفاده می‌شود، نیز اینجا اشاره می‌شود، شاید به کارتان بیاید: Yogiyo، اصطلاحی است که در زمان صدا زدن پیش‌خدمت‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید.

راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار

 

انعام بدیم یا خیر؟

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۱۲)

به طور کلی و علی‌رغم سرویس‌دهی خوب در هر رستوران و هر جایی از کشور کره جنوبی که باشید، پرداخت انعام ضروری نیست. رانندگان تاکسی، آرایشگرها، باربَرها و پادوها مسلما از دادن انعام بسیار سپاسگزار خواهند شد، اما این فرهنگ در بین مردم کره‌ای وجود ندارد و معمولا از پذیرفتن آن امتناع می‌کنند. در هر حالت، اگر مایل به پرداخت انعام هستید، مقدار آن کاملا بستگی به شما دارد.

راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار

 

کره جنوبی یکی از ایمن‌ترین کشورهای جهان است، اما …

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۱۳)

کره جنوبی یکی از کشورهایی است که آمار جنایت با اینکه در گروه کشورهای پیشرفته قرار دارد، بسیار پایین است. اگر چه شهرهای با معروفیت جهانی آن مانند سئول و یوسان، خالی از سارقان و خرابکارهای حرفه‌ای نیست، اما معمولا افراد و گردشگران مادامی که هوشیاری و احتیاط لازم را به کار ببرند، در این شهرها نیز ایمن خواهند ماند.

راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار

 

اما یک نکته مهم را فراموش نکنید

اگر به هر دلیلی مجبور به دعوا و زد و خورد با یک فرد کره‌ای شدید، باید بدانید، دولت می تواند حق را به آن فرد کره‌ای بدهد و شما مقصر شناخته شوید. این قانونی است که کشور کره‌‌ای به شهروندان خود، قائل شده است.

 

کفش‌های حمام به همراه داشته باشید.

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۱۴)

باید به این نکته توجه کنید که حمام‌های کره‌ای، دارای وان نیستند. در مقابل، در حمام‌های آنها دوشی موجود است که به دیوار متصل شده است و شما نمی‌توانید آن را با دست خود حمل کنید. این روش، در واقع راهی برای استفاده بهینه از مکان‌ها بوده است. از طرفی سرویس حمام در بسیاری از آنها با سرویس توالت آنها یکجا است.

پس اگر به این مسائل هستید، دمپایی ویژه حمام با خود به همراه داشته باشید و یا آن را در کره جنوبی تهیه کنید.

یکی دیگر از رسوم کره‌ای‌ها این است که وقتی وارد خانه می شوند، معمولا کفش‌های خود را درآورده و دمپایی پا می‌کنند، پس بهتر است شما نیز این موضوع را رعایت کنید.

 

حد و حدود شخصی در کره جنوبی، یک شوخی است.

شهر سئول، به عنوان پایتخت کشور کره جنوبی، حدود ۲۵ میلیون نفر جمعیت دارد و به این ترتیب، یکی از شهرهای پرجمعیت به شمار می‌آید. از همین‌رو، تنه زدن و هل دادن همدیگر در فضاهای عمومی، چندان غیر متداول نیست. بدین معنی که چنین حرکاتی، بی‌ادبانه و از روی عمد نیست و اگر شما با چنین رفتارهایی در مجامع عمومی و متروها روبرو شدید، نباید آن را شخصی در نظر بگیرید و همچنان به یاد داشته باشید این وضعیت در دیگر شهرهای با جمعیت‌های بالا کره جنوبی، وجود دارد و عادی است.

راهنمای سفر به کره جنوبی | سفر به کره جنوبی | کره جنوبی | کره

 

کره جنوبی و مردم مهربانش

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۱۸)

هدیه دادن در کره جنوبی امری متداول است، ویژگی که هم در زندگی شخصی و هم در زندگی کاری زیاد دیده می‌شود و نشانه‌ای است از احترام، حفظ تعادل و احترام در زندگی. به این ترتیب، بسیار مشاهده می‌کنید که وقتی فردی به خانه کره‌ای‌ها دعوت می‌شود، هدیه‌ای به رسم تشکر حتی در حد چند شاخه گل، و یا یک بطری نوشیدنی نیز به همراه می‌اورد. هدیه‌ها با دو دست داده می شوند و هیچ‌گاه در مقابل فردی که هدیه را اعطا کرده است، باز نمی‌شود.

 

قوانین کنفسیوسی در سرزمین کره جنوبی

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۲)

کره جنوبی کشوری بسیار مدرن، و پیشرفته است و همگام با تکنولوژی دنیا پیش می‌رود. اما جالب است بدانید، علی‌رغم این موضوع، مردم هنوز ارزش‌های سنتی خود را حفظ کرده‌اند. به طوری که به چنین عقایدی در کره جنوبی، نوعی کنفسیوس‌گرایی گفته می‌شود: وضعیتی که تعادل اجتماعی را در جامعه بهبود می‌بخشد و تمامی روابط را سازمان‌دهی می‌کند.

افراد تازه وارد به این کشور، ممکن است نتوانند ظرافت‌ ساختارهای قدیمی این فرهنگ را تشخیص بدهند، اما می‌توانند به سرعت موارد پایه‌ای را یاد خواهند گرفت. طبق این فرهنگ و سنت دیرینه، با افراد مسن‌تر، باید مودبانه‌تر صحبت و رفتار کنید و حتی زبان کره‌ای دارای کلمات ویژه برای صحبت با این افراد است. همچنین به خاطر داشته باشید که زمانی که چیزی به شما تعارف می‌کنند، آن را بپذیرید و اجازه دهید ابتدا فردی که از شما جایگاه اجتماعی و سنی بالاتری دارد، غذا خوردن را شروع کند.

 

چه وسایلی را حتما با خود به همراه ببرید

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۱۹)

به طور معمول هر گردشگری می‌داند چه وسایلی را باید با خود به همراه داشته باشد، اما تعدادی از این وسایل، تقریبا در همه جای شهر، باید همراه شما باشد:

عینک آفتابی/ کفش ورزشی مناسب برای پیاده‌روی و راه رفتن در خیابان‌های سئول/ دوربین عکاسی خوب/ کوله و کیف مناسب

در بعضی موارد شما ناچار به پیاده‌روی کردن خواهید بود، چرا که بخشی از شهر را حتما باید پیاده ببینید. بنابراین داشتن کفش مناسب و راحت، مانع از خستگی و درد مفاصل خواهد شد.

راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار

 

چه رستوران‌هایی را در کره جنوبی امتحان کنید

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۱۶)

در کره جنوبی به دنبال رستوران های غربی نباشید و سعی کنید غذاهای کره جنوبی را امتحان کنید تا از لحاظ هزینه نیز برای شما کمتر حساب شود. این نوع غذاهای غربی تنها در بوسان و سئول یافت می شوند، گران‌تر هستند و در جاهای دیگر کمتر یافت می‌شوند. علاوه بر آن، غذاهای کره‌ای سالم‌تر وخوشمزه‌تر هستند و زمانی که وقت خود را به گشت و گذار در این رستوران‌ها بگذرانید، بسیار حس خوبی را تجربه خواهید کرد.

یک پیشنهاد جذاب: اگر برای اولین بار است که به کره می‌روید و با انواع غذاهای کره‌ای آشنایی ندارید، می‌توانید تورهای غذا را در کره رزرو و امتحان کنید. این تورها از دو جنبه بسیار جالب هستند. با افراد بسیاری از مناطق مختلف دنیا آشنا و دوست خواهید شد، و بهترین رستوران‌ها را در کره جنوبی ملاقات خواهید کرد.

 

نوشیدنی معروف سئول را از دست ندهید

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۱۷)

انواع مختلفی از نوشیدنی‌ها در کره جنوبی متداول هستند و نوشیدن سوجو (Soju)، یکی از متداول‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین آنهاست. هزینه نوشیدنی‌ها در رستوران‌های کره جنوبی، یک سوم هزینه آنها در کشوری مانند کانادا است. اما سوجو نوشیدنی، شبیه به ودکا است که در حد ۱۸ تا ۲۵%  الکل دارد.

 

چه رفتارهایی در میز غذاخوری کره‌ای‌ها ضروری است؟

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۵)

ابتدا لیوان نوشیدنی افراد بزرگ‌تر را پر کنید و بعد برای خودتان نوشیدنی بریزید

بینی خود را در کنار میز غذاخوری پاک نکنید

کاسه و یا پیاله برنج خود را از روی میز برندارید، کاری که در چین و ویتنام متداول است.

پس مانده آدامس خود را در کنار پیاله برنج خود رها نکنید.

ابتدا سوپ خود را میل کنید و بعد اقدام به خوردن وعده غذایی خود کنید.

رستوران‌های معروف برای خوردن غذای توکباکی (tteokbokki) را بیابید.

در سئول و بوسان، مسیرهای پیاده‌روی بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید آنها را پیاده ببینید.

 

دئودورانت مورد نظر خود را به همراه داشته باشید.

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۲۰)

ممکن است تعدادی از برندهایی که شما مورد نیاز دارید، در کره یافت نشود، بنابراین توصیه می‌شود دئودورانت مورد نظر خود را با به همراه داشته باشید.

راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار

 

پوست شما در سئول و بوسان شاداب‌تر می‌شود

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۲۱)

در کره جنوبی، تعداد بسیار زیادی فروشگاه‌ه و داروخانه وجود دارند که تنها مخصوص فروش انواع کرم و لوازم بهداشتی مربوط به پوست هستند. بسیاری از آنها برندهای مناسب در کره جنوبی هستند و کیفیت فوق‌العاده‌ای دارند. بنابراین به راحتی می‌توانید این لوازم بهداشتی را با قیمت‌های نسبتا مناسب تهیه کنید و در کره جنوبی و بعد از بازگشت از سفر استفاده کنید.

راهنمای سفر به کره جنوبی ، کشور چشم بادامی‌های پرکار

 

وضعیت شگفت‌انگیز اینترنت در کره جنوبی

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۱۰)

در همه جای کره جنوبی وای‌فای وجود داشته و استفاده از آن نیز تقریبا به طور کامل رایگان استف به طوری که حتی می‌توان در خطوط مترو نیز از آن به راحتی استفاده کرد. البته ابتدا باید یک کارت برای وای‌فای تهیه کنید تا بتوانید در همه جا از اینترنت استفاده کنید. Olleh، یکی از شرکت‌های معروف ارائه وای‌فای است و مغازه‌های اطراف در سرتاسر شهر به آن مجهز هستند.

در حقیقت با داشتن این اینترنت رایگان می توانید در تمام مغازه‌ها، خیابان‌ها، هتل‌ها و هر جایی به جز مناطقی که برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری هستند، از آن استفاده کنید.

 

گردش در شهر

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۲۲)

تاکسی‌ها به طور شایسته‌ای دارای کرایه‌های مناسبی در سئول و بوسان هستند. اما استفاده از مترو همواره آسان‌تر است. اما اگر بخواهید از تاکسی استفاده کنید، مطمئن باشید که مقصد را به درستی به کره‌ای ثبت کرده‌اید، چرا که همه رانندگان تاکسی قادر به صحبت به زبان انگلیسی نیستند.

در این زمینه بهتر است، اپلیکیشن مترو سئول را دانلود کنید تا بتوانید مسیرهای خود را به راحتی بیابید.

وقتی در مترو هستید، از نشستن در صندلی‌هایی که برای مادران طراحی شده، خودداری کنید این صندلی مخصوص افراد پیر و سالمند است.

 

قهوه، قهوه، همه جا

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۶)

مغازه‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های مختلف سرو قهوه، در هر بلوکی و خیابانی وجود دارند، به طوری که تعداد آنها بیشتر از تعداد آنها در کانادا و آمریکا است.

با این حال، قهوه و نوشیدنی‌های مربوط به قهوه، گران‌تر از مواردی است که در خانه تهیه می‌کنید. تقریبا قیمت یک لیوان متوسط قهوه، حدود ۲٫۵۰ دلار تا سه دلار است.

علاوه بر آن، کره‌ای‌ها تمایل دارند قهوه را تلخ و یا با مقدار کمی شکر میل کنند. اگر شما با شیر و یا خامه می‌خواهید، باید آن را تقاضا کنید.

قهوه را می‌توان حتی از دستگاه‌های قهوه فوری که در گوشه و کنار وجود دارند، نیز تهیه کرد

 

شیفتگی خرید در مراکز خرید سئول و بوسان

سفر به کره جنوبی-توریست اپ (۳)

ایا می دانستید بزرگترین ساختمان و مرکز خرید دنیا در بوسان قرار دارد؟ کره‌ای‌ها عاشق خرید کردن هستند و از همین‌رو، مراکز خرید عالی در سئول و بوسان وجود دارد.

مهم‌ترین جاهایی که کره‌ای‌ها برای خرید می‌روند، Lotte و Shinsegae است و شما نیز می‌توانید از این مراکز خرید عالی دیدن و خرید کنید.

یکی از مناطق خوب دیگر برای خرید، منطقه Myeongdong است. که دارای تعداد زیادی از برندهای کره‌ای و آمریکای شمالی است.

 

منبع: www.mintnotion.com , www.theculturetrip.com


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *