alexa با جاهای دیدنی سن پترزبورگ آشنا شوید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

شهر سنت پترزبورگ در کشور روسیه یکی از مقاصد گردشگری جهان به شمار می‌رود.

لینک های مرتبط
    از اولین آژانس مسافرتی تا حقوق و انواعشان

    جزیره های پوکت و تایلند

    کندوان خارق العاده ترین جاذبه گردشگری تبریز

    حقایق و دانستنی در مورد موزه لوور

هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر برای بازدید از دیدنی‌های این شهر زیبا به روسیه سفر می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری سنت پترزبورگ در تمام اروپا شهرت دارند. سفر به روسیه و بازدید از این شهر در تمام فصل‌های سال، جذاب و هیجان انگیز است. طبیعت بی نظیر و باشکوه دریاچه‌ها و جنگل‌های این شهر به همراه آثار تاریخی و به ویژه ساختمان‌هایی با معماری منحصر به فرد، سنت پترزبورگ را به یک شهر بی همتا در اروپا مبدل ساخته‌اند. برای آشنایی با مکان‌های دیدنی شهر سنت پترزبورگ با توریست اپ همراه باشید.

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

موزه هرمیتاژ (State Hermitage Museum)

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

موزه هرمیتاژ در شهر سنت پترزبورگ یکی از جاذبه‌های گردشگری روسیه در این منطقه به شمار می‌رود. در این موزه بسیار زیبا و باشکوه، آثار دیدنی و مجموعه‌های بسیار ارزشمندی را مشاهده خواهید کرد که نمادی از تاریخ اروپای غربی هستند. موزه هرمیتاژ در ۳۶۰ اتاق طراحی و ساخته شده است که بهترین معماری برای ساخت و تزئین این اتاق‌ها به کار رفته است. بازدید از تمام مکان‌های داخلی این موزه به زمان زیادی نیاز دارد بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر به شهر سنت پترزبورگ، برنامه ریزی دقیق برای دیدن جاذبه‌های گردشگری شهر، به ویژه موزه هرمیتاژ تنظیم نمایید.

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

پارک لاوِر (Lower Park)

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

یکی از زیباترین مناظر طبیعی را می‌توانید در پارک لاور در شهر سنت پترزبورگ روسیه تماشا کنید. این پارک سرسبز و وسیع، یکی از مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ می‌باشد که نظر توریست‌های خارجی را به خود معطوف داشته است.

پارک لاور شامل تعداد زیادی چشمه‌های جاری و مجسمه‌هایی که در یک ردیف چیده شده‌اند می‌باشد؛ این مجموعه زیبا، جلوه پارک لاور را دو چندان نموده‌اند. این پارک در مجموعه پترهوف شهر سنت پترزبورگ قرار دارد. حتی اگر اشتیاق زیادی برای دیدن این پارک زیبا نداشته باشید، در تمام فصل‌های سال می‌توانید جمعیت زیادی از گردشگران را در این مکان مشاهده کنید که از این طبیعت و چشمه‌های آن لذت می‌برند. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به روسیه، تماشای پارک لاور را از دست ندهید.

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

قصر کاترین (Catherine Palace)

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

قصر کاترین یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر سنت پترزبورگ روسیه است. این قصر زیبا و با شکوه در سال‌های ۱۷۴۴ تا ۱۷۹۶ به دستور ملکه الیزابت و کاترین کبیر ساخته شد. این قصر وسیع به سبک باروک و توسط راسترلی (Rastrelli) ساخته شد و مدت‌ها به نام همسر دوم پتر کبیر نامگذاری شد. زمان مناسب برای بازدید از این قصر به صورت انفرادی، بین زمان‌های ظهر تا حدود ۲ بعد از ظهر، ۴ و ۵/۴ بعد از ظهر می‌باشد. جالب است بدانید اگر قصد داشته باشید به صورت تورهای گردشگری گروهی از قصر کاترین دیدن کنید باید زمان بازدید را از روز قبل، رزرو نمایید. راهنمای صوتی توریست‌ها در معرفی تمام قسمت‌های قصر بسیار مفید است. معماری بنای این قصر در تاریخ روسیه، منحصر به فرد می‌باشد.

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

صومعه الکساندر نِوسکی (Alexander Nevsky Monastery)

جاهیا دیدنی سن پترزبورگ

صومعه الکساندر نِوسکی، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر سنت پترزبورگ است به نام حامی والامقام سنت پترزبورگ شناخته می‌شود و یک مکان قدیمی و باستانی در روسیه می‌باشد. پتر کبیر به اشتباه، صومعه الکساندر نِوسکی را در این مکان تأسیس کرد؛ او تصور می‌کرد که این مکان همان نقطه‌ای است که الکساندر نووگورد ( Alexander of Novgorod) در سال ۱۲۴۰ میلادی مورد ضرب و شتم قرار داده شد. این محل یکی از عالی رتبه‌ترین صومعه‌های ارتدوکس در روسیه به شمار می‌رود. در حال حاضر، آنچه در این صومعه برای بازدید گردشگران وجود دارد، قبرستان مقدس، مراسم مذهبی و نوع معماری بنای آن است.

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

کلیسای سنت آیزاک (St Isaac Cathedral)

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

کلیسای سنت آیزاک یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر سنت پترزبورگ در روسیه است. گنبد طلایی این کلیسای زیبا تا خط افق امتداد یافته است. امروزه تعداد زیادی توریست و گردشگر از این کلیسا دیدن می‌کنند. فضای درون کلیسای سنت آیزاک شهر سنت پترزبورگ مانند یک موزه در معرض بازدید علاقه مندان قرار دارد.

طراحی بنای کلیسای سنت آیزاک توسط یک فرانسوی به نام آگوسته مونت فراند (Auguste de Montferrand) در سال ۱۸۱۸ اجرا شد. البته این فرد، یک معمار نبوده است اما بنای این کلیسا به شیوه‌ای ماهرانه ساخته شده است. ساخت این بنا تا سال ۱۸۵۸ به طول انجامید. بیش از ۱۰۰ کیلوگرم ورق طلا برای ساخت گنبد طلایی این کلیسا به ارتفاع ۸/۲۱ متر به کار رفته است.

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

تئاتر مارینسکی (Mariinsky Theatre)

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

یکی از مکان‌های دیدنی که می‌توانید در شهر سنت پترزبورگ از تماشای آن لذت ببرید، تئاتر مارینسکی است. این تئاتر معروف، نقش مهمی در نمایش باله در کشور روسیه ایفا می‌کند. از سال ۱۸۵۹ این تئاتر یکی از نمادهای فرهنگ روسیه به جهان معرفی شده است. نمای سفید – سبز بنای سالن تئاتر مارینسکی و به ویژه، سالن تماشاگران، جذاب و دیدنی است. بنای جدیدی از این تئاتر با عنوان مارینسکی دوم، در قرن ۲۱ ساخته شده است و به سالن تئاتر اول، شباهت زیادی دارد.

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

منظره آبشار بزرگ در کاخ پترهوف (Grand Cascade in Peterhof)

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

قسمت مرکزی کاخ پترهوف، مجموعه آبشار بزرگ است که بیش از ۱۴۰ کانال و چشمه را شامل می‌شود و توسط شخص پتر روسیه طراحی شده است. برای دیدن منظره آبشار بزرگ در کاخ پترهوف در شهر سنت پترزبورگ روسیه باید هزینه ورودی پارک لاور را بپردازید. برای دیدن این منظره باشکوه و خیره کننده می‌توانید از اواسط ماه مه تا اوایل ماه اکتبر به این شهر سفر کنید.

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

استرلکا (Strelka)

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

استرلکا یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر سنت پترزبورگ در روسیه است. نواحی شرقی جزیره واسیلیفسکی (Vasilyevsky Island)، مکانی است که پتر کبیر تمایل داشت جزو مناطق شهری در زمان او محسوب شود. در حقیقت استرلکا، مکانی برای تجارت و خانه سهام بورس قلمداد شد. منطقه استرلکا با نمای یک جفت برج مرتفع در شهر سنت پترزبورگ شناخته می‌شود و مکانی برای بازدید توریست‌ها و گردشگران خارجی است.

استرلکا در شهر سنت پترزبورگ، مکانی است که در فاصله نزدیکی از قلعه پاول و پتر، موزه هرمیتاژ و کلیسای آیزاک قرار دارد. پیشنهاد می‌کنیم بازدید از بناهای تاریخی مربوط به پتر کبیر روسیه را از دست ندهید.

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

پارک کاترین (Catherine Park)

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

محوطه بسیار زیبا با مناظر دیدنی و رؤیایی در اطراف قصر کاترین وجود دارد که با نام پارک کاترین شناخته می‌شود و یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر سنت پترزبورگ می‌باشد. پارک کاترین، مسیر ورود به سودوویا اوول (Sadovaya ul) در مجاورت قصر چاپل (Palace Chapel) است. محوطه پارک شامل ساختمان‌ها و بناهای دیدنی است که می‌توانید از تماشای آن‌ها لذت ببرید.

در نزدیکی قصر کاترین، گالری کامرون (Cameron Gallery) قرر دارد؛ یک نمایشگاه متحرک میان قصر کاترین و گالری وجود دارد؛ این مکان برای قدم زدن و پیاده روی ملکه در فضای پارک ساخته شده است. فضای پارک به یک بندر بزرگ متمرکز می‌شود. با سفر به روسیه و بازدید از پارک کاترین می‌توانید نمای این بندر را تماشا کنید. در کنار بندر، بازار و نمایشگاه‌هایی در فصل تابستان برگزار می‌شوند که مورد علاقه توریست‌ها قرار دارند.

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

قلعه پتر و پاول (Peter & Paul Fortress)

جاهای دیدنی سن پترزبورگ

قلعه پتر و پاول یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر سنت پترزبورگ به شمار می‌روند. کلیسای جامع که رومانوف (Romanovs) در آن مکان دفن شده است به همراه بناهای تاریخی مانند نمایشگاه، قلعه دفاعی و یک زندان قدیمی، همه در جزیره زایچی (Zayachy Island) واقع شده‌اند که یکی از قسمت‌های سنت پترزبورگ محسوب می‌شود و امروزه توریست‌های زیادی از آن دیدن می‌کنند. علاقه مندان به تاریخ و معماری باستان می‌توانند از قلعه پتر و پاول دیدن کنند.
[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه ios از سیب اپ

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *