alexa سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت - توریست اپ
logo

سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت

سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت

سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت

امروز به سراغ کشور زیبای اتریش رفته‌ایم و تلاش کرده‌ایم بعد از بررسی جاهای دیدنی زیبای کشور اتریش، فرهنگ آن را با سوغاتی‌های جالب این کشور به تصویر بکشیم. اگر مشتاق آشنایی با انواع سوغاتی‌های جالب اتریش هستید، می‌توانید همراه توریست اپ شوید.

سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت

۱- گوی برفی اتریشی

گوی‌های برفی را در سوغاتی‌های آمریکا نیز دیدیم. در حقیقت، گوی‌های برفی را می‌توان در کشورهای مختلف و حتی ایران نیز یافت، اما احتمالا گوی‌های برفی کشورهای مختلف، طرح و شکل متفاوتی دارند که متناسب با فرهنگ آن کشور است. بر اساس روایت‌هایی که نقل می‌شود، ابتدا، گوی‌های برفی در اتریش ساخته شدند و سپس به دیگر کشورها وارد شدند. این وسیله تزئینی را به صورت موزیکال یا ساده در بازار و مراکز خرید وین به وفور خواهید یافت.

گوی برفی اتریشی

 

۲- جعبه‌های موزیکال اتریشی

اگر از کودکان دهه ۶۰ باشید، به خوبی داستان تلوزیونی دختری به نام نل را به یاد خواهید آورد؛ دختری با جعبه موزیکال که در جای جای این سریال، نوای موسیقی آن پخش می‌شد. همچنین خالی از لطف نیست اگر بدانید که اتریش موسیقیدانان توانمندی در خود پرورش داده و موسیقی‌های اصیل و کلاسیک افرادی مانند موتزارت، بتهوون، هیدن، شوبرت و برامس را در قالب جعبه‌های چوبی موزیکال به فروش می‌رساند. شما می‌توانید برای حمل آسان این جعبه‌های چوبی زیبا، نمونه کوچک آن را به دوستان و آشنایان خود هدیه دهید.

جعبه‌های موزیکال اتریشی

سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت

۳- گل‌سر اتریشی (sisi star)

سیسی استار، گل‌سرهای بسیار زیبایی هستند که ملکه‌ها و بانوان برجسته تاریخ اتریش، موهای خود را با آن می‌آراستند. البته این گل‌سرها در حالت اصلی از الماس و طلاهای گران‌قیمت ساخته می‌شده است. اما می‌توانید نمونه‌های معمولی آنها را نیز در اتریش بیابید.

گل‌سر اتریشی

 

۴- بدلیجات و جواهرات اتریش

اگر به اتریش سفر می‌کنید، جواهرات و بدلیجات این کشور را با دیگر مناطقی که به آن سفر کرده‌اید، مقایسه کنید؛ متوجه خواهید شد که این کشور نیز طرح‌های ویژه خود را دارد. اگر می‌توانید برای این نوع از صنایع دستی هزینه کنید، انواع بسیار زیبا و متنوعی از جواهرآلات و بدلیجات را در اتریش خواهید یافت. اتریشی‌ها برای ساخت این لوازم از رنگ و طرح‌های متنوع استفاده می‌کنند.

بدلیجات و جواهرات اتریش

سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت

۵- مربای زردآلو اتریشی

اگر برای سفر به وین زمان کافی دارید حتما به خیابان واکائو بروید. در این مکان به خاطر اینکه درخت زردآلو پرورش داده می‌شود، محصولات متنوع شامل مربا، کمپوت و لیکور شیرین به فروش می‌رسد. اگر قصد دارید سوغات ویژه هدیه بدهید محصولات زردآلو بهترین انتخاب‌اند.

مربای زردآلو اتریشی

سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت

۶- ویفر فندق اتریش

یکی از انواع خوشمزه‌جاتی که می‌توانید با قیمت‌های مناسب در اتریش بیابید، ویفر فندق است. ویفر فندق به همراه کاکائو، یکی از خوشمزه‌ترین و مقوی‌ترین میان‌وعده‌هایی است که می‌توانید در حین گشت و گذار اتریش، امتحان کنید. برای تهیه این ویفرها، می‌توانید به سراغ سوپرمارکت‌های وین و دیگر جاهای اتریش سر بزنید.

ویفر فندق اتریش

 

۷- شکلات موتسارت اتریش

اروپایی‌ها، معمولا محصولات بسیار خوشمزه و با کیفیتی از شکلات تولید می‌کنند که مهم‌ترین آنها مربوط به سوئیس است که در سوغات سوئیس در مورد آن توضیح داده شده است. اما اتریشی‌ها هم شکلات معروفی از برند موتسارت کوگل دارند که اگرچه تا حدی گران است، اما ارزش یکبار امتحان کردن و یا حتی خرید کردن را دارد.

شکلات موتسارت اتریش

سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت

۸- مگنت اتریشی

با مگنت‌ها آشنا هستیم و تقریبا در بسیاری از انواع سوغات‌هایی که تاکنون ارائه کرده‌ایم، مگنت‌ها، جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند، چرا که ارزان هستند و حمل کردن آنها نیز بسیار آسان است و نمادهای گوناگونی از کشوری که به آن سفر کرده‌اید را با خود به ارمغان خواهید آورد. اما به نظر شما، مگنت‌های اتریش، چه نمادهایی از اتریش را به تصویر می‌کشند؟

مگنت اتریشی

 

۹- ظروف اتریشی

انواع ظروف سنتی، دست‌ساز و چوبی، انواعی از ظروفی هستند که به عنوان سوغاتی‌های اتریش شناخته می‌شوند. طرح این ظروف، مربوط به دوران تاریخی و سلطنتی این کشور است. می‌توانید انواع چینی و یا چوبی آن را برای استفاده شخصی تهیه کنید و یا برای هدیه، یکی از ست‌های آنها را انتخاب کنید.

ظروف اتریشی

سوغاتی های اتریش ، موسیقی و شکلات موتسارت

۱۰- تابلو نقاشی اتریشی

گوستاو کلیمت، هنرمند معروف و افتخار دنیای هنر اتریش است. این هنرمند تابلوهای نقاشی زیادی از سنت و فرهنگ این کشور طراحی و نقاشی کرده است و می‌توانید انواع طرح‌های نقاشی این هنرمند را به صورت کپی شده بر روی تابلوهای کوچک، تی‌شرت، لیوان، چتر و دیگر کالاها تهیه کنید.

تابلو نقاشی اتریشی

منبع : tripedia


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *