alexa سوغاتی های ایران ، یادگاری هایی که باید با خود ببرید | توریست اپ.
logo

سوغاتی های ایران ، یادگاری هایی که باید با خود ببرید

سوغاتی های ایران ، یادگاری هایی که باید با خود ببرید

سوغاتی های ایران ، یادگاری هایی که باید با خود ببرید

ایران با تنوع فرهنگی بسیار زیادی که دارد و انواع قومیت‌ها و وجود انواع اقلیم‌ها، سوغاتی‌های بسیار متفاوتی دارد. سوغاتی‌هایی از انواع خوشمزه‌جات تا انواع لباس‌های محلی و انواع صنایع دستی که با ترکیبات مختلفی مانند فلز، چوب، سنگ و حصیر ساخته می‌شود. بنابراین در این مقاله ( سوغاتی های ایران ) به سراغ مهمترین انواع آنها رفته‌ایم، با توریست اپ همراه باشید.

سوغاتی های ایران ، یادگاری هایی که باید با خود ببرید

دوغ آبعلی

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۲۰)

دوغ یکی از انواع نوشیدنی‌های خوشمزه‌ای است که با ماست تهیه می‌شود و برای آنکه طعم بهتری بگیرد، به آن گیاهان خشکی مانند پونه و یا مرزه کوهی می‌افزایند. اما یکی از انواع مشهور و لذیذ آنها که مربوط به شهر تهران و اطراف آن می‌شود، دوغ آبعلی است. این دوغ گا‌زدار از قدیم در بین ایرانیان محبوب بوده و گردشگران نیز حتما آن را امتحان می‌کنند.

سوغاتی های ایران ، یادگاری هایی که باید با خود ببرید

کشمش

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۱۸)

کشمش نمونه‌ای دیگر از سوغاتی‌هایی است که در تهران هم یافت می شود و اصل آن در شهریار تهیه می‌شود. کشمش تهران را می‌توانید به صورت باز یا بسته بندی شده تهیه کنید و به عنوان سوغاتی هدیه دهید..

سوغاتی های ایران ، یادگاری هایی که باید با خود ببرید

لواشک و آلوخشک

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۱۶)

یکی دیگر از سوغاتی‌های تهران که در دیگر شهرهای ایران هم یافت می شود لواشک و آلوخشک است. این سوغاتی‌های ترش و لذیذ را می‌توانید در بسته‌بندی‌های بهداشتی برای دوستان و آشنایان خود ببرید. فقط بهتر است نمونه‌های باز آن را تهیه نکنید.

سوغاتی های ایران ، یادگاری هایی که باید با خود ببرید

گز یا سوهان

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۴)

اگر به شهر اصفهان سفر کرده‌اید و قصد دارید سوغاتی‌های آن شهر را برای دوستان و آشنایان خود بیاورید، گز و سوهان را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این دو شیرینی معروف اصفهانی هستند که در مزه‌ها و طعم‌های مختلف تهیه می‌شوند و در آنها مغزهایی مانند پسته و بادام نیز وجود دارد.

سوغاتی های ایران | سوغاتی ایران برای خارجی ها | سوغات ایران برای خارج از کشور | سوغاتی ایران چیست | معرفی سوغات شهر های ایران | سوغاتی از ایران چی ببریم | بهترین سوغات ایران برای خارجی ها | سوغاتی ایران | سوغات ایران | سوغاتی های ایران | ایران | iran souvenir | s,yhjd ihd hdvhk

زعفران

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۲۲)

زعفران یکی از ادویه‌جات‌هایی است که در آشپزخانه هر ایرانی می‌توانید پیدا کنید. به یاد داشته باشید که باید بتوانید در خرید آن، نوع اصل  فرعی را تشخیص دهید.

 

ترمه

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۲۱)

یکی دیگر از سوغاتی‌های مهم کشور ایران که به عنوان رومیزی یا سفره استفاده می‌شود، ترمه است، ترمه‌های ایرانی در انواع طرح ها و در اناوع پارچه‌ها تهیه می‌شوند و یکی از زیباترین انواع سوغاتی‌هایی است که می‌تواند گوشه و کنار منزل و یا محل کار شما را زیبا کند. این پارچه دارای طرح‌های متنوع نظیر بته‌جقه و گل‌های شاه عباسی از جنس پشم یا ابریشم است. انواع پارچه‌های ترمه را می‌توانید در اصفهان، شیراز و یزد بیابید.

 

سنگ‌های قیمتی

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۸)

ایران دارای انواع معادن سنگ است و انواعی از این سنگ‌ها را در قالب سنگ‌های تزیینی عرضه می‌کند. انواع مختلف آنها شامل یاقوت، زمرد، فیروزه، مروارید و بسیاری از سنگ های قیمیتی دیگر است. شما می‌توانید این سنگ‌ها را در آویز، حلقه و دستبند استفاده نمایید.

 

پسته

سوغاتی های ایران-توریست اپ

پسته دیگر تنقلات ایرانی بوده که در بین توریست ها محبوب است. شما می توانید با سفر به دامغان یا کرمان نمونه‌ی بسته بندی شده یا باز آن را برای دوستان و آشنایان خود تهیه کنید.

 

زیورآلات

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۱۵)

هر منطقه از ایران دارای تعدادی فروشگاه‌ها جواهر است که دارای طلای ۱۸ عیار می‌باشد. دستبند، آویز و حلقه همه بسیار جذاب هستند و شما را به خود خیره می کنند. اگر شما از طلا استفاده نمی‌کنید، می‌توانید انواع نقره با تزیین یاقوت، زمرد و عقیق و فیروزه خاص مشهد را نیز خریداری کنید.

 

فرش

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۲)

فرش ایرانی یکی از مشهورترین سوغاتی‌های ایران است و در بین گردشگران خارجی نیز محبوب است. این فرش‌ها در اندازه و مدل‌های متنوع در بازار و مغازه‌های ایران موجود است. اگر به استان سمنان سفر کردید می‌توانید زیباترین نمونه آن را بخرید. البته در گوشه و کنار نقش جهان اصفهان نیز انواع بی‌نظیری از فرش‌های اصیل ایرانی رت خواهید یافت و اگر عاشق فرش و طرح‌های آن باشید، مطمئن باشید که غرق آرامش، شور و شگفتی خواهید شد.

 

صنایع دستی مینیاتوری

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۶)

صنایع دستی کوچک و ارزان مانند نقاشی‌های مینیاتوری، جعبه‌های چوبی دست‌ساز، محصولات شیشه‌ای، مجسمه‌های مختلف و چرم‌دوزی را می‌توانید از بازارهای تهران و اصفهان بخرید.

 

تسبیح

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۸)

یکی از سنتی‌ترین سوغاتی‌های ایران تسبیح است که در بیشتر مواقع از سنگ و چوب ساخته می‌شود و طرفداران زیادی دارد.

 

نان برنجی

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۱۳)

یکی دیگر از سوغاتی‌های ایران که در شهر کرمانشاه یافت می‌شود، نان برنجی است. همچنین در سفر به این شهر می‌توانید روغن کرمانشاهى و شیرینى کاک را نیز خریداری کنید.

 

کلوچه

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۷)

مازندران شهری زیبا و پرطرفدار در بین ایرانیان است که برای سوغاتی می‌توانید کلوچه‌های آنجا را برای دوستان و آشنایان بیارید.

 

عسل کوهی

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۳)

یکی دیگر از سوغاتی‌های شمال ایران عسل کوهی است و علاوه بر خواص و اثرات مفیدش، بهترین سوغاتی برای دوستان و آشنایان شما خواهد بود.

 

صنایع دستی حصیری

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۲۴)

محصولات حصیری صنایع دستی شهر سیستان و بلوچستان است و از محبوبیت زیادی برخوردار است. نمونه‌ای از این صنایع می‌توان به سایه‌بان، پرده، صندل، جارو، کیف، جانماز و سبد اشاره کرد.

 

باسلوق

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۹)

یکی دیگر از تنقلات ایرانی که بیشتر در آذربایجان شرقی یافت می‌شود، باسلوق نام دارد. این شیرینی نرم و لذیذ در بسته بندی‌های زیبا در بازار و فروشگاه‌های این شهر موجود است.

 

خرما

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۱۷)

آب و هوای کیش کاملا برای تولید خرما مناسب است. علاوه بر خود خرما، سایر فرآورده‌های تهیه شده از آن، از جمله چیپس خرما، عسل خرما، شیره‌ی خرما هم به وفور در این منطقه یافت می‌شود. اگر به شهر هرمزگان رفتید، نیز می توانید فراورده‌های خرما را تهیه کنید.

 

عرقیات گیاهان

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۲۳)

شهر زیبای شیراز از سوغات زیادی تشکیل شده است. شما می‌توانید برای دوستان و آشنایان خود عرقیجات تازه آنجا نظیر بهار نارنج، بید مشک، نسترن و .. را بخرید.

 

نقل ارومیه

سوغاتی های ایران-توریست اپ (۲۵)

شهر ارومیه جزء آن دسته شهرهایی است که سوغات منحصر به فرد خود را دارد. انواع نقل ارومیه در قنادی و فروشگاه‌های این شهر در بسته‌بندی‌های متنوع موجود است و انتخابی خاص برای دوستان و آشنایان شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *