alexa

از سوغاتی های کره جنوبی چه می‌دانید؟

از سوغاتی های کره جنوبی چه می‌دانید؟

از سوغاتی های کره جنوبی چه می‌دانید؟

کُره جنوبی کشور ثروتمندی است و یکی از کشورهای آسیای جنوب شرقی با فرهنگ‌های مشابه این ناحیه از جهان می‌باشد. مردمانی آرام، صبور که بسیار پایبند فرهنگ و سنت هستند، در عین حالی که پیشرفت بسیاری در تکنولوژی داشته و دارند. اگر به سوغاتی های کره جنوبی بنگرید، متوجه تشابه آنها با سوغاتی های چین، اندونزی و سنگاپور خواهید شد، چرا که دارای اشتراکات فرهنگی هستند. اما به راستی هر خطه‌ای، مردمان خلاق و منحصربه فرد خود را در اجرای ذوق و فرهنگ و هنر دارد. با ما در این سفر به سرزمین مردمان چشم بادامی سفر کنید تا با سوغاتی های ارزشمند کره جنوبی آشنا شوید.

از سوغاتی های کره جنوبی چه می‌دانید؟

۱- ظروف سرامیک کره جنوبی

ظروف سرامیک، یکی از صنایع دستی زیبا و هنرمندانه در بسیاری از کشورهای جهان است و در کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند کُره جنوبی، با هنر سنتی و نقاشی‌های ویژه این فرهنگ و بوم آراسته می‌شود. این ظروف را در شکل‌های مختلف و در مصارف مختلفی مانند گلدان، بشقاب، کاسه و مانند آن خواهید یافت که می‌تواند به عنوان دکور و یا وسیله مصرفی مورد استفاده قرار گیرد.

ظروف سرامیک کره جنوبی

 

۲- ماسک سنتی کره ای

انواع ماسک‌های سنتی تنها در کره جنوبی یافت نمی‌شوند و اگر به کشورهایی نظر چین سفر کنید، این ماسک‌ها را در طرح‌ها و شکل‌های گوناگون که البته با مواد اولیه متفاوتی ساخته می‌شوند، خواهید یافت. بسیاری از این ماسک‌ها، طرح‌هایی عجیب و غریب و مانند مردی به شکل خندان و از جنس چوب هستند که در مراسم و فستیوال‌های کره جنوبی برصورت‌ها زده می‌شود.

 ماسک سنتی کره ای

از سوغاتی های کره جنوبی چه می‌دانید؟

۳- عروسک‌های دست ساز

هانبوک، نام عروسک‌های زیبا و سنتی از کره جنوبی است؛ عروسکی که زنی را با لباس کره جنوبی را به نمایش می‌گذارد. این عروسک‌ها را می‌توان نمادی از مردم سخت‌کوش و آرام کره جنوبی به حساب آورد و با خرید آنها، تزئینات جدیدی را به خانه افزود و یا هدیه‌ای برای کودکان به حساب آورد.

عروسک‌های دست ساز

 

۴- چای سبز

چای سبز، با خواص فوق‌العاده و بی‌نظیرش، محصول منحصر به فردی در کره جنوبی، چین و مانند آن است. مزارع زیادی در کره جنوبی، این محصول ارزشمند را تولید می‌کنند. این چای را در بسته‌بندی‌های گوناگون و متنوع می‌توانید در کره جنوبی تهیه کنید و برای مصرف شخصی و یا به عنوان سوغاتی، هدیه ببرید.

چای سبز

از سوغاتی های کره جنوبی چه می‌دانید؟

۵- بادبزن کره ای

بادبزن‌ها نیز داستان ویژه‌ای در کره جنوبی دارند و سرگذشت ساخت و استفاده از آنها، به دورانی بسیار دور بازمی‌گردد. این بادبزن‌ها را با پارچه‌ها و چوب‌های نازک ویژه‌ای می‌سازند و انواع نقاشی‌ها و هنر این مردمان را به آن آراسته می‌سازند. در هنگام تهیه این بادبزن‌‌ها احتمالا دچار مشکل انتخاب خواهید شد، چرا که در طرح‌های بسیار زیبایی ساخته می‌شوند.

بادبزن کره ای

 

۶- گیره‌های سر

زنان کره جنوبی دارای موهای بسیار پرپشت سیاه و لخت هستند و به آرایش موهای خود نیز بسیار بها می‌دهند. یکی از انواع زیورآلاتی که آنها برای آراستن و مرتب نگاه داشتن موهای خود استفاده می‌کنند، گیره و یا گل‌سرهایی است که با انواع اشکال هنری تهیه و مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما نیز موهای بلندی دارید و یا دوستدار استفاده از این گل‌سرها برای خود و عزیزانتان هستید، این گیره‌های سر را فراموش نکنید.

بادبزن کره ای

از سوغاتی های کره جنوبی چه می‌دانید؟

۷- فلوت بامبو

صدای سحرانگیز موسیقی، هر انسانی را غرق آرامش و شوری بی‌همتا می‌کند. یکی از آلات موسیقیایی که نوای دوست‌داشتنی دارد، فلوت‌هایی است که از چوب‌های بامبو ساخته می‌شود و در بین مردم محلی کره جنوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ چرا که آنها عقیده دارند، موسیقی فلوت، قادر به دور کردن دشمن، بهبود بیماری و آرام ساختن دریاست. انواعی از این فلوت‌ها را در سئول خواهید یافت.

فلوت بامبو

 

۸- گیاه جیسینگ

مردم کره جنوبی به خواص درمانی گیاه جیسینگ اعتقاد زیادی دارند و هر روز از آن استفاده می‌کنند. جیسینگ گیاهی است که موجب جوان‌سازی سلول‌های بدن می‌شود و عمر افرادرا افزایش می‌دهد و در درمان بیماری‌های خاصی موثر است. این گیاه در بازار نامدائمون و سوپرمارکت های سئول موجود است که چای یا اصل آن انتخاب خوبی برای سوغاتی است.

گیاه جیسینگ

از سوغاتی های کره جنوبی چه می‌دانید؟

۹- ماسک صورت

کره‌ای‌ها به زیبایی پوست و صورت خود بسیار اهمیت می‌دهند و به راستی تا سال‌های میان‌سالی، پوستی کاملا شاداب و جوان دارند که آن را مدیون تغذیه مناسب و دریایی و استفاده از انواع ماسک‌های طبیعی هستند. ماسک‌های صورت در انواع و اقسام مختلف در پاساژ و سوپرمارکت‌های بزرگ سئول موجود است که نمونه عسل، آوکادو و خاک رس آن بهترین گزینه است.

ماسک صورت

 

۱۰- تابلو نقاشی

این تابلوهای نقاشی کوچک، نشان دهنده سنت و فرهنگ مردم محلی کره جنوبی بوده که بیشتر نقش خانم‌ها را در روستاهای این کشور نشان می دهد. این تابلوهای زیبا با رنگ بندی زیبا و متنوع در بازار و مراکز خرید سئول و شهرهای دیگر موجود است.

ماسک صورت

 

اگر به کشور کره جنوبی سفر می‌کنید، می‌توانید با نصب نرم‌افزار توریست‌اپ، و استفاده از بخش مترجم آن، با آسودگی بیشتری با مردمان این سرزمین ارتباط برقرار کنید و همچنین از بخش دایره‌المعارف آن، سایر اطلاعات مکان های دیدنی کره جنوبی، مراکز خرید و غذاهای این کشور را بیابید.

منابع : gpsmycity 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *