alexa

یادگاری و سوغاتی کربلا و عراق

یادگاری و سوغاتی کربلا و عراق

یادگاری و سوغاتی کربلا و عراق

کشور عراق سرزمینی است که برای ما ایرانیها، ۸ سال خاطره مشترک غم انگیز دارد، اما یادگاری‌ و سوغاتی کربلا و عراق چیزی بیش از این دوره و مربوط به ارادت ما به امام حسین و اهل بیت پیامبر است و از همین‌روست که هر ساله بسیاری از افراد به این کشور مسافرت می‌کنند. توریست اپ در این مقاله به سراغ زیبایی‌هایی رفته که می‌توان در این کشور عربی یافت. همچنین اگر مایلید بیشتر از عراق بدانید، می‌توانید به غذاهای عراقی بروید تا تجربه شکم‌گردی خوشمزه‌ای را تجربه کنید.

سوغاتی کربلا – سوغاتی عراق – سوغات کربلا

۱- ظروف مسی

سوغاتی کربلا و عراق - ظروف مسی

اگرچه ظروف مسی در ایران نیز یافت می‌شود و در مناطق مختلفی از ایران، می‌توان این ظروف زیبا را یافت، باید بدانید یکی از مهمترین صنایع‌دستی عراق نیز، ظروف مسی است که بیشتر در کربلا یافت می‌شود. این ظروف در انواع و اشکال مختلف موجود بوده و بسیاری از مغازه‌دارها در همان مکان به ساخت آن‌ها مشغول هستند

این سوغاتی بهترین انتخاب برای تزئین و آراستن خانه است. همچنین در موارد پزشکی اینطور بیان می‌شود که میل کردن غذا در ظروف مسی، به میزان زیادی برای سلامتی افراد مناسب است.

سوغات کربلا و سوغات عراق

۲- انگشتر

سوغاتی کربلا و عراق - انگشتر

یکی دیگر از سوغاتی‌های مشهوری که در کربلا و بغداد خواهید یافت، انگشترهایی است که با انواع سنگ‌های انرژی‌بخش ساخته می‌شوند و روی سنگ‌ها، معمولا اسامی ائمه و مانند آن نوشته می‌شود.

سوغاتی کربلا  و عراق چیست

۳- دیش‌داشا (dishdasha)

سوغاتی کربلا و عراق - دیش داشا

تقریبا بسیاری از کشورها دارای لباس‌های سنتی هستند و از بین آنها می‌توان به مجارستان ، پراگ و تاجیکستان اشاره کرد. اما مردم عرب نشین عراق، بغداد و کربلا هم لباس مشهور و سنتی زیبایی دارند که به دیش‌داشا معروف است. این لباس‌ها در رنگ‌های متنوع و مدل‌های زیبا دیده می‌شوند و به راستی یکی از سوغاتی‌های زیبای چمدان شما خواهند بود.

بهترین سوغاتی کربلا و عراق در این مقاله آورده شده است

۴- طلا

سوغاتی کربلا و عراق - طلا

تاکنون زیورآلات را در بسیاری از کشورها مانند آفریقای جنوبی و تایلند معرفی کرده‌ایم، اما زیورآلاتی که در عراق خواهید دید بیشتر از جنس طلا است و این موضوع به روحیه جالب مردم عراق، یعنی علاقمندی ویژه آنها به زیورآلاتی از جنس طلا برمی‌گردد که در شکل‌های مختلف ارائه می‌شود. اگر قصد دارید برای بانوان هدیه ببرید، می‌توانید از بغداد یا کربلا، طلاهای مختلف عربی را بخرید. البته اینکار را باید با توجه به بودجه مالی خود تنظیم کنید.

سوغاتی کربلا و عراق ویژه بغداد و مردم عربی

۵- لوازم فرهنگی

سوغاتی کربلا و عراق - لوازم فرهنگی

اگر به راستی دوستدار آشنایی بیشتر با تاریخ، فرهنگ و روحیات مردم عراق و بغداد هستید، باید سری به کتابفروشی‌های بغداد بزنید تا این کتاب‌ها را بیابید و تهیه کنید. مسلما این کتاب‌ها می‌توانند هدیه مناسبی برای افراد دوستدار فرهنگ و کتاب نیز باشند.

اگر دوست دارید بدانید چه کشورهای دیگری سوغاتی‌هایی مانند کتاب دارند، به مقالات سوغاتی‌های آرژانتین و کوبا مراجعه کنید

بهترین سوغاتی کربلا و عراق را بشناسیم

۶- کیف چرمی

سوغاتی کربلا و عراق - کیف چرمی

یکی دیگر از صنایع‌دستی زیبا و مهم شهرهای عراق، کیف‌های چرمی است که به‌صورت دست‌ساز به تمام نقاط کشور عراق عرضه می‌شود و می‌توانید برای دوستان و آشنایان خود تهیه کنید. البته وسایل چرمی تنها مخصوص عراق نیستند و آنها را می‌توانید در برندهای مختلف و در کشورهای عربی دیگری مانند مراکش نیز بیابید.

سوغات کربلا و عراق مجموعه مذهبی و فرهنگی

۷- شیرینی

سوغاتی کربلا و عراق - شیرینی

در بغداد و کربلا قنادی‌های متنوعی وجود داشته که می‌توانید انواع شیرینی و شکلات‌های این کشور را برای دوستان و آشنایان خود به‌عنوان سوغاتی بیاورید. تعدادی از این شیرینی‌ها ویژه کشور عراق هستند، اما تعدادی از آنها را در کشورهای دیگر مانند ترکیه نیز خواهید یافت.

سوغاتی کربلا و عراق را بیابیم و بخریم

۸- مهر و جانماز

سوغاتی کربلا و عراق - مهر و جانماز

اگرچه مشهد، یکی از شهرهای بسیار مهم و مذهبی ما ایرانیان است و سوغاتی مانند مهر و جانماز را در این شهر به وفور خواهید یافت، اما بسیاری از عاشقان امام حسین، دوست دارند تربت خاک کربلا را در قالب مهر و جانماز داشته باشند. پس می‌تواند یکی از سوغاتی ارزان و مقرون‌به‌صرفه شما را تشکیل دهد.

یادگاری و سوغاتی کربلا و عراق را ارمغان بیاوریم

۹- تابلو چوبی یا فلزی

سوغاتی عراق و کربلا - تابلوی چوبی

در خیابان المتنبی (Mutanabbi street) واقع در بغداد کتاب‌فروشی قرار داشته که صنایع‌دستی متنوعی ازجمله تابلوهای چوبی و فلزی برگرفته از سنت و فرهنگ عراقی می‌فروشند. این تابلوها به شکل حکاکی شده ساخته می‌شوند و جلوه زیبایی نیز دارند.

ایرانی ها سوغاتی کربلا و عراق را می اورند

۱۰- تسبیح

سوغاتی گربلا و عراق - تسبیح

هدیه ویژه دیگری را در عراق خواهید یافت و آن هم اگر چه از جنس هدایای مذهبی است، اما به علت نوع ساختشان که از جنس سنگ است، می‌تواند هدیه زیبا و منحصر به فردی باشد. این تسبیح‌ها را در بسیاری از انواع بازارهای عراق و کربلا خواهید یافت.

جالب است بدانید در عراق از سنگ، تسبیح‌های زیبا ساخته می‌شود، اما در کشورهایی مانند برزیل، از سنگ، صنایع دستی متفاوتی می‌سازند.

راهنمای خرید سوغاتی کربلا و عراق

سوغاتی های کربلا

مشهورترین سوغاتی کربلا و عراق را ببینید

در این مقاله تلاش کردیم، زیبایی از کشور عراق را در قالب سوغاتی‌های فرهنگی، خوردنی و مانند آن ارائه کنیم. شما اگر به این کشور سفر کرده‌اید و یا قصد سفر به این سرزمین زیارتی را دارید، توریست اپ و دیگر خوانندگان آن از خواندن نظرات و تجربیات شما بسیار خوشحال خواهد شد. ما را از تجربیات ارزشمند خود باخبر سازید.

در این مقاله مهم‌‌ترین سوغاتی کربلا و عراق ارائه شد.

مقالات مرتیط