alexa سوغات بلژیک
logo

سوغات بلژیک از شکلات تا قهوه

سوغات بلژیک از شکلات تا قهوه

سوغات بلژیک از شکلات تا قهوه

سوغات بلژیک آنقدر متنوع و جذاب هستند که می تواند برای هر مسافری راضی کننده باشد. بر هیچکس پوشیده نیست که بلژیک و بالاخص بروکسل دارای صدف‌های معروف JCVD است و مقر اتحادیه اروپا نیز در این کشور قرار دارد.

لینک های مرتبط
    مهاجرت به سوئیس ، ثروتمندترین کشور دنیا
    اقامت در سوئیس ، ماسال اروپا و زادگاه هایدی
    قوانین و دانستنی های سوئیس
    سفری رویایی به زیباترین شهرهای سوئیس

 

آیا میدانید که اگر به این کشور کوچک و زیبا سفر کنید هنگام بازگشت باید چه سوغاتی-هایی برای عزیزانتان خریداری کنید؟ بلژیک از نظر سوغاتی کشوری متنوع است و در آن میتوان اقلامی مانند شکلات، کتاب ، لباس و …. را به راحتی تهیه نمود. توریست اپ در این مقاله ۱۰ مورد از سوغاتیهای معروف بلژیک را بررسی کرده است.

سوغات بلژیک

۱- شکلات

سوغاتی های بلژیک

پیشتر از این و در کشف سوغات سوئیس متوجه شدیم که شکلات این کشور در دنیا معروف است، اما تنها این کشور این سوغاتی خوشمزه را تولید نمی کند؛ شکلات یکی از سوغاتیهای اصلی بلژیک هم محسوب می‌شود. اگر قصد دارید یک جعبه شکلات خریداری کنید، بهتر است که به سراغ شکلات‌های پیر مارکولینی (Pier Marcolini) بروید. طراحی شکلاتهای این کارخانه بسیار مدرن و زیبا و البته خوشمزه است. این فروشگاه او در قلب منطقه هنری ساببل قرار دارد و در آن شکلاتها همچون ماشینهای گران قیمت و با شکوه، به نمایش گذاشته شده اند.

سوغاتی های بلژیک

یکی از محصولات فوق العاده مارکولینی، ماکارون (macaroon) است که پیش از این در سوغات فرانسه معرفی کرده ایم. دو عدد بیسکویت کرمدار که با روکشهای رنگی شکلاتی پوشیده شده اند. اگر در اندیشه خرید یک سوغاتی خوشمزه و در عین حال ویژه هستید، با پرداخت ۳۰ یورو می توانید یک جعبه قرمز رنگ زیبا از این بیسکویتها را با رنگهای متنوع خریداری کنید. البته نگران نباشید در این فروشگاه انواع شکلاتها و ترافلهای ارزانتر نیز یافت می شود.

سوغات بلژیک

۲- کتابهای کمیک

سوغاتی بلژیک

ابتدا بهتر است توصیف کوتاهی از کتاب های کمیک داشته باشیم: کتاب هایی که داستان ها به روایت تصاویر جذاب تر می شوند. اگر در بلژیک یک بزرگسال را در حین خواندن یک کتاب کمیک مشاهده کردید هرگز تعجب نکنید!! درست همانند کشور ژاپن کتابهای کمیک در بلژیک نیز بسیار پرطرفدار است. از آنجا که بلژیک دو زبانه است هر زبان سبک خاصی در کتابهای کمیک ایجاد کرده است. در بلژیک این کتابها در اکثر کتابفروشیها و با عناوین و موضوعات متنوع یافت می شوند.

البته در بخش مرکزی بروکسل میتوانید یک کتاب فروشی و ناشر بزرگ را پیدا کنید که آثار کمیک نویسندگان بلژیکی را در طبقه اول فروشگاهی خود عرضه می کند. اگر تصمیم گرفتید یک کتاب کمیک به عنوان یکی از سوغاتیهای بلژیک خریداری کنید، کتابهای فرانکو نویسنده محبوب بلژیکی و فیلیپ ژلوک کمدین برزیلی گزینه های مطرحی هستند.

سوغات بلژیک

۳- پارچه های توری

سوغات بلژیک

توری ها یکپارچه نخی نازکی هستند که با دست یا ماشین بافته می شوند. روزگاری بلژیک مرکز اصلی تجارت پارچه های توری بود و از این پارچه ها برای تزیین لباسهای سلطنتی استفاده می گردید. اما با گذشت سالها این پارچه برای اهداف و مقاصد گوناگونی مورد استفاده قرار گرفته است. اگرچه امروزه بخش عمده پارچه های توری در چین تولید می شوند، اما در بلژیک گروه کوچکی از کارگران همچنان از این هنر سنتی خود غافل نشده اند و حدود ۱۰۰۰ خانم هجده تا پنجاه ساله در زمینه بافت پارچهی توری فعالیت دارند. بافتن دستی یک تکه کوچک از این نوع پارچه در حدود ۸۵ ساعت زمان نیاز دارد، به همین علت پارچه توری در دسته گرانترین سوغاتیهای بلژیک قرار می گیرد.

یکی از خانواده های قدیمی بلژیک دلا رین (de la Reine) است که در حدود پنج نسل در زمینه بافت پارچه های توری فعالیت دارند و بیشتر الگوهای محلی پارچه های توری بلژیک را عرضه می کنند. اگر به گالری این خانواده سری بزنید، میتوانید با پرداخت ۵۰ تا ۷۴ یورو یکی از محصولات آنها را خریداری کنید. قیمت بالای این پارچه های دلا رین به خاطر کیفیت بالا و دست بافت بودن آنهاست.

سوغات بلژیک

۴- جواهرات

سوغات بلژیک

یکی از سوغاتیهای بلژیک جواهرات است؛ یک هدیه خاص برای بانوان خاص! جواهرات را میتوانید در سوغاتی کشورهای زیادی مانند آفریقای جنوبی، مجارستان و قبرس بیابید، اما بلژیک را فراموش نکنید.  دیگری مانند برزیدر همه جای بلژیک با پرداخت مالیات آن خریداری کنید، اما در Dédée K در منطقه Châtelain یک بوتیک کوچک طلا و جواهر وجود دارد که بیشتر محصولاتش ساخته دست صاحب خوش ذوق و هنرمند بوتیک هستند و نمونه کارهای او را در هیچ کجای دیگر از بلژیک نمیتوانید بیابید.

این جواهر ساز خوش قریحه در ساخت دستبند ها و گردنبندهایش از سنگهای نیمه قیمتی مانند اونیکس و آمتیس استفاده می کند. در این بوتیک میتوانید انواع جواهرات با نمادهای خاص را پیدا کنید. همچنین اگر مدت زمان کافی در بلژیک اقامت داشته باشید میتوانید سفارش ساخت یک جواهر بنابر سلیقه و شخصیت خودتان را به این بوتیک بدهید.

سوغات بلژیک

۵- سیگار

سوغات بلژیک

همه ما میدانیم در اکثر کشورهای اروپایی از جمله بلژیک کشیدن سیگار در رستورانها و کافه ها ممنوع است، اما خوشبختانه افراد سیگاری می توانند لذت کشیدن یک سیگار برگ را در خیابان تجربه کنند. درست است که کوبا همچنان سلطان تولید سیگار در جهان است، اما بلژیک نیز در این زمینه فعالیتهای چشم گیری دارد. برند نیکارائو (Nicarao) اگر چه شبیه به نام کشورهای آمریکای جنوبی است، اما یک اختراع کاملا بلژیکی محسوب می شود.

این سیگارها حاصل تحقیق یک کشاورز بلژیکی به نام Didier Houvenaghel است که به ترکیب موفقی از توتون و تنباکو دست یافت. با پرداخت ۴۷ یورو می توانید یک جعبه سیگار نیکارائو را برای افراد سیگاری به عنوان یکی از سوغاتیهای بلژیک خریداری کنید.

سوغات بلژیک

۶- آثار هنری

سوغات بلژیک

مدتها طول کشید تا موزه سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک تصمیم گرفت آثار هنرمند معروف و سورئالیست بلژیکی یعنی رنه ماگریته را در معرض نمایش عموم قرار دهد. تنها در شش ماه گذشته آثار این هنرمند بیش از ۳۰۰ هزار بازدید کننده داشته است و نظر بسیاری از هنر دوستان را به خود جلب نموده است. درست است که شما نمیتوانید یکی از آثار واقعی ماگریته را خریداری کنید، اما در ساختمان مجاور موزه میتوانید یک نسخه  چاپی از اثر مورد علاقه خود را با کیفیت بالا به عنوان یکی از سوغاتیهای بلژیک تهیه کنید.

سوغات بلژیک

۷- آب نبات

سوغات بلژیک

یک غول شیرین و خوشمزه در بین سوغاتیهای بلژیک، آب نباتهای کابردون (cuberdon) است. آب نبات های مخروطی شکل که به طور انحصاری در بازار بلژیک به فروش می رسند. کابردونهای اصلی دارای طعم تمشک هستند، اما امروزه شما میتوانید آنها را در ۲۵ طعم و عطر مختلف تهیه کنید. در مرکز بروکسل کافه A.M. Tearoom دارای یک بخش عرضه آب نبات است و شما در آنجا میتوانید یک کابردون اصیل تمشکی را بیابید. اما بهتر است که خرید کابردون را به انتهای سفر موکول کنید تا تازگی خود را از دست ندهد.

سوغات بلژیک

۸- وسایل دکوری

سوغات بلژیک

خانه خود را با یکی از سوغاتیهای بلژیک بیارایید. شما میتوانید با پرداخت یک مبلغ مناسب یک آباژور مدرن و زرق و برق دار خریداری کنید. این آباژورها توسط شرکت Materialize و با تکنولوژی چاپ سه بعدی تولید میشوند. البته دکورهای چوبی بسیار ویژه ای را در سوغاتی های پراگ معرفی کردیم.

سوغات بلژیک

۹- ظروف شیشه ای

سوغات بلژیک

اگر میخواهید از بین سوغاتیهای بلژیک چیزی را انتخاب کنید که خانواده سلطنتی از آن بر روی میز قهوه خوری استفاده میکنند، پیشنهاد ما ظروف شیشه ای دست سازی است که در روستای کوچک Wallonian Val Saint Lambert ساخته می شوند و به نوعی کارت اعتباری بلژیک به حساب می آیند. شما میتوانید اقلام تزیینی مانند گلدان ، کاسه و … را با پرداخت مبلغی در حدود ۱۹۵یورو خریداری کنید. ظروف شیشه ای سوغات کشورهای دیگری مانند مراکش نیز هست.

سوغات بلژیک

۱۰- قهوه

سوغات بلژیک

یک روز خوب می تواند با نوشیدن یک فنجان قهوه خوش طعم و شادی بخش شروع شود. گرچه قهوه در بسیاری از کشورها مانند ترکیه نیز بسیار معروف است، اما بلژیک  هم سوغاتی معروفی مانند قهوه دارد

پس اگر می خواهید یک روز شاد را برای عزیزانتان به سوغات ببرید، کافی است یکی از سوغاتیهای معروف بلژیک یعنی قهوه کوریکا (Corica) را انتخاب کنید. کوریکا در واقع نام یکی از خانواده های قدیمی بلژیک است که در زمینه تولید و ترکیب بی‌نظیر طعم های قهوه تبحر دارند. هنگام خرید قهوه کوریکا، کلکلسیونی از طعم در مقابل شما قرار دارد. علاوه بر قهوه انواع شکلات، چای، بیسکویت و اسپرسو را نیز می توانید در فروشگاه کوریکا تهیه کنید.

اگر سوغاتی های دیگری از این کشور می شناسید می توانید با توریست اپ و دیگر خوانندگان گرامی در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *