alexa سوغات دبی
logo

قلیان‌های عربی و خنجرهای امارات، سوغاتی‌های دبی

قلیان‌های عربی و خنجرهای امارات، سوغاتی‌های دبی

قلیان‌های عربی و خنجرهای امارات، سوغاتی‌های دبی

اگر سوغات دبی را در دنیای اینترنت جستجو کنید، مقالات مختلفی خواهید یافت که تلاش کرده‌اند، راهنمایی‌های خوبی برای تهیه سوغاتی فراهم کنند، اما به راستی تا چه حد تمایل دارید از سوغات این کشور یدانید؟

لینک های مرتبط
    انواعی از غذاهای عربی را در غذاهای مصری بیابید
    نکاتی متفاوت از بهترین هتل های دبی – قسمت دوم
    غذاهای عراقی ، غذاهای لذیذ با انواع گوشت ها
    راهنمای سفر به دبی

امارات متحده عربی، کشوری عرب زبان در حاشیه جنوبی خلیج فارس با تمدنی قدیمی و مدرنیته‌ای رو به رشد است. عاشقان سفرهای لوکس و مجلل، این کشور را در لیست سفرگردی‌های خود قرار می‌دهند. در آمار کشورهای مرفه و مناسب برای گردشگری، این کشور و به ویژه شهر دبی ثبت شده و همین موضوع سبب شده اروپایی های زیادی این کشور را برای گذراندن تعطیلات انتخاب کنند. اما توریست اپ هم دبی و امارات را از دید جهانگرد و مسافری که به دنبال یافتن سوغاتی‌های ارزان و در عین حال با کیفیت و دوست‌داشتنی است، جستجو کرده است. اگر تاکنون به این سفر رفته‌اید، به راحتی می‌توانید تجربیات خود را از خرید سوغاتی و یا مراکز خرید امارات و دبی مطرح کنید تا این مقاله پربارتر شود و افراد از تجربیات شما استفاده کنند.

سوغات دبی در امارات

خرمای دبی

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا
بهترین سوغاتی امارات خرما است. البته اگر بخواهیم وطنی فکر کنیم، یکی از مهمترین سوغات خوزستان و اهواز نیز خرماست که در انواع مختلف عرضه می‌شود. اما در سفر به دبی و امارات، با یکی از معروفت‌ترین انواع خرماهای عربی، یعنی خرمای بتیل روبرو خواهید شد که در بین گردشگران هم محبوبیت دارد. بعد از فصل چیدن خرماها از نخل‌های خرما، به شکل‌های مختلفی آن را تهیه کرده و به فروش می‌رسانند. برای مثال یکی از انواع جذای فرآوری خرماها، پر کردن آنها با مغزهای مختلف میوه‌هاست و یا حتی خرمای شکلاتی هم از انواع دیگر آن است.

سوغات دبی و امارات متحده عربی

شکلات شیر‌شتر

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا
مسلما در ایران، شکلات‌های مختلفی عرضه می‌شود و نوع محبوبی از آنها، شکلات‌هایی هستند که با کاکائو و شیر تهیه می‌شود. اما عرب‌های امارات، از شیر شتر، به عنوان حیوانی که به میزان زیادی در این کشور بیابانی یافت می‌شود، در تهیه شکلات‌های کاکائویی و قهوه استفاده می‌کنند. یکی از تنقلاتی که می‌توانید به عنوان سوغاتی و هدیه روی آن حساب کنید. فقط یک نکته سلامتی هم بگوییم: شیر شتر دارای خواص زیادی است و برای سلامت انسان، بسیار مفید است. این شکلات را از فروشگاه‌ها می‌توانید تهیه کنید.  همانطور که می‌دانید شی‌شتر خاصیت زیادی دارد و در عین حال حمل آن به عنوان سوغاتی دشوار است. از همین‌رو، می‌توانید شکلات شیر‌شتر را امتحان کنید؛ این شکلات‌ها در انواع مختلف در سوپر‌مارکت‌ها و فروشگاه‌های دبی و ابوظبی یافت می‌شود.

سوغات دبی امارات

ادویه‌جات

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا
اگر در بین دوستان و آشنایان خود افرادی را دارید که به آشپزی علاقه دارد، ادیه‌جات دبی یک سوغاتی خوب محسوب می‌شود. انواع ادویه‌جاتی که در این کشور خواهید یافت، زعفران، فلفل، آویشن، دارچین و چندین ادویه عربی است.

سوغات دبی ابوظبی

قلیان عربی

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا
قلیان، یکی از ملزومات همه رستوران‌ها، هتل‌‌ها و کافه‌های مردم عربی مانند مصر و امارات است و افراد در حین سفارش غذا و یا بعد از آن، حتما از قلیان هم استفاده می‌کنند. به همین علت در مراکز خرید یا بازارهای دبی و ابوظبی به راحتی می‌توانید نمونه شیک آن را برای دوستان و آشنایان خود بخرید.

بهترین سوغات دبی

خنجر

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا
شمشیر و خنجر سلاحی بوده که در افسانه‌های قدیمی و سنت عربستان جایگاه ویژه‌ای داشته است، اما امروزه نمونه‌های مختلف آن برای تزیین و سوغاتی به فروش می رسد. شما می‌توانید نمونه‌های کنده‌کاری شده و چوبی آن را برای آشنایان خود تهیه کنید.

ارزانترین سوغات دبی

عطر

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا
عطرهای دبی یکی از مشهورترین محصولات این شهر به حساب می‌آید و جزء سوغاتی‌های سلطنتی به حساب می‌آید. این عطر‌ها در انواع و اقسام مختلف یافت می‌شوند. فقط باید در نظر داشت که این عطرها به دلیل بوی خاصشان ممکن است مورد پسند همه نباشند، پس نمونه مناسب آن را برای دوستان و آشنایان خود تهیه کنید.

هزینه سوغات دبی

مجسمه برج خلیفه

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا
می‌دانید که برج خلیفه یکی از مشهورترین و بلندترین برج‌های دنیا است و البته سمبل کشور امارات نیز به حساب می‌آید. شما می‌توانید نمونه شیشه‌ای یا چوبی آن را از بازار یا پاساژ‌های دبی خریده و هدیه دهید.

سوغات دبی چیست

عود و بخور

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا
کشور امارات در تولید عطر و عود بسیار پیشرفته است و جزء سوغات‌های مهم آن بشمار می‌آید. رایحه‌های عود و بخور هدیه‌ای عالی و منحصر به فرد است که در بسته‌بندی‌های زیبا و متنوع موجود است.

امارات و سوغات دبی

قهوه دبی

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا
دیگر سوغاتی شهر دبی، قهوه است. قهوه عربی اگرچه با قهوه ترکیه نمی‌تواند رقابت کند، اما دوستداران خود را دارد. جالب است بدانید که در دبی موزه‌ای به نام موزه‌ی قهوه وجود دارد که در آن می‌توان روش کار و تهیه‌ قهوه را مشاهده کرد و در عین حال قهوه مورد نظر خود را سفارش داد و نوشید. همچنین در این موزه فروشگاه‌هایی وجود دارد که قهوه‌های مختلفی را برای خرید در دسترس قرار داده است.

سفر به امارات و سوغات دبی

دشداشه

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا
لباسی سنتی و بلند که در بین مردان امارات رواج دارد، به دشداشه معروف است؛ این لباس بلند و کاملا سفید بر اساس معیارهای اسلامی دوخته شده است و مردم عربستان، عراق و دیگر کشورهای عربی از آن استفاده می‌کنند. همچنین برخی بانوان آنها که دارای پوشش اسلامی هستند، گاهی نقاب بر صورت دارند. شما می توانید این لباس را به عنوان سنت و سمبل امارات برای آشنایان خود بخرید.

سوغات دبی و امارات متحده در جام ملت های آسیا

یک نکته ضروری که دانستش کمک کننده است

در سفر به کشورهای عربی، ممکن است مشکل زبان و ارتباط برقرار کردن پیدا کنید؛ یادگیری زبان عربی برای افراد زیادی دشوار است و از همین‌رو، راه‌های مختلفی وجود دارد تا در این سفر از لحاظ ارتباط مشکلی نداشته باشید و آن هم استفاده از اپلیکیشن توریست اپ است؛ با دانلود این نرم‌افزار خواهید توانست به صورت آنلاین صحبت‌های خود را به صورت ترجمه شده به فرد مورد نظر منتقل کنید و سخنان او را ترجمه کنید.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *