alexa سوغات مجارستان و بوداپست - اپلیکیشن جامع گردشگری توریست اپ
logo

سوغات مجارستان و بوداپست

سوغات مجارستان و بوداپست

سوغات مجارستان و بوداپست

بیایید به سراغ سوغات مجارستان و بوداپست برویم؛ مجارستانی که در اروپای مرکزی واقع شده و چندان کشور ثروتمندی نیست. راستی اگر دوست دارید از مجارستان بیشتر بدانید، توریست اپ، جستجوهای دیگری از جاهای دیدنی، غذاها و مراکز خرید این کشور داشته است. اگر مجارستان را به عنوان کشور گردشگری و حتی مهاجرت خود انتخاب می‌کنید، دلیل و شرایط خود را می‌توانید با ما در میان بگذارید.

بهترین سوغات مجارستان و بوداپست

۱- پالینکا

پالینکا

یکی از نوشیدنی‌های الکلی و سنتی که آن را می‌توان ویژه کشور مجارستان به حساب آورد، پالینکا است. البته پالینکا را می‌توانید در اتریش نیز بیابید. این نوشیدنی را در کنار وعده غذایی شام و نهار سرو می‌کنند. در تهیه این نوشیدنی از میوه‌های مختلف استفاده می‌شود و یکی دیگر از ویژگی‌های جالب آن، خاصیت‌های دارویی آن در هضم غذا و درمان بیماری‌های گوارشی است.

معروف ترین سوغات مجارستان و بوداپست

۲- فلفل قرمز

فلفل قرمز مجارستانی

البته فلفل قرمز را در کشور خودمان نیز خواهید یافت، اما یکی از سوغاتی‌های محبوب مجاری‌ها نیز هست. به ویژه اگر دوستدار آشپزی غذاهای تند باشید. همچنین به یاد داشته باشید فلفل قرمز یا پاپریکای مجارستان رنگی خاص و زیبا داشته که حتی آن را خشک کرده و به خانه خود آویزان می‌کنند.

سوغات مجارستان و سوغات بوداپست

۳- هوای مجارستان !!!

هوای مجارستان یک سوغات مجارستان است

مسلما این سوغاتی را در هیج جای دیگری از دنیا نخواهید یافت. مجاری‌ها خلاقیت ویژه‌ای به کار برده‌اند که جدا از درست یا نادرست بودن آن، منحصر به فرد است. شما می‌توانید هوای مجارستان را بخرید و با خود به محل زندگی خود بیاورید. هوای مجارستان را در بسته‌بندی‌های زیبا و در بازارهایش به فروش می‌رسانند.

سوغات بوداپست و مجارستان

۴- گوشت مانجالیکا

گوشت مانجالیکا از سوغات مجارستان و بوداپست

گوشت خوکی که آن را به کالباس و تکه‌های گوشت‌ کوچک درمی‌آورند و سپس به صورت خشک شده می‌فروشند. این گوشت را می‌توانید به‌صورت بسته‌ای خریداری کنید و برای دوستان و آشنایان خود ببرید. محلیان این گوشت‌ها را در سالاد و ساندویچ‌های خود استفاده می‌کنند.

سوغات مجارستان و بوداپست

۵- کفش تیزسا

یکی از سوغات مجارستان کفش تیزسا است

شرکت سازنده تیزسا اول بار در سال ۱۹۴۲، کفش‌های خود را روانه بازار مجارستان کرد که می‌توان آن را یکی از انواع خوب کفش‌های دنیا به حساب آورد. این کفش‌ها در رنگ‌بندی و مدل‌های زنان و مردانه وجود دارد و می‌توانید آنها را به عنوان یکی از گزینه‌های سوغاتی در نظر بگیرید.

انواع سوغات مجارستان و بوداپست

۶- گل‌دوزی ماتیو

گل‌دوزی ماتیو سوغات مجارستان

این پارچه‌های گل‌دوزی شده دست‌ساز بیشتر در شمال مجارستان یافت می‌شود که سوغاتی منحصربه‌فرد و خاصی محسوب می‌شود. این سوغاتی سنتی بیشتر در منطقه ماتیو یافت می‌شود، پس به بهانه خرید سوغاتی می‌توانید با مردم و فرهنگ شمالی مجارستان آشنا شوید.

سوغاتی های مجارستان و بوداپست

۷- مکعب روبیک

مکعب روبیک سوغاتی مجارستان

مکعب روبیک را بسیاری از ما می‌شناسیم و اگر مطلع باشید، مسابقات فراونی نیز برای آن برپا می‌شود. جالب است بدانید این مکعب توسط مجسمه‌ساز مجارستانی و در سال ۱۹۷۴ ابداع گردید و هم‌اکنون یکی از بازی‌های محبوب در بین جوانان و بزرگسالان به شمار می‌آید.

این مکعب را به میزان زیادی در بازارهای بوداپست خواهید یافت و می‌توانید به عنوان گزینه خرید و هدیه روی آن حساب کنید.

معروفترین سوغاتی مجارستان و بوداپست

۸- زیورآلات مجاری

زیورآلات مجاری

زیورآلات یکی از محبوب‌ترین سوغاتی‌های کشور مجارستان است و دلیل آن هم علاوه بر زیبایی، قیمت ارزان آن است.  همچنین در بین این زیورآلات می‌توانید وسایل تزئینی مو را برای دختران و بانوان هدیه بگیرید.

سوغات مجارستان و سوغات بوداپست

۹- لباس مجارستانی

لباس مجارستانی از سوغات مجارستان

یکی دیگر از محبوب‌ترین سوغاتی‌های شهر بوداپست که در سراسر مجارستان یافت می‌شود، لباس مجارستانی است.  این لباس‌های سفید را درگشت و گذار بر تن بانوان زیبای مجارستانی خواهید دید که با گل‌های زیبا تزئین شده و بسیار شیک و خاص هستند. گاهی برای تزئین و زیبایی بیشتر، دور یقه و آستین آنها را ربان می‌زنند.

شما می‌توانید برای خرید این لباس‌ها به خیابان واسی اوتکا بروید و از فروشگاه‌های آنجا این لباس را تهیه کنید.

بهترین سوغات مجارستان و بوداپست

۱۰- تخم‌مرغ‌های نقاشی شده

تخم‌مرغ‌های نقاشی شده سوغات مجارستان و بوداپست

این تخم‌مرغ‌ها بیشتر در روز جشن ایستر تزئین می‌شود و به مردم فروخته می‌شود. اما رنگ کردن تخم‌مرغ یکی از تفریحات بانوان مجارستانی است که در اشکال مختلف در بازار و بازارچه‌های بوداپست موجود است. در این تخم‌مرغ‌ها از طرح ماندالا، گل، حیوانات و نمادهای مذهبی استفاده می‌کنند که نوجوانان و جوانان زیادی آن‌ها را می‌خرند و هدیه می‌دهند.

 

سوغات بوداپست و مجارستان

اگر به مجارستان سفر می‌کنید، می‌توانید تجربیات ارزشمند خود را با دیگر خوانندگان توریست اپ به اشتراک بگذارید و اگر سوغاتی های متفاوتی یافتید، آنها را معرفی کنید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *