alexa سوغات کوبا ، کشوری که زمان در آن ایستاده است |سفر به کوبا | توریست اپ
logo

سوغات کوبا ، کشوری که زمان در آن ایستاده است

سوغات کوبا ، کشوری که زمان در آن ایستاده است

سوغات کوبا ، کشوری که زمان در آن ایستاده است

تا چه حد با کوبا، کشوری واقع در آمریکای جنوبی آشنایید؟ مردمی با فرهنگ غنی که تمام اتومبیل‌هایی که در این کشور تردد می‌کنند، از دوره‌های گذشته باقی مانده‌اند. مردمی آرام و مهربان و خنده‌رو که بیشتر از آنکه به فکر آینده باشند، در حال زندگی می‌کنند. از فرهنگ این مردم چه می‌دانید؟ آیا مایل هستید با سوغات کوبا آشنا شوید تا مردم این دیار را بهتر بشناسید؟ توریست‌اپ در این مقاله به سراغ سوغاتی‌های زیبا و منحصربه فردی رفته است که در این کشور یافت می‌شوند. با ما همراه شوید در این سفر.

سیگار کوبایی (cigars)

یکی از معروف‌ترین سوغاتی‌های کوبا، سیگارهای دست‌سازی است که با همه سیگارهایی که تاکنون دیده اید، متفاوت است. این سیگارها به حدی جالب اند که هر فردی تمایل خواهد داشت، یکی از آنها را امتحان کند. سیگارهای کوبایی در بین مردم کوبا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و به راحتی در گوشه و کنار این کشور، با آن مواجه خواهید شد. اگر تمایل به خرید نیز داشته باشید، در تمام شهر این سوغاتی به فروش می رسد.

سیگار کوبایی از سوغات کوبا

سوغات کوبا ، کشوری که زمان در آن ایستاده است

عطر (Perfume)

تعدادی از معدود مغازه‌ها در هاوانا ، همه آنچه که می‌فروشند را اصل عرضه می‌کنند و Habana1791، یکی از آن موارد است؛ برند عطری خوشبو که از انواع گل‌ها و گیاهان و به ویژه گیاه تنباکو به دست می آید. این عطرها را می-توانید در ظروف ساده و یا طرح دار از کلاه حصری فروشنده های کوبایی بخواهید.

سوغات کوبا عطر کوبایی

سوغات کوبا ، کشوری که زمان در آن ایستاده است

کلاه حصیری (Cuban Straw Hat)

یکی دیگر از مهمترین صنایع دستی کوبایی‌ها که در هر کجای این کشور خواهید دید، کلاه‌های حصیری است. این کلاه‌ها یکی از ضروری‌ترین لوازم کوبایی‌ها به حساب می آید، زیرا کشوری آفتابی و گرم است و باید به صورت مداوم از کلاه استفاده شود

سوغات کوبا کلاه حصیری کوبایی

 

کافه کوبایی

اگر آرزوی سفر به کوبا برای شما محقق شد، قهوه های ویژه کوبا را امتحان کنید و آنها را به عنوان سوغاتی، در سبد ره آوردهای خود جای دهید. اما چه ویژگی قهوه کوبا را متفاوت می‌کند؟ طعم تند و قوی آن؛ این نوع از قهوه ها، با طعم قوی و تندی که دارند، می توانند تا مدت ها شما را سرحال نگاه دارند. این نوع قهوه را در انواع کافه ها و رستوران های این کشور خواهید یافت.

سوغات کوبا قهوه کوبا

سوغات کوبا ، کشوری که زمان در آن ایستاده است

پیراهن مردانه گوآیابرا

یکی از لباس‌های محلی مردانه کوبا که از مکزیک و جنوب شرقی آسیا وارد این کشور شد، پیراهن‌‌هایی است که گوآیابرا نامیده می‌شود. این لباس های گشاد و رنگی در بین پیر و جوان کوبایی مشهور است و از جنس بسیار خنک تهیه می‌شود. البته این پیراهن در شکل و رنگبندی متنوع نیز برای خانم‌ها هم طراحی شده و موجود است.

پیراهن مردانه گوآیابرا سوغات کوبا

 

موسیقی کوبایی

موسیقی کوبایی یکی از مشهورترین موسیقی‌های آمریکای جنوبی است و ریشه در فرهنگ اسپانیا و آفریقای غربی دارد. این ژانر در کشور فرانسه نیز محبوبیت دارد و انواع گردشگران، حتما آلبوم های مختلفی از این نوع موسیقی را تهیه می‌کنند.

موسیقی کوبایی

سوغات کوبا ، کشوری که زمان در آن ایستاده است

میمون‌های نارگیلی

این مجسمه یکی از نمادهای محبوب کوبایی‌هاست که از پوست میوه نارگیل تهیه می‌شود. مجسمه‌هایی با انواع خلاقیت های هنری و بسیار زیبا، الهام‌بخش و خوشحال کننده، با قیمتی باور نکردنی ارزان. طبق آخرین تحقیقاتی که توریست‌اپ انجام داده است، قیمت این میمون‌های ساخته شده از نارگیل، تنها سه دلار است. پس برای انتخاب سوغاتی و یادگاری می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

میمون های نارگیلی کوبایی

 

بدلیجات

آمریکای جنوبی و کشور واقع شده در آن، کوبا، دارای سواحل زیبایی از اقیانوس اطلس و دریای کارائیب است. یکی از ره‌اوردهای این اقیانوس مواج، انواع صدف های زیبا، مرجان‌ها و سنگ‌هایی است که خلاقیت مردم کوبا را افزون می‌کند. کوبایی‌ها با انواع این مواد طبیعی، بدلیجات زیبایی را خلق می‌کنند که می‌تواند چشم هر بیننده‌ای را مجذوب خود کند. پس اگر در هرجا و مکانی، بدلیجات را دنبال می‌کنید، کوبایی ها می‌توانند گزینه‌های مناسبی از انواع بدلیجات را به شما پیشکش کنند.

سوغات کوبا بدلیجات مردم کوبا

سوغات کوبا ، کشوری که زمان در آن ایستاده است

کتاب‌های چه‌گوارا

چه گوارا یکی از شخصیت‌های اصلی انقلاب کوبا بوده و زمانی که به این کشور وارد شوید، در هر کجای آن نماد و مجسمه‌های او را خواهید دید. چه گوارا برای کوبایی‌ها نماد انقلاب بشر دوستانه است و چهره‌ای جهانی نیز پیدا کرده است و کتاب‌های زیادی در مورد زندگی، روش و کارهای او نوشته شده است. علاوه بر عکس‌های فراوانی که می‌توانید با مجسمه و عکس‌های چگوارا بگیرید، انواع کتاب‌های کوبایی نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

سوغات کوبا کتاب های چه‌گوارا

 

صنایع دستی چوبی

در آمریکای جنوبی و البته کوبا، صنایع دستی چوبی رونق فراوانی دارند. انواع آنها را در این کشور خواهید یافت و اگر دوستدار سوغاتی‌های چوبی باشید، انواع جعبه جواهرات، مجسمه، بازی‌های چوبی و مانند آن را در این کشور خواهید یافت.

سوغات کوبا - صنایع دستی چوبی کوبا

 

توریست‌اپ در این مقاله، تنها ۱۰ مورد از سوغاتی‌های ناب کشور زیبای کوبا را ارائه کرد. توریست‌اپ از شما دعوت می‌کند اگر به سراغ ماجراجویی در کشور کوبا می‌روید، ما و خوانندگان دیگر توریست‌اپ را در جریان این ماجراجویی‌ها بگذارید و تجربیات خود را با ما سهیم شوید

زبان رسمی این کشور اسپانیایی است.  توریست‌اپ برای همه عزیزانی که در برنامه سفرهای خود، کوبا را نیز جای داده‌اند پیشنهاد می‌کند، نرم‌افزار توریست‌اپ را برای ارتباط بهتر با مردم کوبا نصب کند.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *