alexa شرایط ازدواج در تایلند - توریست اپ
logo

شرایط ازدواج در تایلند

شرایط ازدواج در تایلند

شرایط ازدواج در تایلند

شاید همه شما چیزهای زیادی راجع به آزادی های جنسی در تایلند شنیده باشید و اینکه هرساله توریست ها و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا با هدف داشتن روابط آزاد جنسی با زنان و دختران کم سن و سال تایلندی، راهی این کشور می شوند.

اینکه روابط آزاد جنسی و خرید و فروش و تجارت دختران، در تایلند آزاد است و حتی دولت از آنها برای این کارشان مالیات دریافت می کند، امری واضح و بدیهی است. متاسفانه مردم این کشور به دلیل فقر بسیار و آزادی های دینی که دارند و برنامه های دولتشان برای جذب توریسم به کشور، دختران کم سن خود را برای فروش به توریست ها و گردشگرانی که از سراسر دنیا به سمت تایلند می آیند، عرضه می کنند و این متاسفانه راه درآمدی برای بسیاری از این دختران و خانواده های فقیرشان و حتی دولت تایلند شده است.

اما متاسفانه همین امر باعث بلای بزرگتری به نام گسترش ایدز در بین این دختران و مشتریان آنها می شود، به گونه ای که در حال حاضر آمار ایدز در کشور تایلند نسبت به دیگر کشورهای منطقه بسیار بالاتر است.

شرایط ازدواج در تایلند

شرایط ازدواج در تایلند

اما در کنار همه این مسایل حاشیه ای در تایلند ازدواج مانند دیگر کشورها امری مقدس است و با آداب و رسوم خاصی انجام می شود که شنیدنشان خالی از لطف نیست. یکی از جالب ترین رسم ها نزد مردم تایلند این است که تایلندی ها آب را نماد پاکی و روشنایی می دانند و معتقدند که آب، پلیدی ها و بدبختی را از زندگی مردم دور می سازد.

پیشنهاد مطالعه: سوغاتی های تایلند 

و یکی از رسوم آنها در امر ازداوج این است که عروس تایلندی باید در مراسم ازدواج خود و در ابتدای شروع زندگی مشترک خود، برای اینکه وفاداری اش را به همسر نشان دهد، باید وارد آب شود و این آب باید آب جاری و رودخانه ای زلال باشد و حتی آب راکد و آب حوض هم برایشان قابل قبول نیست. تایلندی ها معتقدند که با این کار روح و جسم عروس خانم کاملا شسته و پاک می شود و آماده ورود به زندگی می شود. این کار عملا باعث از بین رفتن زیبایی و جلوه لباس عروس می شود اما مردم تایلند به این رسم بسیار پایبند بوده و همواره در عروسی های خود این رسم را به جا می آورند و عروس را با لباس خیس راهی خانه بخت می کنند.

شرایط ازدواج در تایلند

شرایط ازدواج در تایلند

رسم دیگر تایلندی ها برای ازدواج رسمی کامل شدن تحصیلات است و اگر فردی تمایل به ازدواج دارد پس از پایان یافتن تحصیلات خود ابتدا باید با خانواده نامزد خود آشنا شده و سپس همراه با خانواده خود به خواستگاری دختر مورد نظرش برود تنها در صورت موافقت هر دو خانواده ازدواج انجام می شود.

 توصیه نویسنده: مراکز خرید تایلند

قبل از مراسم ازدواج، داماد باید مبلغی را بعنوان پاداش به خانواده عروس، جهت بزرگ کردن دختر مورد علاقه اش بپردازد. لباس سنتی عروسان تایلندی به رنگ صورتی می باشد ولی برای داماد از لباس های رسمی کت و شلوار به سبک اروپایی استفاده می شود و یا اینکه یک ژاکت یقه پهن با شلوار می پوشند.

شرایط ازدواج در تایلند

شرایط ازدواج در تایلند

اگر زوجی در مناطق روستایی ازدواج کنند قاعدتا و طبق رسوم منطقه با خانواده داماد زندگی خود را ادامه می دهند. در این خانواده ها معمولا چند نسل از خانواده با هم زندگی می کنند و بزرگترین مرد خانواده، بعنوان رئیس خانواده شناخته شده و باقی افراد موظف به اطاعات از وی می باشند. در این خانواده ها، خانه پدری به دختر کوچک خانواده به ارث می رسد و البته این دختر کوچک و شوهرش وظیفه نگهداری از پدر و مادر خانواده را تا لحظه مرگشان به عهده دارند.

توصیه نویسنده: پارک آبی های تایلند و آب تنی در آنها

شرایط ازدواج در تایلند

شرایط ازدواج در تایلند

یکی از مسایلی که بر روی ازدواج در تایلند تاثیر فراوانی گذاشته و باعث بوجود آمدن ازدواج های عجیب با فاصله سنی زیاد و گاها حتی تا ۴۰ یا ۵۰ سال اختلاف سنی شده است، فقر موجود در این کشور است. در این کشور متاسفانه دختران زیادی را می بینید که با مردی همسن پدر یا حتی پدربزرگ خود ازدواج می کنند و حتی از او صاحب بچه می شوند و دلیل این کار هم این است که این دختران با این ازدواج برای خود امنیت به دست می آورند و میتوانند فرزند خود را به مدارس بهتری بفرستند و با پولی که از همسر مسن خود می گیرند، کمک خرج پدر و مادر فقیر خود می شوند. این امر حتی باعث شده که افراد مسن و میانسال از اروپا و دیگر کشورها به هدف ازدواج با دختران کم سن تایلندی به این کشور آمده و خانواده دوم خود را در این کشور تشکیل دهند.

اگر قصد دارید با یک فرد تایلندی ازدواج کنید و یا اینکه فقط میخواهید که جشن ازدواجتان در تایلند برگزار شود بای سه مرحله را انجام دهید به یاد داشته باشید که اگر هر دونفر خارجی هستید سه مرحله گفته شده را باید هرکدام دوبار انجام دهید و همه هزینه ها را دوبار پرداخت کنید البته اگر می خواهید که دردسر اینکار نصیبتان نشود بهتر است برای انجام این مراحل وکیل بگیرید.

شرایط ازدواج در تایلند

شرایط ازدواج در تایلند

اولین مرحله رفتن به سفارت برای تایید مدارک می باشد. پاسپورت خود را به همراه داشته باشید و اگر قبلا ازدواج کرده اید باید مدرکی مانند طلاق نامه یا گواهی فوت همسر سابق را که ثابت کند در حال حاضر همسر ندارد، را به سفارت ارائه دهد.

دومین مرحله ترجمه تاییده ازدواج به زبان تایلندی هست که در مراکز ترجمه در اطراف همان ساختمان سفارت انجام می شود.

مرحله سوم تایید مدارک ازدواج ترجمه شده توسط کنسولگری تایلند است. در اینجا باید کل مدارک خود را به کارمند مربوطه ارائه دهید و فرمی را که به شما می دهند پر کرده و امضا کنید. پس از اینکه مراحل اداری کار شما انجام شد در هر مرحله مدارکی به شما تحویل داده می شود که همه آنها را با هم نگهداری کنید زیرا اینها همان مدارک مورد نیاز شما برای ازدواج در تایلند می باشند.

شرایط ازدواج در تایلند

شرایط ازدواج در تایلند

بسیاری از افراد خارجی که به تایلند سفر می کنند با هدف گرفتن اقامت کشور تایلند، با دختران یا پسران تایلندی ازدواج می کنند. اگر شما قصد انجام این کار را دارید باید بدانید که صرف ازدواج با شخصی تایلندی اقامت این کشور به شما داده نمی شود و در صورتی که بتوانید رضایت یک فرد تایلندی را برای ازدواج به دست بیاورید و با او ازدواج کنید به شما ویزای ازدواج داده می شود اما این را بدانید که این ویزا برای شما مجوز کارکردن را صادر نمی کند و همچنان برای کار کردن در تایلند باید ویزای کاری بگیرید. البته این را هم بدانید که ویزای ازدواجتان را باید هرساله و با ثابت کردن اینکه هنوز هم با همسر تایلندی خود زندگی می کنید، تمدید کنید در غیر اینصورت ویزای ازدواج شما و اجازه اقامت در تایلند برای شما باطل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
دیدگاه

  1. با سلام
    بسیار سایت خوب و با طراوتی دارین
    لطفا به سایت منم سربزنید