alexa

۱۱ غار دنیا ، از عجیب ترین تا زیباترین

۱۱ غار دنیا ، از عجیب ترین تا زیباترین

۱۱ غار دنیا ، از عجیب ترین تا زیباترین

تا به حال یکی از غارهای دنیا را دیده‌اید؟ اهل غارنوردی هستید؟ به جز غار علیصدر همدان، از کدام یک از غارها خبر دارید؟ از زمین شناسی تشکیل غارها چه می‌دانید؟ ۱۱ غار دنیا در این مقاله معرفی شده‌اند که دارای ویژگی‌های منحصربه فردی هستند؛ برخی از آنها در دل زمین جای گرفته و برخی از آنها مملو از کریستال‌های با اشکال منظم هستند.

لینک های مرتبط
    عجایب هفتگانه جهان و شاهکارهای طبیعت
    ۴۰ تا از شگفتی های جهان پهناور و دوست‌داشتنی (قسمت اول)
    ۴۰ تا از شگفتی های جهان پهناور و دوست‌داشتنی (قسمت دوم)
    اتفاقات عجیب و جالبی که در کشور چین رخ می دهد

بسیاری از افرادی که سفر و گردشگری را انتخاب می‌کنند، تلاش می‌کنند، غارهای زیبای آن کشورها را نیز مشاهده کنند. از همین رو، توریست اپ در این مقاله تلاش کرده تعدادی از مهم‌ترین غارهای دنیا را بررسی کند. در ادامه می‌توانید همراه ما باشید.

زیباترین غارهای دنیا

غار ماموت (ایالات متحده آمریکا)

معروف ترین غارهای دنیا

وقتی صحبت از مهمترین غارهای دنیا می‌شود قطعاً غار ماموت در صدر اول قرار دارد. این غار یکی از قدیم‌ترین و شناخته شدن ترین غارهای جهان محسوب می‌شود که در مرکز ایالت کنتاکی قرار دارد. این غار دارای ۳۶۵ مایل مسیر زیر زمینی است و از نوع سنگ آهکی است.

این غار در میراث یونسکو ثبت شده است و توسط بومیان این منطقه کشف شده است. این غار، در محدوده پارک ملی واقع شده و گشت و گذار در آن نیز بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود، چرا که دارای محدوده رودخانه، درختان بلند، انواع جانوران و پرندگان دوست داشتنی است. بازدید از این پارک برای عموم افراد، آزاد است و گشت و گذار در آن می‌تواند به کمک راهنماها انجام شود.

بزرگترین غار دنیا

غار رید فلوت (چین)

زیباترین غارهای جهان

غار رید فلوت در کشور چین قرار دارد و یکی از مکان‌های گردشگری بی‌نظیر محسوب می‌شود. این غار به قارچ هایی که درون آن رشد کرده‌اند شهرت یافته است. در این غار شاهد سنگ‌های معدنی و همینطور رسوبات کربن هستیم و ستون‌های رنگارنگ و سنگی این غار از شهرت بالایی برخوردار است. در بخش‌های مختلف غار رید فلوت چراغ های راهنما وجود دارد و بهترین فضای گردشگری برای سفرهای خانوادگی محسوب می‌شود.

معروفترین غار دنیا

غارهای شکیجان (اسلوونی)

زیباترین غارهای دنیا

نوشته‌های این غار به قرن بیستم باز می‌گردد و در دل خود گنجینه‌ای ملی و حفاظت شده بوده و یک مقصد گردشگری بی نظیر به شمار می‌آید. این غار زیبا در اسلوونی، کشور هم مرز با اتریش و ایتالیا قرار گرفته و زمانی که به این غار برسید، مسیر داخلی بیش از ۲ مایل را می‌توانید طی کنید.

در بخش زیرزمینی آن شاهد یک مسیر ۲۱ مایلی هستیم که در نهایت به طولانی‌ترین تالاب زیرزمینی در اروپا خواهد رسید. این غاز زیبا در سال ۱۹۸۶ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

غارهای زیبای دنیا

غار کارلزبد (ایالات متحده آمریکا)

غارهای معروف دنیا

این غار یکی از شناخته شدن ترین غارهای آمریکا محسوب می‌شود و در سال ۲۰۱۲ بیش از ۷۰۰۰۰۰ بازدیدکننده را به خود اختصاص داده است. فضای داخلی این غار کمی خوف انگیز است و به نوبه خود یک گنج ملی محسوب می‌شود.

غارهای دنیا کجا هستند

غار کنگو

غارهای دنیا

این غار در آفریقای جنوبی قرار دارد و سنگ اهک های داخلی غار بسیار زیبا و شگفت انگیز هستند. فضای داخلی این غار به شکل خاصی طراحی شده است در آن تونل‌ها و اتاق‌های مختلفی دیده می‌شود. بازدید از یک چهارم کل این غار برای عموم آزاد است. برای بازدید از این غار باید از راهنما استفاده شده و یک ساعت زمان نیاز است.

برخی از مسیرهای غار باریک و تاریک هستند، پس اگر به ماجراجویی علاقمند هستید این غار را انتخاب نمایید. فضای داخلی این غار بهترین گزینه برای مستندسازان خارجی محسوب می‌شود.

ویژگی غارهای دنیا

مدرسه غار چین

غارهای دنیا

یکی دیگر از غارهای معروف دنیا که در روستایی به نام ژونگ‌دانگ چین قرار دارد، برای مردم غارنشین چین است. این غار فضای تحصیل برای ۸ معلم و ۱۸۶ دانش آموز بوده است و در حال حاضر نیز داخل این غار اتاق‌ها و ساختمان‌های کوچکی دیده می‌شود که هر یک دارای زیبایی‌های مخصوص به خود هستند.

غار جهان

غار فونگ نها (ویتنام)

این غار بخشی از میراث جهانی یونسکو است و در بخش شمالی ویتنام قرار دارد، کشوری هم مرز با تایلند زیبا! در این غار خرچنگ بسیار دیده می‌شود و فضای داخلی آن مانند جنگل است، بنابراین ورود به این غار نیاز به یک راهنما داشته و شما تنها در فصل‌های مشخصی از سال می‌توانید از آن دیدن نمایید.

البته اینطور که شواهد نشان می‌دهد بازدید این غار برای دانشمندان و محققان می‌تواند یک انتخاب جالب باشد و مردم عادی قطعاً از فضای داخلی غار می‌ترسند. در بخش زیرزمینی این غار شاهد یک رودخانه طولانی خواهیم بود.

غارهای جهان

غار گوزن (مالزی)

غار دنیا

غار گوزن در نزدیکی میری از کشور مالزی قرار دارد و بخشی از پارک ملی این کشور نیز محسوب می‌شود. اینطور که تاریخ نشان می‌دهد گوزن‌ها سنگ نمک‌ها را ریخته و برای خود پناهگاه ساخته‌اند. به این ترتیب این غار مشهور به غار گوزن است و البته در ارتفاع بالایی قرار دارد و به نوبه خود یک فضای گردشگری جالب محسوب می‌شود. این غار در سال ۱۹۶۱ توسط G.E کشف شده است.

بهترین غارهای جهان

غار اونونداگا (ایالات متحده آمریکا)

بزرگترین غارهای دنیا

این غار متعلق به یکی از پارک‌های ملی میسوری است و کشف آن به سیا ۱۹۸۲ باز می‌گردد. بخشی از این غار به عنوان موزه معرفی شده است و بازدید از آن برای عموم آزاد است. در داخل این غار در فصل مشخصی از سال شاهد فضای ماهیگیری ، پیاده روی و همینطور غواصی هستند.

عجیب ترین غارهای دنیا

غار کریستال ها در مکزیک

غارهای دنیا

در ابتدا پیش از کشف غار کریستال، غار شمشیرها کشف شده بود که البته این موضوع به سال ۱۹۱۰ باز می‌گردد. غار کریستال بسیار کوچکتر از غار شمشیرها است و درجه حرارت بخش‌های داخلی آن بسیار کم بوده و یک فضای سرد و یخبندان است پس اگر از ماجراجویی در فضای زمستانی لذت می‌برید این غار بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

کشف این غار به سال ۲۰۰۰ باز می‌گردد و یکی از بزرگترین بلورهای طبیعی در جهان محسوب می‌شود. بزرگ‌ترین بلور (کریستال) در این غار ۱۲ متر طول دارد و چیزی در حدود ۴ متر قطر را نیز به خود اختصاص داده است. میزان رطوبت در این غار بیش از ۹۰ درصد اعلام شده است. برای ورود به این غار باید از ابزارهای مناسب استفاده شود و شاید نهایت زمانی که اجازه دارید داخلی آن بمانید بین ۳۰ الی ۴۵ دقیقه است.

غارهای دنیا کجا هستند

غار کریبرا در جورجیا

غارهای دنیا

غار کریبرا یا کربورا، در سال ۱۹۶۰ کشف شده و یکی از عمیق‌ترین غار شناخته شده در جهان محسوب می‌شود این غار بیش از ۲۰۰۰ متر عمق دارد و عده‌ای نام آن را غار کلاغ‌ها گذاشته‌اند. اینطور که مشخص است زمانی این غار محل زندگی صدها کلاغ بوده است. در نظر داشته باشید که بازدید از این غار تنها برای افراد خاصی فراهم شده است و افراد عادی نمی‌توانند وارد آن شوند.

عمق غار زیاد است و ورود به آن نیاز به یک سری ابزارهای مهم کوهنوردی دارد. البته بخش ورودی این غار برای بازدید عموم در نظر گرفته شده است و می‌توانید از فضای آن استفاده نمایید. هر یک از غارهای دنیا دارای زیبایی‌های مخصوص به خود هستند که سبب شده است در لیست بهترین‌ها قرار بگیرند.

با دانلود نرم افزار توریست اپ می توانید از اطلاعات کشورهای مختلف و تورهای لحظه آخری با خبر شوید.

 دانلود نسخه ios از سیب اپ

 دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

 دانلود مستقیم نسخه ios

 دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

 دانلود مستقیم نسخه ios

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *