alexa از هات داگ تا فلافل ، انواع غذاهای آمریکایی | توریست اپ ( مترجم )
logo

از هات داگ تا فلافل ، انواع غذاهای آمریکایی

از هات داگ تا فلافل ، انواع غذاهای آمریکایی

از هات داگ تا فلافل ، انواع غذاهای آمریکایی

بسیاری از انواع غذاهایی که ویژه کشور امریکا هستند، در کشور ایران نیز به وفور در خانه ها و رستوران ها پخته می شود و حتی تعدادی از انواع غذاهایی که ویژه ما ایرانی ها و کشورهای همسایه هستند، به شکلی دیگر در کشور آمریکا، پخت می شوند. بنابراین اگر تمایل به آشنایی با انواع غذاهای کشور ایالت متحده امریکا هستید، می توانید به همراه توریست اپ، در این سفر همراه باشید تا با انواع معروف غذاهای آمریکایی که بیشتر آنها تهیه شده با انواع گوشت ها هستند، آشنا شوید.

 

همبرگر (Hamburger):

غذاهای-آمریکایی-توریست-اپ (۱۰)

یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین غذاهای ایالات متحده همبرگر است. همانطور که می دانید این غذا از گوشت، سبزیجات، قارچ، سس و پنیر تهیه می شود که در تمام شهرهای این کشور یافت می شود. نوع مشهور آن در مک دونالد و برگرکینگ پخت می شود که در بین محلیان و گردشگران مشهور است. همبرگر به همراه سیب زمینی سرخ کرده و نوشابه سرو می شود.

از هات داگ تا فلافل ، انواع غذاهای آمریکایی


هات داگ (HotDog):

غذاهای-آمریکایی-توریست-اپ (۹)

یکی دیگر از غذاهای مشهور آمریکایی که به غذای خیابانی مشهور است و در اکثر مکان های شهر نیویورک، لوس آنجلس و کالیفرنیا قابل دسترس است، هات داگ می باشد. در واقع این غذا از سوسیس های آلمانی تهیه می شود، اما به سبک آمریکایی پخت می شود. هات داگ ها را در ماده خمیری کاملی سرخ می کنند که روی یک چوب یا نان قابل سرو است.

از هات داگ تا فلافل ، انواع غذاهای آمریکایی


پیتزا (PiZza):

غذاهای-آمریکایی-توریست-اپ (۸)

پیتزا غذایی است که در بین ایرانیان هم مشهور می باشد، اما سبک پیتزا آمریکایی با ایتالیایی کاملا متفاوت است. این نوع پیتزا زخیم تر است و محتویات بیشتری دارد. در پیتزای آمریکایی که مشهورترین نوع آن پپرونی است، از پنیر فراوان استفاده می شود و طعمی بسیار لذیذ دارد.

از هات داگ تا فلافل ، انواع غذاهای آمریکایی


تاکوس (Tacos):

غذاهای-آمریکایی-توریست-اپ (۱۲)

تاکوس در اصل غذایی شبیه به اسنک بوده که بیشتر در مکزیک سرو می شده است، اما بعدها در بین آمریکایی ها نیز شهرت یافت. این غذا بسته به نوع سلیقه و انتخاب از گوشت، مرغ یا میگو خرد شده، سبزیجات، پیاز، هویج، و آوکادو تهیه می شود که بعد از سرخ شدن این مواد درون نان تردی قرار می گیرد و می تواند به عنوان میان وعده خوشمزه ای مورد مصرف قرار گیرد.


فلافل (Falafel):

غذاهای-آمریکایی-توریست-اپ (۷)

غذایی خیابانی و ساده که در اکثر شهرهای آمریکا پخت می شود و به سبک آنجا قابل سرو است، فلافل است. البته فلافلی که در نیویورک تهیه می‌شود به فلافل مصری شهرت دارد و متشکل از نخود‌های پوره شده و سرخ‌شده در روغن فراوان است. در نهایت فلافل ها را در نان پیتا، همراه سبزیجات و حموس پیچیده و به مشتریان عرضه می‌کنند.

از هات داگ تا فلافل ، انواع غذاهای آمریکایی


باربیکیو (barbecue):

غذاهای-آمریکایی-توریست-اپ (۵)

اگر به تگزاس سفر کردید حتما غذاهای مخصوص باربیکیو آنجا را امتحان کنید. در رستوران هایی که باربیکیو سرو می شود، از هر نوع گوشتی می توانید سفارش بدهید. حتی در آنجا بیکن و سوسیس ها به سبک باربیکیو پخته می شود و طعمی بسیار لذیذ دارد.


پای سیب (Apple Pie):

غذاهای-آمریکایی-توریست-اپ (۴)

مشهورترین دسر آمریکایی که علاوه بر کافه و رستوران ها، در خانه های مردم آمریکا هم پخت می شود. در واقع پای سیب کیکی خمیری شکل بوده که در وسط آن سیب پخته شده قرار می دهند و به همراه چای یا قهوه سرو می‌کنند.


بوقلمون شکم پر (Turkey):

غذاهای-آمریکایی-توریست-اپ (۳)

یکی از مشهورترین غذاهای خانگی و رستورانی آمریکا که بیشتر در روزهای خاص نظیر روز شکرگزاری پخته می شود، بوقلمون شکم پر است. در این غذا بوقلمون را به طور کامل و بدون برش، با موادی نظیر سبزیجات، پیاز، و ادویه جات پر کرده و درون فر می گذارند. این غذا، سنتی ترین غذای آمریکایی ها است که در روز شکرگزاری و یا کریسمس به آن اهمیت ویژه ای می دهند و همواره در سفره های انها یافت می شود.

غذاهای آمریکایی | غذای آمریکایی | غذاهای معروف آمریکا

لوبیای آمریکایی (American beans):

لوبیای پخته شده در آمریکا به شکل نوعی خورشت سرو می شود که نخست از طریق مهاجران اروپایی وارد این کشور شد. در این خورشت از لوبیا، سبزیجات، سوسیس وسیب زمینی استفاده می شود که طرز تهیه آن به ذائقه افراد بستگی دارد.


پنکیک (Pancake):

غذاهای-آمریکایی-توریست-اپ

مشهورترین و رایج‌ترین نان صبحانه آمریکایی ها که در ایران هم یافت می شود. طرز پخت این نان بسیار راحت است و بر روی صفحه ای آتشین یا ماهیتابه پخت می شود. در ایالات متحده آمریکا، پنکیک نان بسیار خوشمزه است که در صبحانه به همرا خامه، مربا و عسل یا برای نهار و شام و در کنار گوشت سرو می شود.


 

همانطور که در این مقاله مشخص است، بسیاری از انواع غذاهای آمریکایی، خوشمزه و در عین حال، پر چرب و پر گوشت هستند و یکی از راه های آسان برای داشتن رژیم غذایی نامناسب است و می تواند منجر به اضافه وزن شود. اما در عین حال مصرف این غذاها در بعضی اوقات بسیار خوشایند و دوست داشتنی خواهد بود. اگر در طول سفر به این کشور پهناور، تجربیات جدیدی از امتحان کردن انواع غذاهای امریکایی، تجربه کردید، می توانید انها را با توریست اپ و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذرارید.

www.traveller.com


مقالات مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *