alexa با غذاهای سنگاپور بیشتر آشنا شوید (اپلیکیشن چامع گردشگری توریست اپ)
logo

با غذاهای سنگاپور بیشتر آشنا شوید

با غذاهای سنگاپور بیشتر آشنا شوید

با غذاهای سنگاپور بیشتر آشنا شوید

سنگاپور کشوری کوچک در جنوب شرقی آسیا بوده که اگر به آنجا سفر کنید با تنوع غذایی روبه رو خواهید شد. غذاهای این کشور تاثیر گرفته از غذاهای مالایی، چینی، هندی و اندونزی است که با هر نوع ذائقه‌ای می‌توانید غذا سفارش دهید. گفتنی است که در گوشه‌کنار این کشور زیبا فود کورت و غذاهای خیابانی وجود داشته که موردتوجه گردشگران و توریست‌ها قرارگرفته است. توریست اپ قصد دارد ۱۰ نوع از برترین غذاهای سنگاپور را به شما معرفی کند.

بهترین غذاهای سنگاپور – غذاهای سنگاپوری

۱- مرغ و برنج هاینانز (Hainanese Chicken Rice)

سنگاپوری‌ها این غذا را بیشتر به‌عنوان نهار میل می‌کنند که لذیذ و خوشمزه است. مواد اصلی تشکیل‌دهنده این غذا برنج طعم دار شده است. کیفیت مرغ این غذا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و نباید طعم بد و بوی زهم داشته باشد. در کنار این غذا سس سرو می‌شود که طعم و عطر خوبی به آن می‌دهد.

مرغ و برنج هاینانز غذای سنگاپوری

غذاهای سنگاپور – بهترین غذاهای سنگاپور

۲- خرچنگ فلفلی (Chilli Crab)

این غذا به خاطر رنگ و بویش در بین محلیان و گردشگران محبوب است. خرچنگ فلفلی از خرچنگ  بخارپز شده، رب گوجه‌فرنگی، سس فلفل، کچاپ و تخم‌مرغ تشکیل‌شده است. باوجود نام آن، این غذا زیاد تند نیست اما در هرحال طرفداران خود را دارد.

خرچنگ فلفلی عذای سنگاپری می باشد

غذاهای سنگاپور – غذاهای سنگاپوری

۳- لاکسا (Laksa)

این غذا نودل های برنجی بوده که در سوپ کاری نارگیل تند به همراه میگو، ماهی، تخم‌مرغ و گوشت مرغ  پخته می‌شود. لاکسا ترکیبی از غذای چینی و مالایی است و در بین محلیان سنگاپور محبوب است.این غذا بسته به نوع انتخاب شما با ماهی،میگو یا گوشت درست می‌شود.

لاکسا از غذاهای سنگاپوری

غذاهای سنگاپور – بهترین غذاهای سنگاپور – غذاهای سنگاپوری

۴- چار کوآی تئو (Char Kuay Teow)

غذایی ساده و معروف که در خانه هم می‌توانید آن را تهیه  کنید.این غذا از نودل های سرخ‌شده تهیه می‌شود که به همراه کیک ماهی، میگو یا صدف به آن ظاهر و عطر خوبی می‌دهند. این غذا با سس سویا سرو می‌شود که آن را بسیار خوش‌طعم خواهد کرد.

چار کوآی تئو یک غذای سنگاپوری است

غذاهای سنگاپور – بهترین غذاهای سنگاپور – غذاهای سنگاپوری

۵- هایکین پران می (Hokkien Prawn Mee)

این غذا به سبک چینی اما در سنگاپور تهیه می‌شود. نودل این غذا با هم زدن‌های تند در ماهیتابه درست می‌شود و کیک ماهی،میگو و انواع سبزیجات به آن اضافه می‌شود.این غذا به همراه لیموترش سرو می‌شود که چربی بیش‌ازحد غذا خنثی شود.

هایکین پران می غذای سنگاپوری

غذاهای سنگاپور – بهترین غذاهای سنگاپور

۶- ماهی کباب شده (Barbecued Stingray)

یکی از مشهورترین غذاهای خیابانی سنگاپور که محبوبیت زیادی دارد. ترکیب اصلی این غذا ماهی بوده که روی آن سس سامبال (متشکل از میگو،گوجه‌فرنگی،فلفل) ریخته می‌شود.این غذا را درون برگ درخت موز گذاشته و درون گاز می‌پزند.

غذای سنگاپوری ماهی کباب شده

غذاهای سنگاپور – بهترین غذاهای سنگاپور – غذاهای سنگاپوری

۷- ساتای (Satay)

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین غذای آسیای جنوب شرقی بوده که در مالزی و اندونزی هم یافت می‌شود. این غذای لذیذ و خوش‌طعم همانند ماهی کباب شده غذای خیابانی بوده و در فود کورت های مراکز خرید هم پخت می‌شود. این غذا بسته به نوع ذائقه شما با گوشت خوک،گوسفند،گاو یا مرغ درست می‌شود. در کنار ساتای می‌توانید کیک برنج،انواع سس و سبزیجات سفارش دهید.

ساتای یکی از غذاهای سنگاپور است

غذاهای سنگاپور – بهترین غذاهای سنگاپور – غذاهای سنگاپوری

۸- چارسیو (Char Siew)

غذایی خاص و منحصربه‌فرد که به همراه نودل یا برنج طعم دار شده تهیه می‌شود. در کنار این غذا تکه‌های سینه مرغ گذاشته می‌شود و به یاد داشته باشید مرغ‌ها تا حدودی نیم‌پز بوده درنتیجه اگر دوست دارید، درخواست کنید مرغ را برایتان کاملا بپزند. البته در این غذا از گوشت خوک(Pork) هم استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که در این غذا از سس خاص و غلیظی استفاده می‌شود که طعم ترش و شیرینی دارد.

چارسیو از غذاهای سنگاپور

غذاهای سنگاپور – بهترین غذاهای سنگاپور – غذاهای سنگاپوری

۹- نان تست کایا (Kaya Toast)

نانی خوشمزه و هیجان‌انگیز که هنگام صبحانه یا عصرانه به همراه قهوه از آن استفاده می‌شود. این نان با تخم‌مرغ نیمه‌پخته خورده می‌شود. برای بهتر کردن طعم آن می‌توان از سس سویا نیز استفاده کرد.

نان تست کایا از غذاهای سنگاپور

بهترین غذاهای سنگاپور – غذاهای سنگاپوری

۱۰- ناسی لماک (Nasi Lemak)

غذایی مشهور که در آسیای شرقی بیشتر پخت می‌شود. این غذا از برنج نارگیلی، سبزیجات آب پز شده، لوبیا، ماهی کولی و سس فلفل قرمز تهیه می‌شود که آن را بر روی برگ درخت موز سرو می‌کنند. این غذای خوش‌طعم با ذائقه ایرانیان نیز سازگار است.

ناسی لماک غذاهای سنگاپور

منابع: http://www.singapore-guide.com/food-dining/local-dishes.htm


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2
دیدگاه

  1. علیرضا گفت:

    ساتای حتما باید تست کرد.اسمشو خیلی شنیدم.شما رستورانی میشناسید که ساتای داشته باشه و معرفی کنید تو تهران؟

    • Tourist App - توریست اپ گفت:

      علیرضای عزیز. بله ساتای یکی از غذاهای خوب آسیای جنوب شرقی محسوب میشه. اما متاسفانه ما به دلیل موارد تبلیغاتی، نمیتونیم نام رستوران مشخصی رو برای شما معرفی کنیم. به امید روزهای خوب برای شما دوست عزیز