alexa غذاهای سوئیسی ، مجموعه‌ای از غذاهای پنیری |توریست اپ(مترجم همراه)
logo

غذاهای سوئیسی ، مجموعه‌ای از غذاهای پنیری

غذاهای سوئیسی ، مجموعه‌ای از غذاهای پنیری

غذاهای سوئیسی ، مجموعه‌ای از غذاهای پنیری

سوئیس را به کشوری مرفه و بسیار ثروتمند، چشم‌اندازهایی زیبا ( در مقاله جاذبه های سوئیس به طور مفصل به این موضوع پرداخته شده) و حتی پنیرهایی که در بسیاری از انیمیشن‌های دوران کودکی متعلق به این کشور بوده است، می‌شناسیم. جالب است بدانید، غذاهای آنها نیز سرشار از پنیر است و چندان تفاوتی نمی‌کند که ترکیبات دیگر غذا چه باشد، در هر حال، پنیر، جز ثابت بسیاری از غذاهای آنهاست. اما انواع غذاهایی که می‌تواند با ترکیب پنیر و یا بدون آن در سوئیس تهیه شود، در این مقاله ( غذاهای سوئیسی ) لیست شده‌اند. با توریست اپ در این سفر خوشمزه شکم‌گردی همراه باشید.

 

فوندوی پنیر (Cheese fondue)

غذاهای سوئیسی-توریست اپ

یکی از محبوب‌ترین غذاهای سوئیسی، فوندوی پنیر، با ترکیب اصلی پنیر است. برای تهیه این غذا، پنیر مورد نظر را بر روی اجاق یا شمع می‌گذارند تا همچنان گرم و به حالت ذوب بماند. بعد نان سوخاری تکه شده را به آن آغشته می‌کنند تا طعمی دوست داشتنی بگیرد.

غذاهای سوئیسی ، مجموعه‌ای از غذاهای پنیری

 

رستی (Rösti)

غذاهای سوئیسی-توریست اپ (۲)

رستی غذایی با ترکیب اصلی سیب‌زمینی است. برای خوشمزه‌تر کردن این غذا به آن گوشت و سبزیجات اضافه می‌کنند و به دو شکل طبخ می‌کنند: یا به شکل کتلت و یا به حالت ساده و خوراک مانند. در هر دو حالت، این غذا را با نان میل می‌کنند.

غذاهای سوئیسی ، مجموعه‌ای از غذاهای پنیری

 

بیرچر موسلی (Bircherműesli)

غذاهای سوئیسی-توریست اپ (۳)

بیرچر موسلی نوعی دسر مقوی و مشهور در سوئیس که طرز تهیه آن، توسط یک دکتر سوئیسی به دست آمده است. در این دسر میوه‌ها، سبزیجات، غلات و حبوبات استفاده می‌شود و می‌توان آن را علاوه بر عصرانه و یا میان وعده، در وعده صبحانه نیز میل کرد.

غذاهای سوئیسی ، مجموعه‌ای از غذاهای پنیری

 

راکلت (Raclette)

غذاهای سوئیسی-توریست اپ (۴)

پنیر، یکی از ترکیبات اصلی غذایی سوئیسی‌ها، در راکلت نیز، به کار رفته است. پنیر به کار رفته در این غذا، از شیر گاو تهیه می‌شود. پنیر را ذوب کرده و روی بشقابی پر از سبزیجات، سیب زمینی تنوری، قارچ و دیگر مخلفات اضافه می‌کنند.

غذاهای سوئیسی ، مجموعه‌ای از غذاهای پنیری

 

بوندنرناستورت (Bűndnernusstorte)

غذاهای سوئیسی-توریست اپ (۵)

بوندنرناستورت، از دسته شیرینی‌ها و کیک‌های سوئیس است و چون با انواع آجیل و مغزها، پر می‌شود، بسیار مقوی و در عین حال، با قیمت بالا است. این نوع کیک‌ها را می‌توانید در شهرهای بزرگی مانند برن به راحتی بیابید.

غذاهای سوئیسی ، مجموعه‌ای از غذاهای پنیری

 

ریزوتوی زعفران (Saffron risotto)

غذاهای سوئیسی-توریست اپ (۶)

ریزتوی زعفرانی، یکی از غذاهای گران و بسیار خوشمزه کشور سوئیس است. ترکیبات به کار رفته در آن، گوشت خوک، برنج، پیاز و زعفران است. گاهی این غذا را همراه با پنیر و رشته‌های زعفران نیز طبخ می‌کنند و به دلیل راحتی تهیه آن، می‌توانید آن را در خانه نیز درست کنید.

غذاهای سوئیسی | غذای مردم سوئیس | غذاهای مردم سوئیس | انواع غذاهای سوئیسی | غذاهای معروف سوئیسی

 

گوشت و قارچ (Zurchergeschnetzeltes)

غذاهای سوئیسی-توریست اپ (۷)

غذای گوشت و قارچ سوئیسی‌ها، غذایی خوشمزه و متشکل از گوشت، پیاز، قارچ، نودل یا برنج است. در هنگام طبخ، و برای خوشمزه‌تر شدن غذا، به آن شراب نیز می‌افزایند.

 

زاپف (Zopf)

غذاهای سوئیسی-توریست اپ (۸)

در کشور سوئیس نان‌های متنوعی پخته می‌شود که شهرت جهانی دارد. یکی از مهمترین این نان‌ها زاپف است که در قنادی و کافه‌های سوئیس به وفور یافت می شود.

 

برنر پلاته (Berner platte)

غذاهای سوئیسی-توریست اپ (۹)

برنر پلاته، غذایی است متشکل از گوشت با طعمی بی‌نظیر که با انواع سبزیجات و سوسیس، خوشمزه‌تر و زیباتر می‌شود. این غذا به علت داشتن گوشت زیاد، وعده غذایی کامل و پر کالری است و بهتر است آن رابرای نهار سفارش دهید.

 

سوسیس و تره فرنگی (Papet Vaudois)

غذاهای سوئیسی-توریست اپ (۱۱)

سوسیس هم یکی دیگر از ترکیبات اصلی غذایی مردم سوئیس است، به همین دلیل در بسیاری از وعده‌های غذایی، آنها را خواهید دید. در غذای “سوسیس و تره فرنگی” هم، همانطور که از نامش پیداست، این دو با هم ترکیب می‌شوند و در کنار سیب‌زمینی سرو می‌کنند.

 

منبع: www.expatica.com


مقالات مرتبط:

جاذبه های سوئیس ، از روستاها تا شهرهای دیدنی

مصاحبه با اولین زنی که توانست به ۱۹۶ کشور جهان سفر کند

همه چیز درباره ویزای شینگن (قسمت اول)

۱۰مرکز خرید استانبول و ترکیه که دست پر از آن جا می روید

جاذبه های گردشگری آرژانتین ، سرزمین کوه‌های نقره

دانستنی های کلی که از ارمنستان نمی‌دانستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *