alexa غذاهای نروژ ، غذاهای ویژه مناطق سردسیری | توریست اپ (مترجم همراه)
logo

غذاهای نروژ ، غذاهای ویژه مناطق سردسیری

غذاهای نروژ ، غذاهای ویژه مناطق سردسیری

غذاهای نروژ ، غذاهای ویژه مناطق سردسیری

نروژ یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است( که در مقاله جاهای دیدنی نروژ به آن اشاره شده) و البته زمان زیادی از سال، آب و هوای این کشور سرد است. به همین منظور و مانند غذاهای روسیه، بسیاری از غذاهای آن، دارای سیب‌زمینی و موادی است که بتواند کالری زیادی را تامین کند تا انرژی‌های لازم را برای فصول زمستانی فراهم کند. در این مقاله ( غذاهای نروژ ) تلاش شده است، مهم‌ترین غذاهایی که در نروژ پخت می‌شود و گردشگران زیادی از آنها استقبال کرده‌اند، معرفی شود. با توریست اپ همراه باشید.

 

کوفته نروژی (Kjøttkaker)

غذاهای نروژ-توریست اپ

یکی از مشهورترین غذاهای نروژی که به طور معمول در این کشور هفته‌ای یک بار مصرف می‌شود، کوفته نروژی است. در این غذا گوشت را با ادویه‌جات و به همراه پیاز طعم‌دار می‌کنند و در نهایت مواد را به شکل توپی درمی‌آورند. در کنار این کوفته‌ها کلم خرد شده یا هویج و نخود قرار می‌دهند تا طعم غذا را بهبود ببخشد و فیبر غذا را نیز تامین شده باشد.

غذاهای نروژ ، غذاهای ویژه مناطق سردسیری

 

لفسه (Lefse)

غذاهای نروژ-توریست اپ (۲)

لفسه یکی از میان وعده‌های مورد علاقه نروژی‌ها که قدمت طولانی دارد، و معمولا به عنوان میان وعده عصرانه میل می‌شود، لفسه است. این غذا، به شکل پنکیکی متشکل از سیب زمینی، آرد گندم، تخم مرغ، کره و شکر تهیه می‌شود. این پنکیک خوشمزه را به همراه کره یا مربا سرو می‌کنند و می‌توانید آن را در کافه‌های شهرهای نروژ سفارش داده و میل کنید.

غذاهای نروژ ، غذاهای ویژه مناطق سردسیری

 

کلیپفیسک (Klippfisk)

غذاهای نروژ-توریست اپ (۳)

کلیپفیسک، از دسته اسنک‌های نروژی است که با ماهی آن را تهیه می‌کنند. در این غذا از کدوی خرد شده، ماهی شور و سیب زمینی استفاده می‌کنند و همه این موارد را به روی نوعی نان مخصوص قرار می‌دهند و در نهایت به عنوان نهار یا شام میل می‌کنند. نکته‌ای که باید در خصوص این غذا اشاره کنیم آن است که ماهی‌های این غذا را به شکل نیم‌پز تهیه می‌کنند. پس شاید با ذائقه همه افراد سازگار نباشد.

غذاهای نروژ ، غذاهای ویژه مناطق سردسیری

 

پینکجوت (Pinnekjøtt)

غذاهای نروژ-توریست اپ (۴)

پینکجوت یکی دیگر از غذاهای سنتی نروژ که بیشتر در شب کریسمس پخته می‌شود، پینکجوت است. این غذا را از گوشت گوسفند تهیه می‌کنند و به همراه سبزیجات، و پوره سیب زمینی سرو می‌کنند. یادآور می‌شویم طعم این غذا شور است، اما در عین حال، به گفته بسیاری از افراد خوشمزه است.

غذاهای نروژ ، غذاهای ویژه مناطق سردسیری

 

سیول (Svele)

غذاهای نروژ-توریست اپ (۵)

یکی از مشهورترین پنکیک‌های نروژی که شباهت زیادی به پنکیک‌های آمریکایی دارد، سیول است. این پنکیک به عنوان میان وعده، عصرها به همراه قهوه سرو می شود. یکی از مشخصه‌های مهم این پنکیک که آن را از نمونه آمریکایی‌اش جدا می کند، سرو آن به همراه پنیری خوشمزه و لذیذ است.

غذاهای نروژ ، غذاهای ویژه مناطق سردسیری

 

راسپبالر (Raspeballer)

غذاهای نروژ-توریست اپ (۷)

راسپبالر نوعی پوره سیب‌زمینی است که درون آن را با گوشت خوک یا گوسفند پر می‌کنند. این غذا پر کالری است و بیشتر به عنوان نهار پخته و میل می‌شود. راسپبالر هم در رستوران‌ها و هم کافه‌های نروژ سرو می‌شود.

غذاهای نروژ | غذای اصلی نروژ | فرهنگ کشور نروژ | غذا در نروژ | غذاهای نروژی | غذای نروژی | انواع غذاهای نروژ | غذای نروژ | غذاهای معروف نروژ | غذاهای کشور نروژ | بهترین غذاهای نروژ | غذاهای سنتی نروژ

 

ماهی سالمون (Salmon)

غذاهای نروژ-توریست اپ (۶)

یکی از مشهورترین ماهی‌هایی که در نروژ به راحتی یافت می شود، سالمون است. این ماهی هم به شکل دودی و هم شور موجود است. شما می‌توانید نمونه خام، نیمه خام و پخته آن را در رستوران‌های سراسر نروژ پیدا کرده و میل کنید.

 

کله پاچه (Smalahove)

غذاهای نروژ-توریست اپ (۸)

بله، کله پاچه تنها غذای محبوب ایرانیان نیست، بلکه نروژی‌ها نیز به آن علاقه خاصی دارند. کله‌ی گوسفند را به شکل شور یا دودی می‌پزند. معمولا این غذا را به همراه سیب زمینی و سس‌های مخصوص نروژی نیز سرو می‌کنند.

 

هات داگ (HotDog)

غذاهای نروژ-توریست اپ (۹)

هات‌داگ یکی از غذاهایی است که اگر چه خواستگاه نروژی ندارد، اما در میان نروژی‌ها، محبوبیت خاصی دارد. این غذا، در حقیقت، از دسته غذاهای خیابانی است و مردم در گشت و گذارهای درون شهری خود، آن را سفارش می‌دهند. آنان این غذا را در پمپ بنزین ها، خواربارفروشی و دکه‌های کوچک وسط خیابان به فروش می رسانند. هات‌داگ‌های نروژی به سبک‌های مختلفی پخت می‌شود که نمونه اصلی آن در سوپ و به همراه نان سرو می‌شود.

 

فیسکبولر (Fiskeboller)

غذاهای نروژ-توریست اپ (۱۰)

این غذا از ماهی کاد تهیه می‌شود. به ماهی کاد، تخم مرغ، شیر و آرد اضافه می‌کنند، و به شکل گلوله در می‌آورند. این غذای ساده در بین محلیان نروژ مشهور است. به همین دلیل بسیاری از نروژی‌ها، کنسرو این گلوله‌های ماهی را همیشه در یخچال خود آماده دارند.

 

منبع: www.bbcgoodfood.com


مقالات مرتبط:

جاهای دیدنی نروژ ، بهشت کوچک خداوند (طبیعت)

قوانین ماه رمضان در کشور های مختلف توریستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *