alexa از کباب یکشنبه تا صبحانه انگلیسی، 10غذای انگلیسی معروف |توریست اپ
logo

از کباب یکشنبه تا صبحانه انگلیسی، ۱۰غذای انگلیسی معروف

از کباب یکشنبه تا صبحانه انگلیسی، ۱۰غذای انگلیسی معروف

از کباب یکشنبه تا صبحانه انگلیسی، ۱۰غذای انگلیسی معروف

کشور انگلیس با تاریخ و تمدنی طولانی، آب و هوای مرطوب و بارانی، و بالاخره وجود سواحل طولانی و زیبا، از جهت انواع غذاهای سنتی و محلی، غنی است. در انگلستان می تواند انواع غذاهای دریایی تا غذاهای کبابی و دسرها را به شکل ها و رنگ های مختلف ببینید و بچشید و تجربه های خوبی از شکم گردی کسب کنید. پس اگر به کشور انگلستان سفر می کنید، علاوه بر تست کردن  غذای انگلیسی ها درباره جاذبه های گردشگری انگلستان و بهترین سوغاتی های‌ لندن تجربیات خود را با توریست اپ در میان بگذارید تا اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نماید.

 

ماهی و سیب‌زمینی سرخ کرده (Fish & Chips):

غذای-انگلیسی-توریست-اپ (۱۰)

یکی از مشهورترین غذای انگلیسی ماهی و سیب زمینی سرخ کرده است. این غذا در لندن و شهرهای انگلیس محبوبیت بسزایی داشته و در بین گردشگران طرفداران زیادی دارد. همانطور که از نامش پیداست ماهی و چیپس اصلی ترین مواد تشکیل دهنده این غذا هستند.

از کباب یکشنبه تا صبحانه انگلیسی، ۱۰غذای انگلیسی معروف


کباب یکشنبه با پودینگ یورکشر (Sunday Roast with Yorkshire Pudding):

غذای-انگلیسی-توریست-اپ (۹)

دیگر غذای مشهور انگلیسی کباب با پودینگ یورکشر بوده که رسم است در روزهای یکشنبه سرو شود. در این غذا از گوشت بوقلمون، گوساله، مرغ یا بره به همراه سیب زمینی کبابی استفاده می شود. همچنین این غذا به همراه  پودینگ یورکشر، سوسیس، انواع سبزیجات و سس گریوی قابل سرو است. فقط به یاد داشته باشید که این غذا نیمه خام بوده و به این سبک پخته می شود.

از کباب یکشنبه تا صبحانه انگلیسی، ۱۰غذای انگلیسی معروف


اتون مس (Eton mess):

غذای-انگلیسی-توریست-اپ (۸)

اگر قصد دارید دسری متفاوت را در لندن امتحان کنید اتون مس بهترین انتخاب است. اتون مس از ترکیب توت‌فرنگی و خامه غلیظ تهیه می‌شود و یکی از بهترین غذای انگلیسی می باشد.

از کباب یکشنبه تا صبحانه انگلیسی، ۱۰غذای انگلیسی معروف


صدف راه‌راه (Cockles):

غذای-انگلیسی-توریست-اپ (۷)

این غذا بیشتر در کنار سواحل انگلستان یافت می شود و یکی از لوکس‌ترین غذاهای آنجا محسوب می شود. صدف راه‌راه معمولا در شهرهای ساحلی به وفور یافت می‌شود. این صدف‌ها جوشیده و سپس با سرکه و فلفل سفید طعم‌دار می شود که طعمی دلنشین دارد.

از کباب یکشنبه تا صبحانه انگلیسی، ۱۰غذای انگلیسی معروف


پای و پوره (Pie and mash):

غذای-انگلیسی-توریست-اپ (۶)

دیگر غذای مشهور انگلستان بوده که بسیار ارزان است. این غذا به همراه گوشت ریز شده گاو، سیب زمینی، نخود و سس تهیه می شود. شما می توانید این غذا را در رستوران Pleminister لندن تهیه کنید.


بنگرز و پوره (Bangers and mash):

غذای-انگلیسی-توریست-اپ (۵)

این غذا شباهت زیادی به پای و پوره دارد که در بین گردشگران نیز محبوب است. مواد تشکیل دهنده این غذا از سوسیس گوشت بره یا گوساله است و اغلب به همراه سس، پیاز سرخ شده و نخود فرنگی سرو می شود.

غذای انگلیسی معروف | غذاهای انگلیسی | غذای انگلیس | غذاهای انگلیس

پنیرهای محلی (Cheese):

غذای-انگلیسی-توریست-اپ (۴)

در انگستان به صورت دستی و کارخانه ای پنیرهای مختلفی ساخته می شود که از آنها به عنوان چاشنی در کنار غذاها استفاده می شود. شما حتی می توانید نمونه بسته بندی آنها را برای دوستان و آشنایان خود بخرید.


خوراک تیکا (Tikka):

غذای-انگلیسی-توریست-اپ (۳)

اگر به غذاهای تند علاقه دارید و می خواهید نمونه انگلیسی آن را امتحان کنید، خوراک تیکا بهترین گزینه است. تیکا از گوشت یا ماهی تهیه می شود و در ادویه جات هندی خوابانده شده و در یک اجاق گاز مخصوص طبخ می شود.


خوراک وین دالو (Vindaloo):

غذای-انگلیسی-توریست-اپ (۲)

وین دالو غذایی بسیار تند و آتشی بوده که با استفاده از گوشت مرغ یا بره تهیه می شود. در طبخ این غذا از انواع ادویه‌های معطر، سس های تند هندی استفاده می شود.


صبحانه انگلیسی (English Breakfast):

غذای-انگلیسی-توریست-اپ

صبحانه انگلیسی یکی از محبوب ترین صبحانه های انگلستان که به شکل گرم و پخته شده سرو می شود. معمولا این صبحانه شامل سوسیس،تخم مرغ،لوبیا سفید،قارچ و بیکن است که در ایران هم به وفور در رستوران ها یافت می شود.


 

در این مقاله تلاش شد تا انواع ی از مهمترین انواع غذاها و دسرهای کشور انگلستان ( غذای انگلیسی ) مورد بررسی قرار گیرد. اما در حین سفر به کشور بسیار زیبای انگلستان، با انواع دیگری از غذاهای ویژه و محلی آشنا خواهید شد. غذاهایی که کمتر معروف هستند، اما می توانند بسیار خوشمزه و لذیذ باشند. در طول سفر به انگلستان و تلاش برایامتحان غذاهای مختلف، به ویژه غذاهای دریایی، تلاش کنید از مکان ها و رستوران های معتبر انگلیس، غذا تهیه کنید.

منبع: www.freetoursbyfoot.com


مقالات مرتبط