alexa 8 تا از مهمترین فرودگاه های ترکیه را بشناسید | توریست اپ
logo

مهمترین فرودگاه های ترکیه را بشناسید

مهمترین فرودگاه های ترکیه را بشناسید

مهمترین فرودگاه های ترکیه را بشناسید

ترکیه به علت اینکه یک قطب گردشگری محسوب می شود، و جاهای دیدنی ترکیه از محبوب ترین جاذبه های گردشگری است، همواره پر از ازدحام توریست ها و گردشگران است پس سیستم حمل و نقل ترکیه بسیار شلوغ و پر رفت و آمد می باشد به ویژه در خطوط هوایی که نقش مهمی در جا به جایی مسافران ایفا می کند. توریست اپ در این مطلب به معرفی مهم ترین فرودگاه های ترکیه پرداخته است، با ما همراه باشید:

لینک های مرتبط
    اقامت در ترکیه ، زندگی در کشور همسایه دوست داشتنی
    هیجان انگیزترین تفریحات استانبول در ترکیه
    معروف ترین سوغات ترکیه و استانبول کدامند؟
    ۱۰تا از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه ای که باید امتحان کرد

ترکیه یکی از کشور های محبوب ایرانیان برای سفر است که یکی از قطب های گردشگری دنیا محسوب می شود. ترکیه با داشتن شهر های زیبا سواحل آرام و جاذبه های گردشگری چشمگیر، مراکز خرید متعدد ، غذاهای خوش طعم و مزه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود می کشاند که تمام این سفر ها نیازمند بستری قوی از جهت حمل و نقل مسافربری است. ترکیه نیز با دارا بودن چندین فرودگاه قوی این کار را تسهیل بخشیده است. با ما همراه باشید تا فرودگاه های ترکیه را بشناسید:

فرودگاه های ترکیه | فرودگاه های ترکیه استانبول | فرودگاه های ترکیه روی نقشه | فهرست فرودگاه های ترکیه

مهمترین فرودگاه های استانبول ترکیه

فرودگاه آتاتورک Ataturk Airport

فرودگاه های ترکیه-فرودگاه آتاتورک-توریست اپ

شهر استانبول به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه دارای دو فرودگاه آتاتورک   Atatürk و صابیحا گوکچن Sabiha Gökçen  می باشد. آتاتورک اصلی ترین  فرودگاه بین المللی ترکیه محسوب می شود که در قسمت اروپایی آن واقع شده است و روزانه بیشترین پروازهای داخلی و خارجی در این قسمت فرود می آیند و پرواز می کنند.

بیشترین پروازهای خطوط هوایی ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines) در این محل انجام می گیرد. این فرودگاه در سال ۱۹۲۴ در منطقه ای به نام  یشیل کوی (Yesilkoy) ساخته شد و ابتدا نام ان هم همین بود ولی بعدها به افتخار مصطفی کمال آتاتورک ، نام آن تغییر کرد.

لازم به ذکر است  در سال ۲۰۱۵ با تردد حدود ۶۰ میلیون نفر از این مکان ، آتاتورک رتبه یازدهم پرترافیک ترین فرودگاه جهان را به دست آورده است. روزانه هواپیما های بسیاری از این فرودگاه به ایران پرواز می کنند و بالعکس از جمله هواپیمایی آتا، اطلس گلوبال ،کاسپین ،ایران ایر ، آسمان ،ماهان ، معراج، انور ایر، قشم ، تابان ،ترکیش ایرلاینز، زاگرس که از شهرهای تهران ، تبریز ، مشهد ، اصفهان و ارومیه به استانبول پرواز می کنند.

نقشه فرودگاه های ترکیه | نام تمام فرودگاه های ترکیه | انتالیا چند فرودگاه دارد | اسامی فرودگاه های ترکیه

فرودگاه صابیحا گوکجن استانبول

فرودگاه های ترکیه-فرودگاه صابیحا گوکجن استانبول-توریست اپ

فرودگاه صابیحا گوکچن هم در قسمت آسیایی استانبول واقع شده و به خاطر نخستین خلبان زن ترکیه صابیحا گوکچن نامگذاری شده است و از لحاظ تعداد مسافر و پرواز در جایگاه سوم قرار دارد.

گفتنی است که سالانه ۲۸ میلیون مسافر  در این مکان فرود می آیند و از این فرودگاه خطوط هواپیمایی پگاسوس ایرلاینز و ترکیش ایرلاینز کار جابجایی مسافر به ایران را انجام می دهند.

بهترین فرودگاه های ترکیه | مهمترین فرودگاه های ترکیه | مهمترین فرودگاه های استانبول

فرودگاه استانبول ، بزرگترین فرودگاه جهان Istanbul Airport

فرودگاه های ترکیه-بزرگترین فرودگاه ترکیه-توریست اپ

فرودگاه استانبول سومین فرودگاه در استانبول که قرار است بزرگترین فرودگاه جهان لقب بگیرد در حال ساخت است که توانایی جا به جایی بیش از ۱۵۰ میلیون مسافر در طول سال را دارد. فاز اول این پروژه عظیم در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۸ برابر با ۸ آبان ۱۳۹۷ طی یک مراسم رسمی افتتاح شد.

ساخت آن بیشتر از  ۶ میلیارد یورو هزینه در بر خواهد داشت و احتمالا تا سال ۲۰۲۳ به طول می انجامد. همچنین دارای ۶ باند مستقل از هم می باشد که ۵۰۰ هواپیما می توانند در آن حضور همزمان داشته باشند.

 

فرودگاه ازمیر    Izmir Airport

فرودگاه های ترکیه-فرودگاه ازمیر-توریست اپ

شهر ازمیر یکی از شهر های محبوب ترکیه برای مسافرت است و فرودگاه آن به نام  فرودگاه عدنان مندرس (Adnan Menderes) شناخته می شود و در ۱۸ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. این محل  نام خود را از نخست وزیر سابق ترکیه عدنان مندرس به یادگار دارد.

فرودگاه عدنان مندرس ازمیر به لحاظ ترافیک مسافر در مرتبه پنجم قرار دارد و خطوط هوایی فری برد ایرلاینز ،ماهان ،معراج ،پگاسوس ، قشم ،ترکیش ایرلاینز و تابان روزانه به این فرودگاه  از ایران و بالعکس پرواز دارند که همگی از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران پرواز دارند به غیر از ترکیش ایرلاینز که از تبریز پرواز  می کند.

فرودگاه ازمیر که  در  سال ۱۹۸۷ ساخت آن تمام شد و با توجه به اینکه ازمیر سومین شهر مهم ترکیه است فرودگاه آن یکی از محل های اصلی حمل ونقل مسافر شناخته شده است.

 

فرود گاه اسن بوغا آنکارا

فرودگاه های ترکیه-فرودگاه اسن بوغا آنکارا-توریست اپ

آنکارا پایتختف دومین شهر بزرگ ترکیه است و یک شهر سیاسی و دانشگاهی محسوب می شود پس طبیعتا شاهد رفت و آمد های بسیار چه افراد دانشجو و توریست و چه افراد سیاستمدار به این شهر هستیم. در نتیجه فرودگاه بین المللی اسن بوغا (Ankara Esenboğa Airport) یکی از مهم ترین فرودگاه های ترکیه است که در ۲۸ کیلومتری شهر واقع شده است.

این مکان در سال ۱۹۵۵ ساخته شد و گفتنی است که در سال ۲۰۰۹ به علت امنیت و کیفیت بالا به عنوان بهترین فرودگاه در اروپا شناخته شده است. همچنین فرودگاه انکارا از لحاظ تردد مسافر در مرتبه چهارم قرار دارد. خطوط ترکیش ایرلاینز، ایران ایر و ماهان هر روز به ایران و بالعکس پرواز دارند.

 

فرودگاه های آنتالیا

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه های ترکیه-فرودگاه آنتالیا-توریست اپ

فرودگاه آنتالیا ( Antalya Airport ) که یکی از پرترددترین فرودگاه های ترکیه است در سال ۱۹۹۸ ساخته شد و به واسطه ساحلی بودن و توریستی بودن آنتالیا که یکی از پرتردد ترین نقاط ترکیه است، پذیرای مسافر از همه نقاط دنیا می باشد.

فرودگاه آنتالیا  در ۱۰ کیلومتری شمال شرق شهر قرار دارد و سالانه حدود ۳۵ میلیون مسافر به انجا پرواز می کنند. خطوط شرکت کرندون ایرلاینز از فرودگاه امام خمینی و شهید مدنی تبریز ، و معراج از فرودگاه امام خمینی به این مکان پرواز دارند.

 

فرود گاه اسپارتا

فرودگاه های ترکیه-فرودگاه اسپارتا-توریست اپ

فرودگاه اسپارتا از فرعی ترین اما کاربردی ترین فرودگاه های ترکیه است که بسیاری از ایرانی ها در سفر به آنتالیا  طی یک پرواز غیر مستقیم در این فرودگاه  فرود می آیند و با  تاکسی یا ون به هتل های آنتالیا می روند  . این کار هزینه کمتری برای مسافران در پی خواهد داشت تا به صورت مستقیم به آنتالیا بروند.

مسافت تا آنتالیا تقریبا ۱۴۰ کیلومتر می باشد که حدود سه ساعت طول می کشد. لازم است بدانید که شرکت های  زاگرس، قشم ایر ،کاسپین ماهان، تابان و ایران ایر در این مسیر پرواز دارند.

 

فرودگاه بدروم

فرودگاه های ترکیه-فرودگاه بدروم-توریست اپ

فرودگاه بدروم (Milas-Bodrum Airport) هم از مهمترن فرودگاه های ترکیه است که  در سال ۱۹۹۷ ساخته شد و در ۳۶ کیلومتری شهر بدروم قرار گرفته است که به وسیله اتوبوس و تاکسی می توان به بدروم یا شهرهای اطراف رفت.فصل تابستان اوج پروازها به این مکان است

شرکت های هواپیمایی مانند  قشم ایر ، آتا ،آسمان ،معراج، کورندون، سان اکسپرس و  فری برد دارای پرواز مستقیم  به این مکان  و خطوط هوایی پگاسوس، ترکیش ایرلاین، اطلس جت دارای پروازهای غیر مستقیم  از فرودگاه امام خمینی به این فرودگاه هستند بدین شکل که توقف کوتاهی در استانبول دارند.

 

سخن پایانی

توریست اپ ، اپلیکیشنی است که تلاش می‌کند اطلاعات خوب و کاملی از مناطق گردشگری ایران و دنیا را ارائه دهد و در عین حال، مجهز به بخش ترجمه آنلاین است. اگر به دنبال داشتن همرای مطمئن در سفر هستید، پیشنهاد می‌کنیم این اپلیکیشن را دانلود کنید و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه ios از سیب اپ

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *