alexa موسیقی‌های سحرانگیز در فستیوال جم گرجستان | توریست اپ(مترجم همراه)
logo

موسیقی‌های سحرانگیز در فستیوال جم گرجستان

موسیقی‌های سحرانگیز در فستیوال جم گرجستان

موسیقی‌های سحرانگیز در فستیوال جم گرجستان

ما آدم‌ها به میزان زیادی به دنبال شادی، حال خوب و کسب آرامش هستیم و به راستی موسیقی یکی از بهترین راه‌ها و یکی از بهترین هنرهایی است که در این زمینه همواره یار آدمی بوده است؛ هنری که با روح و جان آدمی پیوند دارد و سالانه فستیوال‌ها و مراسم‌های بزرگی برای آن برگزار می‌شود. یکی از جدیدترین فستیوال‌های دنیا، که فستیوالی بین‌المللی محسوب می‌شود، فستیوال موسیقی گرجستانی است که در این مقاله ( فستیوال جم گرجستان ) به آن پرداخته شده است.

موسیقی‌های سحرانگیز در فستیوال جم گرجستان

فستیوال جم، چه نوع فستیوالی است؟

فستیوال جم گرجستان-توریست اپ (۱۷)

GEM Fest، نام فستیوالی بین‌المللی در گرجستان و در حوزه موسیقی الکترونیک است و در شهر آناکیلای (Anaklia) گرجستان برگزار می‌شود. مخفف GEM، از سه واژه موسیقی الکترونیکی گرجستانی (Georgian Electronic Music) گرفته شده و از نظر گرجستانی‌ها، به معنای واقعی کلمه، جواهری است.

برگزار‌کنندگان این جشنواره، گفتمان معروفی درباره این فستیوال دارند: ما می‌خواهیم فستیوال جم، نه تنها براق‌ترین و معروف‌ترین مروارید در سرتاسر جهان باشد، بلکه همانند الماسی برش نیافته می‌خواهیم پلتفرمی را برای درک پتانسیل هنری فوق‌العاده افراد مختلف خلق کنیم تا استعدادهای کشف نشده افراد، مشخص شود. آنچه ما انجام می‌دهیم را می‌توان در یک عبارت خلاصه کرد: این فستیوال همانند جواهری مطلق است.

موسیقی‌های سحرانگیز در فستیوال جم گرجستان

تاریخچه برگزاری این فستیوال

فستیوال جم گرجستان-توریست اپ (۲۰)

بعد از آنکه فستیوال مشهور اوکراینی KaZantip در سال ۲۰۱۴، به صورت موقت به گرجستان انتقال یافت، بخش گرجستانی برگزار‌کنندگان آن، با رهبری سابق رئیس اداره گردشگری گرجستان، Giorgi Sigua، تصمیم به توسعه خانگی این رویداد کردند. سیگوئا در ماه می ۲۰۱۵، تاسیس فستیوال جدید را در دستور کار قرار داد و ساخت زیرساخت‌های لازم آن، بلافاصله آغاز شد. پس از آن، تبلیغ جشنواره آغاز شد و در این تبلیغ، روی اثرات مثبت بر توسعه گردشگری مانور داده بودند و برای برگزاری اولین دوره آن، بزرگ‌ترین موسیقی‌دان‌ها را دعوت کرده بودند.

در برگزاری اولین دوره این فستیوال، CNN، این چنین نوشت: این لحظه، آغاز مهمی در هنر موسیقی گرجستان است، همانطور که که دیجی (DJ) شماره یک دنیا به استیج ساحلی دریای سیاه در آناکلیا برگشت.

اولین فستیوال جم در ۳۰ام ماه جولای تا ۷ام آگوست ۲۰۱۶ برگزار شد و در طول ۹ روز و شب، ۱۲۵ هنرمند گرجستانی و بین‌المللی برای ۱۰ هزار مهمان اجرا داشتند. در صدر آنها، دیوید آگوست (David August) الن آلین (Ellen Allien)، لوسیانو (Luciano)، ماندی (M.A.N.D.Y)، و بوکا سید (Booka Shade) بودند.

دومین فستیوال موسیقی جم در روزهای ۱۰ ام تا ۱۴ ام اگوست ۲۰۱۶ در آناکلیا برگزار شد. تعداد مراحل برگزاری این فستیوال، به ۵ مرحله افزایش یافت. در لیست بالاترین شرکت‌کنندگان، پاول وان دیک (Paul Van Dyk)، پیتر اینسپیرسکو (Petre Inspirescu)، مانول توف (Mano Le Tough)، فده ل گرند (Fedde Le Grand)، پاول کالکبرنر (Paul alkbrenner)، دوپ (dOP)، دوب فکی (Dub Fx) و گوس گوس (GusGus) قرار داشتند. در این دوره حدود ۳۰ هزار نفر از مردم شرکت کردند که رشدی بی‌سابقه نسبت به دوره اول بود و همین موضوع بسیار مورد استقبال و علاقه دولت گرجستان و همینطور سفیر Giorgi Kviriikashvili، قرار گرفت، به طوری که ایشان نوشتند: من فکر می‌کنم فستیوال جم، پتانسیل یک مهندسی واقعی برای توسعه ناحیه‌ای را دارد.

موسیقی‌های سحرانگیز در فستیوال جم گرجستان

چه چیزی این فستیوال را متمایز می‌سازد؟

فستیوال جم گرجستان-توریست اپ (۱۸)

این فستیوال تلفیقی است از موسیقی و انواع تفریحات و سرگرمی‌هایی که به رایگان می‌توان از آنها بهره برد. در حقیقت این فستیوال به همراه اعجاز موسیقی و تفریحاتی دوست‌داشتنی، یکی از ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز خواهد بود.

در کنار مراسم موسیقی که برگزار می‌شود، شرکت‌کنندگان می‌توانند از تفریحات ساحلی و یا دیگر جشن‌هایی که در کنار این مراسم برگزار می‌شود نیز بهره ببرند، یکی از این جشن‌ها، جشن رنگ یا هولی است که همانند جشن رنگ هندوستان است.

موسیقی‌های سحرانگیز در فستیوال جم گرجستان

جم کجا برگزار می‌شود

فستیوال جم گرجستان-توریست اپ (۱۴)

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، فستیوال جم در شهری کوچک و ساحلی به نام آناکلیا برگزار می‌شود. این شهر ساحلی در واقع با دریای سیاه هم مرز است و در ۲۷ کیلومتری غرب زوگدیدی (Zugdidi)، در ۹۵ کیلومتری غرب Kutaisi و ۸۱ کیلومتری غرب فرودگاه بین‌المللی کوتایسی قرار گرفته است که البته استفاده از این فرودگاه برای ایرانی‌ها مقدور نیست.

برای رسیدن به این فستیوال‌می‌توان از شهرهای دیگر آن، یعنی باتومی (واقع در ۱۴۰ کیلومتری) و تفلیس (۳۵۰ کیلومتری) نیز استفاده کرد و در طول فستیوال، می‌توان بین این سه شهر (تفلیس، باتومی و کوتایسی) با اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌هایی که برای اینکار تعبیه کرده‌اند، تردد کرد. اما راه‌آهن ریلی نیز بین زوگدیدی، به کوتایسی، باتومی و تفلیس نیز وجود دارد.

در نزدیکی منطقه جشنواره، منطقه آبخازیا، قرار دارد و یکی از کارهایی که با هدف انتشار دوستی در این جشنواره راه‌اندازی شده است، ارائه بلیط رایگانی برای بازدید از این منطقه است.

فستیوال جم گرجستان | تاریخ فستیوال گرجستان | gem fest | فستیوال | فستیفال

رقیب فستیوال جم

فستیوال جم گرجستان-توریست اپ (۹)

رقیب فستیوال جم، ایبیزا (Ibiza) است، اما برگزارکنندگان این جشنواره برای آن، راه‌حل خوبی اندیشده‌اند: ایجاد فضای آزاد برای تفریح و گردش در طول مدتی که برای دیدن این فستیوال می‌روند.

 

در طول برگزاری فستیوال کجا اقامت کنید؟

فستیوال جم گرجستان-توریست اپ

افرادی که تلاش می‌کنند در این فستیوال شرکت کنند، می‌توانند در چادرهای خود و یا مکان‌های اجاره‌ای که برگزار‌کنندگان آن تهیه کرده‌اند، اقامت کنند. اما افراد زیادی ترجیح می‌دهند تا در B&Bs و یا مهمان‌خانه‌های آناکلیا اقامت کنند که در مسیر پیاده‌روی فستیوال قرار دارد. اما همچنین اگر اقامتگاه‌های زوگدیدی را انتخاب کنید، با ۲۵ دقیقه رانندگی به محل برگزاری فستیوال خواهید رسید. همچنین سه هتل بزرگ در آناکلیا وجود دارد و یک هتل دیگر نیز در حال ساخت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *