alexa کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام دهید|توریست اپ(مترجم)
logo

کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام دهید

کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام دهید

کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام دهید

قبل از مهاجرت به کانادا و در حین مدت زمانی که برای پذیرش درخواست ویزا، انتظار می کشیم، کارهایی وجود دارند که باید با دقت هر چه تمام تر انجام دهیم. کارهایی که به طور ویژه در زمینه قوی کردن شخصیت و روح روان، مشخص کردن مسائل مالی و زبانی و ارتباطی مهم هستند و به شما امکان ایجاد یک مهاجرت آسان تر و بهتر را فراهم می کنند. از همین رو، توریست اپ در این مقاله تلاش می کند تا به طور اختصاصی روی کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام شود، تمرکز کند. بنابراین می توانید برای آگاهی از این مطالب با ما در این مقاله همراه باشید.

 

۱) قبل از این مهاجرت بزرگ، مدارک مهم را جمع آوری کنید.

قبل از مهاجرت به کانادا-توریست اپ

زمانی که بخواهید مهاجرت کنید، نیاز خواهید داشت تا مدارک رسمی خود را برای ورود به کانادا آماده کنید.

اما برای اینکار، چه مدارکی مورد نیاز است؟

 • ویزای مهاجرت کانادایی و مدرک تایید اقامت دائم هر یک از افرادی که در این مهاجرت حضور دارند، باید در دست باشد
 • دو نسخه کپی از لیست جز به جز همه اقلام شخصی و خانوادگی که با خود به همراه می برید
 • دو نسخه کپی از لیست اقلامی که بعدا به دست شما خواهد رسید و در عین حال باید ارزش مالی آنها را نیز ارائه دهید.

کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام دهید


۲) آپارتمان و یا خانه ای که قصد زندگی در آن را دارید، مشخص کنید.

قبل از مهاجرت به کانادا-توریست اپ (۲)

 • قبل از مهاجرت به کانادا ، باید مکانی که قرار است در آن زندگی کنید مشخص شود. در حقیقت داشتن یک مکان برای زندگی در بدو ورود به کشوری که هیچ آشنایی با آن ندارید، عالی است. علاوه بر این، این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید که خانه ای که اجاره می کنید، باید بتوانید از پس اجاره های آن بربیاید، چرا که شما علاوه بر هزینه اجاره خانه، هزینه های بسیار زیاد دیگری نیز متحمل خواهید شد. بنابراین اگر امکان آن را دارد، یک تا دو ماه قبل از مهاجرت، وضعیت خانه ای که به آن نیاز دارید را مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر شما نمی توانید مکان دائمی برای زندگی خود قبل از مهاجرت پیدا کنید، باید هزینه اقامت در هتل یا مهمان خانه ای را فراهم کنید تا در این مدت اقامت کوتاه خود، خانه مورد نظر خود را بیابید.

کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام دهید


۳) بیمه سلامتی خصوصی خریداری کنید.

قبل از مهاجرت به کانادا-توریست اپ (۳)

 • اگرچه کانادا، بیمه سلامتی رایگانی را برای ساکنین و شهروندان خود ارائه می کند، در نهایت نیاز خواهید داشت تا بیمه سلامتی را از شرکت های خصوصی تهیه کنید تا حداقل در سه ماه اول بعد از رسیدن به کانادا، پوشش بیمه ای شما کامل باشد.
 • اگر فردی به عنوان پناهنده وارد کانادا شود، توسط برنامه های بهداشت موقت فدرال کانادا (IFHP)، تحت حمایت قرار خواهد گرفت و نیازی ندارد تا تحت بیمه درمانی خصوصی قرار بگیرد. اما همه دیگر افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند باید تحت پوشش بیمه شرکت های خصوصی قرار بگیرند تا زمانی که کارت بیمه درمانی خود را از دولت دریافت کنند.
 • تا آنجا که می توانید کارهایی که برای سلامتی باید انجام دهید، در کشور خودتان انجام دهید. به عنوان مثال هزینه دندان پزشکی در کشور کانادا بالاست. در بعضی از موارد هزینه های مربوط به زیبایی و یا حتی عمل های جراحی در کشور مادری پایین تر است و بهتر است تا فرصت دارید، اینکارها را در کشور مادری خود انجام دهید.

کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام دهید


۴) مهارت های زبانی خود را بهبود بخشید

قبل از مهاجرت به کانادا-توریست اپ (۴)

 • مهارت های خوب ارتباطی، به افراد در پیشرفت و کامیابی در کشور جدید که خانه جدید آنها خواهد بود، بسیار کمک کننده خواهد بود. اگر زبان‌های انگلیسی و فرانسه به عنوان زبان اول و مادری فرد مهاجر نباشند، باید برای بهبود مهارت های زبانی به شدت تلاش کرد. چرا که یکی از معیارهایی که برای موافقت درخواست شما برای مهاجرت وجود دارد، داشتن مدرک قبولی زبان است، اما بعد از دریافت مدرک نیز، باید همچنان به تمرین و یادگیری زبان جدید بپردازید، چرا که با وجود اطلاعات زیادی که در کتاب ها و کلاس های آموزشی یاد داده می شود، زبان محلی می تواند تا حد زیادی متفاوت باشد و اصطلاحات خود را داشته باشد.
 • این موضوع را به خاطر داشته باشید که در تعدادی از استان های کانادا، زبان فرانسه رایج تر از زبان انگلیسی است. بنابراین قبل از مهاجرت این موضوع را کاملا بررسی کرده و آگاهانه برای یادگیری زبان گام بردارید.

کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام دهید


۵) شغلی برای خود بیابید (اگر تاکنون برای خود شغلی نیافته اید)

قبل از مهاجرت به کانادا-توریست اپ (۶)

 • اگر به کانادا مهاجرت می کنید، اما برای خود شغلی ندارید، بنابراین احتمالا نیاز خواهید داشت تا بخش بزرگی از زمان و انرژی خود را برای یافتن شغل مناسب و مورد نظر خود صرف کنید. برای موفقیت در این زمینه ، مطمئن شوید که اطلاعات و رزومه خود را در بانک مشاغل دولت کانادا ثبت کرده اید تا  به این ترتیب بتوانید موقعیت ها و پست های شغلی جدید را بررسی کنید.
 • ممکن است مهاجران جدید در راه به دست آوردن مشاغل شغل در کشور کانادا دچار مشکلاتی شوند؛ به عنوان مثال، مدارک تحصیلی افراد ممکن است مورد پذیرش کانادا، و یا آن سازمان و آن دانشگاه نباشد. مهارت های زبان فرد کافی نباشد و یا اینکه بعضی از سازمان ها، به شدت به تجربه کار کانادایی داشتن، اهمیت می دهند.
 • برای دستیابی به کار، باید بیمه اجتماعی تهیه کنید تا بتوانید شماره آن را در بخش درخواست شغلی درج کنید. برای اینکار، باید مدارک اولیه لازم را به مرکز خدمات کانادا ببرید تا در مدت زمان معین، این مدرک را به شما ارائه بدهند.
کارهایی قبل از مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کانادا | شرایط مهاجرت به کانادا | مراحل مهاجرت به کانادا | مدارک مهاجرت به کانادا

۶) روابط عاطفی خود را سر و سامان دهید

قبل از مهاجرت به کانادا-توریست اپ (۷)

 • قبل از این سفر، تلاش کنید تا روابط عاطفی خود را سر و سامان دهید. زمانی که از کشور خارج شوید، دیگر نمیتوانید به راحتی به کشور خود بازگردید، چرا که فاصله زمانی و مکانی زیادی وجود دارد و علاوه بر آن، هزینه این رفت و امد بسیار بالا خواهد بود. بنابراین، باید با توجه به هدفی که بر اساس آن این مهاجرت را انتخاب کرده اید، بسیار محکم و قوی، به این جدایی ها و فاصله ها احترام بگذارید و تلاش کنید تا از لحاظ شخصیتی و روانی خود را برای زندگی در کشوری با فرهنگ و زبان متفاوت آماده کنید.

۷) درخواست شهروندی کانادا، گام آخر.

قبل از مهاجرت به کانادا-توریست اپ (۸)

 • بعد از اینکه درخواست اقامت دائم را به دست آوردید و به کشور کانادا مهاجرت کردید، هنوز مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا بتوانید به عنوان یک شهروند کانادایی در نظر گرفته شوید. اولین کار برای اینکه به عنوان شهروند در نظر گرفته شوید، آن است که درخواست شهروندی را به دولت فدرال کانادا، ارائه دهید.
 • برای این درخواست، حداقل بعد از ۴ سال اقامت در کانادا، اقدام کنید. علاوه بر آن، حداقل سن قانونی برای ارائه این درخواست، ۱۸ سال است.
 • توانایی صحبت کردن به انگلیسی و یا فرانسه و آگاهی داشتن از پروتوکل های اجتماعی کانادا و گذراندن امتحان دولت و سیاست کانادا از دیگر مواردی است که قبل از ارائه این درخواست، باید تهیه کرده باشید.

 

به این ترتیب، می توانید با انجام موارد بالا، آسوده خاطرتر خود را برای یکی از بزرگترین تصمیم های زندگی خود آماده کنید و انتظار داشتن روزهای خوب و تحقق رویای خود برای داشتن یک زندگی بهتر را تحقق بخشید. در این زمینه، توریست اپ از تجربیات افرادی که این تصمیم بزرگ را گرفته اند استقبال می کند.

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *