alexa 10 تا از قوانین ارمنستان که حتما باید بدانید | توریست اپ ( مترجم )
logo

۱۰ تا از قوانین ارمنستان که حتما باید بدانید

۱۰ تا از قوانین ارمنستان که حتما باید بدانید

۱۰ تا از قوانین ارمنستان که حتما باید بدانید

اگر قصد سفر و بازید از کشور ارمنستان را دارید، دانستن حقایق و قوانین ارمنستان می تواند به شما در ایجاد آگاهی های لازم برای روبرو شدن با وقایع پیش رو کمک کند. قوانین و دانستنی‌هایی که در این سفر می‌تواند سفر خوشی برایتان فراهم کند. کشور ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ما در شمال غربی ایران است و همه ساله گردشگران زیادی از کشورهای منطقه به خود می پذیرد. مردم ارمنی یکی از آرام‌ترین و پاک‌ترین مردمان جهان محسوب می‌شوند و ایمنی در این کشور به راستی بالاست. دولت ارمنستان برای همه مسافرانی که به این کشور سفر می‌کنند، قوانین مشخصی را وضع کرده است  و همگی گردشگران نیز موظف به اجرای آن هستند. اما اگر بخواهیم مهم‌ترین قوانین را به اطلاع شما خوانندگان گرامی برسانیم، می‌توانیم نکات زیر را ارائه کنیم که در کنار چند دانستنی مهم از سفر به ارمنستان آورده شده است. اگر برنامه سفر به این کشور همسایه با مردمان پاک و صادق را دارید، می‌توانید با توریست اپ همراه شوید.

 

داروهای کدئین دار

قوانین-ارمنستان-توریست-اپ
داروهای کدئین دار یکی از موارد مشکوک همیشگی برای سفرهاست. ارمنستان نیز همانند سایر کشورهای جهان مقرارات خاص خود را برای این نوع از داروها دارد. اگر این داروها را با پکیج ارزان تور به کشور ارمنستان حمل کنید، به معنی حمل مواد مخدر محسوب شده و مشمول مجازات کشور ارمنستان خواهید بود. البته به همراه داشتن نسخه پزشک می تواند مانع از اینکار شود.

 


گواهینامه رانندگی

قوانین-ارمنستان-توریست-اپ (۲)
ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران محسوب می شود، از همین رو، بسیاری تمایل دارند با اتومبیل شخصی خود به این کشور مسافرت کنند، اما اگر شما نیز قصد مسافرت به این کشور با اتومبیل را دارید، باید به خاطر داشته باشید که نیاز به گواهینامه بین المللی IDP دارید.


بازرسی

قوانین-ارمنستان-توریست-اپ (۳)
زمانی که از طریق تور آژانس های گردشگری معتبر وارد خاک کشور ارمنستان می شوید، تلاش کنید مطابق با قوانینی که در این کشور اجرا می شود، عمل کنید، در غیر اینصورت، در صورت مشاهده توسط پلیس، مجازات خواهید شد. البته به یاد داشته باشید که بسیاری از قوانین مربوط به حقوق شهروندی در این کشور کاملا مشخص است.


درگیری خیابانی

قوانین-ارمنستان-توریست-اپ (۴)
درگیری های خیابانی در ارمنستان نیز، مجازات سنگینی به همراه دارد، بنابراین تلاش کنید تا حد امکان از این مورد بپرهیزید. البته اگر چه وقوع این اتفاق به ندرت خواهد بود، اما اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، می توانید موضوع را پلیس های خیابانی در میان بگذارید تا موضوع به ضرر شما تمام نشود. اگر در ایجاد ارتباط زبان ارمنی در چنین موقعیت هایی دچار مشکل شدید، می توانید با در دست داشتن اپلیکیشن توریست اپ، این مشکل را به راحتی رفع کنید.

بی احترامی به خانم ها

قوانین-ارمنستان-توریست-اپ (۵)
متلک گویی به خانم ها در معابر عمومی و دیگر مکان ها، نه تنها کار شایسته ای نیست، بلکه مورد خشم پلیس ها قرار گرفته و جریمه خواهید شد.


عبور از خیابان

قوانین-ارمنستان-توریست-اپ (۶)
در کشور ارمنستان، حتی عبور و مرور از عرض خیابان دارای مقررات است. شما نمی توانید از وسط خیابان های این کشور عبور کنید، مگر مکان هایی که برای اینکار مشخص شده اند. بنابراین تلاش کنید تا حد امکان از پیاده روها تردد کنید.


مصرف مشروبات الکلی

قوانین-ارمنستان-توریست-اپ (۸)
اگر چه مصرف مشروبات الکلی در کشور ارمنستان آزاد است، اما استفاده از آن نیز قوانین خود را دارد. به عنوان مثال، شما نمی توانید به جز مکان های ویژه ای که برای مصرف مشروبات الکلی وجود دارد، در جای دیگری الکل مصرف کنید. حتی بعد از زمان های مخصوص، مانند ۱۱ شب، باید مصرف نوشیدنی های الکل دار در مکان های مشخص با احتیاط انجام شود، در غیر اینصورت جریمه در پی خواهد داشت.


تاریخ و مذهب

قوانین-ارمنستان-توریست-اپ (۹)
ارمنستان یکی از آن کشورهایی است که به تاریخ و مصائبی که برای اجدادشان پیش آمده توجه ویژه ای دارد. به خاطر داشته باشید که بی احترامی کردن به تاریخ آنان مخصوصا نسل کشی ارامنه، مجازات سختی را در پیش دارد. علاوه بر آن به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان در کلیساها، با صدای بلند صحبت نکنید.

 

آواز خواندن در خیابان

قوانین-ارمنستان-توریست-اپ (۱۰)

یکی دیگر از ممنوعیت هایی که کشور ارمنستان برای محلیان و گردشگران در نظر گرفته است، آواز خواندن در خیابان و در ساعات دیر وقت است که جدا باید از آن خودداری کنید. البته برای آواز و رقص مکان هایی در نظر گرفته شده که می توانید به این مکان ها مراجعه کنید.


پوشش در کلیسا

قوانین-ارمنستان-توریست-اپ (۱۱)
ارمنستان به مکان های مذهبی خود نیز، به ویژه کلیساها، اهمیت ویژه ای می دهد. بنابراین در هنگام بازدید پکیج تور خارجی از این اماکن، به پوشش خود، دقت کنید و البته این موضوع صرفا محدود به خانم ها نمی شود و آقایان نیز موظفند، شئونات لازم را اجرا کنند.


دانستنی‌های قبل از سفر به ارمنستان

قوانین و دانستنی ارمنستان

۱) بیرون از پایتخت ارمنستان، ایروان، متوجه خواهید شد که افراد نمی‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، چرا که گویش آنها به زبان ارمنی با الفبای ویژه خود آنهاست. این موضوع به ویژه در زمان خرید سوغاتی از ارمنستان، اهمیت ویژه ای پیدا می کند. همچنین زبان دوم رایج در این کشور، روسی است و بسیاری از مردم ارمنی، این زبان را به خوبی متوجه می‌ شوند و صحبت میکنند.

۲) نشانه های جادهای معمولا به زبان انگلیسی و ارمنی است. همچنین بهتر است واژه های ضروری را بیاموزید: سلام (barev) و ممنون (mersi). البته اگر با تورهای مسافربری به این سفر می روید، امکان ارتباط گرفتن برای شما راحت تر خواهد بود.

۳) ارمنی ها مردمانی با رفتاری بسیار دوستانه هستند و اگر به مشکلی برخورد کردید، به راحتی میتوانند شما را کمک کنند.

۴) پول رایج ارمنی ها درام است و از لحاظ هزینه سفر با تور های مختلف ، یکی از کشورهای با هزینه مناسب محسوب می شود و غذاهای ارمنستان نیز خوشمزه و البته ارزان هستند.

۵) در سفر به ارمنستان از لحاظ ایمنی، می توانید مطمئن باشید. تنها منطقه ای که می توانید در آن احساس ناامنی کنید، مرز قره باغ ناگورنو (Nagorno Karabakh) است. مرز بین آذربایجان و ارمنستان نیز بسته است و بهتر است از ورود به این مرز جلوگیری کنید. همچنین مرز ارمنستان با ترکیه نیز به دلیل نزاع هایی که این دو کشور دارند، بسته شده و نمی توانید به آنجا بروید.

در هر حال، از آنجایی که شما به کشوری دیگر سفر کرده اید، باید به قوانین آن کشور احترام گذاشته و تلاش کنید با رعایت آن قوانین، لحظات لذت بخش تری را برای خود فراهم کنید. اگر در سفر به این کشور، با قوانین جدید و آداب و رسوم خاصی آشنا شدید که باید در این کشور رعایت شوند، می توانید در ادامه این مقاله با ما و خوانندگان ما در میان بگذارید.

 

منبع: www.armeniacis.com , www.agencytravel.ir , www.farang.ir

/

۱۰ تا از قوانین ارمنستان که حتما باید بدانید

۱۰ تا از قوانین ارمنستان که حتما باید بدانید

۱۰ تا از قوانین ارمنستان که حتما باید بدانید

۱۰ تا از قوانین ارمنستان که حتما باید بدانید

قوانین ارمنستان | قوانین ارمنستان | سفر به ارمنستان | راهنمای سفر به ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3
دیدگاه

  1. علی گفت:

    از هموطنای عزیزم عاجزانه خواهش میکنم که د ر صورت رفتن به ارمنستان از رفتن به دیسکوی من و تو اکیدا خودداری کنن که در اونجا افراد کلاش زیادی در کمین شما واسه خالی کردن جیبتون نشستن و همچنین محیط بسیار آلوده و زننده ای داره

  2. مهدی گفت:

    هم وطن های عزیز توجه کنن دیسکو های ایرانی مثل من و تو توی ایروان اصلا دیسکو نیست لطفا نرین جای آدمای خراب و تیغ زنه

  3. حسن گفت:

    ایرانی های عزیز حواستون باشه به هیچ عنوان دیسکو ۴everتو ارمنستان رو نرین. ی مشت تیغ زن اونجان ک مجبورتون میکنن پول میز کناریتون رو شما حساب کنین. خیلی عوضی ان.اصلا دیسکو تو ارمنستان نرین از ما گفتن.