alexa با قوانین و دانستنی کشور مالزی آشنا شوید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

قوانین و دانستنی مالزی

قوانین و دانستنی مالزی

قوانین و دانستنی مالزی

یکی از کشورهای عجیب واقع در بخش جنوب شرقی آسیا مالزی می‌باشد. به نظر می‌رسد این کشور از هیچ لحاظی به دیگر کشورها شباهت ندارد

لینک های مرتبط
  سوغات مالزی ، یادگاری‌هایی متنوع و منحصر به فرد

  مراکز خرید مالزی جایی برای خریدهای متنوع و زیبا

  به مالزی مهاجرت کنید

  بهترین دانشگاه های مالزی

و تفاوت های قابل توجهی با دیگر کشورها دارد. در این مقاله قصد داریم تا چندین نکته جالب در رابطه با سفر به کشور مالزی را بیان نماییم.

سعی کرده ایم در این مقاله مهمترین نکات در رابطه با دین، فرهنگ محلی مردم کشور مالزی،پول این کشور و مزایای استفاده از وسایل نقلیه عمومی را برای گردشگران بیان کنیم. این مقاله لیستی جامع و کامل در رابطه با دانستنی های جالب در رابطه با سفر به کشور مالزی را ارائه می دهد. توریست اپ در این مقاله شما را با جالبترین نکات و دانستنی در مورد کشور مالزی آشنا خواهد کرد.

 

دانستنی های جالب در مورد مالزی و مردمان بومی آن

دانستنی های کشور مالزی

 • کشور مالزی دارای آب‌وهوای گرمسیری است، یعنی در اکثر فصل‌های سال آب‌وهوای آن گرم و مرطوب می‌باشد. هوای این کشور به‌قدری گرم و مرطوب است که گاهی اوقات پیاده‌روی در طول شهر را برای شما غیرممکن می‌سازد. توصیه می‌کنیم که در سفر به این کشور همواره یک بطری آب به همراه خود داشته باشید.

 

 • به دلیل وجود جنگل‌های باران‌زا، درختان نخل و علف‌ها تمامی نقاط این کشور سبز می‌باشد. به‌طوری‌که می‌توان گفت در اکثر فصل‌های سال تمام گیاهان و درختان موجود در این کشور سرسبز هستند.

 

 • افراد با نژادهای مختلف در این کشور زندگی می‌کنند. به‌طوری‌که می‌توان در این کشور افرادی با ملیت و نژادهای مالزی، هندی و حتی چینی یافت. اکثر ساکنین این کشور دارای ملیت چینی هستند. مهاجران و گردشگران زیادی نیز سالانه به این کشور می‌روند.

 

 • همچنین در این کشور دو ملیت مالایی و مالزیایی وجود دارند که دارای تفاوت‌های قابل‌توجهی با یکدیگر می‌باشند. افراد با ملیت مالایی یک گروه قومی می‌باشند که در کشور مالزی و کشورهای همسایه زندگی می‌کنند. ملیت مالزیایی نیز به افراد بومی این کشور نسبت داده می‌شود، نکته قابل‌توجه در رابطه با این دو ملیت این است که تنها نیمی از مردم این کشور دارای ملیت مالایی هستند.

 

 • از آنجا که یکی از زبان‌های رسمی کشور مالزی انگلیسی می‌باشد، این زبان به‌طور گسترده در این کشور مورداستفاده قرار می‌گیرد و می‌توان گفت یکی از دلایل جذب گردشگران به این کشور استفاده از همین زبان به‌طور گسترده است. یکی دیگر از زبان‌هایی که در کشور مالزی زیاد مورداستفاده قرار می‌گیرد زبان باهاسا مالزی می‌باشد.

 

 • مردم این کشور دارای روابط اجتماعی قوی نیستند و این بدین معنا نیست که این افراد مغرور هستند بلکه بدین معناست که همانند بومیان تایلند به‌راحتی به شما لبخند نمی‌زنند و برای برقراری روابط اجتماعی دارای روش منحصربه‌فرد خود هستند.

 

 • همچنین افراد این کشور زیاد فعال نیستند و معمولاً کارهای خود را با سرعتی آهسته انجام می‌دهند، دقیقا برخلاف بومیان تایلند که افرادی فعال و پویا هستند.

 

 • کشور مالزی یکی از آزادترین کشورهای اسلامی است و اکثر افراد ساکن در این کشور پیرو قوانین دین اسلام هستند.

قوانین و دانستنی های کشور مالزی

مسافرت و گردشگری به مالزی

کشور مالزی

 • در مقایسه با دیگر کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا رشته کوهنوردی در این کشور طرفداران کمی دارد. از آنجا که می دانیم متاسفانه اکثر افراد برای تلف کردن وقت خود به سفر می روند و یکی از تفریحات اکثر افراد مصرف نوشیدنی های الکلی می‌باشد، از آنجا که قیمت مواد الکلی در این کشور بالاست و خرید آن ها مشکل است تعداد افرادی که در این کشور به سفر یا کوهنوردی می روند در مقایسه با دیگر کشورها کم است.

 

 • یکی از کوچک ترین پارک های جهان به نام پارک ملی پنانگ در این کشور واقع شده است. البته معیار ما برای سنجش کوچک بودن آن صرفا اندازه آن نیست. این پارک ملی دارای یکی از بهترین مسیرهای پیاده‌روی که تاکنون دیده ایم می‌باشد.

 

 • به طور کلی می‌توان گفت بدترین سواحل در جهان سواحل پنانگ می‌باشند. مقدار شن موجود در این سواحل بسیار کم می‌باشد و همچنین یکی دیگر از معایب این سواحل تمیز نبودن شن و آب آن می‌باشد. و همچنین می‌توان گفت یکی از بدترین معایب این سواحل این است که به دلیل وجود عروس دریایی به مقدار فراوان در این سواحل برای شنا کردن مناسب نمی‌باشند.

 

 • در بین سواحل موجود در پارک ملی پنانگ ساحل لاک‌پشت از دیگر سواحل مستثنی می‌باشد. آب و شن موجود در این ساحل تمیز است، اما باز هم شنا کردن در این ساحل مجاز نمی‌باشد.

قوانین و دانستنی های کشور مالزی

جاهای دیدنی مالزی

 • در خیابان های شهر جورج قادر به مشاهده نقاشی های سه بعدی جذاب خواهید بود و می‌توان گفت یکی از مطلوب ترین جاذبه های گردشگری مالزی همین نقاشی های سه بعدی در خیابان های آن است. البته توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که این هنرهای سه بعدی را می‌توان در دیگر شهرهای مالزی مشاهده کرد.

 

 • اگر در سفر خود به کشور مالزی مجبور شدید تا بین شهر جورج و مالاکا یک مورد را انتخاب نمایید، توصیه می کنیم به مالاکا بروید. هرچند هر دو شهر در سایت میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند اما مالاکا به دلیل وجود خرابه های قدیمی، ساختمان ها و رودخانه های زیبا جذاب تر می‌باشد. علاوه بر این موارد می‌توان گفت شهر مالاکا از لحاظ تاریخی نیز جذاب تر است.

 

 • یک تله گردگشری در کشور مالزی تپه پنانگ می‌باشد. هرچند برای رسیدن به این تپه دو ساعت در راه بودیم اما ارزشش را داشت زیرا این تپه دارای منظره شگفت‌انگیز بود. اگرچه برای رسیدن به این تپه مجبور به صبر کردن بودیم و این صبر ارزشش را داشت، اما واقعا پس از اینکه دو ساعت در راه بودیم واقعا دیگر حوصله ای برایمان باقی نمانده بود.

 

 • سواحل لانگاکی واقع در کشور مالزی نسبت به سواحل پنانگ بهتر هستند اما باز هم این سواحل بهشتی که تصورش را می کنید نیستند. این سواحل را هم سطح با سواحل تایلند رتبه بندی می کنیم. هرچند این سواحل شباهتی به جزایر پرهنتیان یا کوه تاکیو در کامبوج ندارند.

 

 • البته بهترین جاذبه های گردشگری لانگاکی سواحل آن نیستند و می‌توان گفت علت شهرت یافتن این منطقه در سطح جهانی پارک کیلیم کارست جئوفارست می‌باشد که به دلیل وجود باتلاق ها و تپه های اطراف دریای آندامان شهرت یافته اند.

قوانین و دانستنی های کشور مالزی

برج پتروناس

 • ساکنین کشور مالزی می دانند که پارک ها را دقیقا چگونه بسازند به‌طوری که تمامی پارک های ملی و پارک های شهری که در کشور مالزی به آن جا رفته ایم بسیار هیجان‌انگیز می‌باشند. اگر قصد سفر به کشور مالزی را دارید تا جای ممکن از پارک های موجود در آن دیدن کنید.

 

 • اگر قصد بازدید از برج‌های پتروناس را دارید حتما بلیط آن را از قبل تهیه کنید زیرا تمامی بلیط های آن به سرعت به فروش می‌رسند. هرچند می‌توان گفت یکی از گران‌ترین موارد در کشور مالزی همین بلیط ها هستند اما خرید این بلیط ها واقعا ارزش دارند. این برج‌ها ساختمان‌های هیجان‌انگیز با منظره‌های شگفت‌انگیز هستند.

 

 • اما اگر قصد سفر به سواحل بهشتی در کشور مالزی را دارید حتما مجمع‌الجزایر پرهنتیان و لاک‌پشت در جزیره پرهنتیان بزرگ را به‌عنوان مقصد در نظر بگیرید.

 

 • علاوه بر آن، جزایر پرهنتیان مکانی عالی برای غواصی می‌باشند. رفتن به غواصی در این مکان برای شما جذاب و شگفت‌انگیز خواهد بود.

 

 • قدیمی‌ترین جنگل‌های استوایی در سطح جهان در پارک ملی تامان نگارا کشور مالزی قرارگرفته‌اند. این پارک می‌تواند برای دوستداران طبیعت گزینه‌ای عالی باشد. این مکان برای علاقه‌مندان به پیاده‌روی‌های چندروزه یا علاقه‌مندان به پیاده‌روی در طول جنگل عالی می‌باشد.

قوانین و دانستنی های کشور مالزی

خوردن و آشامیدن در مالزی

جاذبه های گردشگری کشور مالزی

 

 • غذاهای مالزیایی تا حد زیادی تحت تأثیر غذاهای هندی قرارگرفته‌اند؛ بنابراین، بسیاری از غذاهای خوشمزه مالزیایی مثل ناسی لماک، روتی کانای، چاپاتی یا بریانی یا گونه‌ای از غذاهای هندی هستند و یا تحت تأثیر آن‌ها قرار گرفته‌اند.

 

 • مصرف نوشیدنی‌های الکلی در سفر به کشور مالزی و داخل رستوران‌های این کشور مجاز نمی‌باشد و این یک فرهنگ است. در عوض آن‌ها چای یا قهوه را به‌عنوان نوشیدنی ارائه می‌دهند.

 

 • در این کشور همچنین چیزی به نام ایپوه یا قهوه سفید به گردشگران ارائه می‌شود. این نوشیدنی از سرخ کردن دانه‌های قهوه با استفاده از کره تهیه می‌شود، باید آن‌ها را دم کنید و با استفاده از شیر غلیظ که حالت خامه‌ای دارد شیرین کرده و سپس آن را مصرف کنید. طعم این نوشیدنی فوق‌العاده می‌باشد.

 

 • خوردن یک صبحانه پرتغالی در سفر به کشور مالزی ایدئال می‌باشد. قهوه و نان تست با کره و کایا به‌عنوان صبحانه مصرف می‌شوند. کایا مربای ساخته‌شده از نارگیل، تخم‌مرغ و کارامل می‌باشد. طعم آن بسیار لذیذ است توصیه می‌کنیم حتماً آن را امتحان کنید.

قوانین و دانستنی های کشور مالزی

پول و هزینه سفر به کشور مالزی

هزینه های کشور مالزی

 • در طول ۲ سال گذشته، واحد پول مالزی بسیار کاهش یافت و این موضوع باعث شد قیمت همه‌چیز برای خارجیان که از واحدهای پول خارجی استفاده می‌کنند بسیار ارزان شود. در این دو سال، ارزش یک دلار از ۳٫۶ به ۴٫۴ واحد پول مالزی افزایش یافت، به این معناست که همه‌چیز ۲۰ تا ۲۵% ارزان‌تر شد.

 

 • این موضوع باعث ارزان‌تر شدن سفر به کشور مالزی شد. هزینه مورد نیاز برای سفر به کشور مالزی برای هر روز تنها ۵۰ یورو خواهد بود. البته می‌توان گفت این ۵۰ یورو شامل تمامی هزینه‌ها از جمله غذا، کالا، استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، ویزا و حتی هدایا می‌باشد.

 

 • قیمت غذا در کشور مالزی بسیار پایین است. هرچند کشور مالزی در تهیه غذاهای خود تمامی استانداردهای موجود در جنوب شرقی آسیا را رعایت می‌کنند اما قیمت‌ها بسیار پایین است به‌ طوری‌ که چند وعده غذایی کامل را می‌توان تنها با پرداخت یک یورو دریافت کرد.

 

 • در مقصدهای گردشگری زیادی در این کشور، حتی در مقصدهایی با بیشترین تعداد گردشگران مثل تامان نگارا و جزایر پرهنتیان عابر بانک وجود ندارد. از این موضوع آگاه باشید و همیشه همراه خود پول نقد داشته باشید.

 

 • علاوه بر این، گاهی اوقات قیمت برخی از اجناس در کشور مالزی دارای مالیات می باشند. به نظر می‌رسد این امر دارای قانون مشخصی نیست و همین مسئله بسیار ناراحت‌کننده می‌باشد.

 

اگر می خواهید در مورد کشورهای مختلف بیشتر بدانید می توانید اپلیکیشن توریست اپ را دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *