alexa با قوانین و دانستنی های سوئیس آشنا شوید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

قوانین و دانستنی های سوئیس

قوانین و دانستنی های سوئیس

قوانین و دانستنی های سوئیس

قوانین و دانستنی هایی در سوئیس وجود دارد که می تواند برای افرادی که قصد گردشگری و یا مهاجرت به این کشور دوست‌داشتنی و قانونمند را دارند مفید باشد. همچنین جاذبه‌های گردشگری سوئیس برای یافتن اطلاعات توریستی این کشور ثروتمند و آزاد لازم است تا با برنامه‌ریزی بهتری برای اقامت در این کشور اقدام کرد.

قوانین و دانستنی های سوئیس یکی از چیزهایی است که بهتر است قبل از مسافرت و گشت و گذار در این کشور از آن اطلاع داشته باشید. سوئیس یک کشور متمدن و جز ثروتمندترین کشورهای دنیاست که آزادی اقتصادی و سیاسی در آن زبانزد است. پایتخت کشور سوئیس شهر برن است و واحد پول آن فرانک سوئیس است. مردم سوئیس به زبان‌های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، رومانی، تیچینو و … صحبت می‌کنند که می‌توان تنوع زبان‌های مختلف را در این کشور کوچک مشاهده کرد. هر کشوری یک سری قوانین و دانستنی های عجیب و غریب دارد که شنیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. به همین خاطر در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در مورد کشور سوئیس که مورد نیاز یک گردشگر است یا ممکن است برای هر کسی جالب باشد ارائه کنیم.

 

دانستنی های سوئیس و شناخت بهتر این کشور

با قوانین و دانستنی های سوئیس آشنا شوید

کشور سوئیس یکی از کشورهایی است که جز بهترین کشورهای دنیا برای زندگی قلمداد می‌شود و یک سری تمهیداتی که برای مردم خود فراهم آورده است، این کشور را منحصر به فرد کرده است. سن امید در سوئیس بسیار بالاست و سابقه طولانی در بی طرفی سیاسی و نظامی از خود نشان داده است.

 قوانین و دانستنی های سوئیس

دانستنی های سوئیس در مورد جمعیت، جغرافیا و آب‌وهوا

قوانین و دانستنی های سوئیس

کشور سوئیس از لحاظ جغرافیایی در منطقه‌ی غربی اروپا و هم‌جوار با کشورهایی مانند اتریش، آلمان، فرانسه و ایتالیا است. رشته‌کوه‌های متعدد و ارتفاعات باعث شده تا اختلافات آب‌وهوایی در این کشور و در مسافت‌های کوتاه زیاد باشد. مساحت این کشور ۴۱٫۲۹۰ کیلومتر مربع است و مختصات جغرافیای آن ۴۷ درجه شمالی و ۸ درجه شرقی است.به طور کلی آب و هوای سوئیس معتدل کوهستانی است و اکثر اوقات ابری و بارانی است.

کشور سوئیس دارای ۷۵۹۱۴۰۰ نفر جمعیت است که اکثر مردم مسیحی‌اند. یکی از دانستنی های سوئیس گرایش آنها به دین اسلام است که باعث شده تا دومین دین پرطرفدار پس از مسیحیت در بین مردم این کشور دین اسلام باشد.

قوانین کشور سوئیس

دانستنی های سوئیس در مورد روحیات جالب و چندگانه‌ی مردم

قوانین و دانستنی های سوئیس

مردم سوئیس دارای روحیاتی شاد و متحد هستند که تلفیقی زیبا از فرهنگ‌های ناب و اصیل اروپایی را در قسمت‌های مختلف کشور خود دارا می‌باشند. بدین صورت که در بخش‌های شمال و شمال شرقی فرهنگ سخت کوشی، صداقت و نظم‌پذیری آلمانی‌ها را می‌توان دید، در بخش جنوب غرب و همسایگی فرانسه، زندگی آزادانه و لذت‌بخش مشاهده می‌شود و نمود فرهنگ ایتالیایی را نیز در جنوب شرق آن می‌توان دید.

روحیات و فرهنگ مردم سوئیس بسیار جالب است، آنها به شدت از فرهنگ و آداب و رسوم خود محافظت می‌کنند.

جامعه‌ی سنتی سوئیس‌ها جامعه‌ای مرد سالار است که نقش زنان و مردان به وضوح در آن تعریف شده است که در زندگی مدرن به تدریج در حال ناپدید شدن است. ازدواج نیز بر اساس رضایت طرفین است و همسایگی و ارتباطات قبل از ازدواج برای شناخت بهتر در فرهنگ سوئیس معمول است. روحیات مردم سوئیس نشان می‌دهد که احترام به حریم خصوصی و رفتارهای مؤدبانه در تعاملات اجتماعی در جامعه‌ی سوئیس اهمیت بالایی دارد. همچنین تمیزی و بهداشت محیط برای سوئیسی‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد.

قوانین و دانستنی های سوئیس و فرهنگ مردم سوئیس

دانستنی های سوئیس در رابطه با تغذیه

قوانین و دانستنی های سوئیس

مواد اصلی غذای سوئیسی‌ها سیب‌زمینی و پنیر است. اکثر غذاهای سوئیسی ساده هستند و به صورت منطقه ای تحت تأثیر غذاهای ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی قرار می‌گیرد. Zürcher Geschnetzeltes یک ظرف غذای سنتی در بین سوئیسی‌ها است که دارای سس کرم دار با قارچ طعم دار و گوشت گوساله و سیب‌زمینی است. یکی از مواد خوراکی معروف سوئیسی‌ها، شکلات و پنیر آن‌هاست. اگر می‌خواهید از دانستنی های سوئیس در مورد مواد غذایی‌شان بدانید، پنیرهای آینتزلر، وهرین، امنتال و … را باید بشناسید؛ زیرا از مهم‌ترین پنیرهایی هستند که در سوئیس یافت می‌شوند. fondue نیز یک غذای پنیری محبوب در کشور سوئیس است.

جالب است بدانید که بیشتر رستوران‌های سنتی در سوئیس در زمین‌های سنگی و در فضاهای جنگل‌ها و درختی ساخته می‌شوند و غذاهای محلی و سنتی را ارائه می‌دهند.

نوشیدنی‌های آب سیب، شکلاتی، ریولا که یک نوشیدنی لاکتوزی است و … جز محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در سوئیس است.

دانستنی های کشور سوئیس

قوانین و دانستنی های سوئیس که ممکن است جالب باشند

قوانین و دانستنی های سوئیس

یک سری قوانین در سوئیس وجود دارد که برای برخی از افراد می‌تواند بسیار جالب باشد. این قوانین برای شهروندان عادی شده است ولی گردشگران یا مهاجرانی که به این کشور سفر می‌کنند برایشان کمی تعجب‌آور است.

 1. ساعت ۱۰ شب به بعد نباید درب ماشین خود را باز و بسته کنید زیرا ممکن است به آسایش شهروندان لطمه بزند.
 2. در روزهای یکشنبه یک سری کارها را نمی‌توانید انجام دهید. به عنوان مثال شما در روز یکشنبه نمی‌توانید دوچرخه‌سواری کنید، ماشین خود را بشویید، لباس‌های خود را آویزان کنید و بسیاری از کارهای دیگر که در این روز ممنوع است؛ زیرا روز یکشنبه روز استراحت است و کسی حق ندارد برای دیگران مزاحمت ایجاد کند. به گونه‌ای که بهتر است در خانه بمانید و فقط کتاب بخوانید زیرا ممکن است صدای در دیگران را اذیت کند و جریمه شوید.

 

 1. قوانین و مقرراتی در مورد نگهداری حیوانات نیز وجود دارد، به عنوان مثال سگ نیز مشمول مالیات می‌شد؛ یعنی هر کسی که در خانه‌ی خود از سگ نگهداری می‌کند باید برای آن مالیات بپردازد.
 2. یکی از قوانین و دانستنی های سوئیس این است که سوئیسی‌ها نمی‌توانند هر اسمی که دوست داشتند بر روی فرزندان خود بگذارند. در سوئیس آینده‌ی فرزندان بسیار مهم است و از همان ابتدا که تعیین اسم برای فرزند است باید تمامی حقوق آن‌ها رعایت شود تا در آینده به خاطر اسم مسخره یا سرخورده نشوند.

 

 1. استفاده از شیلنگ‌های فشار قوی برای شستشوی ماشین ممنوع است زیرا احتمال آلودگی آب‌های زیرزمینی و محیط‌زیست وجود دارد.
 2. یکی از قوانین عجیب و غریب سوئیس‌ها این است که در حین اسکی کردن نمی‌توانید آواز بخوانید.
 3. با وجود این که کشور سوئیس کمترین حضور در جنگ‌های مختلف را داشته است، اما یکی از قوانین ساخت و ساز خانه‌ها، داشتن یک پناهگاه امن در هر خانه‌ای برای فرار از حملات هسته‌ای است.

با دانستنی های سوئیس آشنا شوید

دانستنی های سوئیس و جاذبه‌های گردشگری

بهترین و زیباترین مکان های دیدنی سوئیس

گردشگرانی که به کشورهای مختلف از جمله سوئیس سفر می‌کنند، قبل از هر چیز دوست دارند جاذبه‌های گردشگری را در آن منطقه بررسی کنند. سوئیس جز کشورهای زیبا است که سالانه تعداد زیادی توریست را به سمت خود می‌کشاند.

 1. Matterhorn یکی از مناطق گردشگری جالب در کشور سوئیس است که کوهنوردان زیادی را در تابستان به سمت خود می‌کشاند. این منطقه یکی از مرتفع‌ترین قسمت‌های کوه‌های آلپ است. چهار قسمت شیب دار آن در چهار جهت قطب‌نما قرار می‌گیرد. این کوه در مرز ایتالیا و سوئیس قرار دارد. علاوه بر کوهنوردی می‌توانید از روستای زرمات نیز لذت ببرید و از اسکی، گشت و گذار در طبیعت و اسب‌سواری نهایت بهره را ببرید. در این منطقه هیچ ماشینی رفت و آمد نمی‌کند و همین امر باعث شده تا آرامش خاصی در آن جریان داشته باشد.
 2. یونوگرافوچ یا قله ی اروپا یکی از محبوب‌ترین تجربیات در اورنبرن برنیز است. یخچال طبیعی طولانی در این ناحیه واقع شده است.

 1. یکی از استراحتگاه‌های تعطیلات تابستانی سوئیس Interlaken باغ‌های گل، هتل‌ها، کافه‌ها و قایقرانی از تفریحات این ناحیه‌ی زیبا است.
 2. شهر زیبای لوسرن در مرکز سوئیس یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این کشور است که بهتر است جز دانستنی های سوئیس قرار گیرد. کوه‌های بلند و دریاچه‌ی آن در کنار طراحی زیبای شهری و تفرجگاه‌های که در این مناطق وجود دارد آن را به یک هدف گردشگری معروف تبدیل کرده است و می‌توانید سفر خوشی به این شهر زیبا داشته باشید.
 3. علاوه بر وجود طبیعتی زیبا در سوئیس می‌توانید از موزه‌ها، خانه‌های قدیمی، پارک‌های متعدد و ورزش‌های جالب مانند هاکی روی یخ در شهر زیبای برن لذت ببرید. خیابان‌های زیبا و سنگ‌فرش در این منطقه باعث شده تا هر کسی خود را در محیطی جالب تصور کند.
 4. آبشار زیبای راین که در آخرین عصر یخبندان به وجود آمده است بزرگ‌ترین آبشار اروپا است. آبشاری با حجم آب خروجی فراوان. می‌توانید با قایق به دل آبشار بروید و قدرت و عظمت این آبشار زیبا و جالب را مشاهده کنید.

 بهترین جاهای دیدنی سوئیس

دانستنی های سوئیس تعداد زیادی دارند که هر کدام می‌تواند در نوع خود برای هر گردشگر جالب باشد. قوانین متعدد و آرامشی که در شهرهای این کشور می بینید جز بهترین خاطرات هر کسی است که به آرامش نیاز دارد. شاید یکی از دلایل این که سوئیسی‌ها افرادی با روحیه عالی و شاد هستند همین توجه بیش از اندازه به آسایش آن‌ها است.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *