alexa قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل - توریست اپ
logo

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

کشور کوچک هلند در حوزه پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا واقع شده که جمعیت آن شانزده و نیم میلیون است و اکثرشان مسیحی پروتستان هستند. مسلمانان هلند کم بوده و در حدود یک میلیون نفر هستند. آمستردام پایتخت هلند است،ادارات و وزارت خانه های هلند بخاطر این که فقط در پایتخت متمرکز نباشند در شهر لاهه یا اطراف آن جای گرفته اند. بخش اصلی و اروپایی هلند، بخش اصلی آن را تشکیل می دهد که البته در آمریکای مرکزی نیز جزایری را در بر می گیرد. آلمان همسایه شرقی و بلژیک همسایه جنوبی و بریتانیا، همسایه غربی آن است. با توریست اپ در جالب‌‌ترین قوانین و دانستنی های هلند همراه باشید.

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

جغرافیای طبیعی کشور هلند

جغزافیای هلند

بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و مساحت و تعداد اسکله های این بندر باعث شده تا در شمار بزرگترین بنادر اروپا باشد. دریاچه ها ۲۰ درصد هلند را اشغال کرده اند. کشور هلند همچون دلتای سرسبزی است که رودخانه هایی مثل راین از بین آن می گذرد. در کشور هلند شما کوهی را مشاهده نمی کنید و ارتفاع بلندترین تپه به ۳۲۲ متر می رسد که در جنوب کشور واقع شده است.

خاک هلند ، از نوع ماسه ای است. کشتزارها و چراگاه های سرسبز بیشتر مساحت کشور هلند را تشکیل داده اند و در کنار آن ها دریاچه ها و جنگل های مصنوعی و طبیعی نیز به فراوانی وجود دارند و این کشور را آراسته اند.

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

شهرت هلند در بین سایر ملل

جغزافیای هلند و قوانین و دانستنی های هلند

کشور هلند به کشور آسیاب های بادی، گل لاله، پنیر و دوچرخه بین مردم دنیا مشهور است. در هلند هنرمندان و نقاشان بسیاری زیسته اند. موطن بسیاری از هنرمندان مشهور جهان مانند رامبراند و ون گوگ، هلند بوده است. حدود ۲۵ درصد از زمین های کشور هلند از سطح دریای آزاد خیلی پایین تر هستند و ۲۱ درصد جمعیت هلند در این مناطق زندگی می کنند. در حدود ۵۰ درصد از زمین های هلند در ارتفاعی کمتر از یک متر از سطح دریا واقع هستند. هلند به معنی سرزمین پست است و سایر نام های زبان های دیگر هم هم معنی این اسمی است که به هلند داده اند.

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

فرهنگ و آداب معاشرت در هلند

در کشور هلند، قومیت های مختلفی زندگی می کنند و بخاطر همسایگی با کشورهای بلژیک، فرانسه، انگلیس و آلمان می توان گفت که فرهنگ این کشورها نیز به عنوان فرهنگ غالب در کشور هلند پذیرفته شده است.

  1. دست دادن در ابتدا و انتهای ملاقات در کشور هلند، پسندیده بوده و لازم الاجراست.
  2. بوسیدن یکدیگر و خوش آمد گویی یکی از مراسمی که دوستان صمیمی بدان پایبندند.
  3. نام کوچک افراد در آشنایی ها و ملاقات ها بسیار مهم است و بهتر است که افراد، یکدیگر را با نام کوچک خطاب کنند.
  4. بردن هدایایی مثل گل ، گلدان ، شکلات یا کتاب به هنگام دعوت به منزلی توصیه می شود.

خلقیات مردم هلند و وقوانین و دانستنی های هلند

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

  1. رعایت این نکات به هنگام دعوت به یک وعده غذایی بهتر است. میزبان صندلی مخصوص شما را نشان داده و شما بهتر است که در صندلی دیگر ننشینید. نشستن آقایان بعد از بانوان مجاز است. آرام غذا بخورید و قاشق و چنگال و کارد غذاخوری خود را به صورت ضربدر روی هم قرار دهید. این علامت به معنی این است که غذای شما تمام نشده و می خواهید دوباره غذا بخورید. غذای خود را تا انتها بخورید، ماندن غذا در بشقاب نشانه اسراف است. همیشه مهمانان غذاخوردن را شروع می کنند و هرگز هم تعارفی نمی کنند. قراردادن قاشق، چنگال و کارد به صورت موازی به معنی پایان غذاخوردن شماست.
  2. مردم هلند اهل تعارف نیستند و نظر خود را به صراحت بیان می کنند و دوست دارند که طرف مقابل هم چنین رفتاری داشته باشد. ولی در روابط اجتماعی متناسب با رفتار طرف مقابل، رفتار می کنند. هلندی ها در زمینه ارتباط برقرارکردن با خارجی ها، صبورتر و متین بوده و مهمان نواز هستند.
  3. سوال پرسیدن در مورد سن، وضعیت تاهل و میزان درآمد در اولین آشنایی با افراد اصلا خوب نیست. پرسیدن این چنین سوالاتی منزله تعرض به حقوق شخصی فرد است.
  4. با وقت قبلی، کارهای اداری خود را انجام می دهند و این رسم مهم نیز در روابط اجتماعی نیز به چشم می خورد. انجام این کار به منزله داشتن نظم و برنامه در کارهای شخصی و اجتماعی است.
قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

روحیات و خلقیات مردم هلند

خلقیات مردم هلند و قوانین و دانستنی های هلند

یکی از مهم‌ترین اخلاقیات مردم هلند، وفای به عهد و قول است؛ بدین ترتیب اگر به قول و گفته خود عمل نکنید، مجازات اجتماعی انتظار شما را خواهد کشید. برای مثال، لغو ویزیت پزشک در آخرین دقایق، شما را مشمول پرداخت جریمه حق ویزیت خواهد کرد. بنابراین باید با اخلاقیات و رسومات مردم هلند آشنا شوید تا در بدو ورود با مشکلات کمتری روبرو شوید.

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

افتتاح حساب بانکی در هلند

افتتاح حساب بانکی در هلند یکی از قوانین و دانستنی های هلند

برای افتتاح حساب بانکی در هلند، کارت اقامت و ثب نام در شهرداری لازم و ضروری است. بعد از این کار، کارت عابربانکی خود را به همراه با رمز آن دریافت خواهید کرد. می توانید اپلیکیشن حساب بانکی را روی گوشی خودتان دانلود کرده و می توانید تنظیمات دلخواه خود را انجام دهید.

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

کارت اعتباری مسترکارت یا ویزا کارت

تقاضا برای مستر کارت یا ویزا کارت منوط به عملکرد حساب بانکی شماست و ممکن است از ۳ تا ۶ ماه متغیر باشد. میزان درآمد شما تعیین کننده زمان دریافت این کارت های اعتباری است.

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

گواهی نامه رانندگی در هلند

گواهینامه رانندگی در هلند

با گواهی رانندگی در هلند می توانید در سراسر کشورهای اروپایی رانندگی کنید. با قبولی در آزمون های تئوری و عملی، گواهی نامه را دریافت خواهید کرد. می توانید با یک مترجم فارسی زبان، آزمون های تئوری را نیز پشت سر بگذارید. در هلند مراکز آموزش رانندگی که آموزش دهندگان آن به زبان فارسی مسلط هستند نیز وجود دارد که برای راحتی بیشتر می توانید به ایرانیان مقیم هلند مراجعه کنید.

قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

آموزش عالی در هلند

تحصیل در هلند از دانستنی های هلند

برای تحصیل در یکی از دانشگاه های هلند باید کارت اقامت هلند را اخذ کنید که توریست اپ در مقاله مهاجرت به هلند اقامت تحصیلی را به طور کامل بررسی کرده است. کارت اقامت باعث کاهش چشمگیر هزینه های تحصیلی خواهد شد و حتی می توانید از وام های آموزشی هلند نیز استفاده کنید. براساس قانون جدید افراد می توانند تا ۵۵ سالگی از وام تحصیلی استفاده کنند. با کمک این وام می توانید شهریه دانشگاه را بپردازید و البته در درازمدت هم آن را پرداخت کنید. با معادل سازی مدرک دانشگاهی ایران می توانید در دانشگاه های هلند تحصیلات خود را ادامه دهید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *