alexa لوازم کمپینگ و فراهم کردن سفر ارزان و پرماجرا - توریست اپ
logo

لوازم کمپینگ و فراهم کردن سفر ارزان و پرماجرا

لوازم کمپینگ و فراهم کردن سفر ارزان و پرماجرا

لوازم کمپینگ و فراهم کردن سفر ارزان و پرماجرا

بسیاری از ما تلاش می‌کنیم سفر کنیم و سفر را به عنوان یکی از تفریحات اصلی خود بگنجانیم، اما این روزها، سفر رفتن، چندان با هزینه ها جور در نمی‌آید و همین کار را برای برنامه‌ریزی سفر سخت و دشوار می‌کند. اما فردی که عاشق سفر و ماجراجویی باشد، حتما راهی برای رسیدن به این رویا خواهد یافت. برای مثال برای اقامت در هتل، لوازم کمپینگ تهیه می‌کند و سفرهای خود را اینچنین برنامه ریزی می‌کند. درست است که هزینه تهیه لوازم کمپینگ در ابتدا می‌تواند زیاد باشد، اما هزینه سفرهای بعدی شما را ارزان‌تر خواهد کرد.

لینک های مرتبط
    ۱۰تا از بهترین فواید سفر که با آنها عاشق سفر به دور دنیا خواهید شد!
    مصاحبه با اولین زنی که توانست به ۱۹۶ کشور جهان سفر کند
    ۳۰ دلیلی که جهانگردان تنها سفر می کنند
    هنگام رفتن به سفر خارجی به چه نکاتی توجه کنیم؟

اما این تنها ویژگی کمپینگ نیست، زمانی که به شیوه کمپینگ سفر می‌کنید، دنیا را از دریچه متفاوت و زیباتری مشاهده خواهید کرد، می‌توانید در زیر آسمان پرستاره شب بخوابید و ستاره‌ها را با چشم جان به تماشا بنشینید. می‌توانید از سکوت طبیعت لذت ببرید و آرامش را به تک تک سلول‌هایتان هدیه دهید. به راستی خوابیدن در زیر آسمان پر ستاره کویر، نعمت بزرگی است که می‌تواند روح و جان شما را تازه کند.

توریست اپ در این مقاله تلاش کرده تا مهم‌ترین وسایل کمپینگ را بررسی کند. اگر اهل سفر و ماجراجویی هستید، می‌توانید تجربیات خود را در این زمینه و تهیه لیست لوازم کمپینگ با ما و دیگر خوانندگان گرامی سهیم شوید.

وسایل کمپینگ | وسایل مورد نیاز کمپینگ | وسایل مورد نیاز سفر کمپینگ | وسایل سفر کمپینگ

چادر مسافرتی از وسایل کمپینگ

در مقاله چگونگی بستن چمدان، راه‌های خوب بستن چمدان را توضیح داده‌ایم، اما در سفرهای کمپینگ، چادر همان وسیله‌ای است که سنگ بنای کمپینگ شما را فراهم می‌کند. پس باید در آن بسیار آگاهانه انتخاب کنید و میزان زیادی از پس‌انداز خود را خرج آن کنید. اما چه نکاتی در خرید چادر مسافرتی مهم هستند؟

۱) چادرها انواع مختلفی دارد و بسته به منطقه‌ و فصلی که به آنجا سفر می‌کنید نوع آن فرق می‌کند. ولی بهتر است چادری بگیرید که به راحتی باز و بسته شود.

۲) وزن چادر: مسئله دیگر توجه به وزن و اندازه چادر است که بستگی به تعداد نفرات دارد. پس اگر تعدادتان کم است چادر با ظرفیت بالا انتخاب نکنید، چرا که وزن آن بیشتر می‌شود و در نتیجه حمل آن تا حدی سخت خواهد بود.

۳) راحت بودن نصب: یکی از ویژگی‌های مهم لوازم کمپینگ، راحتی نصب آن است و به همان نسبت، راحتی جمع کردن آن است.
۴) ضد آب بودن: در هر فصلی که سفر کنید، ضد آب بودن چادر مزیت مهمی به حساب می‌آید. چرا که در بسیاری از مناطق طبیعی، نمی‌توان احتمال باران را پیش‌بینی کرد.

۵) کف چادر: جنس کف چادر باید به گونه‌ای باشد که شما را از گزند حشرات و سفتی زمین محفوظ بدارد. می‌توانید از زیرانداز مخصوص چادر هم استفاده کنید.
۶) پنجره‌های چادر: برای دریافت نور کافی و تهویه مناسب داخل چادر، همیشه باید به این نکته دقت کرد که چادر دارای پنجره باشد و همچنین یک توری روی پنجره که از ورود حشرات جلوگیری کند.

 

بالش از لوازم کمپینگ

لوازم کمپینگ

بعد از یک پیاده روی طولانی استفاده از بالش برای استراحت می‌تواند لذت بخش باشد. معمولا بالش‌های سفری ۶۰ گرم وزن دارند و وقتی باد آنها خالی شد، به راحتی در جیب جا می‌شوند و خاصیت ضد عرق دارند و به راحتی باد می شوند.

وسایل سفر کمپینگ

صندلی، لوازم کمپینگ

لوازم کمپینگ

صندلی‌های تاشویی وجود دارد که به آسانی باز و بسته می شوند و شما میتوانید از آنها به هنگام آشپزی یا نشستن دور آتش استفاده کنید. به همراه داشتن صندلی، به ویژه در جنگل و مناطقی که زمین خیس و یا سرد است، کاملا ضروری است.

 

چراغ‌قوه ، لوازم مورد نیاز کمپینگ

وسایل کمپینگ
چراغ قوه یکی از مهمترین وسایل کمپینگ است که انواع مختلفی دارد. بعضی از آنها را می‌توانید مانند لامپ در چادر آویزان کنید یا در طول مسیر در کوله پشتی نگه دارید که مسیر را برای شما روشن کند. در طول شب به این چراغ قوه‌ها نیاز پیدا خواهید کرد، چرا که برای یافتن راه و یا حتی وسایلی که در کوله پشتی و چادر خود جا داده‌اید، به آنها نیاز پیدا خواهید کرد. به ویژه هر چه منطقه کمپینگ شما از شهر دور و در دل جنگل باشد، به وجود این وسیله، بیشتر نیاز خواهید داشت.

 

شارژر خورشیدی و پاور بانک

وسایل کمپینگ

شاید فکر کنید، شارژر خورشیدی وسیله‌ای غیر ضروری و حتی لاکچری محسوب می‌شود، اما اگر سفری چند روزه دارید، به پاور بانک و در حالتی بهتر به این شارژرها نیاز پیدا خواهید کرد. البته باید بدانید این شارژرها، قیمت بالایی دارند.

 

لوازم و تجهیزات آشپزی برای کمپینگ

وسایل کمپینگ

اگر استفاده از وعده‌های غذایی آماده در برنامه خود نداشته باشید و بخواهید خودتان آشپزی کنید، به یک سری لوازم آشپزی و غذایی نیاز داریدک مانند قابلمه کوچک، شیر جوش، نمک، ادویه‌های لازم برای پختن غذا، در بازکن، قاشق و چنگال، چاقو، روغن، مقداری تنقلات مانند آجیل، شکلات، بیسکویت و… .

 

قهوه فوری از وسایل سفر کمپینگ

وسایل کمپینگ

اگر عادت به خوردن قهوه دارید، انواع مختلف قهوه در بسته بندی های کوچک وجود دارد که میتوانید با خود ببرید. خوردن قهوه برای صبحانه  و شارژ شدن برای ادامه مسیر و یا در طول شب برای تماشای مناظر آسمان و در هوای سرد، می‌تواند فوق‌العاده لذت بخش باشد.

 

لیوان، لوازم ضروری برای کمپینگ

وسایل کمپینگ

لیوان‌‌ها در انواع مختلفی هستند که بهترین نوع لیوان سیلیکونی تاشو با وزن سبک است که باعث سوختن دست هم نمی شود. در حقیقت بسیاری از افرادی که اهل سفر هستند، دوستدار محیط زیست هم هستند و تلاش می‌کنند آن را آلوده نکنند. از طرفی این لیوان‌‌ها را می‌توان در کنار آتش گذاشت و داخل آنها آب هم گرم کرد.

 

بطری آب، لوازم مورد نیاز کمپینگ

وسایل کمپینگ

بطری‌های از جنس عایق که دما را تا چندین ساعت خنک نگه می دارند انتخاب مناسبی برای نگهداری آب هستند، چرا که در بسیاری از سفرهایی که به دل جنگل و یا کوه می‌زنید، باید مسیرهای زیادی را طی کنید تا به مکان کمپینگ خود برسید و نوش جان کردن آب، یکی از ضروریات برای حفظ سلامتی خواهد بود. پس وجود آنها ضروری است.

 

قوری و کتری، وسایل کمپینگ و سفر

وسایل کمپینگ

قوری، کتری، و وسایل لازم برای گرم کردن آب در آنها، می‌تواند یکی از ضروریات باشد، به ویژه اگر قصد شب مانی در دل طبیعت را داشته باشید. در این صورت تمایل خواهید داشت، آّب داغ کنید و چایی گرم و زغالی را به دور آتش میل کنید. پس این وسایل را هم باید برای کمپینگ خود تهیه کنید.

وسایل ضروری برای کمپینگ

لوازم بهداشتی

وسایل کمپینگ

استفاده از لوازم بهداشتی و بردن آنها به سفر از مهمترین وسایل کمپینگ است که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

دستمال مرطوب: اگر نمی توانید حمام کنید و دسترسی به آب ندارید، استفاده از دستمال های مرطوبی که برای حمام خشک استفاده می شوند بهترین گزینه است.
شامپو خشک: استفاده از شامپوی خشک بدون نیاز به آب باعث نظافت موها و ایجاد احساس بهتر در شما می شود.

ضدعفونی‌کننده دست: این نکته بسیار مهم است که در سفرهای اینچنینی از رعایت بهداشت و تمیزی غافل نشویم. اگر دسترسی به آب تمیز برای شستن دست‌ها ندارید می توانید از ضدعفونی‌کننده دست قبل از غذا خوردن و بعد از دستشویی استفاده کنید.

دوش کمپینگ: شما می توانید از کیف های دوش خورشیدی که پر شده اند و با انرژی خورشید گرم می شوند، یک دوش کوتاه در کمپینگ داشته باشید و از دوش گرفتن در فضای آزاد لذت ببرید.

مسواک و خمیردندان: که انواع مسافرتی آنها موجود است و جز ضروری ترین وسایل کمپینگ می باشد.
کیسه‌زباله: همیشه کیسه زباله همراه خود داشته باشید و زباله هایتان را هیچگاه در فضای آزاد و در طبیعت رها نکنید.

وسایل کوهنوردی و کمپینگ

جعبه کمک‌های اولیه

وسایل کمپینگ

ضد آفتاب و پماد ضد گزش حشرات، داروی ضد اسهال، بانداژ، داروی سرماخوردگی، الکل ضدعفونی کننده، قرصهای ضد تهوع و استفراغ و آنتی بیوتیک برای عفونت از مواردی است که باید آنها را تهیه کنید. علاوه بر اینها همراه داشتن دوربین عکاسی، نقشه سفر، مسیریاب، دوربین، مدارک رانندگی، کارت پول، خودکار و کاغذ ضروری است. همچنین توصیه می‌کنیم، نرم‌افزار توریست اپ را نیز دانلود و نصب کنید تا اطلاعات بهتری از مکان‌های دیدنی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *