alexa قوانین ماه رمضان در ترکیه ،واقعیت های جالبی که باید بدانید|توریست اپ
logo

قوانین ماه رمضان در ترکیه ،واقعیت های جالبی که باید بدانید

قوانین ماه رمضان در ترکیه ،واقعیت های جالبی که باید بدانید

قوانین ماه رمضان در ترکیه ،واقعیت های جالبی که باید بدانید

یکی از کشورهایی که در ماه رمضان، ارزش دیدن، گردش کردن و ماجراجویی دارد، کشور ترکیه است. این کشور که تقریبا ۹۰% مردم آن مسلمان هستند، ماه رمضان را به شیوه‌ای بسیار زیبا و با‌شکوه برگزار می‌کنند و تقریبا تمام گردشگرانی که اقصی نقاط دنیا به این کشور و در این ماه سفر می‌کنند، حس معنوی و روحانی این ماه را درک می‌کنند و این ماه را یکی از بهترین سفرهای خود می‌دانند. در این مقاله ( ماه رمضان در ترکیه ) تلاش کرده‌ایم در حین نگاه کلی به قوانین و شرایطی که ماه رمضان در این کشور توریستی ایجاد می‌کند، نگاه و نظرات عده‌ای از افراد غیر مسلمان، اما گردشگر را در این‌باره بیان کنیم.

 

شرایط تغذیه برای گردشگران در ترکیه و استانبول

ماه رمضان در ترکیه-توریست اپ (۶)

همانطور که اشاره شد، مردم ترکیه ماه رمضان را بسیار عزیز، گرامی و محترم می‌شمارند و تقریبا در تمام طول روز، فردی را نمی‌توان یافت که در پیاده‌روها، مشغول به خوردن باشد

رستوران‌ها و هتل‌های ترکیه، میزهای بیرون از رستوران را جمع می‌کنند و اگر فردی گردشگر باشد و یا به هر دلیلی مانند بیماری و منع پزشک قادر به روزه‌داری نباشد، می‌تواند داخل رستوران‌ها، غذای خود را سفارش داده و میل کند.

از طرفی تقریبا بسیاری از رستوران‌ها تلاش می‌کنند، در این ماه، تنها به طبخ غذاهایی بپردازند که عطر و بوی کمتری داشته باشد و بیرون از رستوران پخش نشود

افرادی که گردشگر هستند، و از کشورهای دیگر به این کشور سفر می‌کنند، می‌توانند به راحتی در این رستوران‌ها غذای خود را سفارش بدهند

اما یک نکته مهم: باز بودن رستوران‌ها در ترکیه، بیشتر در کشورهای توریستی مانند استانبول رواج دارد و هر چه به دیگر شهرهای آن بروید، این موضوع را کمتر مشاهده خواهید کرد.

قوانین ماه رمضان در ترکیه ،واقعیت های جالبی که باید بدانید

 

تعریف یک گردشگر کانادایی درباره شرایط تغذیه

<>ماه رمضان در ترکیه-توریست اپ (۷)

ماه رمضان، یکی از بهترین ماه‌هایی بود که من به کشور ترکیه سفر کردم. ما ترجیح می‌دادیم احترام افراد روزه‌دار را حفظ کنیم و اصلا در ملا عمومی غذا نمی‌خوردیم. ما اتومبیلی کرایه کرده بودیم و هر روز صبح تمام احتیاجات غذایی و نوشیدنی‌های خود را در آن می‌گذاشتیم و در طول روز، داخل ماشین غذا می‌خوردیم. ما تقریبا همواره اجاق کوچکی در اتومبیل خود داشتیم که برای گرم کردن غذای خود استفاده می‌کردیم. البته این موضوع مربوط به شهرهای کوچک‌تر بود، چرا که شهرهای بزرگ‌تری مانند استانبول، همواره رستوران‌های باز دارد.

قوانین ماه رمضان در ترکیه ،واقعیت های جالبی که باید بدانید

 

ساعات کاری در ترکیه چگونه تغییر می‌کند؟

تعدادی از کارها و مشاغل، در این ماه، ساعات کمتری مشغول به کار می‌شوند، اما معمولا مشاغلی که در ارتباط با گردشگران می‌باشد، همچنان به کار خود ادامه می‌دهند

موزه‌ها و دیگر جاهای دیدنی، همگی باز هستند، اما ممکن است ساعات آن تا حدی تغییر بکند.

بنابراین اگر به دنبال گشت و گذار در شهر هستید و یا تمایل به خرید سوغاتی و یادگاری دارید، مطمئن باشید در طول روز، می‌توانید خواسته های خود را برآورده کنید، اما گشت و گذار در شهر، بعد از ایام افطار، می‌تواند فوق العاده زیباتر باشد و در عین حال، تمامی فروشگاه‌ها باز هستند.

قوانین ماه رمضان در ترکیه ،واقعیت های جالبی که باید بدانید

 

لحظات روحانی و دوست داشتنی افطار و شام

ماه رمضان در ترکیه-توریست اپ (۹)

تقریبا تا دقایقی قبل از غروب آفتاب و اذان مغرب، تمام شهر از تردد آدم‌ها خالی می‌شود، چرا که مردم ترکیه به سفره افطار اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. به طوری که اگر بتوانید به تمام خانه‌های شهر سرک بکشید، همه آنها را پای سفره افطار مشاهده خواهید کرد. در شهرهایی که خانه ها ویلایی باشد و ماه رمضان در فصل‌های خنک و یا گرمی مانند تابستان واقع شده‌ باشد، بسیاری از مردم، سفره‌های افطار خود را به حیاط خانه منتقل می‌کنند. در حقیقت ترکیه‌ای‌ها اعتقاد بسیار زیادی به برکت ماه رمضان و برکت سفره‌های افطار دارند.

از طرفی در این زمان، همه رستوران‌ها منوی ویژه افطار را نیز دارند که می‌تواند برای افراد گردشگر، بسیار دوست داشتنی و هیجان‌انگیز باشد.

ماه رمضان در ترکیه-توریست اپ (۱۰)

اما ترکیه‌ای‌ها رسم دیگری نیز دارند و آن هم اطعام نیازمندان برای افطار است، به طوری که بسیاری از مساجد و معابر در این زمان، غذای افطاری و شام رایگان پخش می‌کنند و حتی گردشگران نیز می‌توانند از این شرایط ویژه بهره‌مند شوند.

اگر به دنبال نوشیدنی‌های الکلی باشید، باید بدانید، تعدادی از رستوران‌ها در این ماه، از ارائه سرویس‌های مربوط به این نوع نوشیدنی‌ها خودداری می‌کنند، اما جالب است، تجربه یکی از گردشگران روسی را در‌این باره بشنوید:

او می‌گوید ما در این ماه به یکی از روستاهای کوچک ترکیه رفته بودیم و از صاحبخانه خواستیم برای ما این نوشیدنی را فراهم کند، در حالی که او شرایط این ماه را به ما یادآور شد، از ما عذرخواهی کرد و تلاش کرد تا این نوشیدنی را برای ما فراهم کند. ساعتی بعد او توانسته بود نوشیدنی مورد نظر ما را پیدا کند.

بنابراین در ترکیه می‌توانید نیازهای غذایی و نوشیدنی خود را تقریبا به سهولت قبل از ماه رمضان بیابید، اما سعی در حفظ احترام مردم روزه‌دار بسیار ضروری به نظر می‌رسد

قوانین ماه رمضان در ترکیه ،واقعیت های جالبی که باید بدانید

 

وضعیت حمل و نقل در ماه رمضان

ماه رمضان در ترکیه-توریست اپ (۱۱)

تقریبا قبل از غروب آفتاب، ترافیک شهر بسیار زیاد می‌شود، چرا که مردم تلاش می‌کنند خود را به مراسم افطار برسانند.

در بعدازظهر روز پایانی ماه رمضان، معمولا، بسیاری از فروشگاه‌ها بسته می‌شوند، چرا که تلاش می‌کنند خود را برای مراسم عید فطر آماده کنند. عید فطر که به عید شهد و شکر و یا عید کوچک در ترکیه معروف است، جایگاه بسیار والایی در بین مردم ترکیه دارد. در این زمان نیز ممکن است، حمل و نقل شهری پر ادحام باشد، چرا که مردم محلی تلاش می‌کنند در این ایام به مسافرت و تعطیلات بروند.

اما در حالت کلی، حمل و نقل و وضعیت مترو و تاکسی ها مانند قبل از ماه رمضان می‌باشد و شما در یافتن این وسایل نقلیه دچار مشکل نخواهید شد.

قوانین ماه رمضان در ترکیه | ماه رمضان در ترکیه | قوانین ماه رمضان

 

در ماه رمضان به قونیه سفر کنید

ماه رمضان در ترکیه-توریست اپ (۲) سماع - مقبره مولانا کجاست

قونیه یکی از شهرهای سنتی ترکیه در بخش آناتولی مرکزی است. این شهر به شهر مولانا، و سماع (رقص عرفانی) معروف است و در ماه رمضان، این مراسم شکوه ویژه‌ای می‌یابد. اگر دوستدار آشنایی با شاعر بسیار معروف و جهانی، مولانا هستید، اگر دوستدار تماشای یکی از بهترین رقص‌های عرفانی هستید که حس معنوی زیادی در شما ایجاد می‌کند، توریست‌اپ پیشنهاد می‌کند دیدار شهر قونیه را در این ماه مبارک از دست ندهید.

به این ترتیب، اگر دوستدار سفر در ماه رمضان به کشور توریستی زیبای ترکیه هستید، ماه رمضان، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره ترکیه” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]


مقالات مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2
دیدگاه

  1. حسن گفت:

    بسیار عالی از توریست اپ متشکرم