alexa مراکز خرید تایلند ،از محبوترین تا معروف ترین ها | توریست اپ(مترجم)
logo

مراکز خرید تایلند ،از محبوترین تا معروف ترین ها

مراکز خرید تایلند ،از محبوترین تا معروف ترین ها

مراکز خرید تایلند ،از محبوترین تا معروف ترین ها

آگاهی داشتن از مکان بناهای تاریخی، رستوران‌ها و مراکز خرید، در هر سفر و در هر مقصد سفری به راستی، نتایج بهتری خواهد داشت؛ با خیال آسوده‌تر و با اطمینان خاطر بیشتری سفر خود را خواهید گذراند و از نتایج آن نیز راضی‌تر خواهید بود. در این مقاله ( مراکز خرید تایلند )، به سراغ تایلند رفته‌ایم و مراکز خرید مشهور، معروف، بزرگ و معتبر آن را به همراه آدرس و اطلاعات آنها مورد ارزیابی قرار داده‌ایم. اطلاعاتی که می‌تواند برای خریدهای شما کمک کننده باشد.

در مقالات قبلی کشور تایلند را از زوایای دیگری مانند (جاهای دیدنی تایلند، ۱۰ سوغاتی تایلند، راهنمای سفر به تایلند ، قوانین تایلند، غذاهای تایلند راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند) بررسی کرده ایم ، برای آشنایی بیشتر با این کشور زیبا مطالب قبلی مارا مطالعه فرمایید.

سیام پاراگون (Siam Paragon)

مراکز خرید تایلند-توریست اپ

سیام پاراگون، مرکز خریدی در بانکوک و ششمین مرکز خرید بزرگ دنیا بعد از CentralWolrd، WestGate، Kingpower، ETC، و CentralPlaza است. در منطقه ۹۹۱ Rama I قرار گرفته و ساعات ۱۰ صبح تا ۱۰ شب هر روز باز است. در ۱۰ طبقه‌ ساخته شده و وسعت آن ۴۰۰هزار هکتاری است و برای ۱۰۰ هزار اتومبیل، پارکینگ ساخته دارد. همچنین این مرکز خرید بسیار بزرگ، دارای ۱۵ سالن تئاتر، اکواریومی غول‌آسا، سالن سخنرانی، گالری هنرهای تایلندی، و سالن کنسرت و اپرا است. در اینجا می‌توانید از معروف‌ترین برندهای لباس، ساعت و جواهرات نیز دیدن کنید. برای رسیدن به این مرکز خرید می‌توانید از خطوط اتوبوسرانی BRT  Skytrain Sukhumvit  و خطوط Silom استفاده کنید که در کنار این مرکز خرید ایستگاه دارد.

مراکز خرید تایلند ،از محبوترین تا معروف ترین ها

 

ترمینال ۲۱ (Terminal 21)

مراکز خرید تایلند-توریست اپ (۲)

ترمینال ۲۱، یک مرکز خرید زنجیره‌ای با استفاده چند منظوره است و در خیابان Sukhumvit  و در نزدیکی تقاطع Asoke بانکوک قرار گرفته است. این مرکز خرید زنجیره‌ای در اکتبر ۲۰۱۱ افتتاح شد و دارای دو بخش اصلی است: بخش خرده‌فروش‌‌ها که نه فروشگاه در اختیار دارد و فروشگاه‌های اصلی مانند SF Cinema City و مارکت گورمت Gourmet Market را در خود جای داده که سوپرمارکتی از دسته The Mall Group است و بخش دوم مربوط به هتل‌ها و اقامتگاه‌هاست که در بخش مرکزی واقع شده و شامل ۴۲ فروشگاه با ۲۰۲ متر ارتفاع است. برای بازدید از این مرکز خرید می‌توانید همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب به آنجا سربزنید. مساحت این بنا، ۵۵‌هزار متری و در ۹ طبقه طراحی و ساخته شده است.

مراکز خرید تایلند ،از محبوترین تا معروف ترین ها

 

سنترال وورد (CentralWorld)

مراکز خرید تایلند-توریست اپ (۳)

سنترال وورد، یک مرکز خرید و یک مجموعه بزرگ در بانکوک است. ۱۱مین مجموعه خرید بزرگ در دنیاست و دارای هتل و برج‌های اداری است. این مرکز خرید هم در جاده RamaI قرار گرفته است و هر روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب می‌توانید از آنها بازدید کنید. تاریخ افتتاح آن به سال ۱۹۹۰ برمی‌گردد و پارکینگ ۷۰۰۰ تایی دارد. ۷ طبقه‌ای است و دارای ۴۹۵ فروشگاه و بوتیک است.

مراکز خرید تایلند ،از محبوترین تا معروف ترین ها

 

آسیاتیکو (Asiatique The Riverfront)

مراکز خرید تایلند-توریست اپ (۴)

این مرکز خرید در فضای گسترده بزرگ و روبازی بنا شده است و قبل از افتتاح این مرکز خرید، به عنوان اسکله برای شرکت East Asiatic عمل می‌کرده است. در خیابان Charoen Krung واقع شده و در ساعت ۴ بعدازظهر تا ۱۲ شب هر روز می‌توانید از آن بازدید کنید. این مجموعه از سال ۲۰۱۲ و بعد از تعمیرات و نوآوری‌های جدید، افتتاح گردیده است. فضای ۴٫۸ هکتاری را به خود اختصاص داده و نشانه‌هایی از دوران تاریخی مربوط به حکمرانی یکی از پادشاهان تایلندی را در خود دارد. در این مکان، ۱۵۰۰ فروشگاه و بوتیک و ۴۰ رستوران فعالیت می‌کنند که بسیاری از آنها مربوط به مکان خانه‌های قدیمی بوده که در اینجا بنا شده بوده‌اند. از دیگر بناهای تاریخی که می‌توانید در این جا بیابید، پناهگاه‌هایی هستند که در دوران جنگ جهانی دوم بنا شده بودند و بعد از اثابت بمب تخریب شدند.

مراکز خرید تایلند ،از محبوترین تا معروف ترین ها

 

سنترال فستیوال (Central Festival Mall Chiang Mai)

مراکز خرید تایلند-توریست اپ (۵)

این مرکز خرید در خیابان Super Highway چیانگ مای قرار گرفته است. همه روزه از ساعت ۱۱ صبح تا ۹٫۳۰ شب باز است و در روزهای شنبه و یکشنبه تا ساعت ۱۰ شب، ساعات بازدید، افزایش می‌یابد. دارای بیش از ۳۰۰ فروشگاه در پنج طبقه است.

مراکز خرید تایلند ،از محبوترین تا معروف ترین ها

 

جانگ سیلون

این مرکز خرید در شهر پوکت و در فضای باز ساخته شده و بیشتر جلوه سنتی تایلندی به خود گرفته است. این مرکز خرید دارای مغازه هایی است که می‌توانید سوغاتی محلی این کشور را برای دوستان و آشنایان خود خرید کنید. پاساژ جانگ سیلون از تعدادی رستوران و خانه کودک نیز تشکیل شده که لذت یک سفر را برای خانواده‌ها مهیا خواهد کرد.

 

ام بی کی (MBK Center)

ام بی کی، با نام Mahboonkrong، نیز شناخته می‌شود و مرکز خرید بزرگی در بانکوک است. هشت طبقه‌ای است و بیش از ۲۰۰۰ بوتیک، فروشگاه، رستوران و مراکز خدمات دارد. همچنین در این مرکز خرید، چهار فروشگاه بزرگ مربوط به محصولات ژاپنی نیز گنجانده شده است. این مرکز خرید در خیابان Phayathai, Khet Pathum Wan قرار گرفته است. در سال ۱۹۸۵ افتتاح شده و همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است.

 

پلاتینیوم (Platinum Fashion Mall)

مراکز خرید تایلند-توریست اپ (۸)

برای ساخت مرکز خرید پلاتینیوم، پنج میلیارد دلار هزینه شده است؛ مرکز خریدی که در بانکوک تایلند قرار گرفته و ویژه خرید لباس‌های مد، لوازم جانبی و عمده فروشی است. در خیابان Phetchaburi, Khwaeng Thanon Phetchaburi قرار گرفته و در سال ۲۰۰۰ افتتاح گردید. همه روزه از ساعت ۹ تا ۸ شب می‌توان به این مرکز خرید سر زد.

مراکز خرید تایلند | مرکز خرید پلاتینیوم در بانکوک | مراکز خرید پوکت تایلند | مرکز خرید mbk بانکوک | از بانکوک چی بخریم | مراکز خرید در پاتایا | مرکز خرید پرتونم بانکوک | بازار پرتونم بانکوک | مراکز خرید تایلند ارزان | مراکز خرید تایلند پوکت | مراکز خرید تایلند پاتایا | مراکز خرید تایلند یانکوک | بهترین مراکز خرید تایلند

 

امپوریوم و امکوارتیر (Emporium and EmQuariter)

مراکز خرید تایلند-توریست اپ (۹)

امپوریوم، مرکز خریدی مجلل در محدوده Khlong Toei  و خیابان Sukhumvit شهر بانکوک است. در سال ۱۹۹۷ افتتاح شده و همه روزه از ساعات ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است. این مرکز خرید، دارای فروشگاه های لباس، لوازم تزئینی، نرم افزار و … است.

 

سنترال فستیوال (CentralFestival Pattaya Beach)

مراکز خرید تایلند-توریست اپ (۵)

این مرکز خرید در شهر ساحلی پاتایا واقع شده و در سال ۲۰۰۹ افتتاح گردبد. در محددوه Amphoe Bang Lamung از این شهر قرار گرفته و در ساعات ۱۱ صبح تا ۱۱ شب، هر روزه می‌توانید از این مرکز خرید دیدن کنید. دارای ۳۱۳ فروشگاه و بوتیک در ۷ طبقه است و می‌توانید برندهای مختلف را در این مرکز خرید زیبا بیابید.

 

منبع: www.tripadvisor.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
دیدگاه

  1. محمد گفت:

    سلام وقت بخیر من خیلی وقت پیش توریست نصب کردم الان دوباره میگه باید خرید کنی در حالی که من برای یک سال نصب کرده بودم