alexa

۱۰ تا از بهترین مراکز خرید فرانسه و پاریس

۱۰ تا از بهترین مراکز خرید فرانسه و پاریس

۱۰ تا از بهترین مراکز خرید فرانسه و پاریس

همگی ما پاریس را به شهر عشق، هنر و زیبایی می‌شناسیم. هیچ فردی در دنیا نیست که علاقمند به دیدار این کشور نباشد. تصور کنید پا به این شهر گذاشته‌اید، و مدت محدودی را در این شهر خواهید گذراند. در این وضعیت، چه کارهایی را حتما در برنامه خود خواهید گنجاند؟ اگر مایل به خرید هدیه، سوغاتی و یادگاری از این شهر باشید، کدام مناطق و مراکز خرید را انتخاب خواهید کرد؟ در میان انواع فروشگاه‌ها و مراکز خرید، کدام یک معروف‌ترین و بهترین هستند؟ همه این سوالات، در مقاله مراکز خرید فرانسه پاسخ داده شده است. و همچنین مطالب دیگری درباره سوغات فرانسه ، جاهای دیدنی پاریس و همچنین محبوبترین غذاهای فرانسوی در آرشیو سایت ما موجود میباشد. پس با توریست اپ همراه باشید

 

 

کاروزل دو لوور (Carrousel du Louvre)

مراکز خرید فرانسه-توریست اپ (۸)

یکی از مهترین مراکز خرید در شهر پاریس، کاروزل دولوور است که مرکز خریدی زیرزمینی است و نامش را از دو منطقه نزدیک به خود، یعنی موزه لوور و قلعه دو کاروزول گرفته است.

این مرکز خرید در خیابان ۹۹ام رو دو ریولی (Ru de Rivoli) قرار گرفته است و از ساعت ۱۱ صبح باز می‌شود. دارای پارکینگی با ۶۱۵ فضای خالی است و بیش از ۳۵ فروشگاه دارد. این مرکز خرید داری پنجره سقفی به شکل هرمی واژگون است و نقش مهمی در کتاب پرفروش “کد داوینچی” داشته است.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این مرکز خرید، در خط ۱ و ۷ آن و با نام Palais Royal-Musee du Louvre قرار دارد.

این مرکز خرید، فضای ۱۰٫۲۰۰ متر مربعی دارد و در اکتبر ۱۹۹۳ برای اولین بار مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. یکی از ورودی‌های این مرکز خرید، به موزه لوور باز می‌شود. همچنین در این مرکز خرید، انواع رستوران‌، کافه و تفریحات دیگر را مشاهده خواهید کرد.

مراکز خرید فرانسه و پاریس ، ویژه‌های کشور عشق و هنر

 

بوگرونل پاریس  (Beaugrenelle Paris)

مراکز خرید فرانسه-توریست اپ (۹)

بوگرونل پاریس، مرکز خریدی در ناحیه ۱۵ام آروندیسمنت (۱۵th Arrondissement)، و نزدیک رودخانه سین (River Seine)، است و در فاصله ۱۰ دقیقه‌ای از برج ایفل قرار گرفته است و با پای پیاده نیز به آن خواهید رسید. آنچه که در مورد این مرکز خرید حائز اهمیت دارد، آن است که این مرکز خرید، بزرگ‌ترین مرکز خرید در شهر پاریس محسوب می‌شود.

این مرکز خرید در خیابان ۱۲ رو لینویس (۱۲ Rue Linois)، قرار دارد و در سال ۲۰۱۳ افتتاح شده است. این مرکز خرید هر روز صبح در ساعت ۱۰ صبح باز می‌شود. این مرکز خرید، بیش از ۱۲۰ فروشگاه و رستوران دارد.

یکی دیگر از نشان‌های برجسته در نزدیکی این مرکز خرید، نسخه المثنی از مجسمه آزادی آمریکا به ارتفاع ۳۷٫۷۳ پایی است که هدیه‌ای از ایالات متحده آمریکا به فرانسه در سال ۱۸۸۹ بوده است.

برای دسترسی به این مرکز خرید، می‌توانید از خطوط ۶ و ۱۰ مترو استفاده کنید که در نزدیکی این مرکز خرید، ایستگاه‌های ۱۰ Javel ، ۱۰ Charles Michel و ۶ Bir Hakeim قرار دارد. در نزدیکی این مرکز خرید، هم پارکینگی با ۱۱۰ فضای خالی قرار دارد.

مراکز خرید فرانسه و پاریس ، ویژه‌های کشور عشق و هنر

 

برسی ویلج (Bercy Village)

مراکز خرید فرانسه-توریست اپ (۵)

برسی ویلج مرکز خریدی است که در منطقه ۱۲ام آروندیسمنت (۱۲th arrondissement) شهر پاریس قرار گرفته است و در ماه می سال ۲۰۰۰ افتتاح گردید و در سال ۲۰۰۲ مورد بازدید عموم قرار گرفت. این مرکز خرید هم‌اکنون دارای ۴۶ فروشگاه است و روزانه در ساعت ۱۱ صبح باز می‌شود. در گذشته این مرکز خرید، انبار قدیمی برسی (Bercy) بوده است و در سال ۱۹۸۶، به عنوان بقایای تاریخی ثبت شده بود. این مکان بازار مهم تهیه شراب در قرن ۱۸ام تا اوایل قرن ۲۰ ام بوده است. این مرکز خرید علاوه بر بوتیک‌های پوشاک و کیف و کفش دارای انواع رستوران‌های هندی و فرانسوی با قیمت‌های مناسب است.

مراکز خرید فرانسه و پاریس ، ویژه‌های کشور عشق و هنر

 

فورم دی آل (Forum des Halles)

مراکز خرید فرانسه-توریست اپ (۶)

لس هالز (Les Halles)، در ابتدا بازار مواد غذایی سالم و تازه بود، تا اینکه در سال ۱۹۷۱، تخریب شد و به فوروم دس هالز تغییر یافت؛ مرکز خریدی امروزی که بخش زیادی از آن، زیرزمینی است و از بخش زیر زمینی آن به طور مستقیم به شبکه اکسپرس منطقه‌ای (RER)، متصل می‌شود. این مرکز خرید، به طور سالانه پذیرای ۱۵۰٫۰۰۰ گردشگر است. این مرکز خرید، دارای ۱۶۸ فروشگاه است و خطوطی که می‌توان با مترو به این مرکز خرید رسید، خطوط مترو ۱، ۴، ۷، ۱۱ و ۱۴ است. پارکینگ این مرکز خربد، دارای ۲۱۰۰ جای پارک است.

اگر قصد دارید در کنار خرید به سینما و استخر هم بروید، این مکان بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. فورم دی آل، مکانی شگفت‌انگیز  است که از ۱۵۰ فروشگاه و ۱۷ رستوران ساخته شده و توجه توریست ها را به خود جلب کرده است. این مکان کاملا به سبک فرانسوی ساخته شده که با محوطه آن حسی پر از انرژی و هیجان را تجربه خواهید کرد.

مراکز خرید فرانسه و پاریس ، ویژه‌های کشور عشق و هنر

 

لا والی ویلاژ  (La Vallee Village)

مراکز خرید فرانسه-توریست اپ (۱۱)

این مرکز خرید، در خیابان سوم کورس دلا گارونه (۳ cours de la Garonne) قرار دارد و همه روزه در ساعت ۸ شب بسته می‌شود. یکی از مراکز خرید که با پاریس فاصله کمی دارد، اما به دیزنی لند معروف بسیار نزدیک است. این مجموعه شامل ۱۱۵ بوتیک و فروشگاه است و در همه زمینه‌ها فعالیت می‌کنند. امکانات دیگر این مرکز خرید، دو محوطه مخصوص بازی کودکان، فود کورت، نمایشگاه هنری و پارکینگ است. برای رسیدن به این مرکز خرید، می‌توانید از خط ۴ مترو استفاده کنید.

مراکز خرید فرانسه و پاریس ، ویژه‌های کشور عشق و هنر

 

متروپل (Metropole)

مراکز خرید فرانسه-توریست اپ (۱۰)

این مرکز خرید در خیابان ۱۷ام د اسپلوگوس (des Spelugues) قرار دارد و در ساعت ۷٫۳۰ عصر بسته می‌شود. متروپل، یکی از بهترین و گرانترین مراکز خرید شهر موناکو است و طراحی و معماری خاص آن نظر گردشگران را به خود جذب کرده است. این مرکز خرید سه طبقه بوده و شامل مجموعه‌ای از مغازه‌های عتیقه، پوشاک و مد، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، وسایل الکترونیکی، چرم، کیف و کفش، جواهرات و ساعت است.

مراکز خرید فرانسه و پاریس | مراکز خرید پاریس | مراکز خرید فرانسه | مرکز خرید فرانسه | مرکز خرید پاریس

 

خیابان شانزه‌لیزه (Champs-Elysées)

مراکز خرید فرانسه-توریست اپ (۳)

مشهور‌ترین خیابان فرانسه که در شمال غرب پاریس واقع است، خیابان شانزه‌لیزه است. این مکان پر رفت و آمد با کافه‌ها، سینما‌ها، مغازه‌های رویایی و بوتیک‌های پر زرق و برقش توجه جهانیان را به خود جلب کرده است. همانطور که می‌دانید فرانسه مهد مد و لباس بوده و خیابان شانزه لیزه نیز دست کمی از این نام و نشان ندارد. گران‌ترین برند‌های جهان از جمله لویی‌ویتون، شنل و کارتیه در این خیابان قرار دارد. البته ناگفته نماند که می‌توانید اجناسی با قیمت مناسب هم پیدا کنید.

 

منطقه کندامین (La Condamine)

مراکز خرید فرانسه-توریست اپ (۱۳)

منطقه ای در موناکو که به خاطر بوتیک‌ها و مغازه‌های فراوانش بسیار مشهور است. این مکان یکی از قدیمی‌ترین مناطق موناکو است و ۲۰۰ فروشگاه را در برگرفته است. گفتنی‌ست که در همین راستا می‌توانید به بازار قدیمی این شهر نیز سر بزنید.

 

فونتویل (Fontvieille)

مراکز خرید فرانسه-توریست اپ (۱۲)

مرکز خرید ساحلی شهر موناکو، فونتویل نام دارد و جلوه ای شگفت انگیز  و روریایی دارد. می توانید بعد از خرید، از فضای ساحلی این مکان نیز لذت ببرید. این مجموعه شیک و پرطرفدار از انواع کالا‌ها و مغازه‌ها ساخته شده و هر ساله به توریست های آن افزوده می شود. همچنین فونتویل دارای چندین رستوران و فست فود (مک دونالد) است. فونتویل، هر روز در ساعت ۷٫۳۰ شب، بسته می‌شود و در خیابان ۲۵ ام آلبرت (۲۵ Avenue Albert II) واقع شده است.

 

تراس دو پور  (Terrasses du port)

مراکز خرید فرانسه-توریست اپ (۷)

تراس دو پور، یکی از مراکز خرید مهم فرانسه  است که در شهر مارسی واقع شده است. برای رسیدن به این مرکز خرید، باید به خیابان ۹ام کوآی‌د لازارت (۹ Quai du Lazaret)، بروید. تراس دو پور، همه روزه ساعت ۸ شب، بسته می‌شود و فضای پارکینگ آن، ۲۶۰۰ جایی است. این مرکز خرید که به تازگی ساخته شده، دارای ۱۹۰ فروشگاه در چهار طبقه است. همچنین شما با گشت و گذار در این مکان، محصولات داخلی و برندهای خارجی را خواهید دید و در بالکن تراس دو پور می‌توانید چشم‌انداز زیبایی از بندر را مشاهده کنید. اگر قصد سفر به مارسی را دارید، می توانید از سانتر بورس، گران لیتورال و دیگر مراکز خرید این شهر نیز دیدن کنید.

منبع: www.tripsavvy.com , www.10best.com


مقالات مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *