alexa مسافرت در دوران بارداری با ماشین و هواپیما - توریست اپ
logo

مسافرت در دوران بارداری با ماشین و هواپیما

مسافرت در دوران بارداری با ماشین و هواپیما

مسافرت در دوران بارداری با ماشین و هواپیما

لینک های مرتبط
  هنگام رفتن به سفر خارجی به چه نکاتی توجه کنیم؟
  زیباترین مسیرهای پیاده روی دنیا کدامند؟
  همه چیز درباره ویزای شینگن 
  همه چیز در مورد پاسپورت و ویزا گرفتن 

بارداری یک دوره شیرین و البته دشوار برای هر خانم محسوب می‌شود. روش زندگی در دوران بارداری متفاوت است و یک سری حساسیت‌ها مطرح است که باید به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد. شرایط سفر برای افراد باردار یک موضوع بسیار مهم و کاربردی است و باید نگاه علمی و تخصصی در این زمینه موجود باشد. در طول بارداری باید ایمنی بدن فرد حفظ شود. نیاز است که در ابتدا مشخص شود که از بیماری تنفسی و یا قلبی رنج نمی‌برد و به جریان انداختن گردش خون نیز بسیار مهم و ضروری است. توریست اپ در این مقاله قصد دارد مهمترین شرایط مسافرت در دوران بارداری را مورد بررسی قرار دهیم. این مقاله را در وضعیت سوال و جواب در نظر می‌گیریم تا به نتیجه بهتری برسیم.

مهم‌ترین شرایط مسافرت در دوران بارداری

افراد باردار چه زمان‌هایی می‌توانند سفر کنند؟

افراد باردار چه زمان‌هایی می‌توانند سفر کنند؟

عده‌ای فکر می‌کنند که “در دوره بارداری اصلاً نباید سفر کرد” این تصور اشتباه است! در واقع شما به عنوان یک فرد باردار تا زمانی که عوارضی و یا ممنوعیتی برای سفر ندارید مجاز به مسافرت هستید. اما در این خصوص یک بررسی دقیق‌تر نیز صورت گرفته و مشخص شده است که بهترین زمان مسافرت در دوران بارداری سه ماه دوم است یعنی از چهارمین ماه بارداری می‌توانید به سفر بروید و بهتر است که در ماه‌های اول به انضمام ماه آخر کمی بیشتر احتیاط نمایید. در واقع سه ماه اول دوره بارداری دوره سختی است و پس از این دوره بدن زن به شرایط جدید عادت می‌کند.

 

شرایط مسافرت در دوران بارداری با ماشین و وسایل نقلیه عمومی

شرایط مسافرت در بارداری با ماشین

به هر حال در سفر زمینی آنچه بسیار مهم است شرایط نامساعد جاده‌ای است و این موضوع برای افراد عادی هم کمی استرس آور است چه برسد به یک فرد باردار. سوال اینجاست که آیا وسایل نقلیه در لیست شرایط سفر برای افراد باردار قرار دارد؟

 • اگر شما برای سفر در دوران بارداری ماشین را انتخاب کرده‌اید، چه خوب است در خصوص شرایط جاده‌ای اطلاعات دقیقی داشته باشید. جاده‌های ناهموار، سر بالایی و یا پر پیچ و خم عموماً در دوران بارداری ممنوع خواهد بود.
 • مورد بعدی استفاده از کمربند ایمنی است که به عنوان یک محافظت برای شما و فرزندتان خواهد بود از یاد نبرید که شما دو نفر هستید و باید از هر دو شخص مواظبت شود.
 • در مسیر خود بهتر است کیسه‌های هوا را روشن نمایید. کیسه‌های هوا یکی از بهترین گزینه‌های سفر محسوب می‌شود و خطر را برای شما و کودکتان به شک بالقوه محدود می‌سازد.
 • در صورتی که از اتوبوس برای سفر استفاده می‌کنید بهتر است اتوبوس‌هایی که دارای تیرهای باریک ایمنی برای حفظ تعادل است استفاده شود و البته اتوبوس‌ها دارای سرویس های بهداشتی باشند ( این گزینه هنوز در ایران کمی عجیب است!)
 • افرادی که قطار را برای سفر انتخاب می‌کنند با خطرات کمتری روبرو هستند، سرویس های بهداشتی و فوریت های پزشکی در قطار بهتر بوده و فرد باردار می‌تواند استراحت بهتری داشته باشد. وقتی در قطار نشسته‌اید از کمربندهای ایمنی استفاده نمایید، بهتر است شماره اتاقی را داشته باشید که زیاد شلوغ به نظر نرسد.

رفتن به مسافرت در دوران بارداری | توصیه های لازم در مسافرت خانم باردار | باید و نباید های مسافرت در دوران بارداری

 

شرایط مسافرت در دوران بارداری با هواپیما

شرایط مسافرت در بارداری با هواپیما

نوبتی هم باشد باید بررسی دقیقی در خصوص شرایط سفرهای هوایی داشته باشیم و بررسی کنیم که “آیا یک فرد باردار مجاز به سفر هوایی است یا خیر” و نیاز به رعایت چه قوانینی در این مسیر است. خبر خوبی داریم مسافرت هوایی برای یک فرد باردار هیچ ممنوعیتی نداشته و یک گزینه بسیار علمی محسوب می‌شود. اما باید شرایط سفر برای افراد باردار به شکل هوایی به طور دقیق حفظ شود.

اگر دقت نمایید در بسیاری از خطوط هوایی آخرین ماه مجاز برای پرواز هوایی فرد باردار ، ماه هشتم اعلام شده است و عموماً ماه نهم برای این گزینه ممنوع است مگر اینکه مجوزهای لازم را اخذ نموده باشید. خوشبختانه هواپیما دارای سرویس بهداشتی مجوز و همینطور خدمات پزشکی در لحظه است و از این نظر هیچ مشکلی وجود ندارد. اما در زمان برخاستن و فرود هواپیما شاهد ضربات محکمی هستیم که نگران کننده است. در چنین شرایط باید بر روی صندلی بنشینید و حتماً با دستتان پشت صندلی را بفشارید، ( خود را بر روی صندلی فیکس کنید) به هیچ عنوان نباید سرپا بایستید حفظ تعادل در هواپیما در حال حرکت کار ساده‌ای نبوده و با ریسک بالایی هموار است.

مسافرت در دوران بارداری با ماشین شخصی | مسافرت در دوران بارداری با هواپیما | سفر هوایی در دوران بارداری

 • بهتر است صندلی انتخاب کنید که به سرویس بهداشتی نزدیکتر باشد به این ترتیب در زمان‌های ضروری استرس کمتری به شما وارد می‌شود.
 • بهتر است قبل از شروع پرواز چک کنید که ارتفاع پرواز از ۷۰۰۰ متر بیشتر نشود به این ترتیب خطر کمتر خواهد بود. در صورتی که سفر شما الزامی است باید از جوراب‌های فشرده سازی استفاده نمایید این جوراب‌ها فشار هوا را به طور دقیق تنظیم می‌کنند و سبب می‌شود که فرد باردار در وضعیت جسمی نرمالی قرار بگیرد. لطفاً از هفته ۳۷ بارداری هر نوع سفر هوایی و زمینی را متوقف سازید.
 • پروازهای هوایی امکان زایمان زودرس را بیشتر می‌کند و باید بررسی‌های اولیه در طول مسیر از سوی پزشک صورت بگیرد.
سفر با سواری در بارداری | چه زمان برای سفر در دوران بارداری بهتر است | آیا مسافرت در دوران بارداری مجاز است ؟

 

فاکتورهای مهم سفر در دوران بارداری

ممنوعیت مسافرت در بارداری

یک سری موضوعات را با هم مرور می‌کنیم که بسیار مهم است:

 1. کم خونی شدید یکی از موضوعاتی است که عموماً سبب توقف سفر می‌شود. افرادی که از سوی پزشک مشکوک به کم‌خونی شدید هستند باید سفر خود را در دوران بارداری به حداقل برسانند.
 2. افرادی که دچار بیماری‌های قلبی هستند باید از پزشک مجوز لازم برای پرواز را داشته باشند.
 3. کسانی که دچار بیماری‌های تنفسی هستند عموماً نمی‌توانند کاندید سفر در طول بارداری باشند.
 4. در صورتی که فرد خونریزی مشاهده کرده است سفر می‌تواند خطر سقط جنین را به همراه داشته باشد.
 5. کسانی که دچار شکستگی استخوان هستند باید تا بهبود کامل صبر نمایند.
 6. سفرهای دریایی برای دوران بارداری در وضعیت ممنوعیت و خطر شدید قرار دارد. حرکت قایق و کشتی عموماً سبب ایجاد حال ناخوشایندی برای بیمار می‌شود که به این ترتیب بهتر است سفر برای افراد باردار در دریا به حداقل برسد.
سفر با سواری در بارداری | چه زمان برای سفر در دوران بارداری بهتر است | آیا مسافرت در دوران بارداری مجاز است ؟

 

نکته مهم سفر برای افراد باردار

به گردش انداختن جریان خون در سفر بسیار مهم است. اگر شما می‌خواهید در سفر خود به نتیجه مطلوبی دست یابید این نکته را از یاد نبرید که باید در طول مسیر کمی قدم بزنید و در صورتی که زمینی سفر می‌کنید زمانی را متوقف شوید و در هوای آزاد اکسیژن گیری نمایید.

**برای اطلاع از آخرین تورها و اطلاعات جامع از کشورها میتوانید اپلیکیشن توریست اپ را دانلود نموده و در زمینه گردشگری همیشه به روز باشید**

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه ios از سیب اپ

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

[icon type=”icon-download”] دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

[icon type=”icon-download”] دانلود مستقیم نسخه ios

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *