alexa معتبرترین پاسپورت های جهان - 22 کشور در رده اول تا سوم جهانی
logo

معتبرترین پاسپورت های جهان

معتبرترین پاسپورت های جهان

معتبرترین پاسپورت های جهان

پاسپورت که در زبان فارسی گذرنامه خوانده می‌شود، مدرک معتبری است که از سوی دولت هر کشوری برای شهروندان صادر می‌شود تا افراد آن کشور بتوانند به راحتی به خاک دیگر کشورها و با حفظ امنیت وارد و یا خارج شوند. اگرچه در مقاله “چگونه پاسپورت و ویزا بگیریم؟” شرایط را به طور جامعی توضیح داده‌ایم و افراد زیادی نظرات خود را ارائه کرده‌اند، اما در این مقاله، به موضوع جالبی برخورد کرده‌ایم: ” معتبرترین پاسپورت های جهان

ایرانیان نمی‌توانند برای بسیاری از کشورها، به راحتی ویزا بگیرند و حتی برای بسیاری از کشورها به طور ضروری حتما باید ویزا تهیه کنند. در حال حاضر، تنها کشورهایی که ایرانیان می‌توانند بدون تهیه ویزا، تردد کنند، ترکیه، ارمنستان و مالزی است. اما در مقاله پیش‌رو، با کشورهایی روبرو خواهید شد که به راحتی و تنها با داشتن پاسپورت خود به بیش از ۱۶۰ کشور، می‌توانند بدون تهیه ویزا تردد کنند.

توریست اپ، در این مقاله، ۲۲ کشور را مورد بررسی قرار داده که در رتبه‌های اول تا سوم جهانی قرار دارند و شهروندان آنها، به راحتی می‌توانند برای ملاقات بسیاری از کشورها، اقدام کنند. البته توجه داشته باشید که این رتبه‌ها با توجه به تغییر شرایط، می‌توانند تغییر کنند و این رتبه‌ها قابل جابجایی است. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید و اگر سوال و یا تجربه مشخصی دارید، می‌توانید با ما در میان بگذارید.

 

سنگاپور و آلمان رتبه‌های پیشرو جهانی

با ارزش ترین پاسپورت های جهان

سنگاپور، یکی از کشورهای معتبر آسیای شرقی، در کنار آلمان، یکی از کشورهای مطرح اروپایی، رتبه اول معتبرترین پاسپورت های جهان را به خود اختصاص داده‌اند. بدین ترتیب، هر فردی که شهروند سنگاپور باشد و بتواند پاسپورت سنگاپور را دریافت کند، می‌تواند به ۱۲۷ کشور بدون نیاز به تهیه ویزا، سفر کند، در خاک ۳۹ کشور، باید ویزای on-arrival دریافت کند و برای ورود به ۳۲ کشور، نیاز به تهیه ویزا، برای آنها الزامی است.

تعدادی از کشورهایی که برای یک شهروند سنگاپوری ویزا صادر می‌کنند، به این ترتیب‌اند: افغانستان، الجزیره، بوتان، کنگو، عراق.

اما طبق تغییرات اخیر، آلمان نیز در رتبه اول قرار گرفته است: هر فردی که شهروند کشور آلمان باشد، به ۱۲۶ کشور، بدون تهیه ویزا، می‌تواند سفر کند و یا وارد شود، برای ۴۰ کشور در محض ورود، ویزا دریافت می‌کند، و برای ورود به ۳۲ کشور، نیاز به تهیه ویزا دارد که چند مورد از کشورهایی که برای رفتن به آنها نیاز به تهیه ویزا دارد، آورده شده است.

افغانستان، الجزیره، بوتان (Bhutan)، بروندی (Brundi)، کامرون (Cameroon)، جمهوری مرکزی آفریقا (Central African Repablic)، چاد (Chad)، چین، کنگو (Congo)، غنا (Ghana) و گینه (Guinea).

 

رتبه‌ دوم قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های جهان

ارزش پاسپورت کشورهای قوی

در این رتبه و بر طبق آخرین آمار نوامبر ۲۰۱۸، ۱۱ کشور در رتبه دوم معتبرترین پاسپورت های جهان قرار دارند که می‌توانند به ۱۶۵ کشور دنیا بدون تهیه ویزا و یا تهیه ویزای on-arrival تردد کنند که لیست آنها در جدول زیر آمده است: در این لیست، ۹ کشور اروپایی، یک کشور آسیایی و یک کشور از امریکای شمالی قرار دارد.

نام کشور بدون ویزا (VFS) ویزای به محض ورود (on-arrival) نیازمند تهیه ویزا
دانمارک (۱۶۵)

 

۱۲۶          ۳۹ ۳۳
سوئد (۱۶۵)

 

۱۲۶ ۳۹ ۳۳
فنلاند (۱۶۵)

 

۱۲۶ ۳۹ ۳۳
لوکزامبورگ (۱۶۵)

 

۱۲۵ ۴۰ ۳۳
فرانسه (۱۶۵)

 

۱۲۵ ۴۰ ۳۳
ایتالیا (۱۶۵)

 

۱۲۵ ۴۰ ۳۳
هلند (۱۶۵)

 

۱۲۳ ۴۲ ۳۳
اسپانیا (۱۶۵)

 

۱۲۳ ۴۲ ۳۳
نروژ (۱۶۵)

 

۱۲۲ ۴۳ ۳۳
کره جنوبی (۱۶۵)

 

۱۲۲ ۴۳ ۳۳
ایالت متحده آمریکا (۱۶۵)

 

۱۱۶ ۴۹ ۳۳

 

رتبه سوم معتبرترین پاسپورت های جهان

رتبه سوم معتبرترین پاسپورت های جهان

۹ کشور در رتبه سوم معتبرترین پاسپورت های جهان قرار دارند. این کشورها می‌توانند به ۱۶۴ کشور، بدون تهیه ویزا و یا با تهیه ویزای on-arrival تردد کنند. در لیست این کشورها، ۷ کشور اروپایی، یک کشور آسیایی و یک کشور از آمریکای شمالی قرار دارد.

نام کشور بدون ویزا (VFS) ویزای به محض ورود (On-arrival) نیازمند تهیه ویزا
بلژیک (۱۶۴) ۱۲۳ ۴۱ ۳۴
اتریش (۱۶۴) ۱۲۳ ۴۱ ۳۴
ژاپن (۱۶۴) ۱۲۲ ۴۲ ۳۴
یونان (۱۶۴) ۱۲۲ ۴۲ ۳۴
پرتغال (۱۶۴) ۱۲۲ ۴۲ ۳۴
سوئیس (۱۶۴) ۱۲۱ ۴۳ ۳۴
بریتانیا (۱۶۴) ۱۲۰ ۴۴ ۳۴
ایرلند (۱۶۴) ۱۱۸ ۴۶ ۳۴
کانادا (۱۶۴) ۱۱۴ ۵۰ ۳۴

 

کشور ایران در رده بندی اخیر، در رتبه ۹۲ام و بعد از کشور سودان و قبل از کشور یمن و سومالی قرار دارد. به این ترتیب، ایران، فاصله زیادی از معتبرترین پاسپورت های دنیا دارد! طبق این آمار، ایرانیان با در دست داشتن پاسپورت ایرانی، می‌توانند به ۱۲ کشور، بدون تهیه ویزا سفر کنند که لیست آن در زیر آمده است:

ارمنستان به مدت ۹۰ روز دومینیکن، به مدت ۲۱ روز اکووادر به مدت ۹۰ روز
گرجستان نیاز به تهیه ویزا ندارد هائیتی (Haiti)، به مدت ۹۰ روز مالزی ۹۰ روز بدون ویزا
میکرونزی ، ۳۰ روز ترکیه به مدت ۹۰ روز بدون ویزا ونزوئلا، بدون تهیه ویزا
سریلانکا، نیاز به تهیه eTA دارد. هند نیاز به تهیه ویزای الکترونیکی دارد ساحل عاج، نیاز به تهیه pre-enrollment

 

یک نکته مهم در مورد pre-enrollment:

یک نکته مهم در مورد pre-enrollment

این نوع ویزا مربوط به کشورهایی است که در ایران سفارت ندارند و شما باید به صورت اینترنتی و در وب‌سایت کشور مورد نظر ثبت نام کرده و هزینه آن را پرداخت کنند تا به محض ورود، این ویزا به شما داده شود. جالب است بدانید، بسیاری از ایرانی‌ها، برای موارد کاری و صادرات به کشور ساحل عاج سفر می‌کنند و برای تردد به این کشور، نیازمند این نوع ویزا هستند.

 

آنچه در این مقاله ارائه شد، بر اساس جستجوی توریست اپ بر اساس وب‌سایت معتبری (پاسپورت ایندکس) است که در این زمینه فعالیت می‌کند و اطلاعات خود را همواره بر اساس تغییرات صورت گرفته به روزرسانی می‌کند. اگر در این زمینه سوالاتی دارید، می‌توانید در ادامه، سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *