alexa مهاجرت به آمریکا ، رویا یا واقعیت؟ (اپلیکیشن جامع گردشگری توریست اپ)
logo

مهاجرت به آمریکا ، رویا یا واقعیت؟

مهاجرت به آمریکا ، رویا یا واقعیت؟

مهاجرت به آمریکا ، رویا یا واقعیت؟

اگر امکان مهاجرت به کشورهای دیگر به سادگی برای شما امکان‌پذیر بود، چه کشورهایی را انتخاب می‌کردید؟ آیا مهاجرت به آمریکا ، در دسته اولویت‌هایتان قرار می‌گرفت؟ آمریکا، کشور بسیار بزرگی است و دارای امکانات و فرصت‌های مختلفی برای افرادی است که به دنبال یک زندگی جدید هستند. اما پذیرش مهاجرت آمریکا نیز چندان کار آسانی نیست.

افراد بسیاز زیادی هستند که هزینه‌های زیادی برای تحقق رویای مهاجرت به آمریکا صرف می‌کنند و در نهایت، با ناامیدی و عدم پذیرش روبرو می‌شوند؛ از همین‌روست که سرمایه‌گذاری برای دریافت ویزای مهاجرت به آمریکا، باید بسیار دقیق و حساب‌شده انجام گیرد. توریست‌اپ در این مقاله تلاش کرده است تا تمام راه‌های مهاجرتی به آمریکا را بررسی کند. اما باید به خاطر داشته باشید که جزئیات این روش‌ها بسته به شرایط هر فردی می‌تواند متفاوت باشد.

 

تمام راه‌های مهاجرت به آمریکا در یک نگاه

شیوه‌های مهاجرتی به بسیاری از کشورها، تقریبا یکسان است و جزئیات آنها می‌تواند با همدیگر متفاوت باشد. در اینجا لیستی از روش‌‌های مهاجرتی به آمریکا، اشاره شده است:

مهاجرت از راه تحصیل

آمریکا دارای دانشگاه‌های خوب با رتبه‌های عالی است. افراد می‌توانند برای مقاطعی مانند دکترا، درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آمریکایی داشته باشند و بعد از گرفتن پذیرش از استاد و دانشگاه مربوطه، به سراغ دیگر مراحل گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا بروند. برای این موضوع در نظر داشته باشید که گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا، نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی (آیلتس و یا تافل) و پیشینه کار تحقیقاتی خوب است. در این‌صورت شما می‌توانید مشمول دریافت هزینه تحصیلی به طور کامل و کمک هزینه تحصیلی نیز شوید. اما به خاطر داشته باشید، می‌توانید به هزینه خود و تنها با گرفتن پذیرش از دانشگاه مربوطه نیز، به این نوع از مهاجرت نیز بیاندیشید.

البته در این روش به این نکته مهم توجه داشته باشید که آمریکا دارای ایالت‌های مختلفی است و شرایط زندگی در بسیاری از آنها از لحاظ تامین هزینه‌های زندگی، اقلیم و میزان مهاجر‌پذیر بودن متفاوت است. پس در هنگامی که می‌خواهید دانشگاه مورد نظر را انتخاب کنید، به این موارد نیز توجه داشته باشید.

همچنین این موضوع را در نظر بگیرید که می‌توانید برای تحصیل در دوره‌های لیسانس و کارشناسی ارشد نیز اقدام کنید، اما برای این دوره‌ها، احتمال دریافت کمک هزینه تحصیلی، بسیار کم و یا غیر ممکن است.

مهاجرت از راه تحصیل

 

اما یک نکته مهم:

وقتی ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت می‌کنید، شما تنها در مدت معین شده تحصیلی می‌توانید در آمریکا بمانید و پس از آن، اگر بتوانید کار مناسبی پیدا کنید، همچنان اجازه ماندن در امریکا را خواهید داشت. پس این نوع مهاجرت، مهاجرت دائم به آمریکا محسوب نمی شود

مهاجرت به آمریکا از راه کاریابی

مهاجرت از راه یافتن شغلی در حوزه تخصصی می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای رفتن به آمریکا باشد، البته به شرط آنکه این پیشنهاد شغلی را از سمت کارفرمای آمریکایی خود داشته باشید. اما مدتی است که ایرانیان نمی‌توانند از این روش استفاده کنند، چرا که سخت‌گیری بسیار زیادی در دولت جدید آمریکا لحاظ می‌شود. در این روش، اگر فردی پیشنهادی از کارفرمای آمریکایی دریافت می‌کرد، می‌توانست به مدت سه سال در این کشور حضور داشته باشد و بعد از آن، با داشتن صلاحیت‌های لازم، به مدت سه سال دیگر، این ویزا را تمدید کند.

 مهاجرت به آمریکا از راه کاریابی

 

مهاجرت به آمریکا از راه سرمایه‌گذاری

مهاجرت از راه سرمایه گذاری در آمریکا، برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌هایی است که تجارت‌های پر خطر محسوب می‌شوند و یا آنکه سرمایه‌گذاری باید در منطقه‌ای انجام گیرد که نرخ بیکاری در آن بالاست. میزان سرمایه‌گذاری حدود ۵۰۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار است و افرادی که واجد چنین شرایطی باشند، می‌توانند بدون پیشینه مدیریتی و یا حتی مدرک معتبر زبانی به این کشور مهاجرت کنند. این سرمایه، حدود ۵ سال در آمریکا در گردش خواهد بود و فرد در این مدت می‌تواند سرمایه و تجارت خود را توسعه دهد.

 مهاجرت به آمریکا از راه سرمایه‌گذاری

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

در این وضعیت، شما باید با یک فردی که دارای تابعیت کشور آمریکاست، ازدواج کرده باشید. اگر این فرد دارای گرین کارت آمریکا باشد، حدود سه تا چهار سال طول خواهد کشید تا با مهاجرت شما به این کشور موافقت شود و البته اثبات آن نیز، مراحل دشواری دارد و در نهایت، ممکن است ویزای شما مردود شود. اما اگر فردی که با آن ازدواج می‌کنید، دارای پاسپورت آمریکایی است (شهروند امریکا باشد)، این فرایند حدود شش ماه تا یکسال طول خواهد کشید.

 مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

 

مهاجرت به آمریکا از طریق مسابقه لاتاری

گرچه این روش از زمان رئیس‌جمهوری دونالد ترامپ، دیگر وجود ندارد، اما در این روش، حدودو ۵۰ تا ۵۵ هزار نفر، در مسابقه بزرگ لاتاری در سرتاسر جهان، می‌توانستند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.

 مهاجرت به آمریکا از طریق مسابقه لاتاری

 

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

مهاجرت به آمریکا، از طریق پناهندگی مخصوص افرادی است که از نظر سیاسی به طور ویژه و از لحاط مذهبی در کشور خود دچار آزار و اذیت قرار گرفته‌اند و حتی امنیت آنها می‌تواند دچار تردید باشد. البته این نوع پناهندگی به آمریکا، مشکلات و روش‌های خود را دارد و تا حد زیادی پیچیده است.
افرادی که از این روش استفاده می کنند، بیشتر از طریق تغییر مذهب و یا گرایش به همجنس‌گرایی درخواست می‌دهند.

 مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

 

مهاجرت به آمریکا افراد نخبه در زمینه‌های مختلف

افراد نخبه در هر زمینه‌ای مورد استقبال کشورهای مختلف قرار می‌گیرند. افرادی که توانسته باشند مدارج بالای علمی را طی کرده باشند و حتی اختراع ویژه‌ای را به ثبت رسانده باشند، افرادی که در المپیادهای علمی و ورزشی، دارا مقام و رتبه باشند، افراد هنرمندی که کارهای هنری آنها در مسابقات مهم، برنده شده باشد و حتی تجاری که در سطح جهانی شناخته شده هستند، می‌توانند از امتیازات این روش بهره‌مند شوند و به طور ویژه از این روش برای دریافت پذیرش مهاجرت به آمریکا استفاده کنند.

مهاجرت افراد نخبه در زمینه‌های مختلف

 

روش جدید مهاجرت به آمریکا با قوانین جدید دونالد ترامپ

همانطور که اشاره شد، در روش‌های جدید مهاجرتی که دولت دونالد ترامپ وضع کرده است، روش لاتاری به طور کامل حذف شده است و سالانه حدود ۱۴۰ هزار نفر می‌توانند به روش‌های گوناگون به امریکا مهاجرت کنند. اما برای پذیرش این مهاجرت، باید ویژگی‌های مختلفی امتیازبندی شود و بر حسب این امتیاز بندی‌ها، افرادی که بیشترین امتیازها را به دست می‌آورند، می‌توانند برای مهاجرت پذیرفته شوند.

روش جدید مهاجرت به آمریکا با قوانین جدید دونالد ترامپ

 

لیست این امتیازبندی‌ها برای روش های مختلف متفاوت است که در زیر آورده شده است:

سن

 • – کمتر از ۱۸ سال: ۰ امتیاز
 • – ۱۸ تا ۲۱ سال: ۶ امتیاز
 • – ۲۲ تا ۲۵ سال: ۸ امتیاز
 • – ۲۶ تا ۳۰ سال: ۱۰ امتیاز
 • – ۳۱ تا ۳۵ سال: ۸ امتیاز
 • – ۳۶ تا ۴۰ سال: ۶ امتیاز
 • – ۴۱ تا ۴۵ سال: ۴ امتیاز
 • – ۴۶ تا ۵۰ سال: ۲ امتیاز
 • – بیشتر از ۵۰ سال: ۰ امتیاز

 

تحصیلات

 • – دیپلم یا معادل ۱ امتیاز
 • – کارشناسی از آمریکا : ۶ امتیاز — از خارج از آمریکا: ۵امتیاز
 • کارشناسی ارشد از آمریکا: ۸ امتیاز— از خارج از آمریکا: ۷ امتیاز
 • – دکترای تخصصی از آمریکا: ۱۳ امتیاز— از خارج از آمریکا: ۱۰ امتیاز

 

دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای آمریکایی

درآمد دریافتی، تعیین کننده، امتیازهای مورد نظر است:

 • – درآمد ۳ برابر میانگین درآمد افراد در آمریکا= ۱۳ امتیاز
 • – درآمد ۲ برابر میانگین درآمد افراد در آمریکا= ۸ امتیاز
 • – درآمد ۱٫۵ برابر میانگین درآمد افراد در آمریکا= ۵ امتیاز

به یاد داشته باشید، ایرانیان دیگر نمی‌توانند از روش پیشنهاد کاری، برای مهاجرت اقدام کنند.

سرمایه‌گذاری

میزان سرمایه‌‌گذاری نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده و میزان آن البته افزایش یافته است.

اگر افراد بتوانند حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار سرمایه خود را برای سه سال در شرکت تجاری آمریکایی سرمایه‌گذاری کنند، امتیاز ۶ را دریافت می‌کنند و اگر این مبلغ به یک میلیون و هشتصدهزار دلار برسد، امتیاز هم به ۱۲ افزایش خواهد یافت.

به یاد داشته باشید که همه روش‌های ارائه شده، روش‌های کلی مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شوند و اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، باید زمان و هزینه زیادی را صرف اینکار کنید و همچنین از متخصصان مهاجرت، روش‌ها و تبصره‌هایی که می‌تواند ویژه شما باشد را دریافت کنید. برای دریافت مشاوره فرم مشاوره برای مهاجرت که توریست اپ قرار داده ایم را بررسی کنید تا متحصصان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *