alexa مهاجرت به ارمنستان ، سرزمین مردمان پاک و صادق - توریست اپ
logo

مهاجرت به ارمنستان ، سرزمین مردمان پاک و صادق

مهاجرت به ارمنستان ، سرزمین مردمان پاک و صادق

مهاجرت به ارمنستان ، سرزمین مردمان پاک و صادق

امروز به سراغ مهاجرت به ارمنستان رفته‌ایم؛ یکی دیگر از کشورهایی که دوستداران ویژه خود را برای مهاجرت دارد. آری، جمهوری ارمنستان، با مردمانی آرام و خوب می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که دوستدار تجربه زندگی جدید، در کشوری غیر از ایران هستند.

توریست اپ تاکنون وضعیت مهاجرتی تعداد زیادی از کشورها را بررسی کرده که از آنها می‌توان به کشور رویاها، کانادا، تا کشورهای کوچکی مانند ترکیه اشاره کرد که امکانات و شرایط زندگی مناسبی برای مهاجران دارند.
با این تفاسیر، همراه ما شوید در این جستجو تا برایتان از خلق و خوی مردم ارمنستان، وضعیت دولت، کار و مهاجرت بگوییم.

همچنین به یاد داشته باشید که در این زمینه، ما مشاوران بسیار با تجربه‌ای داریم که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند و سوالات شما را پاسخ دهند. برای گرفتن مشاوره می‌توانید از طریق ایمیل مهاجرت با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید.

مهاجرت به ارمنستان، راه‌ها و روش‌ها

روش‌های مهاجرتی به ارمنستان

سفر زمینی به ارمنستان

گام اول: به مدت ۹۰روز، به ارمنستان و بدون داشتن ویزا، سفر کنید.

به دلیل آنکه برای رفتن به ارمنستان نیاز به تهیه ویزا و در نتیجه رفتن به سفارت ارمنستان ندارید، می‌توانید به این کشور سفر کنید تا در این مدت کارهای اقامت خود را انجام دهید: اما چگونه؟ به روش زیر:

به دو صورت می‌توانید به ارمنستان سفر کنید: زمینی یا هوایی

در حال حاضر در تهران، چهار شرکت “دیدار سیر گیتی”، “آذرآهو”، “ایران پیام نو” و “گیتی پیما ایران” درپایانه غرب با دریافت هزینه تقریبی ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزارتومان شما را به ارمنستان خواهند رساند. ۲۲ تا ۲۳ ساعت در سفر خواهید بود و در نهایت از مرز نوردوز آذربایجان شرقی به ارمنستان خواهید رسید.

یا آنکه می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما به ارمنستان سفر کنید. در حال حاضر، تنها هواپیمایی که دارای پرواز مستقیم به ارمنستان است، ماهان ایر است و البته قیمت بلیط آن را باید به روز بررسی کنید.

روش‌های مهاجرت به ارمنستان چیست؟

گام دوم: خانه، خوابگاه و یا پانسیون اجاره کنید.

مهاجرت به ارمنستان و اجاره خانه

قیمت تقریبی اجاره یک خانه معمولی بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلار در ماه است و با توجه به سلیقه و داشتن امکانات بیشتر، قیمت‌های آن، بالاتر خواهد رفت. اما خانه‌های ارمنستان، یک امتیاز مثبت بزرگ دارند و آن هم مجهز بودن آنها به اسباب و اثاثیه منزل است.

همچنین برای اجاره این خانه‌ها نیاز به پرداخت ودیعه نخواهید داشت و فقط کافی است در بدو ورود، اجاره خانه ماه اول و ماه آخری که در آنجا قصد اقامت دارید را، پرداخت کنید. برای ماه‌های بعد اقامت، به صورت ماهانه اجاره را پرداخت خواهید کرد.

مهاجرت به ارمنستان، روش بدون ویزا

گام سوم: زبان ارمنی یاد بگیرید.

مهاجرت به ارمنستان و زبان ارمنی

برای اینکار می‌توانید در یکی از کالج‌های ارمنستان مانند دانشگاه اروپایی ارمنستان ثبت‌نام کنید تا در طی ۴ الی ۵ ماه، زبان ارمنی را یاد بگیرید. چرا که زبان رسمی کشور، ارمنی است و اگر قصد زندگی، کار و ارتباط با مردم را دارید، زبان ارمنی و یا در درجه دوم، زبان روسی، الزامات شما را تشکیل می‌دهد.

مهاجرت به ارمنستان، مناسب برای بازنشستگی

گام چهارم: باید در ارمنستان به دنبال ثبت شرکت بگردید.

مهاجرت به ارمنستان - ثبت شرکت در ارمنستان

برای اینکه در ارمنستان شرکت ثبت کنید، نیاز به هزینه‌ای در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار نیاز دارید. اما اگر خودتان با موضوع ثبت شرکت و شرایط و مدارک آن آشنایی ندارید، می‌توانید از یک وکیل کمک بگیرید و در نهایت مبلغ ۱۰۰۰ دلار را به او پرداخت کنید. با ثبت شرکت می‌توانید ابتدا در سه سال اول، اقامت‌ موقت یک ساله دریافت کنید و بعد از آن اقامت سه ساله و یا اقامت ۵ ساله امکان‌پذیر است.
به یاد داشته باشید که شما هرگز نمی‌توانید اقامت دائم ارمنستان را بگیرید و تنها هر ۵ سال یکبار، می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید.

نکات گام چهارم

با ثبت شرکت، چه کارهایی می‌توانید در ارمنستان انجام دهید؟

۱) می‌توانید مشاور املاک شوید.
۲) به کار تورلیدری مشغول شوید.
۳) فروشگاه و یا مغازه با محصولات مختلف تاسیس کنید.
۴) می‌توانید یک وارد کننده مواد غذایی و یا مانند آن به کشور ارمنستان باشید.
۵) رستوران و کافه دایر کنید. در ارمنستان رستوران‌های ایرانی ارمنی خوب و معروفی وجود دارند.
۶) مترجم شوید.
۷) هتل و اقامتگاه دایر کنید.
۸) ساخت و ساز داشته باشید.

اما بدانید سیستم کارمندی در ارمنستان بسیار دشوار است و حقوق و مزایای چندانی هم ندارد و معمولا، برای اتباع ایرانی، استخدامی هم وجود ندارد.

هزینه مهاجرت به ارمنستان

اما هزینه زندگی در ارمنستان چقدر است؟

مهاجرت به ارمنستان و هزینه زندگی

ارمنستان کشوری است که در آن تورم اقتصادی معنایی ندارد، پس اگر وسیله‌ای را چند سال پیش، به یک قیمت خریده باشید، امروز نیز با همان قیمت قبلی می‌توانید آن را تهیه کنید و همین موضوع نگرانی مهمی را از شما سلب می‌کند.

اما هزینه خورد و خوراک در این کشور هم بسیار پایین است، به طوری که اگر دو وعده نهار و شام را در رستوران میل کنید، هزینه روزانه شما در حد ۱۰ تا ۱۲ دلار خواهد بود.

هزینه حمل و نقل نیز در این کشور متعادل و پایین است. به طوری که اگر سوار وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس شوید، باید ۱۰۰ درام هزینه کنید و در این صورت می‌توانید مسافت مشخص شده با اتوبوس را طی کنید. همچنین هزینه تاکسی بر اساس کیلومتر شمار محاسبه می‌شود و ورودی آنها برای مسافت ۵ کیلومتر، بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ درام است و پس از این مسافت، باید به ازای هر کیلومتر بیشتر، مبلغ ۱۰۰ درام اضافه کنید.

مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل

چه روش‌های دیگری برای مهاجرت به ارمنستان داریم؟

مهاجرت به ارمنستان برای تحصیل

الف) تحصیل کنید

می‌توانید به قصد تحصیل به کشور ارمنستان مهاجرت کنید، اما آیا دانشگاه‌های خوب این کشور را می‌شناسید؟ پس پاراگراف زیر را مطالعه کنید:

دانشگاه‌های معروف و معتبر ارمنستان، دانشگاه پلی‌تکنیک فنی و مهندسی، دانشگاه پلی‌تکنیک معماری (یکی از معتبرترین دانشگاه‌های معماری)، دانشگاه دولتی ایروان (در زبان ارمنی، پتاگان هامالسران خوانده می‌شود)، دانشگاه اروپایی ارمنستان و دانشگاه کنسرواتوار ارمنستان است.

مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل

ب) ازدواج راه دیگری است

اگر با فردی ارمنی ازدواج کنید، پاسپورت ۱۰ ساله دریافت خواهید کرد، به این معنی که اقامت ۱۰ ساله دریافت خواهید کرد.

مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج

ج) ملک بخرید و یا سرمایه‌گذاری کنید

این دو راه نیز مانند راه‌های قبلی اشاره شده است و در نهایت شما می‌توانید اقامت ۱ ساله تا ۵ ساله دریافت کنید.

مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک

مزایای اقامت در ارمنستان

با دریافت اقامت ارمنستان، راحت‌تر می‌توانید به دیگر کشورهای اروپایی مسافرت کنید. زندگی آرامی خواهید داشت و با مردمان دیگر کشورها آشنا خواهید شد.

نکات قبل از مهاجرت به ارمنستان

قبل از مهاجرت به ارمنستان، مردم و روحیات آنها را بشناسیم

مهاجرت به ارمنستان و روحیان آنها

  1. ارمنی‌ها، مردمانی با روحیه آرام، وقت شناس، صادق و متعهد هستند. از همین‌رو، آنها اگر به شما قولی بدهند، روی آن خواهند ایستاد.
  2. تقریبا ۹۰% مردم ارمنستان دارای تحصیلات آکادمیک هستند
  3. شهر و خانه‌های ارمنی بسیار تمیز است و شما به راحتی این موضوع را در همه جای شهر خواهید دید.
  4. ارمنی‌ها دارای غذاهای خوشمزه‌ای هستند که تعدادی از آنها به میزان زیادی با غذاهای ایرانی مشترک است.
  5. مردم ارمنی بسیار ساده‌زیست هستند و به جز چند محله، تقریبا تمامی شهر ایروان، وضعیت ساده و مشابهی دارند.
  6. اینترنت در تمام خیابان‌های شهر رایگان است و تنها کافی است، وای فای گوشی هوشمند خود را روشن کنید تا بتوانید از اینترنت رایگان که البته دارای سرعت بسیار بالایی است، بهره‌مند شوید.
  7. مردم ارمنی موظفند، در روزهای ۱۰ام تا ۱۵ام هر ماه میلادی، به اداره پست منطقه خود مراجعه کنند و شماره کنتور آب، برق و گاز خود و یا تلفن منزل خود را ارائه داده و هزینه آن را پرداخت کنند. به این ترتیب، هیچ قبض کاغذی به در خانه‌های آنها فرستاده نمی‌شود.
  8. زبان مردم ارمنستان، ارمنی است؛ نوع ویژه‌ای از زبان هندواروپایی که دارای اشتراک زیادی با زبان فارسی دارد. برای مثال کلمه “دشوار” در زبان فارسی، در زبان ارمنی، “دژوار” گفته می‌شود. البته مردم قدیمی‌تر ارمنی، دارای اشتراکات زبانی بیشتری با زبان فارسی هستند و مردمان دوره جدید ارمنی، اشتراکات بیشتری به زبان روسی دارند.

روحیات مردم در مهاجرت به ارمنستان

کمی هم وضعیت سیاسی ارمنستان بدانیم

مهاجرت به ارمنستان و سیاست های آن

ارمنستان را به جمهوری ارمنستان می‌شناسیم، کشوری که با سیستم نخست‌وزیری اداره می‌شود و قدرت اجرایی به دست اوست. نمایندگان مجلس که توسط مردم ارمنی انتخاب می‌شوند، باید نخست‌وزیر را انتخاب کنند تا نخست‌وزیر هم قوانین کشور را اجرایی نماید.

مهاجرت به ارمنستان و اقامت در امنستان

مراکز خرید مهم ارمنستان را نیز بشناسید

مراکز خرید ارمنستان

ارمنی‌ها دارای بازاری هستند که تنها در روز شنبه و یکشنبه و به صورت خیابانی فعالیت می‌کند که یکی از بازارهای خوب و محبوب شناخه می‌شود، نام این بازار ورنیساج است. اطلاعات این مرکز خرید را می‌توانید در مراکز خرید ارمنستان بیابید. دیگر مراکز خرید، دالما، پاساژ تاشیر، ایروان مال و ریومال است.

اقامت در امنستان

مهاجرت به ارمنستان و روش های آن

همه آنچه ارائه شد، اطلاعات جامعی بود از شرایط مهاجرتی به ارمنستان که توریست اپ با تیم تحقیقاتی خود به دست آورده بود. شما خوانندگان گرامی در ادامه مقاله می‌توانید سوالات، نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *