alexa اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید ،این مطلب را بخوانید | توریست اپ
logo

اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید ، این مطلب را بخوانید

اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید ، این مطلب را بخوانید

اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید ، این مطلب را بخوانید

امروزه، مهاجرت، واژه متداولی شده است و بسیاری از افراد، در رده‌های مختلف سنی و با شرایط مختلف زندگی تلاش می‌کنند تا راهی برای رفتن از خاک کشور خود بیابند تا زندگی‌های بهتر، ماجراجویی‌های بیشتر و رفاه بیشتری را تجربه کنند. در مقاله مهاجرت به کانادا تلاش کردیم، راه‌های مهاجرت به این کشور بزرگ و پرطرفدار را مورد بررسی قرار دهیم و در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا راه‌حل‌های کلی مهاجرت به استرالیا را بررسی کنیم. در واقع بعد از کشور کانادا، کشور استرالیا، یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت است و اگرچه از لحاظ راه‌حل‌های مهاجرتی، مشابه کشور کانادا است، اما روش های آن تا حدودی متفاوت است. پس اگر مشتاق آشنایی با روش‌های مهاجرت به کشور استرالیا هستید، خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می‌شود

 

استرالیا کجاست و چه شرایطی برای زندگی دارد؟

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۲)

کشور استرالیا، در واقع قاره پهناور و متفاوتی در نیمکره جنوبی زمین است. از لحاظ مساحتی، ششمین کشور دنیا است و از جهت محیط زیست و طبیعت، شرایط منحصربه فردی دارد. به طوری که تعدادی از جانوران دنیا تنها در این کشور و این شرایط آب و هوایی زندگی می‌کنند و سیاست دولت آن، حفظ، حمایت و نگهداری از حیات‌وحش است. بخش‌های زیادی از آن، با بیابان‌های گرم و خشک پوشیده شده و بخش‌های دیگری از آن، ساحلی و مرطوب و یا معتدل هستند. در عین حال، استرالیا، یکی از کشورهای مرفه دنیا است و وضعیت اقتصادی خوب و روبه رشدی دارد. در استرالیا، داشتن تخصص و اهمیت به کار و حرفه، بسیار مهم است و اگر روحیه پیشرفت و ارتقا داشته باشید، به خوبی می‌توانید در این کشور رشد کنید.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید ، این مطلب را بخوانید

 

راه‌ اول: مهاجرت از طریق حرفه و یا تخصص

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۴)

به این روش، گرفتن پذیرش و یا ویزای اقامت به روش اسکیل و یا مهارت گفته می شود.

در این روش، باید فرم آنلاینی را پر کنید تا مورد ارزیابی دولت وقت استرالیا قرار بگیرید.

ابتدا باید بتوانید مهارت خود را اثبات کنید. چرا که با گذشت زمان در تمام دنیا، نیاز مدیران و جوامع به افرادی بسیار متخصص، خبره و خلاق بیشتر می شود و افرادی که چنین ویژگی هایی را داشته باشند، می‌توانند از فیلتر ارزیابی تخصص عبور کنند.

اما تبصره جالب و در عین حال سختی برای تهیه ویزای کار وجود دارد: ویزای کار در تعطیلات که مدت آن، تنها ۱۲ ماه است. این ویزا به افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال اعطا می‌شود و به این ترتیب، می توانید در زمانی که تعطیلات مردم کشور استرالیا شروع می‌شود، به این کشور مهاجرت کرده و توانایی خود را برای زندگی و کار کردن بیازمایید. در انتهای ۱۲ ماه، اگر از چنین شرایطی راضی باشید، باید بتوانید برای تمدید این نوع ویزا، خود و مهارت‌های جدید خود را به دولت اثبات کنید.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید ، این مطلب را بخوانید

 

راه حل دوم: به روش ویزای خانواده اقدام کنید

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۱۳)

اگر یکی از اعضای خانواده شما موفق شده به کشور استرالیا مهاجرت کند و در آنجا شغل و شرایطی مناسبی برای خود به وجود بیاورد، شما نیز می‌توانید با بررسی شرایط خود، به این افراد ملحق شوید. البته در این روش نیز باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشید و فردی که در استرالیا ساکن شده است، باید بتواند شما را حمایت کند. از طرفی در دریافت این ویزا، باید توجه داشته باشید که خویشاوندانی که نقش حامی شما را دارند، در درجه چندم خویشاوندی قرار دارند. هرچه که نسبت خویشاوندی شما با فرد مورد نظر کمتر باشد، احتمال قبولی و پذیرش ویزای شما بیشتر خواهد بود.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید ، این مطلب را بخوانید

 

اگر توانایی راه‌اندازی کسب و کار و یا تجارت دارید، راه حل سوم مهاجرت را دارید.

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۱۲)

این ویزا به افرادی اعطا خواهد شد که بتوانند در استرالیا کسب و کار جدیدی را راه‌اندازی کنند. در این روش، فرد می‌تواند هزینه‌های جاری برای ایجاد کسب و کار خود را پرداخت کند، در حرفه خود مهارت لازم را دارد و می‌تواند در عرصه رقابت پیروز میدان باشد. اما باید توجه داشته باشید که این نوع از ویزا، دائمی نیست. فرد باید در طول مدت ۴ سال، کسب و کار خود را راه‌اندازی و تا حد قابل قبولی در آن پیشرفت کرده باشد.

 

راه حل چهارم: کارفرما، حامی باشد

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۱۱)

امروزه، تعداد کشورهای بین المللی در کشورها، نسبت به قبل زیاد شده است و همین موضوع احتمال ارتباطات بین اللملی را افزایش داده است. به این ترتیب اگر شما در شرکتی کار می کنید که یک کارفرمای استرالیایی دارید و مورد اطمینان و حمایت او هستید، می‌توانید از او برای پذیرش درخواست مهاجرت خود کمک بخواهید. در این نوع روش، شرکت‌ها به دلیل چنین تبادلهای انسانی، مستحکم تر خواهند شد و روابط دوجانبه بهبود خواهد یافت.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید ، این مطلب را بخوانید

 

اگر بازنشسته هستید، این روش برای شما عالی است

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۱۰)

بسیاری از افراد تلاش می‌کنند، دوران بازنشتگی آرامی را بگذرانند و حتی تصمیم می‌گیرند از کشور خود مهاجرت کرده و شرایط زندگی دیگری را تجربه کنند، بنابراین اگر شما بازنسشته شده اید و یا می خواهید دوران بازنشستگی خود را در کشوری مانند استرالیا سپری کنند، می‌توانید این نوع ویزا را تهیه نمایید، البته باید توجه داشته باشید که فرد بازنشسته باید سرمایه کافی برای زندگی در این کشور را داشته باشد.

 

به قصد تحصیل در دانشگا‌ه‌های استرالیا، ویزا بگیرید

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۹)

بسیاری از افراد دوستدار تحصیل در مدارج عالی هستند و تمایل دارند این شرایط را در کشورهای خارجی و کشورهایی دانشگاه‌های جهانی و بهتری دارند، سپری کنند. بنابراین اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید باید بتوانید پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را کسب کنید و یا بورسیه یکی از دانشگاه های این کشور شوید. در آن صورت می توانید تا پایان زمان تحصیل در استرالیا بمانید. پس از فارغ التحصیل شدن مدت زمانی به شما اختصاص داده خواهد شد تا کاری مناسب پیدا کنید و بتوانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید. لازم به ذکر است که اگر بورسیه تحصیلی استرالیا را کسب نمایید می‌توانید همسر خود را هم به راحتی همراه ببرید. به شما در دوران تحصیل حقوقی هم داده خواهد شد تا بتوانید همه تمرکزتان را روی تحصیل و کسب علم قرار دهید.

مهاجرت به استرالیا | استرالیا مهاجرت | راه های مهاجرت به استرالیا | روش های مهاجرت به استرالیا | استرالیا

 

پزشکان و پرستاران در استرالیا جایگاه ویژه‌ای دارند

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۵)

در استرالیا حرفه‌ها و مشاغل خاصی وجود دارند که جایگاه ویژه‌ای دارند و همواره برای آنها فرصت کار و تقاضا وجود دارد . دسته‌ای از این مشاغل، مشاغل فنی هستند و دسته‌ای دیگر مربوط به خدمات پزشکی و بهداشتی می‌شود. به عبارتی دیگر، در حال حاضر پزشکان و پرستاران شانس بیشتری برای پذیرفته شدن به عنوان مهاجر به این کشور را دارند، زیرا استرالیا به این دو شغل نیاز دارد؛ پزشکان، دندان پزشکان، پرستاران و دیگر گرایش های پزشکی شانس بالایی در کسب اقامت دائم در استرالیا را دارا می باشند.

با توجه به زمانی که قصد مهاجرت دارید، باید نیازهای کشور مقصد را بسنجید برای مثال چند سال پیش استرالیا نیاز به کارگران ساختمانی داشت و افراد ماهر در این زمینه آسان تر می توانستند مهاجرت کنند. بنابراین لازم است که هر سال نیاز های کاری استرالیا را بررسی کنید.

 

ازدواج کنید تا ویزای استرالیا بگیرید

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۶)

ازدواج با یکی از افرادی که در استرالیا مقیم است و تابعیت آن کشور را دارد، یکی از راه هایی است که به شما اجازه ی اقامت در استرالیا داده می‌شود. اگر همسر شما استرالیایی است و یا فردی خارجی و دارای اقامت دائم در استرالیا، شما به راحتی می توانید اقامت این کشور را به دست آورید.

 

فرزندی استرالیایی داشته باشید

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۷)

اگر فرزندی در استرالیا دارید که قَیِم او محسوب شوید و یا پدر و مادر خوانده کودکی استرالیایی شده‌اید، مهاجرت و رفت و آمد شما به استرالیا می‌تواند آسان باشد و در حقیقت با شما مانند یک شهروند نیوزیلندی برخورد خواهد شد، چرا که شهروندان نیوزلندی، تنها کشوری هستند که نیاز به ویزا برای رفتن به استرالیا ندارند و همچنین شرایط مهاجرتی برای آنها آسان‌تر است.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید ، این مطلب را بخوانید

 

در استرالیا سرمایه‌گذار باشید

مهاجرت به استرالیا-توریست اپ (۸)

سرمایه‌گذاری در استرالیا تقریبا یکی از راه‌های آسان مهاجرتی است، چرا که متقاضیان کمتری دارد؛ روشی که برای مهاجرت به کانادا نیز، آسان‌تر است. در این روش به دو شکل اصلی می‌توانید اقدام کنید. یا سرمایه خود را به شرکت‌های سرمایه‌گذار در استرالیا بدهید تا از دردسرهای روش دوم در امان باشید و یا آنکه روش دوم را انتخاب کنید: یعنی خودتان تلاش کنید تا پروژه‌ای را در دست بگیرید و با دیگر سرمایه‌گذران استرالیایی رقابت کنید.

البته هنوز هم افراد زیادی اقدام به مهاجرت به استرالیا از این طریق می کنند، اغلب آن ها سرمایه ی خود را به دولت و یا شرکت معتبری در این کشور می سپارند و خود به تنهایی از ابتدا شروع به راه اندازی پروژه ی جدیدی نمی کنند، این روش دردسرهای کمتری را برای ثروتمندان به همراه دارد.

اینها روش‌هایی بود که بیشترین تعداد درخواست برای مهاجرت به استرالیا را دارد. اما روش‌های دیگری مانند پناهندگی نیز وجود دارد که در این مقاله به آن پرداخته نشد

اما باید توجه داشته باشید که اگر تصمیم قطعی خود را برای مهاجرت به استرالیا گرفته‌اید، حتما باید با چند وکیل که در کارهای حقوقی مهاجرت خبره هستند، مشورت کنید، چرا که روش‌های ارائه شده بسیار کلی هستند و در جزییات، بسته به شرایط فرد، قواعد و قوانین بسیار فرق می‌کند و برای شرایط مختلف افراد، تبصره‌ها و قوانین مختلفی وجود دارد.

از طرفی هزینه‌های مورد نیاز برای اینکه درخواست شما نیز پذیرفته شود، بسیار متفاوت است و با شرایط کنونی، می‌تواند بسیار متغیر هم باشد. از همین‌رو، می‌توانید تجربیات خود را در این زمینه با دیگر خوانندگان توریست‌اپ در میان بگذارید تا با اشتراک مطالب ارزشمند شما، راه‌های مهاجرت به این کشور، برای همگان آسان‌تر و مشخص‌تر شود.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5
دیدگاه

 1. گل آذین گفت:

  به نظر من استرالیا برای سرمایه گذاری مورد خوبیه ،پسر خاله من اونجا کسب و کار خودش راه انداخت ،منم در حال اقدام کردنم ، مشکلی که داشت کارهای حقوقی و ثبت شرکت بود و به بن بست میخورد ،طوریکه از مهاجرت در حال منصرف شدن بود با وکلا جلسات مشاوره میزاشتن ، البته بعدا فهمید که هیچ کدوم وکیل رسمی نیستن و صرفا کارگزار یا مشاور مهاجرتی بودن و اصلا پروانه وکالت ندارن ، ولی پیشنهادی که به من گفتن این بود حتما با وکیل پایه یک مهاجرت استرالیا آقای شبرخ یا هر کشوری دیگه مراجعه کنم چون هم هزینه اش برام مهم ،هم روال کارم سریع تر پیش میره و در نهایت ok میشه، امیدوارم هرکی هر جایی دوست داره به راحت ترین شکل ممکن مهاجرت کنه .

 2. بهار گفت:

  یه سوال داشتم.
  تو این مقاله به چند تا موسسه اعزام دانشجو به استرالیا اشاره شده. میخواستم بدونم کدومش واقن بهتره؟
  یکی از دوستام با شرکت MYC تونست بره استرالیا واسه تحصیل. حالا من نمیدونم که اصن استرالیا برم؟ اگه واسه تحصیل میرم استرالیا با کدوم موسسه اعزام دانشجو برم؟ mycenterprises خوبه یا یکی دیگه رو انتخاب کنم؟
  تشکر

  • مهم مدارک شماست، که باید کامل باشه، موسسات فقط در ثبت مدارک اقدام میکنند و پیگیری، موسسات فقط در ثبت مدارک اقدام و پیگیری می کنند.
   ویزایاب، پرشین میگرنت و سلکت ویزا موسسات معتبری هستند

 3. فاطمه گفت:

  سلام من یک مرکز اموزشی فنی وحرفه ای دارم ویکی از فرزندانم اقامت استرالیا را داره چه طور میتونم منم بتونم اونجا کار خودم رو راه اندازه کنم ومهاجر ت کنم ممنون میشم منو راهنمایی نمایید

  • اسماعیل سحاب گفت:

   استرالیا از طریق افتتاح شعل خیلی سخت اقامت میده
   بهترین کار اینه که پسرتون که اقامت داره اونجا راه اندازیه َعل کنه و ثبت شرکت انجام بده و بعد شمارو دعوت کنه