alexa مهاجرت به اسپانیا ، سرزمین گاوبازان ماتادور- توریست اپ
logo

مهاجرت به اسپانیا ، سرزمین گاوبازان ماتادور

مهاجرت به اسپانیا ، سرزمین گاوبازان ماتادور

مهاجرت به اسپانیا ، سرزمین گاوبازان ماتادور

اسپانیا کشوری زیبا و مرفه که در غربی‌ترین قسمت اروپا قرار دارد. این کشور به دلیل داشتن هوایی دل‌نشین و مکان‌های بکر مردم زیادی را برای زندگی و مهاجرت به خود جذب کرده است. اسپانیا جزء کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده به همین دلیل باید برای رفتن به آن ویزای شینگن داشته باشید. در همین راستا مهاجرت به این کشور با سختی‌هایی همراه است. اکنون توریست اپ قصد دارد راه‌های متفاوت مهاجرت به اسپانیا را در این مقاله برای شما شرح دهد.

مهاجرت به اسپانیا اقامت و زندگی در اسپانیا

شرایط مهاجرت به اسپانیا

افرادی که قصد دارند به کشور اسپانیا سفر کنند بهتر است بدانند که مهاجرت از طریق تحصیل و کار به این کشور از رایج‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها است. قوانین مهاجرتی برای هر کشوری متفاوت است و بسته به شرایط مهاجر به وی اقامت دائم داده می‌شود. نکته مهم دیگر اینکه کسانی که ساکن کشورهای عضو شینگن هستند به ‌راحتی می‌توانند در این کشور به هر روشی اقامت کنند اما کشورهای خارج اتحادیه مانند ایران برای گرفتن اقامت، سختی‌هایی خواهند داشت.این را باید متذکر شد که راه‌های گوناگونی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که با یک تصمیم‌گیری قاطع می‌توانید از روش‌های مختلف زیر به سرزمین زیبای اسپانیا مهاجرت کنید.

شرایط مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا اقامت و زندگی در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

یکی از مهم‌ترین و نخستین روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن به اسپانیا سفر کنید، ازدواج است. فقط در صورتی می‌توانید اقامت این کشور را بگیرید که نامزد شما یا کسی که تبعه اسپانیا است و قصد ازدواج با شما را دارد، مدارکش این موضوع را ثابت کند. همچنین فرد اسپانیایی باید مدارکی دال بر استطاعت مالی ارائه دهد تا مشخص شود این فرد می‌تواند هزینه زندگی همسرش را تمام و کمال پرداخت کند. درنتیجه اگر این شرایط به‌درستی پیش رفت و اعتماد سفارت جلب شد برای فرد ویزا صادرشده و می‌تواند در اسپانیا ساکن شود. پس از یک سال ازدواج و زندگی در اسپانیا فرد می‌تواند از طریق همسر خود درخواست شهروندی دهد و رسماً شهروند اسپانیایی شود.

شواهد و مدارک موردنیاز جهت ازدواج در اسپانیا:

 1. ارائه تمام و کمال اسناد و مدارک ازدواج زوجین به دفتر ثبت کشور اسپانیا
 2. هنگام ارائه مدارک و بررسی‌ها وجود دو شاهد و ارائه گذرنامه آن‌ها ضروری خواهد بود.
 3. اگر شما قادر به تکلم به اسپانیایی نیستید پیشنهاد می‌شود که یک وکیل اسپانیایی و یا فردی که به اسپانیایی صحبت می‌کند، به همراه داشته باشید.
 4. پس از گذشت ۱۰ روز شما قادر به شرکت در جلسه مصاحبه می‌باشید. در این مصاحبه ممکن است تعدادی سوال که نشان دهد که شما متقاضی واقعی هستید پرسیده شود.
 5. مراسم ازدواج در دادگاه و یا سالن شهر که توسط شهردار و یا عضو شورا صورت می‌گیرد برگزار می شود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

مهاجرت به اسپانیا اقامت و زندگی در اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

شرایط تحصیلی کشور اسپانیا در هر مقطع تحصیلی بسیار خوب است به همین دلیل ایرانیان زیادی هر ساله برای ادامه تحصیل به این کشور می‌روند. خوبی مراکز تحصیلی اسپانیا این است که به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تدریس می‌شود و همین امر باعث جذب دانشجویان ایرانی شده است. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را دارید در وهله اول دانشگاه خود را انتخاب کرده و به وب‌سایت آن بروید و شرایط تحصیل تبعه خارجی را مطالعه کنید. در خصوص هزینه تحصیل در اسپانیا بهتر است بدانید که رقم مشخصی نمی‌توان برای آن در نظر گرفت زیرا بسته به مقطع و نوع رشته هزینه‌ها متغیر خواهد بود.

مهاجرت به اسپانیا اقامت و زندگی در اسپانیا

لیست معتبرترین دانشگاه‌های اسپانیا

 1. آلفونسو سی ال سابیو
 2. گامیلو ژوسلا
 3. کارلس ۳، دانشگاه مادرید
 4. کاتولیک سن آنتونیو
 5. گاردنال هررا
 6. سن پابلو
 7. کاتولیک سن ویسنت مارتیر

مهاجرت تحصیلی در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا اقامت و زندگی در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

دولت اسپانیا به خاطر تبلیغات گسترده ای که در زمینه سرمایه‌گذاری و خرید ملک در سراسر جهان انجام داده متقاضیان فراوانی را جهت مهاجرت به خود جذب کرده است.

 • – روش خرید ملک در اسپانیا نسبت به راه‌های دیگر مهاجرت از دشواری‌هایی برخوردار است به همین دلیل قبل از اقدام اطلاعات کافی را کسب کنید.
 • – فقط در نظر داشته باشید که اگر ملکی را در این کشور خریداری کردید تا مدتی نمی‌توانید از مزایای شهروندی و اقامت دائم اسپانیا بهره ببرید.
 • – علاوه بر خرید ملک برای مهاجرت به اسپانیا، شما باید ثابت کنید از چه طریقی می‌خواهید دراین کشور امرار معاش کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

مهاجرت به اسپانیا اقامت و زندگی در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

یکی دیگر از روش‌های پرمخاطب مهاجرت به اسپانیا از طریق کار است.این مرحله نسبتا زمان بر و سخت بوده و بیشتر توسط وکلای مهاجرتی انجام می‌گیرد.

 • مهاجرت به اسپانیا از طریق کار به این معناست که کارفرمای ساکن اسپانیا درخواست استخدام را برای نیروی کاری می‌دهد اما بعید است که بدون شناخت کافی از نیرو برای مهاجران دعوتنامه بفرستد. این روش بیشتر برای کسانی مفید واقع می‌شود که با  شرکت‌های خارجی در ارتباط هستند.
 • – اگر کارفرمایان با محدودیت نیرو مواجه شوند در روزنامه آگهی استخدام داده و اگر فرد اسپانیایی برای آن پوزیشن پیدا نشد کارفرما از تبعه‌های خارجی استخدام خواهد کرد.
 • – در این راستا کسانی که هیچ آشناییتی با کارفرما یا شرکت‌های اسپانیایی ندارند می‌توانند در فصول‌های مختلف که نیازمندی برخی شغل‌ها اعلام می‌شود بسته به نوع مهارت‌هایی مثل: پزشکی، کشاورزی و … که دارند در این کشور استخدام شوند.
 • – اگر فردی توانست کارفرما را جهت همکاری و توانمندی مجاب کند می‌تواند اقامت کاری گرفته و بعد از ۱۰ سال شهروند رسمی اسپانیا شود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت به اسپانیا اقامت و زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه ماهیانه زندگی در اسپانیا نسبت به ایران بالاتر بوده اما در بحث آسایش و آرامش حرف اول را در جهان می‌زند. گفتنی است که هزینه‌های زندگی در این کشور به شیوه زندگی و منطقه‌ای که در آن ساکن هستید بستگی دارد. شرایط زندگی در اسپانیا می‌تواند بسیار مقرون‌به‌صرفه یا گران باشد درنتیجه سبک زندگی خود را قبل از ورود به این کشور بررسی و هماهنگ کنید. برای مثال هزینه خورد و خوراک یعنی سوپرمارکتی از (آب‌معدنی) ۰٫۵۶ یورو تا ۱۱ یورو شروع می‌شود. وسایل نقلیه هم ‌بستگی به نوع انتخاب شما تاکسی یا اتوبوس، تعرفه‌های آن از ۵۰/۱ تا ۲۰ یورو می‌باشد.

هزینه زندگی در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا اقامت و زندگی در اسپانیا

توریست اپ در این مقاله شمارا با مهاجرت به اسپانیا آشنا خواهد کرد. همچنین مطالبی در مورد هزینه زندگی در اسپانیا، مهاجرت به اسپانیا از طریق کار، مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج در اختیار شما قرار خواهد داد.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *