alexa

مهاجرت به ایتالیا ، مهد فرهنگ و هنر اروپا

مهاجرت به ایتالیا ، مهد فرهنگ و هنر اروپا

مهاجرت به ایتالیا ، مهد فرهنگ و هنر اروپا

ایتالیا، برای جاذبه‌های دیدنی فراوان، غذاهای بسیار خوشمزه‌  مانند پیتزا و پاستا و البته زبان شیرین ایتالیایی! مشهور است. اما از مسیر مهاجرت به ایتالیا چه می‌دانید؟ آیا این کشور می‌تواند نیازهای مهاجرتی شما را برای زندگی ایده‌آل فراهم کند؟

در پاسخ به این سوالات باید بگوییم، ایتالیا این روزها متقاضیان بیشتری برای اقامت دارد و بر اساس آمارهای ارائه شده در ژانویه ۲۰۱۷، میزان مهاجران این کشور، ۸٫۲% جمعیت کشور را به خود اختصاص می‌دهد. در هر حال، توریست اپ در این مقاله اطلاعاتی از مهاجرت به ایتالیا آماده کرده است که می‌تواند در این مسیر کمک کننده باشد. پس با ما همراه باشید.

انواع مهاجرت به ایتالیا

شرایط مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا و شرایط آن

ایتالیا یکی از کشورهای حوزه شینگن می‌باشد، پس برای رفتن به این کشور باید ویزای شینگن تهیه کنید. قواعد درخواست مجوز اقامت ایتالیا برای کشورهای عضو اتحادیه شینگن نسبت به دیگر کشورها متفاوت است.  اگر شهروند یکی از کشورهای حوزه شینگن باشید، برای مهاجرت به ایتالیا به ویزا نیاز ندارید، البته که اگر شهروند یکی از  کشورهای اتحادیه شینگن باشید، بیش از سه ماه نمی‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید و پس از آن به مجوز اقامت در این کشور نیاز پیدا خواهید کرد. از طرفی برای شاغل بودن و انجام کار در ایتالیا، نیاز ضروری به تهیه ویزای کار دارید.

شرایط مهاجرت به ایتالیا با ازدواج

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

اگر بتوانید با فردی که تبعه ایتالیا است، ازدواج کنید، به صورت راحت‌تری ویزای اقامت ایتالیا را کسب خواهید کرد. البته در این شرایط نیز، بابد بتوانید ازدواج خود را اثبات کنید و اسنادی را ارائه دهید. برای مثال باید در این کشور دو سال اقامت کرده باشید و همچنین تمامی قوانین این کشور را رعایت کرده باشید. اما یک نکته مثبت وجود دارد: خوشبختانه اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج نیازمند گذراندن هیچگونه امتحانی نیست.

* به یک نکته مهم توجه کنید *

برای افرادی که در خارج از ایتالیا مرتکب جرمی شده باشند، قوانین سختی وجود خواهد داشت و امکان دارد به این افراد مجوز اقامت ایتالیا داده نشود. همچنین این قانون برای افرادی که قصد داشته باشند امنیت ملی و نظم عمومی را به هم ریزند نیز وجود دارد.

شواهد و مدارک مورد نیاز برای ازدواج در ایتالیا

 گواهی تولد
 پاسپورت، پنج صفحه اول پاسپورت قدیمی یا آخرین صفحه پاسپورت اروپایی جدید
 شواهد خاتمه ازدواج‌های قبلی شما مثل گواهی طلاق یا مرگ
 یک یا دو روز قبل از ازدواج باید هدف خود را در سالن ازدواج اعلام کنید.

مهاجرت تحصیلی ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

راه های مهاجرت به ایتالیا

در ایتالیا بیش از ۹۰ دانشگاه وجود دارد، که بسیاری از آن‌ها با بودجه دولتی اداره می‌شوند. همچنین چندین پلی تکنیک و کالج وجود دارد که رتبه جهانی دارند و ورود به آنها دشواری‌های خود را دارد.

* شرایط تحصیلات آکادمیک در ایتالیا *

دوره کارشناسی ایتالیا، یک پروسه سه ساله است. بر اساس سیستم معتبری که در ایتالیا وجود دارد، میتوانید تعداد ساعات کاری خود در حین تحصیل را نیز مشخص کنید تا کمک هزینه تحصیلی خود را تا حدی تامین کنید. دانشجویانی که تمایل دارند در ایتالیا حقوق بخوانند باید دوره پنج ساله را سپری کنند، در حالیکه دوره های پزشکی در این کشور به مدت ۶ سال طول خواهد کشید.

معتبرترین دانشگاه های ایتالیا برای مهاجرت به ایتالیا

لیست معتبرترین دانشگاه های ایتالیا

راه مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

دانشگاه پلی تکنیک میلان
دانشگاه بولونیا
دانشگاه پیزا
موسسه بین المللی لورنزو مدیچی
دانشگاه فلورانس
آکادمی هنرهای زیبا ایتالیا
دانشگاه جان کابوت
دانشگاه تورنتو
دانشگاه میلان
دانشگاه رم

خرید ملک برای مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

راه مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

خرید ملک در ایتالیا، چندان ساده نیست. ابتدا باید بتوانید اقامت اروپا را کسب کنید تا اجازه خرید ملک را بیابید. این در حالی است که مردمان اروپایی ساکن و یا شهروندان آمریکایی فاقد این محدودیت هستند.

کار در ایتاالیا برای مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

راه های مهاجرت به ایتالیا

برای اقامت در ایتالیا می‌توانید از طریق ویزای کار اقدام کنید. در این حالت یک راه پیشنهادی آن است که مدتی را به صورت توریستی به این کشور سفر کنید تا با شرکت‌ها و مشاغل آشنا شوید. حتی می‌توانید با کارفرماها مصاحبه داشته باشید. همچنین اگر دوست ندارید هزینه بیشتری کنید، می‌توانید رزومه و اطلاعات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا اطلاعات شما در دسترس کارفرمایان ایتالیا قرار گیرد. فرآیند مصاحبه به طور معمول طولانی است و مجموعه‌ای از مصاحبه‌های تخصصی و آزمون‌های روانشناسی است.

مهاجرت به ایتالیا و  هزینه های زندگی

هزینه زندگی در ایتالیا

هزینه های زندگی در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا تا حد قابل توجهی به مکانی که فرد در آن زندگی می‌کند، مربوط است. به طور مثال، هزینه کرایه یک آپارتمان در شهر میلان ممکن است دوبرابر هزینه کرایه همان آپارتمان در شهر دیگری از ایتالیا باشد. در ایتالیا خرید کالاهای محلی در مقایسه با کالاهای وارداتی ارزان‌تر است که به نوعی حمایت از کالاهای داخلی محسوب می‌شود.

مراقبت‌های پزشکی برای افرادی که در ایتالیا زندگی می‌کنند رایگان است. شهروندان می‌توانند برای دریافت مراقبت‌های پزشکی خصوصی هزینه بیشتری پرداخت کنند. این امر یکی از بزرگترین مزایای زندگی در ایتالیا است. یکی از داروهایی که در ایتالیا گرانتر به فروش می‌رسد، ایبوپروفن است؛ در ایتالیا هزینه یک قرص ایبوپروفن معادل ۱٫۱۸ دلار است در صورتی که هزینه یک بسته ۲۴ تایی آن در آمریکا و دیگر کشورها، فقط ۳٫۴۸ است.

اقامت موقت در ایتالیا

توریست اپ در این مقاله اطلاعات کلی از مهاجرت به ایتالیا ارائه کرد، اما شما می‌توانید سوالات تخصصی خود را در ادامه مقاله و در بخش نظرات بنویسید تا متخصصان مهاجرت ما به آنها پاسخ دهند.

منابع:/www.topuniversities.com ,borgenproject.org/cost-of-living-in-italy/, www.prospects.ac.uk


مقالات مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *