alexa کدام یک از راه های مهاجرت به ترکیه بهتر است؟ | توریست اپ ( مترجم )
logo

کدام یک از راه های مهاجرت به ترکیه بهتر است؟

کدام یک از راه های مهاجرت به ترکیه بهتر است؟

کدام یک از راه های مهاجرت به ترکیه بهتر است؟

ترکیه همسایه شمال غربی ما، دارای علاقمندان فراوانی است و میزان گردشگران ایرانی که سالانه می‌پذیرد، رتبه سوم مجموعه گردشگران این کشور را به خود اختصاص داده است. اما ترکیه تنها گردشگران ایرانی را نمی پذیرد، ‌بلکه افراد زیادی هستند که برای مهاجرت به کشوری دیگر، ترکیه را انتخاب می کنند، چرا که مدت‌هاست شرایط اقتصادی و رفاهی این کشور،‌ از وضعیت کشور ما بهتر است. از طرفی این کشور فاصله چندانی با ما ندارد و افرادی که مهاجرت می‌کنند،‌ به راحتی می‌توانند به زادگاه خود برگردند. اما اگر قصد مهاجرت داشته باشیم،‌ و ترکیه به عنوان یکی از گزینه‌های انتخابی باشد، شرایط مهاجرتی‌اش چگونه است؟ آیا همه افرادی که مایل به مهاجرت دارند، ‌می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند و یا خیر؟ در این مقاله ( مهاجرت به ترکیه ) به سراغ راه‌های مهاجرتی ترکیه رفته‌ایم و انواع آنها و شاید بهترین آنها را بررسی کرده‌ایم. با توریست اپ همراه باشید

 

اقامت دائم بگیریم و یا اقامت موقت؟

مهاجرت به ترکیه-توریست اپ

اگر قصد اقامت دائم ترکیه را دارید، ‌باید بدانید اینکار جز با اقامت چند ساله موقت امکان پذیر نیست؛‌ به عبارتی شما به هر روشی که به این کشور وارد می‌شوید (به جز ازدواج با شهروند ترکیه‌ای)، باید بتوانید شرایط اقامت با تمدید قانونی را برای ۵ سال مداوم فراهم کنید.

بعد از ۵ سال اقامت موقت، اگر ویژگی‌های لازم را کسب کرده باشید، می‌توانید به عنوان یک شهروند دائمی و قانونی ترکیه انتخاب شوید و در نتیجه پاسپورت دائمی بگیرید.

کدام یک از راه های مهاجرت به ترکیه بهتر است؟

راه‌های دریافت اقامت موقت چیست؟

مهاجرت به ترکیه-توریست اپ (۲)

روش اول که کمترین هزینه را برای شما دارد، مسافرت سه ماهه به این کشور است. ایرانی‌ها برای سفر به ترکیه نیاز به تهیه ویزا ندارند. البته در نظر داشته باشید در این روش، ‌شما قادر نخواهید بود در کشور ترکیه تحصیل و یا کار کنید. پس باید بتوانید هزینه‌های زندگی را در این مدت،‌ به خوبی مدیریت کنید. اما این روش،‌ یک نتیجه خوب دارد و آن اینکه می‌توانید این کشور را به طور کامل بررسی کنید و متوجه شوید که آیا این کشور، نیازهای مهاجرتی شما را برآورده می‌کند و یا خیر؟ آیا می توانید کارهایی که می‌خواهید را، در این کشور راه اندازی کنید؟‌ و یا انجام چه کارهایی در این کشور دارای سود و منفعت است؟

کدام یک از راه های مهاجرت به ترکیه بهتر است؟

در ترکیه دانشجو شوید

مهاجرت به ترکیه-توریست اپ (۵)

اگر به زبان ترکیه‌ای آشنای دارید، ‌پس شما یک مرحله جلو هستید. چرا که در این روش، باید به طور حتم در آزمونی به نام آزمون تومر (بسندگی زبان ترکی استانبولی TÖMER) شرکت کنید.

این آزمون از سطح A1 شروع می‌شود و تا سطح C2 ادامه دارد. اگر بتوانید نمره خوبی از این آزمون بگیرید، شانس پذیرش از دانشگاه‌های بهتر ترکیه را خواهید داشت.

۵ مورد از بهترین دانشگاه‌های ترکیه که در رتبه بندی‌های QR، رتبه زیر ۱۰۰۰ را در بین دانشگاه‌های دنیا دارند به ترتیب زیر است (رتبه بندی بر اساس معیارهای موجود در سال ۲۰۱۷ انجام گرفته است)

دانشگاه بیلکنت ترکیه: رتبه ۴۲۱-۴۳۰

دانشگاه کوچ: رتبه ۴۳۱-۴۴۰

دانشگاه بغازچی: رتبه ۴۹۱-۵۰۰

دانشگاه سابانچی: رتبه ۴۶۱-۴۷۰

دانشگاه فنی خاورمیانه: جزو ۱۰ دانشگاه برتر در ترکیه است

بعد از آنکه مدرک زبان خود را گرفتید، ‌باید به دنبال گرفتن پذیرش از استاد و دانشگاه مربوطه باشید. اگر این پذیرش اتفاق بیفتد، ‌شما می‌توانید به سراغ دریافت ویزای تحصیلی ترکیه بروید.

کدام یک از راه های مهاجرت به ترکیه بهتر است؟

به دنبال یافتن کار و استخدام در ترکیه باشید

مهاجرت به ترکیه-توریست اپ (۶)

باید بدانید یافتن کار برای یک فرد غیر ترکیه‌ای چندان آسان نیست. چرا که طبق قانونی که در ترکیه وجود دارد،‌ تا زمانی که فرد بیکار ترکیه‌ای در آن موقعیت شغلی که شما به دنبال آن هستید،‌ وجود دارد،‌ اجازه پذیرش شما وجود ندارد.

اما برای دریافت این ویزا ترکیه ، باید یک شرکت ترکیه‌ای از شما برای همکاری دعوت کند. اگر این اتفاق بیفتد،‌ شما یک اقامت یک ساله را دریافت می‌کنید و برای سال های بعد نیز باید بتوانید این شرایط را تمدید کنید.

کدام یک از راه های مهاجرت به ترکیه بهتر است؟

اگر بودجه مالی مناسبی دارید، ‌به سرمایه گذاری و ثبت شرکت فکر کنید

مهاجرت به ترکیه-توریست اپ (۷)

تقریبا در بسیاری از کشورها،‌ از افرادی که توانایی سرمایه گذاری در اقتصاد آن کشور را داشته باشند، استقبال می‌شود. برای اینکار باید بتوانید شرکتی را در حوزه‌ای که مایل هستید، ‌در ترکیه ثبت کنید و کارهای لازم برای شروع کسب و کار را انجام دهید تا با احراز هر دو این موارد، اجازه اقامت یک ساله برای شما صادر می‌شود. در چنین وضعیتی اقامت یکساله‌ای را دریافت می‌کنید. در طول این یک سالی که در ترکیه هستید باید بتوانید کار و شرکت خود را رونق دهید تا برای سال‌های بعد هم اجازه تمدید داشته باشید. تمدیدهای بعدی سرمایه گذاری به صورت دو تمدید دو ساله خواهد بود. بعد از ۵ سال اگر کارکرد شرکت و سرمایه‌گذاری شما قابل قبول بود،‌ برای درخواست اقامت دائم می‌توانید اقدام کنید.

مهاجرت به ترکیه | راه های مهاجرت به ترکیه | مهاجرت به استانبول | مهاجرت ایرانیان به ترکیه | مهاجرت به ترکیه ۲۰۱۸ | مهاجرت به ترکیه از طریق تخصص | مهاجرت به ترکیه از طریق کار | مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک | مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری | ترکیه | استانبول

ویزای گردشگری ۶ ماهه بگیرید

مهاجرت به ترکیه-توریست اپ (۱۰)

این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که تلاش می کنند در ترکیه ملکی را خریداری کنند. در این صورت قادر نخواهید بود بدون داشتن مدرک اقامت، در ترکیه ملک بخرید. برای دریافت چنین اقامتی، باید ویزای شش ماهه توریستی بگیرید که روند کاری و دریافت آن ۱۵ روز طول خواهد کشید.

اگر به دنبال اجاره منزل باشید،‌ بعد از اجاره خانه و تایید اجاره نامه در یکی از دفاتر ثبت اسناد ترکیه، امکان دریافت اقامت توریستی یکساله را خواهید داشت.

 

با یک شهروند ترکیه ای ازدواج کنید

مهاجرت به ترکیه-توریست اپ (۱۲)

همواره داستان‌های ازدواج برون مرزی را شنیده‌ایم و مشکلاتی که زوجین برای بودن در کنار همدیگر تحمل می کنند. در حقیقت برای اینکه زوج‌ها کنار همدیگر زندگی کنند،‌ باید شرایطی را تحمل کنند و مهمترین آنها، ‌شرایط دوری چندساله است تا شرایط ویزا و اقامت طرف مقابل ایجاد شود. چنین وضعیتی در ترکیه حدود سه سال طول می‌کشد. چرا که افراد باید تلاش کنند ازدواج واقعی و نه صوری خود را اثبات کنند.

البته توجه داشته باشید در صورت ازدواج با فردی پناهنده در ترکیه، به شما ویزای اقامت از طریق ازدواج صادر نخواهد شد.

 

نکاتی برای دریافت ویزای ترکیه

مهاجرت به ترکیه-توریست اپ (۱۱)

  1. زمانی که اقامت موقت ترکیه را دریافت می کنید، ‌به شما ویزای مربوطه صادر می‌شود. شما باید توجه داشته باشید که باید ویزای چند بار ورود درخواست کنید.
  2. اگر برای تهیه فیلم و یا مستندی و به صورت رسمی و از سمت سازمانی قصد سفر به ترکیه را دارید، ‌تهیه ویزای مربوطه الزامی است.
  3. اگر به قصد تحقیقات علمی و باستان شناسی می روید، ‌باید درخواست قانونی شما به سفارت ترکیه ارسال شود و بعد از گذراندن مراحل اداری، ویزای مربوط را بگیرید.

 

کدام یک از راه های مهاجرت به ترکیه بهتر است؟

در حقیقت، این پاسخ بسته به شرایط مختلف افراد، می‌تواند متفاوت باشد. اگر فردی هستید که علاقمند به ادامه تحصیل هستید، می‌توانید در یکی از مقاطع کارشناسی تا دکترا در این کشور ادامه تحصیل دهید.

اگر فردی هستید که علاقمند به خویش‌فرمایی و تاسیس شرکت معتبر خود هستید، راه سرمایه‌گذاری بهترین راه حل است.

در نهایت باید با توجه به شرایط موجود و مشورت با وکلایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، بهترین انتخاب را انجام دهید.

اگر شما نیز به جستجوی شرایط مهاجرت به ترکیه هستبد و یا توانسته‌اید اقامت موقت و دائم به ترکیه را دریافت کنید،‌ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید تا خوانندگان از تجربیات شما بهره بیشتری ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *