alexa با مهاجرت به کشور دانمارک آشنا شوید - اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

مهاجرت به دانمارک، خوشبخت ترین کشور دنیا

مهاجرت به دانمارک، خوشبخت ترین کشور دنیا

مهاجرت به دانمارک، خوشبخت ترین کشور دنیا

کشور دانمارک یکی از فعال‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است که قصد دارد نیروهای ماهر را از سراسر دنیا به خود جذب کند. این کشور از لحاظ درآمد رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است، همچنین ساکنان آن به عنوان شادترین مردم دنیا شناخته‌شده‌اند. این کشور دارای رتبه دومین مکان آرام در جهان را دارد. از این رو امروزه بسیاری از نیروهای کاری ماهر به مهاجرت به دانمارک می‌اندیشند. در این مطلب توریست اپ قصد دارد تا برخی از روش‌های مختلف مهاجرت به دانمارک را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهد، اگر شما نیز قصد مهاجرت به این کشور را دارید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

شرایط مهاجرت به دانمارک

بهترین شهرهای دانمارک جهت مهاجرت

متقاضیان مهاجرت به دانمارک بهتر است بدانند که رایج‌ترین روش‌های اخذ اقامت این کشور مهاجرت از طریق نیروی کار و اخذ ویزای کاری است. هر چند قوانین مهاجرت به هر کشور متفاوت هست و بر اساس شرایط به متقاضیان مجوز اقامت دائم داده می‌شود. اگر قصد مهاجرت به دانمارک و اخذ مجوز اقامت دائم این کشور را دارید بهتر است بدانید که برای این کار باید پروسه‌ای پیچیده را طی کرده و شرایط مورد نیاز آن را فراهم کنید. اگر به دنبال اخذ مجوز اقامت دائم این کشور هستید باید پس از چند سال زندگی در این کشور درخواست خود را ارائه دهید. در ادامه شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به دانمارک از روش‌های مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بهترین راه های مناسب برای مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

ازدواج در دانمارک

اگر قصد اخذ مجوز اقامت دائم دانمارک را از طریق ازدواج دارید، باید از ازدواج شما با شخصی با تبعه دانمارکی حداقل دو سال گذشته باشد و به صورت متوالی دو سال در دانمارک زندگی کرده باشید. البته اخذ اقامت دائم دانمارک از طریق ازدواج نیازمند شرایطی هست که تنها در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانید اقامت خود را کسب کنید. به طور مثال پس‌ازاینکه درخواست خود مبنی بر اقامت در دانمارک از طریق ازدواج را به دولت ارائه دادید، اطلاعات مرتبط با اقامت شما به طور متوالی برای دو سال و دیگر اطلاعات در رابطه با ازدواج شما و همسرتان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

شواهد و مدارک موردنیاز جهت ازدواج در دانمارک

 1. پاسپورت معتبر، در شرایط موردنیاز ویزا و تمبر ویزای شینگن
 2. اگر شما در خارج از کشور زندگی می‌کنید، باید مجوز اقامت خود را ارائه دهید.
 3. اسناد مرتبط با وضعیت تأهل خود را باید از مکانی که قبلاً در آنجا زندگی می‌کردید را باید به دولت دانمارک ارائه دهید، این اسناد باید مرتبط با وضعیت تأهل شما در ۴ ماه قبل باشد.
 4. اگر قبلاً ازدواج کرده باشید، باید اسناد مرتبط با فوت و یا حکم طلاق شما موردنیاز خواهد بود.
 5. افراد نظامی باید از فرمانده خود اجازه دریافت کنند.
 6. گواهی تولد البته در اکثر موارد به گواهی تولد نیازی نیست.

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

دانمارک یکی از مشهورترین کشورها در بین کشورهای اتحادیه اروپا برای متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور هست و این موضوع را مدیون هزینه‌های تحصیلی پایین، دوره‌های با کیفیت بالا و شیوه‌های آموزشی نوین هست. معیارهای استاندارد زندگی دانشجویی خوب و رشته‌های تحصیلی مختلف، دانشگاه‌های این کشور را به دانشگاه‌های معروف در سراسر جهان برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است.

 

لیست معتبرترین دانشگاه‌های معتبر دانمارک

 1. دانشگاه بازرگانی کوپنهاگن
 2. دانشگاه کوپنهاگن
 3. دانشکده فنی دانمارک
 4. دانشگاه البرج
 5. دانشگاه دانمارک جنوبی
 6. دانشکده معماری دانمارک
 7. دانشکده تجارت و علوم انسانی
 8. آکادمی موسیقی سلطنتی دانمارک

بهترین راه برای مهاجرت به کشور دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

خرید ملک در دانمارک

متقاضیان مهاجرت به دانمارک بر اساس قاعده کلی نمی‌توانند برای خود ملکی در دانمارک خریداری کنند مگر اینکه دانمارک را مرکز زندگی خود قرار دهند. به طور کلی برای خرید ملک در دانمارک به گرفتن مجوز از وزارت دادگستری این کشور نیازمند خواهید بود. اخذ این مجوز به‌تنهایی برای خرید ملک در دانمارک کافی نیست بلکه شما باید ثابت کنید که موفق به اخذ اقامت دائم این کشور نیز خواهید شد. شهروندان اروپایی که در دانمارک به شغلی مشغول هستند از این قاعده مستثنا هستند، شما باید با یک وکیل مشورت کنید تا گزینه‌های خاص را برای شما به طور واضح توضیح دهند.

مهاجرت به دانمارک از طریق کار و تحصیل

مهاجرت به دانمارک از طریق کار

بهترین شرایط کاری در دانمارک

قبل از اینکه بتوانید کار خود را به عنوان یک کارمند در دانمارک آغاز کنید باید به این نکته توجه کنید که آیا شما به مجوز اقامت در این کشور نیاز خواهید داشت و یا اخذ یک ویزای کار برای شما کافی هست. این موضوع تا حد زیادی به محل تولد شما بستگی دارد. اگر شما شهروند کشورهای شمال غربی باشید برای کار و زندگی در دانمارک به مجوزی نیاز نخواهید داشت، اما اگر شهروند کشورهای اروپایی یا سوئیس باشید می‌توانید ابتدا کار خود را در این کشور آغاز کرده و سپس درخواست ویزای کار خود را به دولت دانمارک ارائه دهید. همچنین اگر شهروند دیگر کشورها باشید باید ابتدا درخواست خود برای مجوز اقامت در دانمارک یا ویزای کار را به دولت ارائه داده و سپس کار خود را شروع کنید.

 

هزینه زندگی در دانمارک

شرایط زندگی و هزینه زندگی در دانمارک

دانمارک یکی از مقصدهای پر هزینه برای مهاجرت هست و هزینه زندگی در این کشور بالاست. هزینه خوردن یک وعده غذایی در رستوران، کالاها و سوخت در دانمارک تا حد قابل توجهی بالاست. به طور مثال قیمت یک کیلو سیب زمین در این کشور معادل ۱۱ کرون، نیم کیلو پنیر محلی ۵۷ کرون، یک کیلو سیب ۱۹ کرون و یک بطری نوشابه دو لیتری کوکاکولا حدود ۲۰ کرون هست. خوشبختانه میزان درآمد نیز در این کشور تا حدی بالاست و بدین صورت بین درآمد و هزینه‌ها تعادل برقرارشده است. پایتخت دانمارک یکی از گران‌ترین شهرها در سراسر دنیاست و از بین ۲۰۹ شهر پرهزینه برای زندگی رتبه ۱۴ ام را به خود اختصاص داده است. با این وجود متقاضیان مهاجرت به دانمارک به‌ویژه آن‌هایی که فرزند دارند می‌توانند انتظار زندگی باکیفیتی را در این کشور داشته باشند.

در این مقاله توریست اپ شما را با بهترین روش ها برای مهاجرت به دانمارک آشنا کرده تا بتوانید بهترین تصمیم را در این خصوص گرفته باشید.

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *