alexa شرایط مهاجرت به سوئد ، کشور پرطرفدار اروپایی | توریست اپ( مترجم )
logo

شرایط مهاجرت به سوئد ، کشور پرطرفدار اروپایی

شرایط مهاجرت به سوئد ، کشور پرطرفدار اروپایی

شرایط مهاجرت به سوئد ، کشور پرطرفدار اروپایی

شاید زمانی که واژه مهاجرت را بشنوید، به یاد پرندگان مهاجری بیفتید که هرساله، مسافت زیادی را برای رسیدن به شرایط بهتر آب و هوایی و غذایی و حتی زندگی، پرواز می‌کنند و دوباره در پایان فصل، به سرزمین اصلی خویش باز می‌گردند. اگرچه مهاجرت انسان‌ها نیز برای یافتن زندگی بهتر، کشف دنیایی بهتر، و ماجراجوییهای بیشتر است، اما تقریبا بیشتر افرادی که قصد مهاجرت دارند، دیگر به زادگاه خود بازنخواهند گشت. اگرچه این واقعیت می‌تواند تا حدی تلخ و یا دشوار باشد، اما برای بسیاری از انسان‌ها، یافتن شرایط زندگی بهتر، بسیار پراهمیت‌تر است. اما اگر شما نیز چنین سودایی را در سر می‌پرورانید، به کدام کشور می‌اندیشید، مهاجرت به کانادا، مهاجرت به استرالیا، و یا هر جایی دیگر؟ در حقیقت این روزها، افراد بسیار زیادی تلاش می‌کنند به کشورهای کانادا و یا استرالیا درخواست اقامت بدهند که در مقاله‌های جداگانه‌ای مورد بررسی قرار گرفته‌اند. اما توریست‌اپ در این مقاله ( مهاجرت به سوئد ) تلاش می‌کند کشور سوئد را از لحاظ مهاجرتی مورد بررسی قرار دهد. پس اگر مشتاق آشنایی با شرایط مهاجرتی کشور سوئد هستید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید

 

سوئد کجاست و شرایط زندگی در آن چگونه است؟

مهاجرت به سوئد-توریست اپ (۴)

سوئد کشوری تقریبا با هوای سرد و بسیار مرفه در اروپای غربی است و یکی از همسایگان اصلی آن که بیشترین مهاجران را نیز به خود اختصاص می‌دهد، فنلاند، به عنوان یک کشور سردسیر است. اگر رتبه ایرانی‌ها را در مهاجرت به کشور سوئد بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که ایرانیان رتبه پنجم مهاجرتی را به کشور سوئد دارند.

از ویژگی‌های دیگری که می‌توان برای کشور سوئد ارائه کرد، نرخ بیکاری پایین در این کشور است، به طوری که همین موضوع منجر می‌شود، تعداد درخواست‌های مهاجرت به این کشور نیز بالا باشد.

زبان مردم این کشور، سوئدی است و اگر تمایل به برقراری ارتباط بهتر با مردمان سوئد دارید، باید این زبان را بیاموزید. چرا که بیشتر مردم آنجا به این زبان صحبت می‌کنند و باید توجه داشته باشید که برقراری ارتباط، یکی  از مهم‌ترین راه‌های پیشرفت در یک کشور دیگر است.

سوئد یکی از کشورهای با مساحت متوسط اروپایی است و دارای ۲۰ استان است که چند مورد از آنها برای ما آشنا است، به عنوان مثال استکهلم و گوتنبورگ.

نکته مهم در تلاش برای دریافت اقامت سوئد، دریافت ویزای شینگن است که شرایط ویژه خود را دارد و توریست‌اپ به صورت مفصلی در مقاله همه چیز درباره شینگن در دو قسمت، این موضوع را مورد بررسی قرار داده است. از همین‌رو، در ادامه این مقاله، راه‌های مختلف مهاجرت به سوئد مورد بررسی قرار گرفته است.

شرایط مهاجرت به سوئد ، کشور پرطرفدار اروپایی

 

راه‌های مهاجرت به سوئد

در کار و حرفه‌ای متخصص شوید 

مهاجرت به سوئد-توریست اپ (۵)

اگر سایر مقالات مهاجرت توریست‌اپ را مطالعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که مهاجرت از طریق حرفه و یا تخصص، یکی از مهم‌ترین راه‌های مهاجرتی به بسیاری از کشورهاست. اما داشتن تخصص و قابلیت‌هایی که بتواند شما را از دیگر رقیبان این میدان، متمایز کند، بسیار ضروری است و نیازی به توضیح نیست که با شرایط پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت در همه چیز، افرادی در این صحنه رقابت همچنان پیروز میدان خواهند ماند که بتوانند همچنان پرانرژی، خلاق و یادگیرنده باشند.

شما برای درخواست مهاجرت از طریق کار به سوئد باید بتوانید ویژگی‌های مهارتی خود را به کارفرماها ثابت کنید. از همین‌رو، یکی از راه‌هایی که برای اطمینان از پذیرش درخواست شما می‌شود، مکاتبه ایمیلی و مجازی با کارفرمایان مختلف در کشور سوئد است. حتی اگر شرایط مالی اجازه بدهد، می‌توان سفر کوتاهی به این کشور داشت تا از نزدیک با شرایط کار و کارفرمایان آشنا شد.

اما اگر به این کشور به قصد کار مهاجرت می‌کنید، توصیه اکید آن است که برای مدت معینی، برای مثال، سه ماه، یک پشتوانه مالی داشته باشند، چرا که ممکن است یافتن شغل مورد نظر بیشتر از حد تصور شما طول بکشد.

در کشور سوئد، وب‌سایت‌های معتبری وجود دارند که می‌توانید رزومه کاری خود را برای کارفرمایان مختلف ارسال کنید. در طول این فرایند، ممکن است کارفرمایی از شما درخواست مصاحبه کند در این حالت، می توانید به شکل زیر اقدام کنید:

درخواست ویزای کاری بدهید تا به مدت دو سال در سوئد بمانید و کار پیدا کنید. اگر بعد از دو سال کار مورد نظر خود را نیافتید، برای دو سال دیگر می‌توانید ویزای کار خود را تمدید کنید و این آخرین فرصت شما برای اقدام از طریق ویزای کار خواهد بود.

اگر برای تحصیل به کشور سوئد می‌روید، می‌توانید ویزای کاری هم درخواست کنید. در این روش، حتی بعد از گذراندن یک ترم تحصیلی هم، می‌توانید درخواست اقامت با کار بدهید.

اگر در فرایند درخواست ویزا، موافقت اولیه صادر شود، ویزای سه ماهه‌ای به شما تعلق خواهد گرفت و بعد از آن می‌توان دوباره این ویزا را تمدید کرد. اما باید توجه داشته باشید که ابتدا باید موافقت کارفرمای خود را در این زمینه به دست آورده باشید.

شرایط مهاجرت به سوئد ، کشور پرطرفدار اروپایی

 

پزشکان در سوئد نیز جایگاه ویژه دارند

مهاجرت به سوئد-توریست اپ (۶)

سوئد نیز به حرفه‌های ویژه‌ای مانند پزشکی اهمیت ویژه می‌دهد، اما اگر در ایران و یا هر کشور دیگر پزشکی خوانده‌اید، باید ابتدا بتوانید در سوئد مدرک و تخصص خود را به اثبات برسانید که پروسه‌ای دو الی سه سال است. در بیشتر موارد پزشک‌ها باید در یک آزمون دشوار مهارتی شرکت کنند و علاوه بر آن، یک دوره آموزشی ۱۸ ماهه مطابق با استانداردهای کشور سوئد را بگذرانند.

شرایط مهاجرت به سوئد ، کشور پرطرفدار اروپایی

 

سرمایه گذاری راه آسان و دشوار پذیرش مهاجرت

مهاجرت به سوئد-توریست اپ (۷)

سرمایه‌گذاری از آن جهت دشوار است که افراد زیادی نمی‌توانند سرمایه لازم را برای مهاجرت از این طریق، فراهم کنند و از آن جهت آسان است که افراد کمی از این روش برای مهاجرت اقدام می‌کنند و بنابراین احتمال پذیرش برای آنها بسیار زیادتر است، چرا که رقیبان کمتری وجود دارد. اما سرمایه‌گذاری در سوئد هم به شکل‌های متفاوتی صورت می‌پذیرد:

 

برای سرمایه‌گذاری خود، یک طرح کاری چیده باشید

اگر از افراد نخبه، کارآفرین، مخترع و استارتاپی هستید، می‌توانید طرحی ارائه دهید که برای کشور سوئد سودآور باشد. این طرح شما می‌تواند در زمینه‌های مختلف باشد که باید آن را به صورت کلی ارائه کرده باشید. زمانی که طرحی را ارائه می‌دهید، این طرح می‌تواند توسط شرکت‌های مختلف سوئد مورد بررسی قرار گیرد و حتی اگر طرح شما عالی باشد، بانک‌ها نیز می‌توانند روی آن سرمایه‌گذاری کنند.

کمترین میزان برای مبلغ سرمایه‌گذاری در سوئد، ۱۵۰٫۰۰۰ دلار است و در عین حال، با موفقیت طرح و پذیرش آن می‌توانید میزانی از این سرمایه را در ابتدا پرداخت کرده و مابقی را در حین پیشرفت طرح بپردازید.

شرایط مهاجرت به سوئد ، کشور پرطرفدار اروپایی

مهاجرت به سوئد-توریست اپ (۸)

سرمایه‌گذاری با جیب پرپول

شما کشور سوئد را قانع می‌کنید که دارای سرمایه مالی خوبی هستید، به عنوان مثال، ۱۵۰٫۰۰۰ دلار؛ بنابراین می‌توانید به کشور سوئد مهاجرت کرده و در آنجا سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنید.

 

اما باید توجه داشته باشید که در هر دو حالت سرمایه‌گذاری، به افراد ناشناس اعتماد نکنید و حتما برای این روش با وکیل‌های خبره در تماس باشید.

 

سوئدی‌ها به پیوند خانوادگی اهمیت می‌دهند

مهاجرت به سوئد-توریست اپ (۹)

برای اقدام به این روش دو راه وجود دارد: یا با فردی سوئدی ازدواج کرده باشید و یا با فردی مقیم آنجا ازدواج کرده باشید. اما در این روش باید به اندازه کافی سوال پیچ شوید: زبانی که با همسرتان صحبت می کنید، همسران قبلی خود، مدت زمان زندگی با همسر فعلی، خانه ای که قرار است در آن زندگی کنید، و حتی روش آشنایی زوجین باید پاسخ داده شود تا از فیلتر ارزیابی رد شود.

شرایط مهاجرت به سوئد | مهاجرت به سوئد | راه های مهاجرت به سوئد | روش های مهاجرت به سوئد | سوئد مهاجرت

 

تحصیل در سوئد، راه‌ دیگر مهاجرت به سوئد است

مهاجرت به سوئد-توریست اپ (۱۰)

روش تحصیلی، یکی از راه‌های مهاجرتی به سوئد است. در حقیقت برای این روش، باید مدرک تحصیلی و مدرک زبان داشته باشید. معمولا مدرک زبانی که برای مهاجرت به سوئد مورد استفاده قرار می‌گیرد، مدرک زبان آیلتس و یا تافل است که در مدرک آیلتس، باید حداقل نمره ۵ بگیرید.

برای اینکه از راه تحصیل بتوانید به کشور سوئد مهاجرت کنید، باید بدانید پیدا کردن دانشگاه و استادی که بتواند هزینه تحصیل شما را برای مقاطع بالای کارشناسی ارشد و دکترا فراهم کند، دشوار است و شما باید برای اینکار، قابلیت‌های لازم را داشته باشید. در غیر اینصورت می‌توانید هزینه اولیه و هزینه تحصیلی ترم‌‌های اول را خود پرداخت کنید تا بتوانید برای درخواست کار اقدام کنید. اما هزینه‌های تحصیلی در مقطع ارشد، برای هر ترم، بالای ۶۰۰۰ کرون است و البته این در دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است.

مهاجرت به سوئد-توریست اپ (۱۱)

پیشنهاد می کنیم اگر قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارید در ابتدا وضعیت و شرایط رشته تحصیلی مورد نظر خود را در دانشگاه هایی که آن رشته را دارند، خوب بررسی کنید و سپس مطمئن شوید که برای تحصیل در آن رشته باید مدرک زبان داشته باشید یا خیر و یا باید در محل، اقدام به گذراندن دوره ی زبان نمایید. البته بهترین روش، داشتن مدرک زبان در کشور مبدا می باشد که کار را برای شما آسان تر خواهد کرد و از نظر هزینه نیز به صرفه تر است. بد نیست بدانید که دوره ی زبان در این کشور نیز چیزی حدود ۴۲.۵۰۰ تا ۴۶.۰۰۰ کرون هزینه دارد که بسته به شرایط، می تواند این عدد بالاتر هم برود.

 

در این مقاله تلاش شد تا روش‌های کلی مهاجرت به سوئد مورد بررسی قرار گیرد، اما باید بدانید که تمام راه‌های ارائه شده، حالت کلی مهاجرت به سوئد هستند و زمانی که تصمیم قطعی برای اقدام به مهاجرت می‌کنید، باید به طور متوسط زمانی بین یک تا دو سال را برای تهیه تمام مدارک لازم طی کنید. از طرف دیگر، باید با افرادی که آگاهی کاملی به شرایط ویژه شما دارند، مشورت‌های لازم را قبل از شروع انجام دهید، بدین معنی که حتما با وکیل و یا موسسه حقوقی آگاهی مشورت کنید و شرایط و خواسته‌های خود را بیان کنید تا بهترین وضعیت ممکن را به شما پیشنهاد کنند.

در نهایت، توریست‌اپ، از دریافت نظرات، پیشنهادات، و تجربیات گرانقدر شما در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف و از جمله سوئد بسیار استقبال می‌کند. با ما از طریق این رسانه می‌توانید گفتگو کنید.


مقالات مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16
دیدگاه

 1. نسرین گفت:

  ممنون توضیحات تون عالی بود

 2. اسماعیل قاسمی گفت:

  سلام من میخام ویزای کار کشور سوعد رو بگیرم اقدامات لازم برای دریافت ویزا چگونه هست

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   گرفتن ویزای کار با توجه به شرایط شغلی که تا به حال داشتید، تعیین میشه؛ مانند اینکه چه مهارت هایی تا به حال کسب کردید و چه مدت سابقه کار دارید. علاوه بر اون، همانطور که در مقاله مهاجرت به سوئد هم گفته شد، تهیه ویزای شینگن برای سوئد در مهاجرت هم ضروری است، پس به شما توصیه می کنیم به دو مقاله ویزای شینگن توریست اپ هم مراجعه کنید؛
   اما در نهایت ما به شما توصیه می کنیم حتما با یک وکیل مطمئن در این زمینه مشورت کنید تا با تبصره های مختلف حقوقی که برای روش های مختلف و با توجه به شرایط مختلف هر فرد متفاوت هست، آشنا بشید و با آگاهی کامل اقدامات لازم رو انجام بدید.
   از اینکه به توریست اپ اعتماد می کنید و سوالاتتون رو مطرح می کنید، بسیار سپاسگزاریم. به امید روزهایی پر از خوبی و خوشی برای شما دوست عزیز

 3. حامد معبودی گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب بسیار مفید و خوبتون
  من ۳۶ ساله هستم و لیسانس عکاسی از دانشگاه هنر تهران با حدود ۶ سال سابقه عکاسی حرفه ای در شاخه های مختلف و حدود ۵ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی ، در ضمن حدود ۷ سال سابقه گویندگی حرفه ای و دوبله هم دارم در حال حاضر هم در شرکتی خصوصی مشغول به کار به عنوان عکاس و گرافیست هستم . همسرم ۳۱ ساله هستن و لیسانس صنایع و الان در شرکتی در بخش بازرگانی مشغول هستن و مدتی هم سابقه مدیریت بخش خودشون رو داشتن .
  از نظر زبان هم بنده زبان انگلیسیم خوبه و در کلاسهای آزاد هم شرکت کردم و دوره اش رو کامل کردم ولی به دنبال مدرک آیلتس نرفتم . البته میدونم که بهتره زبان سوئدی رو هم فرا بگیرم .

  میخوام بدونم کلا شانسی برای ما برای مهاجرت به سوئد وجود داره ؟ اگر هست بهترین راه کدومه؟

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   حامد معبودی عزیز و گرامی، بسیار ممنون و سپاسگزاریم که برای سوالات اینچنینی، به ما اعتماد می‌کنید.
   باید بدونید که شرایط مهاجرت این روزها، بسیار دشوارتر شده که یکی از دلایل اون، تقاضای بسیار بیشتر افراد هست. شرایطی که شما اعلام کردید، باید بدونید در یک سیستم امتیاز بندی وارد میشه و بر طبق امتیار، مشخص میشه که شما واجد اون هستید که مهاجرت کنید و یا خیر. برای راهنمایی در این حوزه می‌تونید مقاله امتیازبندی مهاجرت به کانادا توریست اپ مراجعه کنید تا با سوالات و شرایط به طور کلی آشنا بشید.
   در نهایت، توریست‌اپ برای شما روزهای پر از خوشی و پر خیر و برکت رو آرزو می‌کنه

 4. محسن چاخان گفت:

  باسلام من مامانم رفته سوئد چی جوری میتونم برم پیشش دلم خیلی براش تنگ شده

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست گرامی، با آرزوی پر از خوشی برای شما، باید بگیم مادر شما میتونه برای شما دعوت نامه بفرسته تا بتونید بعد از گرفتن ویزا و پاسپورت به دیدارش برید

 5. مریم نشان گفت:

  سلام و خسته نباشید.من حدود ۶ ماهه که ازدواج کردم و همسرم مقیم سوئده.میخواستم تمام مراحل درخواست اقامت و حجم زمانی که میبره تا من برم اونجا رو بهم بگید.البته شوهرم فرم اداره مالیات رو پر کرده و تا حالا جوابی دریافت نکردیم.میخواستم راهنمایی بگیرم و اینکه پروسه انجام کار رو بهم بگید.خدایی خیلی خسته شدم و به جرات میتونم بگم کسی نیست راهنماییم کنه.
  با تشکر از شما

  • تیم توریست اپ گفت:

   اینکه پروسه ی کاری شما چقدر زمان ببره بسته به نوع اقامن و مدک زمان اقامن ایشون در سدئد داره و لی در شرایط عادی در مورد کبس های ازدووجی که یکی از زوجین اقامت دائم اون کشور رو داده بین ۶ ماه تا ۱ سال زمان لازم هست

 6. Milad گفت:

  سلام برای گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری حتما باید کار آفرین باشیم؟ نمیشه در بانک سرمایه گذاری کنیم یا سلام یک شرکت رو بخریم؟

  • محمد گفت:

   خیر در بانک نمیشه سرمایه گذاری کنید باید یه شغل اماده به کار رو بخرید و یا اینکه یه شرکت رو از صفر ثبت کنید

 7. خیاط گفت:

  سلام
  ۲۹ ساله و مجردم
  قصد مهاجرت از طریق کار دارم
  مدرک کارشناسی برق و سابقه کار در زمینه اسانسور دارم
  لطفا راهنماییم کنید

 8. مهدی زایری گفت:

  من یک نویسنده ، ایده پرداز و مخترع هم موزیسین
  هستم
  آیا می توانم به سوئد مهاجرت کنم
  لطفا شرایط را توضیح دهید

  • اسماعیل سحاب گفت:

   اگر قصدتون مهاجرت هست باید با توجه به تخصص هایی که دارید از طریق گرفتن پذیرش یا دعوتنامه اقدام کنید
   در صورت اخذ پذیرش تحصیلی یا اخذ دعوتنامه میتونید اقامت کاری یا تحصیلی بگیرید و تا پایان مدت کار یا تحصیلتون مقیم کشور مورد نظر با شید