alexa مهاجرت به سوئیس ، ثروتمندترین کشور دنیا | اپلیکیشن گردشگری توریست اپ
logo

مهاجرت به سوئیس ، ثروتمندترین کشور دنیا

مهاجرت به سوئیس ، ثروتمندترین کشور دنیا

مهاجرت به سوئیس ، ثروتمندترین کشور دنیا

سوئیس کشوری ثروتمند و مملو از فراوانی بوده که در مرکز قاره اروپا قرار دارد. در وهله اول شاید نام کشور سوئیس به عنوان مهاجرت آشنا نباشد اما تعداد کسانی که این کشور را برای مهاجرت و نقل مکان انتخاب می‌کنند کم نیستند. گرچه دریافت پاسپورت و اقامت سوئیس تا حدودی سخت است اما با گرفتن تابعیت شما قادر خواهید بود به ۱۵۵ کشور بدون ویزا سفر کنید. اکنون توریست اپ با تهیه این مقاله‌ای در خصوص مهاجرت به سوئیس شما را با انواع مهاجرت‌ها آشنا کرده تا راهی درست و آگاهانه برای نقل مکان به این کشور انتخاب کنید.

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

شرایط مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به این کشور یکی از رویایی‌ترین آرزوی هرکسی است. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید بدانید که شاید در وهله اول سختی‌های زیادی بکشید اما با دریافت اقامت از مزایای بسیار زیادی برخوردار خواهید بود. شما با داشتن تابعیت سوئیسی یک شهروند سوئیسی خواهید بود و به‌وسیله آن می‌توانید از خدمات درمانی رایگان، سفر بدون ویزا به کشورهای عضو شینگن ،تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی و با داشتن حساب بانک تجاری با تمام تجار جهان در ارتباط باشید. گفتنی است که این کشور بیشتر آماده‌ی پذیرش اقتصاددانان و سرمایه‌گذاران بوده زیرا این افراد با واردکردن پول زیاد و سرمایه‌گذاری در سوئیس به بهبود اقتصادی و شرایط اجتماعی آن‌ها کمک بسزایی خواهند کرد.

شرایط مهاجرت به سوئیس در توریست اپ

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

اگر قصد مهاجرت به کشور سوئیس را دارید اولین راه از طریق تخصص یا کار است. به خاطر اینکه سوئیس یک کشور غنی و ثروتمند است و هزینه‌های زندگی بالا است ۱۰۰ درصد باید در وهله اول کار خود را انتخاب کرده و استخدام شوید تا بتوانید اقامت دائم این کشور را بگیرید. حقوق سالیانه مردم سوئیس بسیار زیاد است تا مردم بتوانند از پس هزینه‌های زندگی برآیند. البته پیدا کردن کار فقط به شما بستگی ندارد بلکه به شرایطی که کارفرمای شما قصد استخدام دارد نیز بستگی دارد. اگر قصد اقامت دائم در سوئیس را دارید باید حتما بلافاصله بعد از دانشگاه به دنبال کار بگردید تا اجازه ادامه اقامت داشته باشید.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت سوییس از طریق کار:

شرایط مهاجرت به سوئیس برای هر کسی متفاوت است اما اگر قصد دارید از طریق کار اقدام به مهاجرت کنید حتما باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • کپی پاسپورت دارای اعتبار و صفحات خالی
 • قرارداد کاری منعقد شده با شرکت سوئیسی و یا کمپانی بین المللی در سوئیس
 • ارائه مکاتبات صورت گرفته با شرکت های مختلف جهت جستجوی کار
 • رزومه (CV) کامل و حرفه ای
 • ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی یا انگلیسی
مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

انواع اقامت های کاری در سوئیس:

L Permits : در این نوع کار شما اجازه دارید به صورت موقت و کوتاه مدت در کشور سوئیس بمانید و مشغول کار کردن باشید. بهتر است بدانید که در این نوع اقامت فقط یک سال می توانید در این کشور بمانید و اگر شغل و شرکت شما تغییر نکرد می توانید دوباره اقامت خود را تمدید کنید.

B Permits : در این نوع اجازه کار که شباهت زیادی با L Permits دارد فقط با این تفاوت که بعد از تمدید اقامت اگر مدارک مورد نیاز را ارائه دهید می توانید برای یک سال آینده هم در این کشور بمانید.

C Permits : این نوع اجازه کار برای کسانی صادر می شود که ۱۰ سال است در کشور سوئیس کار می کنند. البته این را باید اضافه کرد که برای افرادی که تابعیت آمریکایی و کانادایی دارند این نوع اقامت به ۵ سال کاهش می یابد.

انواع اقامت کاری در سوئیس برای مهاجرت به سوئیس در توریست اپ

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل است. اما بهتر است بدانید این روش یکی از سخت‌ترین راه‌های مهاجرت به سوئیس خواهد بود.

 • در این روش اول برای تحصیل و دانشگاه اقدام کرده و اقامت موقت می‌گیرید که در این حالت هنگام پایان تحصیل حتما باید خاک سوئیس را ترک کنید و اگر قصد داشتید بازهم بمانید باید مجدد اقامت دائم یا موقت بگیرید. در این لیست میتوانید تعدادی از دانشگاه های معتبر سوئیس را مشاهده کنید.
 • یکی از راه‌های دیگری که می‌توانید در کنار تحصیل در خاک این کشور بمانید پیدا کردن کار است. گفتنی است که بعد از گذراندن یک دوره یا اتمام دوره تحصیلی خود در سوئیس و اقامت بیشتر می‌توانید شغل مناسبی را پیداکرده و برای همیشه در این کشور اقامت داشته باشید.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

این راه یکی از آسان‌ترین راه‌هایی بوده که می‌توانید در مدت کوتاهی به این کشور مهاجرت کنید. فقط در نظر داشته باشید راه‌های ازدواج با تبعه سوئیس یا فرد مقیم سوئیس کاملا مجزا است.

 • اگر باکسی که ملیت سوئیسی دارد ازدواج کردید در عرض چند ماه می‌توانید اقامت دائم و بعد از مدتی تابعیت کشور سوئیس را بگیرید. اما اگر با فرد مقیم سوئیس ازدواج کردید مدت دریافت اقامت دائم شما طولانی‌تر خواهد شد.
 • کشور سوئیس برای این‌گونه مهاجران حداقل سن ازدواج برای پسران ۱۷ سال و برای دختران ۱۶ سال را در نظر گرفته است. قبل از ازدواج باید شرایط کامل زندگی در سوئیس را پذیرفته و هنگام عقد مجرد باشید. اما پس از ازدواج قادر خواهید بود درخواست اقامت دائم، تحصیل و دریافت تابعیت سوئیس را بدهید.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق خرید ملک در سوئیس یکی از پیچیده ترین راه‌های مهاجرت به کشور سوئیس است اما هر چیزی امکان‌پذیر است.

 • قبل از اقدام به این کار حتما به این کشور سفر کنید و حدود قیمت و محله‌ها را بررسی کنید تا بتوانید در این خصوص تصمیم درستی بگیرید.
 • قیمت خانه در این کشور بسیار گران است به همین دلیل باید مراقب هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری باشید.
 • در سوئیس حتی با خرید خانه هم نمی‌توانید اقامت دائم بگیرید مگر اینکه به مدت ۵ سال در خاک این کشور زندگی کنید و از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشید.
 • در کل بهتر است بدانید که روند مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک نسبت به روش‌های دیگر بسیار کند و سخت پیش می‌رود.

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس

هزینه زندگی در هر کشوری قبل از مهاجرت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به‌ویژه کشور سوئیس که کشوری ثروتمند و پر از منابع گوناگون است. هزینه خورد و خوراک در رستوران‌ها از قیمت ۱۴ فرانک تا ۱۰۰ فرانک شروع می‌شود. البته هزینه‌های کافه و بار در این کشور تا حدودی مقرون‌به‌صرفه بوده و نگرانی از این بابت نداشته باشید. یکی از مهم‌ترین هزینه‌ها حمل و نقل عمومی در سوئیس بوده که بلیت مترو ۳٫۲۲ فرانک بوده و تاکسی از ۶ تا ۷۰ فرانک بسته به نوع انتخاب شما (تاکسی کیلومتری یا دربستی) فرق خواهد کرد.

هزینه های زندگی در سوئیس

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

سفارت سوئیس

نشانی:  تهران، الهیه، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک ۲

تلفن: ۲۲۰۰۸۳۳۳

نمابر: ۲۲۰۰۶۰۰۲

کدپستی: ۶۳۷۵۱-۱۹۶۴۹

صندوق پستی: ۴۶۸۳-۱۹۳۹۵

ساعت کاری: یک‌شنبه تا پنج‌شنبه (به استثنای تعطیلات ایران و سوئیس) از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۱:۳۰ صبح (مراجعه فقط با وقت قبلی)

وب سایت: www.eda.admin.ch

سفارت سوئیس در ایران

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *