alexa مهاجرت به صربستان ، روشی مناسب یا پرخطر؟ - توریست اپ
logo

مهاجرت به صربستان ، روشی مناسب یا پرخطر؟

مهاجرت به صربستان ، روشی مناسب یا پرخطر؟

مهاجرت به صربستان ، روشی مناسب یا پرخطر؟

صربستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست و با همسایگانی چون مجارستان، رومانی، بلغارستان، کراوسی و بوسنی هرزگوین احاطه شده است. بلگراد، پایتخت این کشور بوده و کوزوو و ویوودینا، دو بخش خودمختار این کشور محسوب می‌شوند.

از لحاظ جغرافیا، صربستان، در شبه جزیره بالکان واقع شده و بخشی از رودخانه دانوب از این کشور عبور می‌کند و حدود یک چهارم از این کشور، پوشیده از جنگل است.

جمعیت تقریبی این کشور براساس آمارهای ارائه شده در سال ۲۰۰۵، ۶ میلیون نفر می‌باشد که بیشتر جمعیت آنها را نیز صرب‌ها و سپس مجارها، بوسنیایی‌ها و یوگسلاوها تشکیل می‌دهد.

مذهب رسمی این کشور، ارتدوکس بوده و مردم آن به زبان صربی صحبت می‌کنند.

واحد پولی کشور دینار صربی است و نوع حکومت آن، جمهوری پارلمانی است.

مهاجرت به صربستان ، روشی مناسب یا پرخطر؟

مدتی است که ایرانی‌ها می‌توانند بدون ویزا، به کشور صربستان سفر کنند (از سال ۲۰۱۷، به علت جذب گردشگر و فراهم ساختن سرمایه‌گذاری‌های خارجی)و از همین‌رو، بسیاری تلاش می کنند خود را از راه صربستان به اروپا برسانند. آنچه در ادامه خواهید خواند، روش‌های مهاجرت کم خطر و یا پرخطر مهاجرت به صربستان است. با ما همراه شوید.

شرایط مهاجرت به صربستان

مهاجرت به صربستان ، روشی مناسب یا پرخطر؟

ایرانیان برای اینکه خود را به صربستان برسانند، ابتدا بدون ویزا به کشور ترکیه سفر می‌کنند، چرا که ترکیه نیز برای ما ایرانی‌ها، ویزا نمی‌خواهد. به این ترتیب، صربستان، یکی از کشورهای پرطرفدار ایرانی‌ها برای مهاجرت تبدیل شده است.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سازمان اینفوپارک در شهر بلگراد، حدود ۶۰۰۰ ایرانی با ویزای گردشگری، به صربستان سفر می‌کنند و بعد از آن قصدی برای بازگشت به ایران ندارند.

یکی از راه‌هایی که ایرانی‌ها بعد از سفر به بلگراد انجام می‌دهند تا در این کشور بمانند، درخواست پناهندگی به دلایل سیاسی، مذهبی، همجنسگرایی و دوجنسی بودن است. این روش، یکی از راه‌هایی است که افراد زیادی را جذب خود کرده است، اما اگر افراد نتوانند این موضوع را ثابت کنند، با درخواست پناهندگی آنها موافقت نخواهد شد.

مهاجرت به صربستان ، روشی مناسب یا پرخطر؟

همچنین بسیاری از ایرانی‌ها، به این کشور سفر می‌کنند و بعد از آن تلاش می‌کنند تا با قاچاق‌بران انسان تماس بگیرند تا آنها را به اروپا و جایی که دوست دارند، ببرند.
ایرانیان باید بتوانند از مسیر کرواسی خود را به اروپای غربی برسانند.

اما یکی از راه‌های معتبر برای رسیدن به صربستان و مهاجرت به این کشور، سرمایه‌گذاری با مبالغی بین ۲۵۰ هزار یورو است تا بتوانید در بخشی از این کشور سرمایه‌گذاری کنید، ملکی خریداری کنید و یا با ۵۰ هزار یورو، برای ثبت شرکت و استخدام چهار نفر هزینه کنید. در این روش، نیازی به اثبات تجارب قبلی و یا حتی داشتن مدرک زبان ندارید و معمولا در مدت سه ماه، وضعیت شما مشخص خواهد شد.

اگر با این روش به صربستان سفر کنید و موفق به دریافت گذرنامه صربی شوید، می‌توانید برای سفر به ۱۱۰ کشور در دنیا، بدون داشتن ویزا، سفر کنید.

  • * اما باید توجه داشته باشید که در این روش نیز رشد اقتصادی بسیار پایین و میزان تولید نیز در این کشور پایین است. حتی برای مشاغلی مانند پزشکی و وکالت نیز شرایط چندان مساعد نیست.

همچنین درآمدی که در این کشور به دست می‌اورید چندان زیاد نیست و نمی‌تواند هزینه‌های شما را پوشش دهد.

مهاجرت به صربستان ، روشی مناسب یا پرخطر؟

به طور کلی، افرادی که تلاش می‌کنند به صربستان مهاجرت کنند، صربستان را مقصد نهایی خود به حساب نمی‌آورند و بسیاری از آنها می خواهند خود را به کشورهای اورپایی برسانند و در این روش، همانطور که اشاره شد، بیشتر به دنبال پناهندگی هستند که دو ماه بعد از ورود آنها به این کشور می‌تواند انجام شود که اگر درخواست آنها با موفقیت پذیرفته شود، آنها می‌توانند در این کشور بمانند و مزایای مختلف پناهندگی را داشته باشند. اما این روش نیز به دلیل آنکه ایرانی‌های زیادی تاکنون درخواست داده‌اند، مسلما با خطراتی روبرو خواهد بود.

مهاجرت به صربستان ، روشی مناسب یا پرخطر؟

بنابراین توریست اپ پیشنهاد می‌کند برای مهاجرت به صربستان، تامل بیشتری داشته باشند و در عین حال، با مشاوران متخصص، همفکری‌های بسیار ضروی و لازم را انجام دهند تا بهترین تصمیم را در راه مهاجرت به یک کشور خارجی لحاظ کنند. همچنین میتوانید برای مشاوره مهاجرت فرم مشاوره رایگان در توریست اپ پر کرده تا متخصصان ما در این امور با شما تماس بگیرند.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *