alexa مهاجرت به کانادا از طریق استان های مختلف | توریست اپ(مترجم همراه)
logo

مهاجرت به کانادا از طریق استان های مختلف

مهاجرت به کانادا از طریق استان های مختلف

مهاجرت به کانادا از طریق استان های مختلف

در کانادا ۱۰ استان و سه ناحیه وجود دارد و نکته جالب آن است که هر کدام روش های مهاجرتی خود را با توجه به شرایط اقتصادی آن استان دارند. این جریان مهاجرتی که بیشتر به عنوان برنامه های نامزدی استانی (PNPs) ( مهاجرت به کانادا از طریق استان ) شناخته می شود، ‌در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. بنابراین اگر تمایل به انتخاب این روش برای کارهای مهاجرت خود هستید، ‌می توانید با ما در این مقاله همراه باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان های مختلف

 

چگونه نامزد روش استانی باشیم

در حقیقت انتخاب های مختلفی برای PNPs وجود دارد، از همین رو تعیین و مشخص کردن اینکه کدام برنامه بر حسب نیازمندی ها و شایستگی ها، مناسب شما خواهد بود، دشوار است. با این حال، حالت های ایده ال برای برنامه های PNP معمولا به شکل دسته بندی های زیر است:

  • اخیرا در کانادا کار کرده اید و یا در حال حاضر با یک مجوز کاری، در حال کار در این کشور هستید
  • در حال حاضر در استخر (pool) ورود از طریق حرفه و یا تخصص (express entry) هستید و معیارهای شایستگی و صلاحیت بای یکی از برنامه های نامزدی استانی طراحی شده در این روش را دارید.
  • دارای ارتباط انسانی در یکی از استان ها، تجربه کاری قبلی، و یا دارای پیشنهاد یک کار رسمی هستید.
  • اعضای خانواده شما در یکی از استان ها زندگی می کند و ممکن است برای پذیرش تقاضای شما از طریق PNPs کمک کند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان های مختلف

 

برنامه استانی کانادا (PNP)، دارای چهار نوع نامزدی اقامت است:

افرادی که اخیرا و یا در حال حاضر در کانادا با یک مجوز رسمی کار می کنند

افرادی که دارای یک فرم علاقمندی هستند و در کنار استخر ورود متخصص، آن را ارائه می کنند و معارهای شایستگی را برای برنامه های PNP موجود دارند. این انواع ویژه برنامه های PNP، متقاضیان را از استخر ورود متخصص ها بر پایه صلاحیت ها و یا اگر تقاضای تجربه کاری داشته باشند، انتخاب می کند.

متقاضیانی که دارای تعدادی از ارتباطات در استان ها هستند، می توانند برای آنها درخواست بدهند. این ارتباط می تواند مطالعه در آن استان، و یا داشتن فرم پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی است.

در تعدادی از موارد، یک عضو از خانواده می تواند با حمایت خود در این برنامه کمک کننده باشد، اما نیازمندی های زیادی دیگری نیز باید در کنارش مرتفع شده باشد و انها را داشته باشید. در حقیقت داشتن یک عضو از خانواده نمیتواند برای تامین شایستگی شما کافی باشد.

ورود متخصص جذب تعدادی از PNPs را کنترل می کند، در حالی که دیگر برنامه های استانی تحت قدرت دیگر استان ها، هنوز سوال دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق استان های مختلف

 

استان های کشور کانادا و راه های تقاضای اقامت به این استان ها

مهاجرت به کانادا از طریق استانی-توریست اپ (5)

استان آلبرتا:

برای ارائه درخواست اقامت به این استان، می توانید  به روش نیروهای متخصص، کارگران نیمه ماهر، فارغ التحصیلان بین المللی، خویشاوندی و کشاورزی اقدام کنید.

 

بریتیش کلمبیا:

در این استان باید از طریق نیروهای متخصص، کارگران نیمه ماهر، حرفه های درمانی، فارغ التحصیلان بین المللی و مهاجرت تجاری اقدام کنید.

 

مانیتوبا:

در استان مانیتوبا، به روش نیروهای متخصص، فارغ التحصیلان بین المللی، خویشاوندی، مهاجرت تجاری، کشاورزی اقدام کنید

 

نیوبرانسویک:

برای استان نیوبرانسویک، از دو روش می توانید اقدام کنید. نیروهای تخصصی، و مهاجرت استانی اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان های مختلف

نیوفاندلند و لابرادور:

در این روش می توانید به روش نیروهای متخصص، فارغ التحصیلان بین المللی و خویشاوندی اقدام کنید.

 

قلمروهای شمال غربی

برای این قلمروها می توانید به روش های نیروهای متخصص، فارغ التحصیلان بین المللی و خویشاوندی عمل کنید

 

نوا اسکاتا:

روش های نیروهای متخصص، فارغ التحصیلان بین المللی، خویشاوندی و حمایت از طرف انجمنها، راه هایی است که می توانید برای استان نوااسکاتا اقدام کنید.

 

اونتاریو:

اگر نیروی متخصص هستید، و یا قدرت سرمایه گذاری دارید و یا یکی از فارغ التحصیلان بین المللی هستید، می توانید برای اونتاریو اقدام کنید.

 

جزیره پرنس ادوارد:

نیروهای متخصص، مهاجرت تجاری و خویشاوندی نیز راه های ورود به جزیره پرنس ادوارد هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان های مختلف | مهاجرت به کانادا | کانادا مهاجرت | راه های مهاجرت به کانادا

 

ساسکاچوان:

راه های ورود به استان ساسکاچوان زیاداند و شامل روش های نیروهای متخصص، کارگران نیمه ماهر، فارغ التحصیلان بین المللی، خویشاوندی، کشاورزی، حرفه های درمانی و مهاجرت تجاری است

 

یوکان:

استان اخر، یوکان به عنوان غربی ترین و کوچک ترین استان کانادا به روش های نیروهای متخصص، کارگران نیمه ماهر و مهاجرت تجاری، مهاجر می پذیرد.

در حقیقت جدا ساختن روش های مهاجرت از طریق استانی، می تواند مزایای خود را داشته باشد. اما باید توجه داشته باشید که هر کدام از استان ها، شرایط مشابه و متفاوت خود را دارند که در این مقاله به صورت کلی بیان شدند. اما برای بررسی بیشتر باید با شرکت هایی که در زمینه انجام کارهای اقامت به کشور کانادا عمل می کنند، مشورت کنید.

 

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *