alexa راه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یا اکسپرس انتری |توریست اپ-مترجم
logo

راه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یا اکسپرس انتری

راه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یا اکسپرس انتری

راه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یا اکسپرس انتری

همه ساله افراد بسیار زیادی در سرتاسر دنیا تلاش می کنند، کشور خود را به مقصد کانادا ترک کنند و این موضوع تنها مختص ایران نیست. طبق آمار رسمی اداره مهاجرت کانادا،‌ بیشتر مهاجران به کانادا از کشور چین هستند و هر ساله حدود ۳.۹ درصد ایرانیان نیز به این کشور مهاجرت می کنند. در این مقاله تلاش شده است یکی از مهمترین و پرکاربردترین روش‌های مهاجرت به کانادا که مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یا همان ورود از طریق یک حرفه و یا تخصص (express entry) است، مورد بررسی قرار گیرد.

 

سیستم اکسپرس انتری و یا ورود از طریق تخصص و یا حرفه چیست؟

نکته بسیار جالب در این زمینه، نوع سیاست کشور کانادا برای جذب متخصصان باهوش، کارآمد و سخت کوش، در رشته های گوناگون است و در این زمینه تنها به خودم مردم کانادا اکتفا نمی کند. پاداش مهاجرت چنین افرادی به کانادا، به دست آوردن اقامت دائم کانادا (Canadian Permanent Residence (PR)) است.

کارت PR کانادایی، مشابه با گرین کارت آمریکا است و به شما اجازه زندگی در هر مکانی از کانادا و شغلی که دوستش دارید را می دهد. علاوه بر آن، دروازه به دست آوردن شهروندی کانادا نیز هست.

 

سیستم اکسپرس انتری، به درد چه افرادی می خورد؟

سیستم ورود متخصصان (Express entry)، برنامه های مربوط به مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC))، بررسی و جذب تقاضاها برای برنامه کارمندان متخصص فدرال، برنامه تجاری تخصصی فدرال،  و برنامه روش تجربه کانادایی را از یکم ژانویه ۲۰۱۵ مدیریت می کند.

راه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص | مهاجرت به کانادا | کانادا مهاجرت

 

مدت زمان دریافت ویزای اقامت دائم

مدت زمان دریافت اقامت دائم از طریق مهاجرت تخصصی حداقل حدود ۶ ماه طول می کشد.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص-توریست اپ (۷)

روش های دریافت اقامت دائم در سیستم اکسپرس انتری، چگونه است؟

هر فردی که به این روش تلاش می کند تا اقامت دائم کانادا بگیرد، باید فرم درخواست، دلیل علاقمندی، مجموعه ای از مهارت ها، و مدارک تحصیلی خود را در یک وب سایت جامع که یک سیستم رتبه بندی جامع (Comprehensive ranking system (CRS))، است، بار گذاری کند. این وب سایت با توجه به اطلاعات ورودی، رتبه فرد را در مقابل دیگر متخصصان متقاضی می سنجد. در این مرحله، تمامی تقاضاها در استخر (pool) جامع تقاضاهایی که افراد مختلف ارائه کرده اند، و پیشینه مشابهی داشته اند، وارد می شود. اینکه رتبه شما بالاتر  و یا پایین تر از دیگر افراد باشد، کاملا بستگی به نحوه ارائه شما دارد. افرادی که در این استخر، بیشترین رتبه را می آورند، به صورت دوره ای از استخر بیرون کشیده می شوند و برای درخواست اقامت دائم پذیرش می شوند.

راه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یا اکسپرس انتری

 

کارمندان کانادایی

یکی از جنبه های بسیار جالب سیستم ورود متخصصان، نقشی است که کارمندان کانادایی می توانند در فرایند مهاجرت بازی می کنند. در سیستم جدید ورود متخصصان، از شما می خواهند تا پروفایلی را بر روی دیتابیس (پایگاه داده) بانک شغلی دولت کانادا ایجاد کنید. این روش به کارمندانی که نمی توانند موقعیت کاری مناسبی پیدا کنند، گزینه مناسبی خواهد بود. در این روش، صاحبان مشاغل کانادایی می توانند رزومه شما را بررسی کرده و به شما پیشنهاد کاری بدهند. همین موضوع می تواند رتبه شما در استخر ورود متخصصان را بالاتر برده و همین موضوع شانس شما را برای دعوت شدن و پذیرفتن ویزای دائم بالا خواهد برد. در حقیقت، در این روش، کارمندان کانادایی از تقاضای افرادی که قصد مهاجرت دارند، حمایت می کنند و بنابراین فایل فرد زودتر می تواند در مسیر پاسخ دهی قرار بگیرد.

به این ترتیب، در بسیاری از موارد، مهاجرت به کانادا می تواند به مثابه درخواست شغل نیز باشد. شما می توانید پروفایل خود را مانند فایل رزومه کاری در نظر بگیرید.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص-توریست اپ (۱۳)

دعوت نامه اپلای و یا پذیرش به چه افرادی اعطا می شود؟

دعوت نامه اپلای و یا پذیرش (Invitations to Apply (ITAs)) به افرادی در این لیست داده می شود که بالاترین نمره و رتبه را کسب کرده باشند. اگر شما در این لیست قرار گرفته باشید تا ۹۰ روز وقت دارید تا تقاضای آنلاین خود را برای اقامت دائم ارائه کنید.

 • مهاجرانی که حداقل یک سال تجربه کاری حرفه ای و بدون وقفه دارند (کد ) (بر اساس این کد، حرفه ای که در آن متخصص هستید، مشخص خواهد شد)، می توانند از این روش اقدام کنند.
 • باید در یکی از امتحان های زبان انگلیسی و یا فرانسه، نمره قبولی را به دست اورده باشید
 • باید حداقل یک سال در بین ۱۰ سال کاری خود، تجربه کاری تخصصی داشته باشید. این تجربه کاری یک ساله باید به صورت دائم و ۳۰ ساعت در هفته و ادامه دار باشد.
 • باید نمره ۶۷ را از بین پنج فاکتور انتخابی به دست آورده باشید.

راه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یا اکسپرس انتری

 

پنج فاکتور انتخابی برای پذیرش اقامت

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص-توریست اپ (۱۴)

آموزش: متقاضیان می توانند حداکثر نمره ۲۵ را برای آموزش وابسته به مدارک تحصیلی خود به دست بیاورند.

مهارت زبانی: نمره حداکثر ۲۸ برای مهارت زبانی مورد نیاز است. از آنجا که دو زبان مرسوم و رسمی در کانادا وجود دارد، شما به اختیار خود می توانید یکی از این دو زبان را به عنوان زبان رسمی انتخاب کنید که نمره زبان اول، ۲۴ و نمره زبان دوم، ۴ امتیاز است.

سن: حداکثر نمره این بخش، ۱۲ امتیاز است و متقاضیان نباید بیشتر از ۳۶ سال سن داشته باشند تا نمره این بخش را به دست بیاورند.

تجربه کاری: کاربران می توانند حداکثر نمره ۱۵ را از این بخش دریافت کنند. افراد منتخب با حداقل شش سال و یا بیشتر دارای کار دائم، تجربه کارهای تخصصی در حداقل ۱۰ سال، نمره ۱۵ را خواهند داشت. اما توجه داشته باشید که کد NOC خود را با دقت انتخاب کنید تا بتوانید در این درخواست و پذیرش، موفق باشید

دوره های کاری مرتب و منظم: حداکثر ۱۰ امتیاز برای این فاکتور وجود دارد. تنها افرادی که دارای شغل دائم و تمام وقت و تخصصی بوده اند، مشمول این قانون خواهند بود.

مواردی مثل کارهای قبلی، و حتی تجربه مطالعاتی می تواند نکات و امتیازهای اضافی را در این فاکتور ایجاد کند. علاوه بر ان، اگر شما ازوداج کرده باشید و همسر شما مهارت پایه ای برای زبان انگلیسی و یا فرانسه داشته باشد، می توانید نمره بیشتری کسب کنید

راه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یا اکسپرس انتری

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست از طریق کار تخصصی

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص-توریست اپ (۱۰)

 • مدارک آموزشی و تحصیلی
 • نتایج امتحان های زبان
 • نامه های مراجع
 • مدارک شهروندی و هویتی
 • معاینات پزشکی
 • گواهی نامه های معافیت پلیسی نیز باید بعد از ارسال درخواست، ارائه شود. این نوع از مدارک می تواند به سرعت منقضی شود. پس سرعت زمانی در این مرحله بسیار مهم است.

راه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یا اکسپرس انتری

به این ترتیب،‌در این مقاله توریست اپ تلاش کرد یکی از مهمترین راه های مهاجرت به کانادا که بیشترین متقاضی را دارد،‌مورد بررسی قرار دهیم. در نهایت برای انجام کارهای اقامت،‌باید با یکی از اداره ها و شرکت هایی که در زمینه اقامت دائم هستند،‌نیز مشورت کنید و راهنمایی های بیشتر را از آنها جویا شوید.

[fancy_link title=”اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا” link=”https://blog.tourist20.org/tag/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7/” target=”_blank” style=”1″ class=”alert alert-success” download=””]

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4
دیدگاه

 1. Janali گفت:

  I want to go to Canada for living and working .I know alite English language

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز و گرامی، شما برای ویزای کار، حتما باید امتحان زبان بدید و اگر امتحان آیلتس میدید، بسته به رشته تحصیلیتون و کاری که میخواید انجام بدید، باید نمره زبان قابل قبولی بگیرید.
   امیدواریم در تصمیمی که برای مهاجرت به کشور رویاها، کانادا، گرفتید، روزهای خیلی خوبی در انتظارتون باشه و به این هدف مهم دست پیدا کنید.

 2. Pouya گفت:

  اگه میشه چندتاازشرکت هایه معتبررودرایران بهم معرفی کنین ممنون میشم.

  • Tourist App - توریست اپ گفت:

   دوست عزیز و گرامی، تعیین صلاحیت شرکت هایی که در حوزه مهاجرت کار می کنند، کار دشواری است و ما تقریبا به همه خوانندگان توصیه می کنیم خودشون اینکار را با جستجو و تحقیق آگاهانه انجام بدند تا مشکلی هم پیش نیاد. به امید روزهای پر از خوشی برای شما