alexa مهاجرت به گرجستان ، راهی برای عزیمت از ایران- اپلیکیشن جامع توریست اپ
logo

مهاجرت به گرجستان ، راهی برای عزیمت از ایران

مهاجرت به گرجستان ، راهی برای عزیمت از ایران

مهاجرت به گرجستان ، راهی برای عزیمت از ایران

گرجستان، کشوری در سمت شمال غربی ماست و پایتخت آن شهر تفلیس است. در سال‌های اخیر، میزان گردشگرانی که از کشور ایران برای تفریح و گشت و گذار رهسپار گرجستان می‌شوند، رو به افزایش است که دلیل آن را می‌توان جاذبه‌های دیدنی و فرهنگی آن دانست. اما جالب است بدانید، افراد بسیاری نیز هستند که گرجستان را کشور مناسبی برای زندگی و گسترش موقعیت شغلی خود دانسته‌اند و از همین‌رو، آمار مهاجرت به گرجستان نیز رو به افزایش است.

اما اگر شما نیز به فکر مهاجرت هستید، با این سوال ذهنی مواجه خواهید شد که آیا مهاجرت به این کشور نسبت به دیگر کشورها آسان‌تر است؟ و اصلا شرایط مهاجرت به این کشور، چگونه است؟ پاسخ به این سوالات، توسط توریست‌اپ نیز مورد بررسی قرار گرفته است و آنچه خواهید خواند، نتایج این جستجو است. با ما همراه باشید.

مهاجرت به گرجستان

 

از گرجستان چه می‌دانیم؟

گرجستان کشوری واقع در منطقه کوه‌های قفقازی و با همسایگانی مانند روسیه، ترکیه، ارمنستان و آذربایجان است. جمعیت چندانی ندارد و طبق آمار ارائه شده در سال ۲۰۱۶، جمعیت آن حدود چهار میلیون نفر بوده است. این کشور در میانه قاره آسیا و اروپا قرار دارد و دولت گرجی تلاش می‌کند تا این کشور را به عضویت اتحادیه اروپا دربیاورد.

مهاجرت به گرجستان ، راهی برای عزیمت از ایران

زبان مردم این کشور گرجی است و دارای الفبای ویژه خود است. مردم آن دارای دین مسیحی هستند و غالب مسیحیان، ارتدکس هستند.

ایرانیان تاریخ درخشانی با ملت گرجی ندارند، چرا که در زمان صفویه، حدود ۲۳ بار به امپراتوری گرجستان حمله کرده‌اند و قتل‌عام‌های بسیاری را انجام داده‌اند و بسیاری از مردم گرجی را به تبعید و اسارت برده‌اند.

از لحاظ اقلیمی دارای هر چهار فصل هست و به علت قرارگیری در کناره دریای سیاه، انواع آب و هوای تابستانی، بهاری و پاییزی را در بخش‌های مختلف و در یک زمان تجربه می کند.

شرایط اقلیمی گرجستان

اگر از لحاظ اقتصادی این کشور را بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که به دلیل موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی مناسب، زمین‌های زراعی وسیعی در این کشور وجود دارد و همچنین میزان معادن و بهره‌برداری از آنها نیز تا حد مناسبی بالاست. اما یکی دیگر از راه‌های رشد اقتصاد گرجستان، وجود صنعت گردشگری است و از همین‌رو، مردمی که در این کشور زندگی می‌کنند، از استاندارد زندگی بالایی برخوردارند.

 

مهم‌ترین مزایای گرجستان برای مهاجرت

  • • گرجستان به ما ایرانیان بسیار نزدیک است واگر بخواهیم این نزدیکی را با اختلاف ساعت‌های رسمی هر دو کشور بسنجیم، به اختلاف نیم ساعتی خواهیم رسید.
  • • مردم گرجستان، مردمی مهربان و خونگرم و آرام هستند.
  • • به احتمال زیاد، کشور گرجستان در سال‌های نزدیک، به عضویت اتحادیه اروپا درخواهد آمد که این موضوع بر رشد اقتصادی فزاینده آنها تاثیر زیادی خواهد داشت و همین موضوع، از آینده اقتصادی مناسب و رو به رشد این کشور خبر می‌دهد.
  • • هزینه‌های زندگی در گرجستان تا حد زیادی نسبت به ایران پایین‌تر است. به عنوان مثال هزینه حمل و نقل در گرجستان نسبت به کشور همسایه خود، ترکیه، بسیار ارزان‌تر است. در اینجا لازم است در مورد واحد پولی این کشور نیز بدانیم: لاری واحد پولی گرجستان است که می‌توانید تبدیل ارز لحظه به لحظه آن را از بخش رایگان نرم‌افزار توریست‌اپ دریافت کنید.
  • • اگر قصد تاسیس شرکتی را در گرجستان دارید، باید بدانید هزینه آن، نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان‌تر است و احتمال تبادل با کشورهای اروپایی در آن بسیار بهتر و بالاتر است.
  • • گرجستان کشوری امن است: برای تاکید این موضوع، دو نکته را یادآور می‌شویم: گرجستان برای سه سال پیاپی، به عنوان امن‌ترین کشور دنیا انتخاب شد و پلیس‌های این کشور از جهت شرافت و پاک بودن، در رتبه دوم دنیا قرار دارند.

مهم‌ترین مزایای گرجستان برای مهاجرت

مهاجرت به گرجستان ، راهی برای عزیمت از ایران

راه‌های مهاجرت به گرجستان

اما مهاجرت به گرجستان نیز سختی‌های خود را دارد. باید به زبان گرجی و زبان روسی مسلط باشید و اگر دنبال سرمایه‌گذاری و یا تاسیس شرکت هستید، سرمایه لازم را تهیه کرده باشید. در اینجا لیستی از راه‌های مهاجرت به گرجستان آماده شده است:

۱- بهترین روش برای مهاجرت به گرجستان آن است که ابتدا به کشور گرجستان سفر کنید و در مدت ۴۵ روز اقامتی که می‌توانید بدون داشتن ویزا در این کشور باشید، این کشور را به طور کامل بررسی کنید و فرصت‌های زندگی و شغلی آنجا رابیابید. برای یادآوری بگوییم که مسافرت به گرجستان برای مدت ۴۵ روز نیازی به گرفتن ویزا ندارد و شما تنها با در دست داشتن پاسپورت، می‌توانید به این کشور سفر کنید.

۲- یا از طریق سفر کردن و یا از طریق مشاوره با موسسات مهاجرت، متوجه شوید که برای چه حوزه‌های کاری می‌توانید اقدام کنید. در زمینه کاری باید بدانید، به علت هزینه‌های پایین در گرجستان، به همان نسبت، درآمدهای مشاغل نیز پایین است، مگر حرفه‌های مشخصی که نیاز به تخصص‌های بالا دارند. پس اگر برای یافتن شغل به این کشور مهاجرت می‌کنید، باید این موضوع را مد نظر داشته باشید. اما اگر برای ثبت شرکت می‌روید، این نوع درآمد، می‌تواند برای شما یک مزیت باشد. چرا که می‌توانید با هزینه نسبتا کمی، مکانی را اجاره کنید و با حقوق اندک، چند نفر را استخدام کنید. اما برای تاسیس شرکت در گرجستان، نیاز به گشودن حساب بانکی در گرجستان و سپرده ۳۰۰۰ لاریس برای هر سالی است که در آنجا اقامت خواهید داشت.

مهاجرت به گرجستان ، راهی برای عزیمت از ایران

مهاجرت به گرجستان ، راهی برای عزیمت از ایران

۳- یکی از کارهایی که می‌توانید در گرجستان به آن تکیه کنید، اموزش زبان انگلیسی است، چرا که زبان رسمی این کشور گرجی و روسی است و زبان انگلیسی بسیار محدود صحبت می‌شود. اما چون این کشور دارای واردات و صادرات زیادی در حوزه صنعت و کشاورزی است، به زبان انگلیسی بسیار نیاز دارد.

۴- اما توجه داشته باشید به هر روشی که به کشور گرجستان مهاجرت می‌کنید، اقامت موقت این کشور را دریافت خواهید کرد و حداقل حدود ۵ سال باید در این کشور زندگی بکنید تا بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. البته در این وضعیت نیز باید مشمول قوانین و ویژگی‌های اقامت دائم این کشور باشید که شامل آزمون‌های زبان و آگاهی از تاریخ کشور گرجستان است

۵- اگر با شهروندی گرجی ازدواج می‌کنید، حداقل یک سال زمان نیاز دارید تا به تابعیت آن کشور دربیایید.

۶- برای تحصیل در دوره‌های دانشگاهی گرجستان نیز می‌توانید اقدام کنید. تعداد کمی از دانشگاه‌های گرجستان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. البته در این شرایط باید توجه داشته باشید که چه ملاک‌هایی را برای تحصیل در گرجستان انتخاب می‌کنید.

مهاجرت به گرجستان ، راهی برای عزیمت از ایران

همگی این موارد، شرایطی هستند که در مهاجرت به گرجستان باید در نظر بگیرید. هزینه زندگی در گرجستان به مراتب از زندگی در ایران کمتر است، اما توجه داشته باشید که درآمدها هم به همان نسبت پایین است و از طرفی برخی ازمعاملات در گرجستان به ارز دلار می‌باشد که‌ می‌تواند برای ایرانی ها چندان سودمند نباشد.
در نهایت، برای تصمیم‌گیری برای مهاجرت به گرجستان، باید همه جوانب را بسنجید تا بهترین تصمیم را بگیرید. مشاوران ما در توریست اپ آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان میباشند. برای درخواست مشاوره فرم مشاوره برای مهاجرت را پر کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *